Sari la conținut

Anonna 0724982280


Postări Recomandate

ANONNA ESTI IN Ct???!??! Zglobie faptura:))

 

Am ceva trebusoara, si ajung cat de curand

 

 

Stie cineva cum pot inscrie o masina pe numele meu? Masina este adusa din afara iar actele de vanzare-cumparare sunt pe numele altcuiva. Nu este timp disponibil sa fac act de vanzare-cumparare sau de donatie pe numele meu.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cu capra (la pascut)
  • Oras:Cu capra (la pascut)

Am ceva trebusoara, si ajung cat de curand

 

 

Stie cineva cum pot inscrie o masina pe numele meu? Masina este adusa din afara iar actele de vanzare-cumparare sunt pe numele altcuiva. Nu este timp disponibil sa fac act de vanzare-cumparare sau de donatie pe numele meu.

Oricat de repede ai incerca sa treci o masina pe numele tau, sub o saptamana nu scapi. Sau procura pentru altcineva care are timp si nervi de pierdut dupa acte

Link spre comentariu

Oricat de repede ai incerca sa treci o masina pe numele tau, sub o saptamana nu scapi. Sau procura pentru altcineva care are timp si nervi de pierdut dupa acte

 

Ma intereseaza sa stiu daca pot sa inscriu o masina pe numele meu, daca am toate actele masinii, desi pe contractul de vanzare-cumparare este trecut un alt proprietar. Precizez ca nu exista niciun act de vanzare cumpare sau de donatie intre mine si proprietarul actual, acesta din urma neavand la dispozitie timpul necessar de a face vreun act legal  care sa ateste ca instraineaza masina

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

in cazul acesta chiar e o problema,,,,,,dar,,,,uneori exista rezolvari favorabile,,,,

 

 

pai de aceste "rezolvari favorabile"am nevoie ...

 

Deci, daca face o hartie de mana in care arata ca imi cedeaza sau imi vinde masina , fara parafa notariala, merge?

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:constanta
  • Oras:constanta

buna nu este valabil un act facut de mana dar dute duminica dimineata la obor sunt baietii care fac acte la masini acolo te costa vreo 150 de lei sunt notari acolo care lucreaza special pt obor parerea mea ca e cel mai sigur

Link spre comentariu

buna nu este valabil un act facut de mana dar dute duminica dimineata la obor sunt baietii care fac acte la masini acolo te costa vreo 150 de lei sunt notari acolo care lucreaza special pt obor parerea mea ca e cel mai sigur

 

Nu vreau decat un notar care sa lucreze duminica dimineata :).... iti multumesc.... o sa incerc in Obor....

 

Stai, care Obor? eu am nevoie in Bucuresti :( ...daca e Oborul din Bucuresti este cool

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...