Sari la conținut

Bancuri si filmulete, pentru descretirea fruntii


tazz

Postări Recomandate

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Bulă pleacă în excursie la Paris.
– Adu-mi şi mie un sifilis! îl roagă Ştrulă.
După o lună, prietenii se reîntîlnesc.
– M-ai uitat cu sifilisul ăla, îi reproşează Ştrulă.
– Ba nu te-am uitat! Ţi l-am adus încă de acum 10 zile… Nu erai acasă, aşa că l-am lăsat la nevastă-ta :laugh2

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O blonda banuieste ca sotul o inseala si isi cumpara un pistol. Intr-o zi vine mai repede acasa si il gaseste pe sot cu una in pat. Scoate pistolul si il incarca dupa care si-l pune la tampla. Sotul cand o vede incepe sa strige:
– O nu, nu face asta, te rog, nu e ce crezi , te iubesc, numai pe tine te iubesc!
– Taci idiotule ca tu urmezi!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O pereche de tineri însurăței. Soțul se apucă să instaleze o poliță pe perete.
– Este suficient un sigur șurub pentru a monta această poliță, a doua gaură este complet inutilă.
Soția:
– Dacă sunt făcute două găuri, trebuie să le folosești pe ambele.
– Bine, astăzi înainte de somn, am să-ți aduc aminte cuvintele astea !

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Cinci canibali se angajeaza pe post de ingineri la o mare companie.
La “ceremonia” de primire, directorul general le tine un discurs:
– Acum, ca sunteti parte din echipa noastra, ne asteptam sa va integrati cat mai repede. Aici se pot catiga bani buni si ai parte de tot confortul la locul de munca. Asa ca va rog sa nu va deranjati colegii.
Dupa o luna, ii directorul convoaca din nou pe cei cinci:
– Sunt foarte multumit de voi, lucrati mult si foarte eficient. O sa propun mariri de salariu consiliului de administratie. Totusi, am
o intrebare: Acum doua zile a disparut o femeie de serviciu. Stiti ceva despre chestia asta?
Canibalii neaga vehement orice legatura cu evenimentul.
Dupa plecarea directorului, seful grupului de canibali incepe sa urle:
– Care idiot a mancat femeia de serviciu? O mana se ridica sovaielnica din grup. Seful continua:
– Cretinule! De patru saptamani mancam sefi de echipe, project manageri si sefi de departamente si nu s-a sesizat nimeni si tu ca idiotul te trezesti sa mananci femeia de serviciu?

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Adunati intr-o seara la o bere, mai multi barbati discutau despre cele mai interesante pozitii pe care le-au experimentat. Unul dintre ei zice:
-Mie imi place cel mai mult 69!!! Altul:
-Este beton atunci cand femeia accepta sa fie legata de pat! Ultimul zice:
-Nu e nimic mai provocator decat RODEO SALBATIC!!!
Unul dintre cei doi prieteni il priveste surprins:
-RODEO SALBATIC?!? Ce mai este si asta? N-am auzit niciodata despre asa ceva!
-Imagineazat-ti: esti in pat cu sotia… te afli deasupra ei, o saruti pe spate… cand lucrurile se incalzesc, iti lipesti pieptul de spatele ei si ii spotesti delicat la ureche: “POZITIA ASTA O INNEBUNESTE PE SECRETARA MEA!”. Iar dupa aia, tot ce ai de facut este sa incearci sa te mentii deasupra mai mult de 8 secunde :slap2

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

O blondă bună se duce la un hotel și cere o cameră. Recepționerul îi explică cum că e o delegație în hotel, și că nu mai au decât un singur loc, într-o camera cu trei bărbați.
-Ok, zice tipa, accept.
Intra în camera, bărbații deja se pregăteau…Zice primul:
-Hai sa facem un târg! Noi îti zicem o ghicitoare, dacă ghicești, te lăsăm în pace, dacă nu, te futem.
Blonda fiind de acord, începe primul:
-Ce e roşu, trăiește în pădure și mănâncă găini?
Se gândește tipa, și zice: lupul!
O fute. Vine al doilea:
-Ce e roşu, trăiește în pădure și mănâncă găini?
-Lupul… și asta o fute.
Al treilea la fel.
După vreo 3 zile recepționerul disperat, intră în cameră să vadă ce se întâmplă, și vede doi tipi întinși pe paturi, și al treilea în genunchi în faţa blondei zicând:
-Zi vulpe! zi vulpe!
Ea:
-Lupul…

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Vine mama soacră acasa și își găsește ginerele furios la culme, împachetându-și bagajele.
– Ce s-a întâmplat? întrebă ea.
– Ce s-a întâmplat?! răbufni ginerele. Îți spun eu ce s-a întâmplat!…I-am trimis un e-mail neveste-mii în care i-am spus ca astăzi mă întorc acasă din calatoria mea. Când am ajuns acasă, ghici ce am găsit? Nevastă-mea, da, Maria mea, se tăvalea cu un tip în patul nostru matrimonial!! Acesta este sfârșitul căsniciei noastre, voi pleca pentru totdeauna!
– Calmează-te, îi zice soacră-sa. Ceva nu e în regula în toată povestea asta. Maria nu ar face niciodată așa ceva! Stai numai o clipă, să mă duc să verific ce s-a întâmplat…
După câteva momente, intră soacră-sa înapoi în camera afișând un zâmbet larg și-i zice ginerelui:
– Vezi, ți-am spus eu că trebuie să existe o explicație simpla: Maria nu a primit nici un e-mail !

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Nu mi-am gasit bagajele in zona pentru bagaje din aeroport. Asa ca am mers la biroul bagaje pierdute si i-am spus femeii de acolo ca bagajele mele nu au aparut. Ea a zambit calm si mi-a spus sa nu imi fac griji deoarece ea este pregatita si instruita profesional si ca sunt in maini bune.
– Acum, m-a intrebat ea, a ajuns avionul dumneavoastra?

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un evreu traditionalist din Polonia se duce la studii in America. Dupa un an revine acasa sa-si vada parintii.
-Dar, fiule unde iti este barba?, intreaba mama.
-Stii, mama , in America nimeni nu poarta barba.
-Dar sper ca totusi mai tii Sabatul, nu?
– Mama, in America afacerile sunt afaceri, nimeni nu tine Sabatul.
-Bine, fiule dar sper macar ca mananci cuser.
– In America e greu sa gasesti mancare cuser, mama.
-Fiule, sopti mama infricosata…sper ca mai esti inca circumcis, nu?!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un scotian merge pe strada foarte aplecat, sprijinindu-se de un bat foarte scurt.
La un moment dat, se intilneste cu un prieten, care il intreaba plin de compasiune:
-Reumatism?
-Nu! Mi s-a rupt batul :laugh2

 

 

 

Mitică vine acasă foarte târziu şi uşor ameţit. In prag, nevasta cu facaletul. Mitică zice:
– N-am mai văzut aşa ceva. La orice oră ar veni omul acasă, tu n-ai decât plăcinte în cap :rax2

  • Like 3
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...