Sari la conținut

Bancuri...daca aveti chef sa radeti..molipsiti si pe altii..!


Postări Recomandate

  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Acolo unde trebuie
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un tip intră disperat pe ușa cabinetului:

- Domnule doctor, sunt disperat, în fiecare seară, când mă bag în pat, am impresia că este cineva sub pat. Când mă uit sub pat, am impresia că este cineva pe pat... şi tot așa... pe pat, sub pat... o să înnebunesc!

- Domnule, asta o vom rezolva fără nicio problemă în trei ani de ședințe. Vino de trei ori pe săptămână!

- Dar cât costă o ședință la dumneavoastră?

- Numai 100 de dolari.

Tipul pleacă dezamăgit. Peste câteva luni, doctorul îl întâlnește din întâmplare pe respectivul plimbându-se liniștit pe stradă:

- De ce nu ai venit la mine ca să facem tratamentul?

- 100 de dolari ședința? Am rezolvat-o cu 10 dolari! Mi-a spus un barman cum să scap de obsesie...

- Păi, cum așa, un barman?

- Da, mi-a dat soluția: am tăiat picioarele patului !

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Un iluzionist lucra pe un vapor. În fiecare săptămână, dădea o reprezentație. De fiecare dată, spectatorii erau alții, așa că își permitea să facă mereu aceleași scamatorii.

Singura problemă era papagalul căpitanului, care, încetul cu încetul, a început să priceapă care sunt trucurile. Şi, la un moment dat, s-a apucat să dezvăluie secretul în mijlocul fiecărei reprezentații:

- Aaaa, uitați, nu e aceeași pălărie!

- Aaaa, uitați, florile sunt ascunse sub masă!

- Aaaa, uitați, are ascunse niște cărți în mânecă!

Şi așa mai departe…

Iluzionistul se enerva de fiecare dată, dar n-avea ce face. La un moment dat, vaporul se scufundă, supraviețuind doar iluzionistul şi papagalul.

Timp de câteva zile, plutind fiecare pe o scândură, s-au privit plini de dușmănie, fără să scoată vreun cuvânt. Până la urmă, papagalul zice:

- OK, mă dau bătut. Unde e vaporul?

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Într-o zi, soțul vine mai devreme acasă şi, uimit, o găsește pe nevastă-sa cu amantul ei. Surprins, acesta îi spune amantului:

- Sunt un om relativ calm. Hai în camera cealaltă să discutăm.

Amantul, bucuros că nu are probleme, se duce în camera de alături şi stă de vorbă cu soţul femeii ca de la bărbat la bărbat.

- Fii atent ce facem, zise soţul. Voi trage două focuri de armă în aer şi ne vom preface morţi. La cine va veni nevastă-mea, acela o va păstra.

- OK.

Soţul trage cele două focuri de armă şi din camera de vizavi se aude:

- Costele, ieşi de sub pat, că s-au împuşcat dobitocii ăia…

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Trei bărbați mor şi ajung la poarta Raiului, unde îi întâmpină Sfântul Petru:

- Băieți, știți că toate păcatele voastre sunt iertate deoarece sunteți aici. Înainte de a vă lăsa să intrați în Rai, vă voi pune câte o întrebare şi va trebui să spuneți adevărul, altfel vă trimit la prietenul nostru de jos. Răspunsurile voastre vor determina de asemenea ce tip de mașină veți primi pentru a vă plimba prin Rai.

Îl întreabă pe primul tip:

- Ai fost fidel soției tale?

- Nu tocmai, Sfinte Petre, am înșelat-o de 10 ori!

- Asta nu e așa mult, dar nici foarte bine nu este. Ia de aici o Dacie Logan şi dispari până nu mă răzgândesc!

Trece la al doilea, cu aceeași întrebare:

- Sfinte Petre, eu am avut o căsnicie lungă şi fericită cu iubita mea soție. Am fost însă ispitit o dată şi am căzut în păcatul infidelității!

- E binișor fiule, ia BMW-ul ăsta şi bucură-te de șederea ta în Rai!

Vine şi rândul celui de-al treilea.

- Sfinte Petre, eu nu am apucat să fiu căsătorit decât un an cu soția mea înainte de a ajunge aici, dar nici nu mi-a trecut prin gând să mă uit la altă femeie!

- Fiule, pentru credincioșia ta, primești acest Lamborghini!

După un timp, primii doi bărbați îl văd plângând pe cel cu Lamborghini.

Se apropie de el şi îl întreabă:

- Prietene, ai cea mai tare mașină, ce motiv ai avea să fii nefericit?

- Tocmai am văzut-o pe nevasta-mea plimbându-se într-un cărucior de cumpărături!

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

 Un pasager bate ușor pe umăr taximetristul pentru a-l întreba ceva. Șoferul se sperie, începe să ţipe ca din gură de șarpe, pierde controlul volanului, mașina alunecă pe trotuar şi aproape că lovește un pieton. Pentru câteva secunde, se lăsă o tăcere mormântală în taxi. După ce își trage răsuflarea, șoferul îi spune pasagerului:

- Să nu mai faci asta niciodată! M-ai speriat de moarte!

- Îmi pare rău, nu mi-am dat seama că o simplă atingere vă poate speria atât de tare.

- Uite, nu e tocmai vina ta. Astăzi este prima mea zi ca taximetrist. Timp de 25 de ani, am fost șofer la servicii funerare!

  • Like 3
Link spre comentariu

  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Când doi tineri căsătoriți se întorc din luna de miere, mireasa își sună imediat mama:

- Deci, cum a fost? întreabă mama.

- Oh, mamă, a fost minunat. Atât de romantic! a răspuns mireasa plângând în hohote. Mamă, continua mireasa, dar imediat ce am ajuns acasă, a început sa-mi vorbească urât. Nu am auzit niciodată astfel de cuvinte! Trebuie să vii să mă iei acasă! Te rog, mamă!

- Hai, draga mea, calmează-te, îi spune mama. Ce anume îți spune?

- Nu vreau să-ţi spun. Îmi este atât de rușine. Este îngrozitor. Trebuie să vii să mă iei acasă. Te rog, mamă!

- Draga mea, ce lucruri oribile îți zice? Știi că mie îmi poți spune orice.

Fiica îi răspunde printre lacrimi:

- Mamă, îmi spune cuvinte precum gătește, calcă, spală, șterge praful, fă curat! 

  • Like 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...