Sari la conținut

In Romania, sexul este inca un subiect tabu


bipolar

Postări Recomandate

  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

In Romania.. nu prea se face educatie sexuala, asa se face ca noi, femeile dam de barbati care habar nu au ce e ala lindic, nu cunosc semnele orgasmului feminin, unii nu stiu ce inseamna col uterin (aia care doare daca dau ca nebunii), etc

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

In Romania.. nu prea se face educatie sexuala, asa se face ca noi, femeile dam de barbati care habar nu au ce e ala lindic, nu cunosc semnele orgasmului feminin, unii nu stiu ce inseamna col uterin (aia care doare daca dau ca nebunii), etc

Draga Cassy, la noi in general nu se face NICI UN FEL de educatie, ce pretentii sa ai sa se mai faca si educatie sexuala !!!???

 

BREAK VINCI ! :shocked :shocked :shocked

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Pula meaaaa ! Oare nu-si da cu barda'n coaie (daca ar avea) Simona ? :( Oricine castiga US Open anul asta e surpriza anului !!!!!! Imposibil de crezut asa ceva, pe cine intrebai inainte de turneu, cred ca nimeni nu ar fi prevazut o finala Pennetta - Vinci, probabilitate de 1 la 1 miliard cred ca era.....

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:sibiu
  • Oras:sibiu

Draga Cassy, la noi in general nu se face NICI UN FEL  NICIUN FEL de educatie, ce pretentii sa ai sa se mai faca si educatie sexuala !!!???

there, i fixed it :P

sorry, nu m-am putut abtine fiind scris cu 'capital letters' si chiar langa 'educatie'

http://www.pruteanu.ro/4doarovorba/emis-s-007-niciun.htm

spor la iubit.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

... scris cu 'capital letters' ...

 

Just as "capital" as the "I" in "I fixed it"... si precum si literele de la inceputul frazelor, daca tot corectam... ;)

 

La fel de mult spor! 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:-----------
  • Oras:-----------

ăle mai șmechere femei sunt țărăncile, ți-o dau, dar numai după ce zici DA în față la popa!  (și dacă ai avere!)

 

apoi

 

nu ți-o mai dau dacă nu facem un copil, și încă unu, și încă unu

 

vrei să divorțezi? Iadu-i a tău! 

 

te-ai supărat ???? Ceeee, ai draci dragule ????

 

între ele se sparg de râs, ce l-am făcut pe bou!  :laugh2  :laugh2  :laugh2 (și trag cu ochiu)

 

la oraș, au alt tip de expresii: lasă puțanii, caută un bărbat cu potențial ....  :boob

 

ăștia suntem noi românii în genere, inventatorii peniței  :laugh2

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu neaparat tot ceea ce se vede pe internet este educatie sexuala, din pacate tot asa cum ii educa, internetul le poate crea o perceptie eronata asupra sexului, este imperios necesar ca de la o anumite varsta sa se introduca orele de educatie sexuala in scoli. Tinerii aflati la pubertate trebuie sa cunoasca anatomia, si fiziologia aparatului reproducator nu doar de la ora de biologie/anatomie, este important sa li se explice care sunt bolile cu transmitere sexuala si cum te poti, proteja, preveni si trata in asemenea cazuri, este important sa cunoasca simptomele acestora, de asemenea este important sa cunoasca metodele contraceptive. Sunt multe de dezbatut referitor la acest subiect.

De acord cu toate astea. In plus parintii si profesorii ar trebui sa ii zica de pe la 12-14 ani ca femeie nu e un obiect ci o fiinta cu suflet si nevoi, pe care trebuie sa o satisfaca din toate punctele de vedere. Imi pare rau ca nu mi-a zis si mie cineva chestia asta in copilarie, ca ma ajuta mult)))) :laugh2

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

De acord cu toate astea. In plus parintii si profesorii ar trebui sa ii zica de pe la 12-14 ani ca femeie nu e un obiect ci o fiinta cu suflet si nevoi, pe care trebuie sa o satisfaca din toate punctele de vedere. Imi pare rau ca nu mi-a zis si mie cineva chestia asta in copilarie, ca ma ajuta mult)))) :laugh2

 

Nu ma refeream la asta, chiar e nevoie sa-ti zica cineva asta ? mi se pare aiurea, daca despre alte detalii e normal sa iti se zica .. despre faptul ca o femeie este inainte de toate un suflet, trebuia sa-ti dai seama singur.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...