Sari la conținut

Poze false ....rusine...este o falsa


Postări Recomandate

😂😂😂😂😂😂😂😂mai are si tupeu jegos...iti dai seama cum arata daca fura pozele altei fete😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻👻😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Link spre comentariu

Sunt pozele prietenei mele care este in piatra neamt...am rugat.o sa le stearga si a inceput sa vorbeasca foarte urat...rusineeee

 

MINTI CU NERUSINARE.

EU AM FOST LA PRIETENA TA LA P.NEAMT SI NU ESTE EA IN POZE...SI EA A FURAT POZELE...MINCINOASA ESTI SI TU...

STATI LANGA POLITIE IN P.NEAMT ..AM FOST CAM ACUM 3 SAPTAMANI..TU ESTI AIA CU RECENZII NEGATIVE PE BACAU SI PIATRA CARE FACE ASA ZIS ANAL SI NORMAL DAR GRABESTE CLIENTII..NU MAI VB AIUREA CA MINTI CU NERUSINARE.

APROPO..AM STAT O ORA CU PRIETENA TA..NU ESTE EA IN POZE DAR TOTUSI MI-A PLACUT SI AM RAMAS..DAR NU MINTI.

Link spre comentariu

MINTI CU NERUSINARE.

EU AM FOST LA PRIETENA TA LA P.NEAMT SI NU ESTE EA IN POZE...SI EA A FURAT POZELE...MINCINOASA ESTI SI TU...

STATI LANGA POLITIE IN P.NEAMT ..AM FOST CAM ACUM 3 SAPTAMANI..TU ESTI AIA CU RECENZII NEGATIVE PE BACAU SI PIATRA CARE FACE ASA ZIS ANAL SI NORMAL DAR GRABESTE CLIENTII..NU MAI VB AIUREA CA MINTI CU NERUSINARE.

APROPO..AM STAT O ORA CU PRIETENA TA..NU ESTE EA IN POZE DAR TOTUSI MI-A PLACUT SI AM RAMAS..DAR NU MINTI.

 

UITE SI POZA TA CA SA NU ZICI CA NU STIU CINE ESTI...https://media.publi24.ro/extralarge/20170619/1123/9a222abe8a8fd4a701ddb4778dcbfe10.jpg

Link spre comentariu
  • Oras:haihui
  • Oras:haihui

 

APROPO..AM STAT O ORA CU PRIETENA TA..NU ESTE EA IN POZE DAR TOTUSI MI-A PLACUT SI AM RAMAS..DAR NU MINTI.

 

Bai analfabetule....trebuia scris DAR NU MINTII , cu doi de i , de la idiot

 

Basinosule iar zici pas

La limba romaneasca ?

Sa-ti dau pula pe la nas

Si ma-ta s-o beleasca?

Link spre comentariu
  • Oras:haihui
  • Oras:haihui

Imi plac anumite persoane care dau 2 search-uri pe internet si se cred informate. O sa gasiti pareri si pareri, majoritatea neavizate.

Limba romana a evoluat si s-a modificat continuu in functie de cerintele societatii, dar perfectul simplu si imperativul  la verbele de baza a ramas cam acelasi :

 

http://picpaste.com/mintii-j6yZ02wr.jpg

 

http://picpaste.com/mintii1-qPQ9sAgn.jpg

 

Pentru analfabetii cu pretentii

 

http://picpaste.com/mintii-j6yZ02wr.jpg

http://picpaste.com/mintii1-qPQ9sAgn.jpg

Link spre comentariu
  • Oras:haihui
  • Oras:haihui

Scuze ca intervin in discutia "academica" dintre voi dar a scris corect. Se pune accentul in vorbire diferit dar ortografia e aceeasi... Continuati distractia voastra!

 

Poate asa o sa intelgi si tu diferenta chiar din ce a scris Basinosul 

 

MINTI CU NERUSINARE(corect)     si     DAR NU MINTI. (gresit)

 

 

Poate pentru ca esti coleric, intai vorbesti apoi gandesti . 

Iar daca tot il pupi in cur pe Linares , poate iti da si o Basina in freza

Link spre comentariu
  • Oras:haihui
  • Oras:haihui

"Sa nu mai minti" sau "Nu mintii" (sau "Nu mai mintii" si mai corect )  sunt forme corecte .

In primul rand e imperativul la perfect simplu , infinitiv ....bai tu esti om serios? :))))))

In rest nu aveti decat sa va zdruncinati creierii , ma doare-n pula 

Link spre comentariu
  • Oras:Bacau
  • Oras:Bacau

Perfectul simplu este folosit cel mai mult in zona Olteniei.

 

In cazul de fata se spune minti cu un singur i.

 

Cel cu 2 de i, ar veni, ca exemplu, in urmatoarea propozitie:

 

"EU MINTII cand spusei ca ungureanu nu e peste.

 

Pers.1 perfect simplu

Link spre comentariu

"Sa nu mai minti" sau "Nu mintii" (sau "Nu mai mintii" si mai corect )  sunt forme corecte .

In primul rand e imperativul la perfect simplu , infinitiv ....bai tu esti om serios? :))))))

In rest nu aveti decat sa va zdruncinati creierii , ma doare-n pula 

 

da' esti prost tare bai analfabetule...habar nu ai de gramatica prostule..e vorba de cum pui accentul prostovane..cata pula mai iei in gatlej ca sa intelegi prostnacule?

iti spun toti ca esti o nulitate in toate domeniile si tu continui sa te umfli ca un balon analfabet micutz si incet la minte ce esti

da' multi tolomaci sunt in lumea asta...confrati de-ai tai ...evident

auzi la el..gramatica este in schimbare..du-te mai si iti schimba pampersul ca te strange si iti produce gaze la creier..daca ai asa ceva..evident.

TU ESTI UNUL DIN ANALFABETII MANELISTI CARE ,,VORBESTE,, BINE SI CORECT..ASA-I DRAGONULE ?

TZIGAN URAT SI NESPALAT CE ESTI...PESTISOR DE 2 BANUTZI...STIM TOTI CINE ESTI PESHTISORULE...

Link spre comentariu

Imperativ si perfect simplu sunt conjugari diferite ale verbului la infinitiv a minti. Daca tu generalizezi regula de la verbele de conjugarea a IV-a a sti si a fi care intr-adevar la indicativul prezent persoana a II-a singular mai primesc un i, te afli (nu aflii, chit ca e verb de conjugarea I :P) intr-o mare eroare. Bacalaureatul s-a incheiat dar mai este o sesiune in vara asta. Sper sa-ti fie de folos lectiile oferite.  :exclamation:

 

DA-I PACE CA STII CUM SE ZICE...PROSTUL DACA NU-I FUDUL...NU-I PROST DESTUL.

DEGEABA INCERCI SA-I EXPLICI...HABAR NU ARE CE-I CU EL...IN LOC SA FI INVATAT LA SCOALA LA VREMEA LUI..INCEARCA ACUM SA DEA LECTII CU CEVA CAUTARI PE NET..SARACUTZUL PROSTOVAN..E PAZNIC PE LA GARA SI IN TIMPUL SERVICIULUI MAI PIERDE SI EL VREMEA PE NET.

Link spre comentariu

Perfectul simplu este folosit cel mai mult in zona Olteniei.

 

In cazul de fata se spune minti cu un singur i.

 

Cel cu 2 de i, ar veni, ca exemplu, in urmatoarea propozitie:

 

"EU MINTII cand spusei ca ungureanu nu e peste.

 

Pers.1 perfect simplu

 

EXACT..DAR ESHADE E PREA PROST SA INTELEAGA ROMANESTE

 

CIUMITE MANDOKAR...ESHADE...HAHAHA ASTA O INTELEGI TZIGANE...E PE LIMBA TA DE BALAUR.

Link spre comentariu

EXACT..DAR ESHADE E PREA PROST SA INTELEAGA ROMANESTE

 

CIUMITE MANDOKAR...ESHADE...HAHAHA ASTA O INTELEGI TZIGANE...E PE LIMBA TA DE BALAUR.

Voi asa de prosti sunteti ? La fiecare fata in parte va certati ca prosti cum plm sa aveti parte de fete bune.Darar Dumnezeu sa aveti parte numai de fete ca sa va fraiereasca ca mam saturat de voi

Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

Voi asa de prosti sunteti ? La fiecare fata in parte va certati ca prosti cum plm sa aveti parte de fete bune.Darar Dumnezeu sa aveti parte numai de fete ca sa va fraiereasca ca mam saturat de voi

 

ca nu sunt de acord cu certuri pe aici, e o discutie... dar sa fii inscris de aproape 2 ani pe forum si singura ta postare este sa ne spui ca te-ai saturat de noi... plm... dar cu ce ai contribuit tu aici ...

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...