Sari la conținut

radiatii antene


Postări Recomandate

  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Multumesc foarte mult pentru raspuns,dle ,oricum m-ati mai linistit.chiar daca imi explicati mai multe,sa stiti ca le inteleg,am totusi aceasta capacitate.daca doriri sa explicati,eu zic ca ar fi bine totusi

 

Nu e vorba de capacitatea ta intelectuala ci e vorba de cunostinte tehnice si din fizica, cunostinte pe care daca le-ai avut le-ai uitat, pentru ca nu te ajuta in viata de zi cu zi. Daca tot zici ca pricepi afla ca in banda de frecventa in care lucreaza telefonia mobila undele electromagnetice se comporta ca lumina, se propaga cvasiliniar, se reflecta si se refracta aidoma, nu poate ocoli obstacole iar armatura blocului se comporta ca o cusca Faraday, care bloc daca n-ar avea deschideri pentru usi si ferestre (si la o anumita dimensiune a ochiului plasei) nu ai receptiona nici un fel de semnal, indiferent cat de puternic ar fi acesta. Intensitatea campului electromagnetic scade cu patratul distantei. Antena are o directivitate pronuntata astfel ca de fapt e un grup de antena pentru a asigura o emisie omnidirectionala, din acest punct de vadere cel mai sigur loc e sub antena.

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...