Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O tipă merge la magazinul de animale să-şi cumpere un papagal de sărbători. Ajunge la prăvălie cere şi i se spune că stocul este epuizat din cauza cererilor foarte mari. Tipa vizibil dezamagită dă să plece, vînzătorului i se face milă şi îi arată un papagal care cică vorbeşte vulgar.
Tipa acceptă, îl ia, îl duce acasă şi papagalul îşi începe repertoriul. Se supără pe el şi îl acoperă cu o pătură şi uită de el.
După vreo trei săptămâni se duce la el, să ridice pătura să vadă dacă mai trăieşte la care papagalul :
– Te mănâncă-n cur văd :laugh2

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O bunicuta se prezinta la examenul de admitere la facultate. I

Ia toate examenele cu brio si intra.
Totusi, examinatorii, curiosi, o intreaba, la ce ii mai trebuie scoala la varsta asta, ca doar e pensionara…
– Ah, nicidecum pentru cariera. Barbatul meu, deunazi se falea prin birt si spunea, ca de aniversarea lui de 70 de ani, isi doreste sa reguleze o studenta… Na, iaca ii fac si eu un cadou…

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Cica pleaca doi romani la lucru in Italia, acolo primesc un job de la un patron sa vopseasca un gard lung de 20m. Primesc un bidon de vopsea de 30 litri, atragandu-li-se atentia ca le ajunge vopseaua exact cat este lungimea gardului…Pe la amiaza cei doi se hotarasc sa vanda trei litri de vopsea si sa-si ia niste bere (italianul fiind cam zgarcit), sperand ca vor dilua vopseaua si vor termina gardul complet de vopsit. Bai frate!-vopsesc ei de zor si la urma, ghinion, raman 1,5 m nevopsiti. Italianul avea pe langa casa si un cal…Speriati, romanasii dau ultimii stropi de vopsea pe la gura calului. Nu trece mult timp si apare patronul:
– Ba! Cum de a ramas gardul nevopsit?
– Pai sa vezi patroane, calul tau, in timp ce noi eram cu spatele la bidon, a baut la vopsea saracu!…Poate de sete, credem noi.
Nervos, italianul pune mana pe o pusca de vanatoare si il omoara pe cal. Mama! Romanasii speriati striga catre patron:
– Ce faci sefu’, omori calu’ pentru niste vopsea?!
– Lasa ba, ca voi habar n-aveti, am mai avut tot niste muncitori romani ca voi si mi-au spus ca lor le-au mancat 5000 de tigle, 10.000 de caramizi, 200 saci de ciment, 4 metri cubi de scandura si acum si vopseaua asta…Pai da-l dracu’ de cal nebun, ca m-am saturat de el!

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un bărbat îi lasă soției un mesaj:
“Dragă, trebuie să înțelegi, ai 54 de ani și nu- mi poți satisface toate nevoile mele … așa că, am să petrec noaptea cu secretara mea de 18 ani, voi fi acasă până la miezul nopții.”
Când a ajuns acasă, găsește un răspuns:
“Dragă, îmi dau seama că am 54 de ani, și tu, de asemenea ai 54, din păcate, nici tu nu-mi satisfaci nevoile mele … Fiind profesoară la facultate, am să-mi petrec noaptea cu unul din studenții mei, care e de aceeași vârstă cu secretara ta. Doar că fiind profesoară de matematică nu pot trece cu vederea că, 18 intră de mai multe ori în 54, decât 54 în 18, așa că, voi fi acasă dimineața :laugh2

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Am adus acasa o fată aseara de la discoteca. După câteva pahare, ne-am dus sus in dormitor şi în timp ce ne dezbracam se aude o voce:
– “Sper ca nu e umflata aia urata de săptămâna trecută”
-“Ce dracu’ a fost asta?!” m-a intrebat ea
-“E nenorocita aia de saltea cu memorie” i-am zis :slap2

  • Like 7
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Ion, Gheorghe și Vasile ajung în rai.
Pentru a intra acolo trebuiau ca adunate sculele lor sa dea 15 centimetri.
Trec cu bine în rai dar Ion spune:
– Ce bine că scula mea este de 7 centimetri
– Ce bine că și a mea este tot de 7 centimetri (spune Gheorghe).
Iar Vasile spune râzând:
– Bine că a mea era sculată…

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Era o data o baba care avea un papagal si vroia sa sfinteasca casa.

A dat papagalul la un taximetrist si cei doi au plect cu taxiul.

Taximetristul vede un negru si spune “iete dr*cu,iete dr*cu “papagalul memoreaza.

Merg ei cat merg si soferul scoate capul pe geam si deodata trece unu cu un tir si trage capu inapoi si spune “daca nu feream capu beleam p**a” papagalul memoreaza .

Ei vad o baba care se arunca de la etaj si taximetrixul spune”fu*eo fu*eo ca se scoala”papagalul memoreaza.

Ei au ajuns acasa si papagalul vede preotul si spune”iete dr*cu, iete dr**cu” popa arunca cu umbrela in papagal si el se freste si o loveste pa baba si spune “daca nu feream capu beleam p**a” baba lesina iar papagalul ai spune preotului “fu*eo fu*eo ca se scoala”.

  • Like 5
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...