Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O femeie vine acasă şi-i spune soţului:
-Îţi aminteşti de toate durerile de cap pe care le-am avut în toţi aceşti ani? Ei bine, nu le mai am.
-Nu mai ai dureri de cap? Ce s-a întâmplat?
Soţia îi răspunde:
-Una dintre prietenele mele mi-a recomandat un hipnotizator. Acesta mi-a recomandat să stau în faţa unei oglinzi, să mă holbez la mine însămi şi să-mi repet ’Nu am nicio durere de cap, Nu am nicio durere de cap, Nu am nicio durere de cap’. A mers! Durerile de cap au dispărut.
Soţul a replicat:
-Ei bine, este extraordinar.
Atunci soţia îi spune:
-Ştii, tu nu ai fost un „macho” în pat în ultimii ani. De ce nu te duci şi tu la acest hipnotizator şi vezi dacă nu poate să te ajute în această problemă?
Soţul a fost de acord să încerce. După consultaţie, soţul vine acasă, îşi rupe hainele, îşi ridică în braţe soţia şi o duce în dormitor. O pune pe pat şi-i spune:
-Nu mişca, mă întorc imediat. Se duce în baie, se reîntoarce după câteva minute şi sare în pat şi face dragoste pasional cu soţia sa aşa cum nu o mai făcuse niciodată.
Nevastă-sa spune:
-A fost minunat!
-Nu mişca, mă întorc imediat.
Se întoarce în dormitor şi runda a doua a fost mai bună decât prima oară. Soţia lui rămâne ameţită şi extaziată.
Bărbatul îi spune din nou:
-Nu mişca, mă întorc imediat.
Şi se întoarce iar în baie. De data acesta, soţia îl urmeză în linişte şi acolo, în baie, îl vede stând în faţa oglinzii şi repetând:
-Ea nu este soţia mea. Ea nu este soţia mea. Ea nu este soţia mea…!

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O blondă sună la o firmă care repară calculatoare:
– Bună ziua, am o problemă cu calculatorul, se blochează și nu merge internetul… Puteți să mă ajutați?
– Domnișoară, sunteți acasă? Haideți să vă fac un ping!
– Nu știu ce să zic,… nici măcar nu ne-am cunoscut prea bine, hai veniți, o să vă aștept…

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Ion pe patul de moarte, mai are putin pana sa-si dea duhul… Cu ultimele puteri o intreaba pe Marie:
– Marie, acu’ ca mai am putin si mor, vreau sa te intreb ceva. As vrea sa imi zici daca tu m-ai inselat vreodata?…
Marie sta un pic si se uita la Ion si ii raspunde.
– Ma Ioane, da’ daca nu mori?

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un european ajunge la un trib izolat, si seful de trib il ia sa-i arate atractiile locale. Intr-o vale, mai la dos, era un scaun turnant, imprejurul caruia stateau pe pamant sase negrese frumusele.
-Asta, zice seful de trib, este ruleta noastra africana.
-Adica?!
-Va asezati pe scaunul turnant, va invartiti, si fata, in fata careia va opriti, vi-o suge.
-Si care-i riscul?
-Una dintre ele e canibală :laugh2

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Vine fiica cea blonda acasa cu prietenul ei Bogdan. La un moment dat, tipul ii sopteste ceva la ureche fetei, la care ea exclama, razand: “Ce, ai innebunit?!”
Maica-sa vede “faza” si-i zice baiatului, pe un ton dojenitor:
– Hei, Bogdane, ai grija, nu-i mai impuia capul fiicei mele cu prostii!
– Dar nu i-am zis nici o prostie, doamna…se scuza el.
– Dar ce i-ai zis ma rog, pot sa stiu si eu?
– Bineinteles. I-am zis daca e de acord sa vina cu mine dupa amiaza la biblioteca, sa studiem impreuna…la care maica-sa:
– Chiar ca ai innebunit!…

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O tanara la piata. Se uita ea ce se uita si la un moment dat vede un vanzator cu un borcan.
– Nu va suparati, dar ce vindeti aici in borcanul asta?
– Pai stiti, este un purice, dar nu orice purice, ci unul care inlocuieste cu succes barbatul in pat.
Vazand ca femeia ezita, barbatul o convinge sa cumpere puricele si, ca sa fie mai convingator, ii da si un nr de telefon pt cazurile in care o sa aiba nevoie de ajutor. Merge femeia acasa entuziasmata, intra in camera, deschide borcanul si tzop!! puricele pe tavan. Vazand ca nu vrea sa coboare nicicum de acolo suna la nr de telefon dat de barbat. Barbatul apare dupa cateva minute, isi cere scuzele de rigoare, intra in camera, vede puricele si exclama:
– Mai nenorocitule, uita-te bine cum se face ca nu-ti mai arat a doua oara!\\ Cica merge o data un moldovean sa se spovedeasca. Popa il intreba cu ce ai pacatuit.
Moldoveanul ii raspunde:
– Parinte, am f**ut pisica.
Parintele ii spune uimit:
– Nu-i nimic fiule, Dumnezeu iarta, dar ia spune-mi si mie cum a fost?
– Minunat, parinte!
A doua zi se intalneste moldoveanul cu popa care era tot zgariat pe fata. Intreaba moldoveanul:
– Ce ati patit, parinte?
Popa, rusinat, raspunde:
– Am incercat si io cu pisica sa vad cum e?..
La care moldoveanul uimit ii zice:
– Parinte, da? io n-am zis ca am f**ut matza, ci pi Sica, vecina-mea!

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un cetatean intra intr-un restaurant, ia loc, chelnerul se apropie si-i pune pe masa o farfurie cu ciorba. Omul priveste mirat intreband:
-Nu aveti mancare la alegere, dupa meniu?
-Ba da, totdeauna aveti de ales intre ciorba si nimic!
-As vrea o portie de Spimori Vermatelli.
-Unde ati vazut asa ceva?
-Pe lista de bucate.
-Asta-i numele proprietarului acestui restaurant!

  • Like 5
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...