Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

E păcat să treacă in subconștientul tau ceva de care ar trebui sa te bucuri...in cazul in care ai un contact cu mine.Eu nu ma abțin de la practicile mele doar pentru ca celuilalt nu ii sta in putere sa exerseze.

 

Buna Vis, cand vii la Bucuresti sa exersam ?

Link spre comentariu
Vizitator mc hammer
Reputație: 0

E păcat să treacă in subconștientul tau ceva de care ar trebui sa te bucuri...in cazul in care ai un contact cu mine.Eu nu ma abțin de la practicile mele doar pentru ca celuilalt nu ii sta in putere sa exerseze.

Tu ești prostituata, practicile tale constau in sex pe bani, pentru ca altceva nu stii sa faci sau stii foarte prost.

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Picoane doar pentru ca tu accepti o normalitate care ti se impune asta nu inseamna ca esti normal ci poate naiv, dormi pe tine, influentabil sau conformist, tu nici macar nu esti constient ca aceasta "normalitate" este in interesul unora care pe tine pur si simplu te considera unul din "prostime" 

iar cand vin sa te trezesc, sa te trrag de maneca, sa iti semnalez ca e cazul sa te trezesti tu nici nu intelegi ce fac :)

 

deci ... wake up !

 

Mc hammer vezi ca iti lipseste grav atat discernamantul cat si bunul simt iti recomand sa gandesti de 3 ori inainte sa postezi ceva ... la mine esti de azi pe lista celor carora nu le mai citesc replicile ...

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

@anada777: cand am spus ca suntem miliarde ma refeream la oameni, nu strict la oamenii de bine.

Perpetuarea speciei umane precum si a altora se face, logic, prin contact sexual.

Daca nu ar fi asa, atunci la un moment dat am disparea ca specie.

Ca lumea a devenit cum a devenit, e drept ca s-a intamplat datorita raului.

Raul a avut in grija a perverti mintea si apoi de la mintea pervertita s-a intamplat restul.

Putem spune si altfel: ceea ce bagi in moara aceea scoti. Moara e mintea bineinteles.

Cum explici ca pana si oameni de bine, chiar daca fac bine neconditionat, gresesc pe alte cai.

De ex chiar acest pacat-curvia.

Apoi, de ce de ex regele Solomon a avut 700 de neveste si vreo 300 de concubine. Unii da si altii ba ?

Doar era un intelept, i s-a dat darul acesta...la el nu era pacat ?

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

am mai auzit de cateva ori aceste aberatii cretine cum ca abstinenta sau continenta ar face rau la sanatate ... trebuie desfiintate pt ca sunt doar pacaleli prost realizate(nu sunt bune nici macar ca pacaleli)

 

concret lucrurile stau exact invers: cel/cea care pastreaza energia sexuala in corp prin suspendarea la vointa a menstruatiei in conditii de sanatate perfecta a aparatului genital fara pilule sau alti inhibitori externi si in cazul continentei sexuale perfect realizate sau in cazul abstinentei active la barbat ajunge gradat sa aibe o sanatate perfecta pentru ca asa cum am mai spus dar vad ca nu retineti sau nu cititi ce est cel mai important:

 

Energia sexuala pastrata in interiorul corpului regenereaza toat tesuturile si organele(acesta este rolul ei din aceasta cauza este numita de catre cunoscatori si cercetatori energia vietii)

 

Din aceasta cauza celebrul filosof roman Cioran(pe care personal il consider un depravat si un decazut nu va recomand sa cititi aberatiile lui) in unul din momentele lui de constientizare a scris despre mica moarte - mai exact dupa ce se ducea la prostituatele lui din Franta si pierdea energia vitala descria senzatia aceea de devitalizare extrema pe care o simte orice barbat care ejaculeaza pe care el foarte inspirat in acel moment o asemana cu moartea ... similar pastrarea integrala a energiei sexuale poate fi asemanata cu viata, pofta de viata, vitalitatea si virilitatea.

 

Exista un singur caz in care exista anumite dureri si anume daca cel care fuzioneaza amoros pastreaza energia si din prostie, neatentie sau felurite pacaleli pe care singur si le aplica nu realizeaza etapa de redistribuire a energiei din zona sexuala catre restul fiintei pe care am descris-o foarte minutios de mai multe ori aici pe mai multe topicuri diferite.Dar chiar si in acest caz organismul elimina excesul prin polutie in timpul unui vis erotic si nu aveti nici in acest caz vreun pericol de imbolnavire.

 

Evident daca nu aplicati metoda buna nu ajungeti unde trebuie e ca si cand va cumparati pentru masina voastra roti mai bune, mai noi, mai performante insa nu le insurubati bine ... tot la pana ajungeti ...

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Despre regele Solomon nu stiu ce sa zic ... de cele mai multe ori regii sau conducatorii fac multe prostii pentru ca pozitia le permite ... din moment ce nu l-am cunoscut, nu e in viata acum, nu ii pot percepe aura nu ma pot pronunta ...

 

Cert e ca este vorba despre capacitati ... exista barbati care pot iubi mai multe femei in acelasi timp si care pot fi si continenti amoros continuu ... daca integreaza asa cu iubire si continenta amoroasa perfecta atunci poate fi un sfant desi mai trebuie inca ceva pt a fi un sfant dar in aceste conditii se poate ... altfel nu este posibil(neavand nici conditiile de plecare)

 

Si avem si sfinti care au integrat cu abstinenta activa ... cel mai cunoscut este Arsenie Boca.

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

@ananda777: ai citit cumva Patericul Egiptean sau alte Paterice ? Daca nu, ti le recomand daca imi permiti...

Apoi Filocalia...treptele desavarsirii...

Paza celor 5 simturi - Nicodim Aghioritul

Sf. Ioan Gura de Aur

Etc.

Cand citesti ani, astfel de carti si crezi...poti ajunge la o curatenie a mintii si nu numai...dar degeaba daca te intorci in lume.

Spunea cineva: Tine-ti mintea in iad dar nu deznadajdui...fiindca acest om Siluan Athonitul, pierdu-se la un moment dat cele de trebuinta pentru a fi unde trebuie, cum trebuie...si i s-a dat acest cuvant.

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Mă, ca să înțeleagă și prostul din mine...Dacă mergi la curve si tu le iubești, ca e clar ca invers nu are cum sa fie, si nu te slobozesti, inseamna ca nu preacurvesti?

Pai da, nici eu nu inteleg aici.

De ce nu merge atunci strict pe iubirea de oameni, platonica etc.

De ce sa mai faci sex, aducandu&le la orgasm pe femei si nu de orice fel ci multiplu.

Adica tu ca barbat sa te "infranezi", dar de fapt doar de la ejaculare insa femei sa-i provoci orgasmul.

Pai ea, nu pierde atunci ? Nu ii cauzezi o pierdere, un rau ?

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Mă, ca să înțeleagă și prostul din mine...Dacă mergi la curve si tu le iubești, ca e clar ca invers nu are cum sa fie, si nu te slobozesti, inseamna ca nu preacurvesti?

 

curvia si preacurvia e pacate extrase din morala crestina...in orient, daca iubesti eternul feminin, poti fute pe oricine, oricat, atata timp cat nu urmaresti satisfactia carnala, ci experienta spirituala, de aceea nu-ti dai drumu ca animalu, ci tii in tine "energia vitala", care se uneste cu a ei si  va conectati la iubirea cereasca...e un fel de a-ti baga pula intr-un trifazic, dar nu mori, ci transcenzi fizicul, materialul si levitezi printre astri... te reintorci in carcasa corpului, ca nah, ai o misiune si aici pe pamant...:)

Link spre comentariu
  • Oras:Văscăuți
  • Oras:Văscăuți

curvia si preacurvia e pacate extrase din morala crestina...in orient, daca iubesti eternul feminin, poti fute pe oricine, oricat, atata timp cat nu urmaresti satisfactia carnala, ci experienta spirituala, de aceea nu-ti dai drumu ca animalu, ci tii in tine "energia vitala", care se uneste cu a ei si va conectati la iubirea cereasca...e un fel de a-ti baga pula intr-un trifazic, dar nu mori, ci transcenzi fizicul, materialul si levitezi printre astri... te reintorci in carcasa corpului, ca nah, ai o misiune si aici pe pamant...:)

 

 

Lasă dracu orientul ca noi trăim aici, în lumea a treia, condusi de biserică.

 

Sa-mi dea neslobozitorul un citat, ceva, din biblie care sa-i susțină aberațiile.

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Lasă dracu orientul ca noi trăim aici, în lumea a treia, condusi de biserică.

 

Sa-mi dea neslobozitorul un citat, ceva, din biblie care sa-i susțină aberațiile.

 

eu zic ca s-a trecut demult de misto pe topicul asta. acum e cinism in stare pura, pe de-o parte, iar de cealalta parte o habotnicie care-i mai agresiva ca a martorilor lui Iehova...justificata, magistral, de faptul ca noi inca nu stim ca avem nevoie de un moment de "trezire spirituala" ca sa citim corect si, mai ales, sa intelegem "adevarurile milenare" cu care suntem confruntati :))))))))))))) superbbbbbbbbb! 

Link spre comentariu
  • Oras:Văscăuți
  • Oras:Văscăuți

eu zic ca s-a trecut demult de misto pe topicul asta. acum e cinism in stare pura, pe de-o parte, iar de cealalta parte o habotnicie care-i mai agresiva ca a martorilor lui Iehova...justificata, magistral, de faptul ca noi inca nu stim ca avem nevoie de un moment de "trezire spirituala" ca sa citim corect si, mai ales, sa intelegem "adevarurile milenare" cu care suntem confruntati :))))))))))))) superbbbbbbbbb!

 

 

Păi nu?😂

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

curvia si preacurvia e pacate extrase din morala crestina...in orient, daca iubesti eternul feminin, poti fute pe oricine, oricat, atata timp cat nu urmaresti satisfactia carnala, ci experienta spirituala, de aceea nu-ti dai drumu ca animalu, ci tii in tine "energia vitala", care se uneste cu a ei si  va conectati la iubirea cereasca...e un fel de a-ti baga pula intr-un trifazic, dar nu mori, ci transcenzi fizicul, materialul si levitezi printre astri... te reintorci in carcasa corpului, ca nah, ai o misiune si aici pe pamant...:)

Faza cu trifazicul e ... mortală :laugh2 :laugh2
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Păi nu?

 

mie, totusi, imi place sa cred, chiar ma incapatanez sa cred, ca ananda face un misto la limita horrorului si astept clipa in care o sa ne intrebe daca ne-a placut si daca ne-am amuzat copios!? + ca a vrut sa futa si el niste curve pe banii unor naivi doritori de a invata continenta sexuala direct de la sursa :)))))))))))

 

glumesc! evident insa ca el e f serios si chiar crede in ce scrie, dar si noi suntem la fel de seriosi :)))))))))) 

mai bag o punga de floricele la cuptoru' cu microunde :)))))))) 

Link spre comentariu
  • Oras:Văscăuți
  • Oras:Văscăuți

mie, totusi, imi place sa cred, chiar ma incapatanez sa cred, ca ananda face un misto la limita horrorului si astept clipa in care o sa ne intrebe daca ne-a placut si daca ne-am amuzat copios!? + ca a vrut sa futa si el niste curve pe banii unor naivi doritori de a invata continenta sexuala direct de la sursa :)))))))))))

evident el e f serios si chiar crede in ce scrie, dar si noi suntem la fel de seriosi :))))))))))

mai bag o punga de floricele la cuptoru' cu microunde :))))))))

 

 

Nu face. Tentativele din trecut erau mai penibile si mai agresive.

 

P.s. probabil esti mai nou....

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

fara bafomedos, viata e pustiu. razboinicul ezoteric corect si complet definit ne lipseste.

 

sau macar cu civilizatia tarantulara agresiv civilizational verde.

 

uaa, satanistule, nebenefic orientatule ce esti, prea putin "credinciosule"! :)))))))))

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Ananda, nu-i judeca.

Tot in ras a fost luat si Moise. :)

 

vezi ca ii incurci ceacrele in sfinti mozaici si crestini! ai grija! 

baga si tu un krishnamurti, ceva...

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

eu zic ca s-a trecut demult de misto pe topicul asta. acum e cinism in stare pura, pe de-o parte, iar de cealalta parte o habotnicie care-i mai agresiva ca a martorilor lui Iehova...justificata, magistral, de faptul ca noi inca nu stim ca avem nevoie de un moment de "trezire spirituala" ca sa citim corect si, mai ales, sa intelegem "adevarurile milenare" cu care suntem confruntati :))))))))))))) superbbbbbbbbb!

E ! Nu e habotnicie...

A crede in ceva nu inseamna ca esti habotnic neaparat. Unii da dar nu toti.

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

E ! Nu e habotnicie...

A crede in ceva nu inseamna ca esti habotnic neaparat. Unii da dar nu toti.

 

mai, a repeta cu obstinatie niste vorbe unor cetateni (pe un forum de curvari...why here?, dar in fine...) care ti-au spus, mai intai, frumos, la propriu, la figurat, la misto, cinic, ironic, fizic si metafizic ca-i doare-n cocar de continenta sexuala,..iar el, impotriva vointei lor, vrea sa-i mantuiasca cu de-a sila de pacatul ejacularii inseamna ori habotnicie, ori ca a pierdut din start contactul cu realitatea celor pe care vrea sa-i salveze, ca sa nu mai vb de faptul ca el nu stie/poate sa-si transforme jargonul specific yoghinasilor intr-un limbaj accesibil celor carora se adreseaza, ceea ce tradeaza ori ca intelege putin din ce spune ori ca nu intelege nimic (de aceea nu poate vorbi cu alte cuvinte, ci repeta papagaliceste vorbele altora, care prind la naivi sau la curve desalate/purii care ar vrea sa fie futute de o pula care nu ejaculeaza si care le-ar mai indulci, poate, batranetile) 

 

e o chestie ce tine de inteligenta, in relatia transmitator - receptor, sa stii/poti sa-ti adaptezi exprimarea in functie de cel pe care-l ai in fata, ca sa te asiguri in plm ca mesajul e receptat...altminteri e frectie la picior de lemn! 

 

LOL! :))))))))))))

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

PS: probabil ca am spus cam mult cu ///impotriva vointei...si probabil ca sunt unii, prezenti sau care vor mai veni cete-cete, care-s f interesati sa cunoasca mai mult de la ananda. lor si numai lor le urez succes! :) 

Link spre comentariu

Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

mai, a repeta cu obstinatie niste vorbe unor cetateni (pe un forum de curvari...why here?, dar in fine...) care ti-au spus, mai intai, frumos, la propriu, la figurat, la misto, cinic, ironic, fizic si metafizic ca-i doare-n cocar de continenta sexuala,..iar el, impotriva vointei lor, vrea sa-i mantuiasca cu de-a sila de pacatul ejacularii inseamna ori habotnicie, ori ca a pierdut din start contactul cu realitatea celor pe care vrea sa-i salveze, ca sa nu mai vb de faptul ca el nu stie/poate sa-si transforme jargonul specific yoghinasilor intr-un limbaj accesibil celor carora se adreseaza, ceea ce tradeaza ori ca intelege putin din ce spune ori ca nu intelege nimic (de aceea nu poate vorbi cu alte cuvinte, ci repeta papagaliceste vorbele altora, care prind la naivi sau la curve desalate/purii care ar vrea sa fie futute de o pula care nu ejaculeaza si care le-ar mai indulci, poate, batranetile)

 

e o chestie ce tine de inteligenta, in relatia transmitator - receptor, sa stii/poti sa-ti adaptezi exprimarea in functie de cel pe care-l ai in fata, ca sa te asiguri in plm ca mesajul e receptat...altminteri e frectie la picior de lemn!

 

LOL! :))))))))))))

Ai dreptatea ta dar putem vedea si din alt unghi.

Chiar dc e un forum de curvasareala, se discuta la discutii generale, deci permis diverse subiecte pe diverse teme etc.

Unii oameni doresc sa-si expuna punctul de vedere, nu neaparat pt a converti cu forta pe cineva, ci pur si simplu...cauzele pot fi diverse. Cel ce nu doreste a participa la subiect, sta si citeste doar sau nu citeste deloc in continuare, caci nu-l intereseaza subiectul.

De ex pe mine ma intereseaza, ca o noua informatie, ca un mod de gandire a omului, ca o cale aleasa de el, chiar daca eu nu aleg aceasta cale.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...