Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un tip agaţă o gagică şi, neavînd unde s-o ducă, o duce în boscheţii din parcul apropiat. Fără prea multe ezitări, se apucă şi i-o trage cu năduf. Gagica:
– Mai vreau!
I-o mai trage o dată, dar la final tipa vine cu aceeaşi solicitare… Mai repetă bietul om treaba de încă 4-5 ori, cu acelaşi rezultat! De-abia ţinîndu-se pe picioare, îi zice să-l lase, să facă pe alee un tur, două, să mai respire şi se va întoarec să o ia de la capăt. Pe aleile de noapte, pustii, ale parcului zăreşte un trecător singuratic:
– Omule, stai puţin să-ţi spun ceva. Uite, am cunoscut o tipă, am venit cu ea pînă aici, am făcut treaba de 6 ori… nu mai pot, ajută-mă, vino tu în locul meu, că tot e întuneric şi nu se prinde… Nu te superi, aşa, ca între bărbaţi.
– E bună gagica?
– Bună, bună şi ştie şi de toate…
Se duce trecătorul în boscheţi, se pune temeinic pe treabă, cînd apare un miliţian cu o lanternă:
– Aaaa… v-am prins… Ce faci aici?
– Păi… îmi fut nevasta…
– A, scuzaţi… n-am ştiut…
– Păi… nici eu pînă n-aţi aprins lanterna :slap2

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Un cuplu celebra 50 de ani de casnicie. Armonia si linistea din familia lor erau celebre in tot oraselul, asa ca un reporter se hotaraste sa realizeze un interviu.

– Cum se face ca de 50 de ani nu v-a vazut nimeni certandu-va sau macar ridicand tonul unul la altul?

– Secretul este la inceputul casniciei, in luna de miere. Ne-am hotarat sa o petrecem la o cabana superba pe creasta muntilor si am inchiriat doi magarusi pentru a ajunge acolo impreuna cu bagajele noastre. La un moment dat, magarusul sotiei mele s-a impiedicat si au cazut. Sotia mea, desi se lovise, i-a spus animalului pe un ton calm “Prima data”. Magarul s-a ridicat si am continuat drumul. Dupa un timp, s-a impiedicat din nou. Sotia mea i-a spus, cu aceeasi voce egala “A doua oara”. Ne-am continuat calatoria, magarul s-a impiedicat a treia oara. Atunci sotia mea a scos un revolver si a impuscat magarul in cap. Am facut criza de isterie. I-am spus ca e nebuna sa procedeze asa de crud cu bietul animal, ca trebuie sa consulte un psihiatru.

Sotia mea s-a intors catre mine, m-a privit in ochi si mi-a spus calm “Prima data”. A fost prima si ultima data cand ne-am certat.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Telefon: 0744304468
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: 0744304468
  • Oras:Bucuresti

O tinerică muncea într-un bordel fără ca cineva din familia ei să ştie de acest lucru. Totul în regulă, nimeni nu aflase nimic timp de un an despre activitatea fetei, până într-o zi în care poliţia făcuse o razie. Toate prostituatele din bordel au fost scoase în strada şi puse în rând pentru a fi verificate. Bunica tinerei trecea chiar atunci prin zonă şi imediat ce şi-a văzut nepoţica se duse ţintă spre ea: 

- Ce faci, nepoţică draga? De ce stai la coadă? 

- Păi, bunicuţo, ştii, am auzit că se dau portocale proaspete… 

- Serios dragă? Păi hai că stă şi bunicuţa cu tine, că aş mânca şi eu… 

Ajung politiştii şi la băbuţă. Se mira unu: 

- Doamnă, am trăit s-o văd şi pe asta…La vârsta dvs. mai puteţi? 

Băbuţa răspunse mândră:

- îmi dau jos proteza şi le suuug!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0744304468
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: 0744304468
  • Oras:Bucuresti

Iarnă grea, omătul mare, o potecă îngustă prin zăpadă. O doamnă se îndreaptă către casă.  Din sensul opus vede îndreptându-se către ea, o namilă cu braţele întinse, clătinându-se. Speriată, îşi adună puterile şi când tipul vine aproape se repede la el şi îi dă un şut zdravăn între picioare. Se aude zgomot de sticlă spartă, zboară cioburi în toate părţile, iar individul strigă exasperat: 

- Obsedatelor! E al treilea geam pe care mi-l spargeţi!

  • Like 1
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...