Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un cuplu, la un consilier matrimonial:

- Care este problema? 

Soţul face o faţă lungă şi se aşază pe scaun fără a spune nimic. Soţia începe să vorbească non stop, descriind problemele căsătoriei. După 15 minute, consilierul se apleacă peste ea, o ia de umeri şi o sărută pasional. Soţia a rămas mută de plăcere. Consilierul către soţ:

- Soţia dvs. are nevoie de asta de cel puţin două ori pe săptămână! 

- Păi aş putea să o aduc aici în fiecare marţi şi joi :laugh2

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O femeie se decide să îşi ducă soţul într-un club de striptease pentru a-i sărbători ziua de naştere. La intrare, paznicul îl întâmpină:

- Salut Dane, ce mai faci?

Soţia, uimită, îl întreabă daca a mai fost acolo.

- A, nu, e din echipa mea de bowling.

Aşezaţi la o masă, vine o chelneriţă şi îi aduce direct un Budweiser rece. Soţia devine din ce în ce mai agitată:

- Cum de ştia ce bere bei?

- Tipa face parte din liga de bowling feminin. Ne întâlnim adesea cu ele.

În curând o stripteuză se îndreaptă direct către masa lor.

- Bună, Dănuţ! Vrei dansul obişnuit?

Soţia nervoasă cedează, îşi smulge geanta şi iese val-vârtej afară. Dan fuge după ea şi o prinde chiar când se urca într-un taxi şi, chiar înainte să trântească uşa, se urcă şi el în taxi. Degeaba încearcă să-i explice nevestei că probabil stripteuza l-a confundat cu alt client, că nevasta nu pune botul şi continuă să vocifereze şi să-l facă albie de porci. La care şoferul taxiului întoarce capul şi-i spune:

- Doamne, Dane, se pare că în seara asta ai agăţat o adevărată scorpie!

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un tip întârzia mereu la serviciu. Bineînteles, şeful îl bagă în şedinţă şi el îi expune argumente precum: nu mă odihnesc; adorm spre dimineaţă; somniferele nu au efect. Şeful îi spune că, daca nu schimbă acest lucru, va fi concediat.

În disperare de cauză, urmează sfatul unor prieteni şi-şi cumpără o sticla de coniac. Seara, se aşează-n pat şi bea un pahar, mai bea unul ca sa fie sigur de efect, până când, relaxat, adoarme.

Se trezeşte dimineaţa cu doua ore înainte de a suna ceasul, perfect odihnit şi ajunge la job printre primii. Apare şi şeful.

- Şefu', n-am mai întârziat!

- Văd. Dar unde-ai fost ieri?

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Într-o seară, un bărbat intră într-un bar cu o expresie tristă pe faţă. Barmanul îl întreabă ce vrea. Omul spune: 

- Doar o bere. 

Barmanul întreabă: 

- Ce e în neregulă, de ce ești atât de posomorât astăzi? 

- Soția mea și cu mine ne-am certat și mi-a spus că nu va vorbi cu mine o lună. 

- Şi ce e în neregulă cu asta? 

- Ei bine, luna expira în seara asta :no2

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Aseară, în club am agăţat o blondă mai în vârstă. Arăta foarte bine pentru cei 60 de ani ai săi şi m-am trezit gândindu-mă că probabil fiica ei arăta şi mai sexy. Am băut puţin (ei bine, puţin mai mult), ne-am giugiulit şi apoi ea m-a întrebat dacă am practicat vreodată „dubla sportivului”. 

- Ce-i asta? am întrebat. 

- Păi, faci dragoste şi cu mama, şi cu fiica în acelaşi timp... 

- Nu, n-am avut parte de aşa ceva, i-am răspuns. 

Mi-a făcut cu ochiul şi mi-a zis că asta-i noaptea mea norocoasă. Ne-am dus apoi la ea acasă, am intrat, ea a aprins lumina în hol şi a strigat tare: 

- Mamă, sper că nu te-ai culcat!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O blondă care a primit o undiţă de ziua ei, decide să pescuiască la copcă. Dimineaţa devreme, îşi ia cele necesare şi merge la pescuit. Când ajunge la destinaţie, face o gaură în gheaţă şi scufundă undiţa. Brusc, aude o voce care spune:

- Nu sunt peşti acolo!

Merge în alt loc, face o altă gaură în gheaţă, dar aceeaşi voce îi spune că nu sunt peşti. Se mută din nou, dar aude acelaşi lucru.

-De unde ştii că nu sunt peşti? întreabă blonda.

Aşa că omul îi spune:

-În primul rând, acesta e un teren de hockey, şi în al doilea rând, vei avea de plătit pentru găurile astea!

  • Like 3
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...