Sari la conținut

Mai exista prietenii adevarate?


Vizitator

Mai exista prietenii adevarate?  

39 membri au votat

  1. 1. Mai exista prietenii adevarate

    • DA
      28
    • NU
      11


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

ma sperie "uneltele" tale   :rax2

 

le-ai aruncat  ? :laugh2

 

Nu. Am destula ratiune sa le folosesc cu cine trebuie... :)

I-am busit topingul, hai revenire la alte ganduri mai bune, ar fi pacat o laba trista. :)

Banuiesc ca nu ai curajul sa ma cunosti, deci ramane...

Si uite asa ajung la concluzii.  :laugh2

Spor la treaba!  :laugh2

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu. Am destula ratiune sa le folosesc cu cine trebuie... :)

I-am busit topingul, hai revenire la alte ganduri mai bune, ar fi pacat o laba trista. :)

Banuiesc ca nu ai curajul sa ma cunosti, deci ramane...

Si uite asa ajung la concluzii.  :laugh2

Spor la treaba!  :laugh2

 

Fac si eu ca "Stapanul Inelelor" ......te-ai enervat  ? :laugh2

 

...sau o inima cu mult mai spulberata  :)

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Rezumat :

 

@quasim, acelasi semicentenar, "ticait", cufurit, care ambaleaza truisme in limbaj de lemn

@miki vrea sa devina psihologul @amadei

 

  noroc ca ti-am facut trimiterea aici ...altfel cred ca nu observai  ,,,,prins in "buchetul"  acela de carti   :laugh2 :laugh2 :laugh2

 

PS: nu am calificarea necesara  :no2

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Nu pot sa spun ca m-am enervat, ma enerveaza 2 fosti, restul lumii o face mai putin intentionat...

Te mananca? :)

 

Trece-i pe lista de ignor total

 

Si ce recomanzi ptr. mancarimi .... usoare ?  :hmmm

Link spre comentariu
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra
  • Telefon: raffaello1709
  • Oras:Terra

Prieteniile sunt doar schimburi de nevoi , bani si alte cerinte  reciproce .

 

Daca unul nu le-a indeplinit vreodata sau nu a putut  s-a cam dus toata prietenia pulii de suflet   :laugh2

 

Am pierdut la "prietenii" pe faze de genul acesta  ...dar nu-mi pare rau :)

 

Un prieten nu este cel care te baga in seama zi de zi atunci cand iti merge bine, ci este cel care te cauta cand nu mai stie de tine si e ingrijorat.

  • Like 1
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Usoare zici? Fu-te! Chiar si pe bani, ma sufoci. :(

 

Pai nu sunt grave .  Sa ma fut pe ei de bani ...zici? :laugh2

 

Nu ti-ai pierdut talentul ....la scris :no2

Link spre comentariu
  • Oras:N.Dame
  • Oras:N.Dame

Rezumat :

 

@quasim, acelasi semicentenar, "ticait", cufurit, care ambaleaza truisme in limbaj de lemn

@miki vrea sa devina psihologul @amadei

Stire:

 

Sheikh Muhammad Al-Munajid a edictat ieri o fatwa: Sa ne cufurim pe tine!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Exista si chiar ma bucur de prieteni de ambele sexe, majoritatea sudate din copilarie, dar din cei multi...putini au ramas, datorita schimbarilor ce au avut loc in vietile noastre!

Cand ajut...financiar sau altfel, nu ma astept niciodata la ceva inapoi...insa pe prieteni prefer sa-i ajut sa se ajute singuri...

Cand intervin banii intr-o prietenie...rareori iese cu Happy-end!

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator all_star
Reputație: 0

Relatii de prietenie in adevaratul sens al cuvantului erau candva, pe vremuri demult apuse.                                                                    In ziua de azi, foarte rar mai intalnesti o persoana de incredere, pe care sa te bazezi oricand ai nevoie.                                                     Acum majoritatea sunt pe interes si cand te astepti mai putin, te tradeaza.  Din pacate asta-i realitatea dura a societatii actuale !!!

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Exista si chiar ma bucur de prieteni de ambele sexe, majoritatea sudate din copilarie, dar din cei multi...putini au ramas, datorita schimbarilor ce au avut loc in vietile noastre!

Cand ajut...financiar sau altfel, nu ma astept niciodata la ceva inapoi...insa pe prieteni prefer sa-i ajut sa se ajute singuri...

Cand intervin banii intr-o prietenie...rareori iese cu Happy-end!

 

Depinde cu ce suma ajuti in scopul returnarii acesteia  :laugh2  restul ai dreptate 

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

Credeti ca mai exista prietenii adevarate? Sau doar iluzii ? Pe principiul prietenul la nevoie se cunoaste,constatam  de a lungul timpului ca desi credem ca avem prieteni,ei de fapt nu ne sunt deloc prieteni,iar confirmarea acestor ganduri vine cu fiecare gest sau vorba mincinoase din partea celor pe care ii credem prieteni: se pot ivi situatii in care ni se demonstreaza faptul ca nu suntem o prioritate,ci oricine altcineva sau oricare alta situatie marunta reprezinta o prioritate ,.dar nu noi. Si toate astea se intampla uneori sub umbra faptului ca inca au nevoie de noi si totusi au nesimtirea de a ne arata ca nu contam..pt ca ne.au prins slabiciunea si stiu ca suntem iertatori ..deci prosti.

 

Aveti sau ati avut astfel de prieteni?..care v-au aratat cu nesimtire ca nu erati o prioritate desi depindeau de voi cu ceva? v-ati folosit de acest lucru si le-ati taiat craca de sub picioare ca sa-i "pedepsiti" si sa le aratati ca nu sunteti prosti..?

Nu ne mai lua pe ocolite, povestește cum ți-ai luat-o de la Lorena

Link spre comentariu

  • Oras:București
  • Oras:București

multumesc tuturor pt raspunsuri..ma bucur pt cei ce stiu ca au prieteni adevarati,..din "vechime" ..relatii sudate demult..

 

eu intotdeauna am crezut zicala ca..pentru prieteni trebuie sa ai timp si bani..in cazul meu s-a aplicat ..pt ca ..in vremuri vechi cand am avut niste "incercari" mari in viata..nu a fost nici o,un prieten(a),la care sa pot apela,sau daca am apelat sa.mi spuna ..ai usa deschisa ,vino si dormi la mine cateva seri, pana gasesti o solutie..au fost 2 situatii (una -eram inca tanara  ..alta..tot tanara eram si cu un copil de mana)..m-au ajutat persoane streine pe care le.am cunoscut in momentele acelea ,si care au citit ceva la mine,precum ca merit ajutorul ala si am mare nevoie...si care nu citesc aici...dar le port si acum dupa mai mult de 10 ani o profunda recunostinta,chiar daca,ulterior am muncit pt banii aia ca sa ma revansez. Puteau sa reactioneze negativ,dar nu au facut-o pt ca au avut compasiune umana. Compasiune umana pe care uneori nu o regasesti  la prieteni. Si atunci ce e o prietenie adevarata?!

Lorena nu-ți este prietenă adevarata?

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 1 guest

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...