Sari la conținut

Pentru fetele visatoare


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E posibil, dar nu stau sa ajung pana in stadiul ala. 

 

Iti doresc din suflet sa nu ajungi acolo, in stadiul in care sa constati ca ai avut o inima mare, ai vrut sa ajuti, si primesti ca rasplata o sfanta bataie de joc...

Ce sa zic, eu iti urez succes...!

  • Like 3
  • Minus 5
Link spre comentariu

Stop, stop, stop! :laugh2

Un singur sfat (daca-l accepti): mare grija, ca nu trebuie sa cotizezi o casa...

Incepi de la un telefon (contravaloarea lui), continui, continui, continui...

Si in final, daca ai ghinionul sa fi dat (tu) peste o adevarata "petarda" (ea, deocamdata nu stii), te vei alege doar cu dureri de cap si reprosuri ca nu i-ai dat suficient, sau ca eventual nu i-ai dat nimic...

Nu zic ca asa va fi, dar...

 

Am sa spun ca acum cativa ani am dat cuiva toti banii pe care ii aveam in casa (si nu erau multi) pentru ca plangea ca nu are bani sa plateasca medicul pentru taica-sau... Am facut un act altruist, nici pana in ziua de azi nu mi-am recuperat banii desi se dadea rotund ca ... Ce conteaza! Eu am facut un gest umanitar unui ... nimeni.

Inainte de asta, am vrut sa ajut o sarlatanca, care tot pe aici isi plangea de mila... fassss... din partea mea si-a luat singura teapa, era ajutata tot de o sarlatanca de pe aici... ce mai conteaza.

 

Nu conteaza daca e femeie sau barbat incerci sa ajuti din putinul pe care il ai pentru ca esti om cu suflet dar sa nu crezi ca ulciorul merge de multe ori la apa fara sa se sparga.

 

Niciunul nu ati inteles pana acum ca nu banii iti aduc fericirea ci gestul pe care il faci incercand sa ajuti pe altii

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Iti doresc din suflet sa nu ajungi acolo, in stadiul in care sa constati ca ai avut o inima mare, ai vrut sa ajuti, si primesti ca rasplata o sfanta bataie de joc...

Ce sa zic, eu iti urez succes...!

Eu in principal sunt o persoana buna. Si am primit suturi in fund. Mi s-a spus ca nu mi-a cerut sa fie ajutata. :)))) Asta e. Ce ar fi prima data. Da oricum acum chiar nu se pune problema de asa ceva. Nu e amanta mea, nu nimic. Sotia nu am cum sa o pierd. De ce as pierde sotia ca am facut o fapta buna? 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

Chiar nu stiu care e situatia.  Da acum chiar nu mai conteaza. Iar caracterul nu are de a face cu alegerea partenerului. De cate ori vezi niste super oameni la brat cu ultimele lichele. Se intampla. Mai ales niste fete finute cu niste smecherasi de cartier.

 

 

Bun suntem pe drumul cel bun.

Deci recunosti ca nu cunosti situatia.Nici nu ai avea cum.Nici daca ea ti-ar povesti n-ai cunoaste-o pentru ca ea ti-ar povesti ceea ce ar ''avataja-o'' pe ea.

Continui si te gandesti ''nu conteaza''.Pai noi aici ce facem ?Tocmai asta vorbim.Daca conteaza sau nu conteaza.Si crede-a conteaza.Ea poate sa-si rezolve situatia cu acel om.

Oameni la brat cu lichele precum spui vedem des dar e alegerea lor sa fie cu lichele sau ne-lichele.Nu a noastra.Insa cand tu esti folosit pe postul de ''bancomat'' sau donator financiar aici deja devii tu implicat in poveste.

Ei genul asta de barbat ii place genul porc ''bad boy'' iar tu cel cuminte si studios esti folosit ca donator de bani cand ea e in pericol.

Asta esti tu in ochii ei.

Un donator un aparat de bancnote cand se uita la tine vede un dolar mare si verde.

Ce sa zic.....

Iti place sa fii asta?

Ca solutii sa aiba grija de copil exista .

Dar tu tot un dolar mare si verde esti in ochii ei.

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Jamaica
  • Oras:Jamaica

Omul are nevoie de ajutor ca e folosit.

In loc sa-l ajuti tu vb de Caragiale.

Discutia asta trebuia sa o aibe cu prietenii lui sau cu tatal lui cand era mai tanar sa i se explice chestiile astea.

Filmulețul lui rinan n-are relevanță. Se potriveşte în 90 din suta de topicuri de pe aici. E o căcărează, vorba lui:)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Inteleg ce zici tu, dar nu e vorba de ce imi sau nu imi place mie. Sa revenim la problema. Copilul nici pana la 4 ani nu e dat la gradinita. Cred ca o gradinita gaseste undeva la 1000 RON. Ok. Din asta beneficiaza direct copilul. Ce crede si ce ii place ei... e alta discutie. Dar am inteles ce zici, numai ca eu nu am relatii cu ea. 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ca sa revenim la oile noastre. Ce am spus eu este un caz particular. Sunt  mutle in situatia asta. Probabil multe prostituate nu se ocupa de copilul lor cum ar trebui. Iar asta ar trebui sa ne intereseze pe toti pentru ca acei copii vor creste. Asa ca lasand cazul meu particular la o parte, hai sa revenim la problema.

Link spre comentariu
  • Oras:Jamaica
  • Oras:Jamaica

Am sa spun ca acum cativa ani am dat cuiva toti banii pe care ii aveam in casa (si nu erau multi) pentru ca plangea ca nu are bani sa plateasca medicul pentru taica-sau... Am facut un act altruist, nici pana in ziua de azi nu mi-am recuperat banii desi se dadea rotund ca ... Ce conteaza! Eu am facut un gest umanitar unui ... nimeni.

Inainte de asta, am vrut sa ajut o sarlatanca, care tot pe aici isi plangea de mila... fassss... din partea mea si-a luat singura teapa, era ajutata tot de o sarlatanca de pe aici... ce mai conteaza.

 

Nu conteaza daca e femeie sau barbat incerci sa ajuti din putinul pe care il ai pentru ca esti om cu suflet dar sa nu crezi ca ulciorul merge de multe ori la apa fara sa se sparga.

 

Niciunul nu ati inteles pana acum ca nu banii iti aduc fericirea ci gestul pe care il faci incercand sa ajuti pe altii

Tu n-ai priceput, şi nici nu ai cum să pricepi situația despre care povestim. Omul işi riscă familia. Du-te la popa pipi să-ți explice termenul asta, semnificația lui. Pocăieşte-te!
  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Inteleg ce zici tu, dar nu e vorba de ce imi sau nu imi place mie. Sa revenim la problema. Copilul nici pana la 4 ani nu e dat la gradinita. Cred ca o gradinita gaseste undeva la 1000 RON. Ok. Din asta beneficiaza direct copilul. Ce crede si ce ii place ei... e alta discutie. Dar am inteles ce zici, numai ca eu nu am relatii cu ea.

 

Grădinița la stat costă vreo 200 de lei. Despre ce 1000 de lei e vorba...?

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu

Inteleg ce zici tu, dar nu e vorba de ce imi sau nu imi place mie. Sa revenim la problema. Copilul nici pana la 4 ani nu e dat la gradinita. Cred ca o gradinita gaseste undeva la 1000 RON. Ok. Din asta beneficiaza direct copilul. Ce crede si ce ii place ei... e alta discutie. Dar am inteles ce zici, numai ca eu nu am relatii cu ea. 

 

aici esti naiv, scuza-ma ca ti-o spun ... in Bucuresti sunt gradinite de stat mai ieftine de 1000lei/luna. Probabil ca daca te duci la director sa-l inscrii nu ai nevoie decat de un buchet de flori. Trebuie doar sa te duci sa ii faci inscrierea din timp.

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

Inteleg ce zici tu, dar nu e vorba de ce imi sau nu imi place mie. Sa revenim la problema. Copilul nici pana la 4 ani nu e dat la gradinita. Cred ca o gradinita gaseste undeva la 1000 RON. Ok. Din asta beneficiaza direct copilul. Ce crede si ce ii place ei... e alta discutie. Dar am inteles ce zici, numai ca eu nu am relatii cu ea. 

Ea poate sa-si rezolve situatia si fara tine asta trebuie sa intelegi.Poate ca tocmai asta are nevoie.O plama de la viata sa inteleaga ca nu poate sa se descurce singura.Ca sa inteleaga ca acel copil are nevoie de un tata.

Altfel vei face copilul ala sa sufere mult mai mult.Pentru ca tu nu vei fi acolo tot timpul sa-l ajuti.

Cum ar zice Pipilica poate asta e voia Dnului sa se intoarca la sotul ei .

Te bagi tu in voia domnului? :laugh2

 

Oricum nu faci bine daca te bagi intr-o asemenea situatie.Da deloc deloc.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu in principal sunt o persoana buna. Si am primit suturi in fund. Mi s-a spus ca nu mi-a cerut sa fie ajutata. :)))) Asta e. Ce ar fi prima data. Da oricum acum chiar nu se pune problema de asa ceva. Nu e amanta mea, nu nimic. Sotia nu am cum sa o pierd. De ce as pierde sotia ca am facut o fapta buna? 

 

Nu am spus ca ti-ai pierde sotia...

Mai mult, sa stii ca eu am un nepot care face 6 ani in curand si tot nu e dat la gradinitza :laugh2

Probabil ca o sa-l dea direct la facultate :laugh2  :laugh2

Da' daca tot vorbim de copii neajutorati, crezi ca exemplul tau e cel mai edificator?

Uita-te in jur, si ai sa vezi copii amarati, care nu au efectiv ce manca, si ai caror mame nu s-au apucat de prostitutie...

Este insa dreptul tau sa ajuti pe cine consideri tu, pe banii tai...

Doar sa nu-ti para rau...

  • Like 2
  • Minus 5
Link spre comentariu

Tu n-ai priceput, şi nici nu ai cum să pricepi situația despre care povestim. Omul işi riscă familia. Du-te la popa pipi să-ți explice termenul asta, semnificația lui.

 

mai, nepriceputeanu, omu' spune clar ca nu isi risca nimic pentru o fapta buna!!!!

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

aici esti naiv, scuza-ma ca ti-o spun ... in Bucuresti sunt gradinite de stat mai ieftine de 1000lei/luna. Probabil ca daca te duci la director sa-l inscrii nu ai nevoie decat de un buchet de flori. Trebuie doar sa te duci sa ii faci inscrierea din timp.

In teorie da, in practica nu. Au locuri limitate si e bataie pe ele. Crede-ma ca stiu ce spun. Fetita mea are 5 ani asa ca chiar stiu despre ce e vorba.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

Fete visatoare sau bubutza the dreamer?

 

Nobele, lasa fanfaronada asta educationala si mergi la culcare.Esti mai prost decat Fantozzi.

Flacau ma bucur c-ai aparut chiar nu te-am vazut de mult.

Esti bine odihnit? :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ea poate sa-si rezolve situatia si fara tine asta trebuie sa intelegi.Poate ca tocmai asta are nevoie.O plama de la viata sa inteleaga ca nu poate sa se descurce singura.Ca sa inteleaga ca acel copil are nevoie de un tata.

Altfel vei face copilul ala sa sufere mult mai mult.Pentru ca tu nu vei fi acolo tot timpul sa-l ajuti.

Cum ar zice Pipilica poate asta e voia Dnului sa se intoarca la sotul ei .

Te bagi tu in voia domnului?

 

Oricum nu faci bine daca te bagi intr-o asemenea situatie.Da deloc deloc.

Asta e o problema. Copilul ala la 4 ani se va atasa de orice prezenta masculina. Iar eu nu voi fi sigur acolo mereu. Asta e o mare buba sa sti. 

  • Like 2
Link spre comentariu

Asta e o problema. Copilul ala la 4 ani se va atasa de orice prezenta masculina. Iar eu nu voi fi sigur acolo mereu. Asta e o mare buba sa sti. 

 

acum si tu , nu insista... lasa femeia sa se descurce singura... isi face cursurile, si se baga in paine... ca doar nu vrei sa fii bastonul ei toata viata?!

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

acum si tu , nu insista... lasa femeia sa se descurce singura... isi face cursurile, si se baga in paine... ca doar nu vrei sa fii bastonul ei toata viata?!

Exclus asta. E o chestie temporara. Daca se va descurca mai departe bine, daca nu... chiar nu stiu.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...