Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Revin in tara... daca recuperez ceva energie poate apar... dar cum e vremea si drumuriled in Romania? La +35 de grade nu-mi dau seama...

Toata Romania este strabatuta de autostrazi si pasaje suspendate. :P

Link spre comentariu
  • Oras:fara
  • Oras:fara

Inca unul plecat de cateva luni care a uitat cum arata tara lui. Macar mai stie limba, nu ca Raducioiu, dupa transferul la Bari. :laugh2

 

Nu sunt plecat de cateva luni ci doar de cateva saptamani in schimb aici sunt cu totul alte conditii climatice. Am vazut ca sunt citat pentru o presupusa greseala gramaticala, e doar o inversare intre o litera si tasta space, se mai intampla... si da, mai fac greseli de ortografie cateodata, mai ales ca laptoul are autocorect pentru limba engleza si se intampla sa modifice ce am scris corect sintactic in romana (si nu pot dezactiva chestia asta). futarila, cat de des mai vazut facand greseli gramaticale?

 

Continuatorul aka Clontosul aka Cautatorul

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Ei, Futarila daca nu se ia de cineva nu se simte bine, da noi ne-am obisnuit cu el. :P

 

@Continuatorule..te invidiez...vreau si eu 35 grade....aici e frig si urat..ploua.. dar daca ne adunam la un ceai/ciocolata calda uitam noi de vreme.

 

Deci..cine vine?

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Nu sunt plecat de cateva luni ci doar de cateva saptamani in schimb aici sunt cu totul alte conditii climatice. Am vazut ca sunt citat pentru o presupusa greseala gramaticala, e doar o inversare intre o litera si tasta space, se mai intampla... si da, mai fac greseli de ortografie cateodata, mai ales ca laptoul are autocorect pentru limba engleza si se intampla sa modifice ce am scris corect sintactic in romana (si nu pot dezactiva chestia asta). futarila, cat de des mai vazut facand greseli gramaticale?

 

Continuatorul aka Clontosul aka Cautatorul

eu nu te-am citat pentru aceea greseala.mi-am dat seama ca a fost eroare.am subliniat cuvantul respectiv ca sa evidentiez raspunsul meu referitor la autostrazi.

Link spre comentariu
  • Oras:fara
  • Oras:fara

Atunci revin cu intrebarea pe care poate o percepe si futarila: cum sunt drumurile in Romania? Am vazut ca sunt temperaturi in jurul valorii de 0 grade... este zapada, polei, intervin utilajele de intretinere? Am de facut vreo 450 km cu masina si trebuie sa-mi planific destul de bine intalnirile, daca trebuie sa incep sa caut lanturi si altele, plus ca viteza de deplasare se modifica cand sunt conditii speciale si prin urmare vor aparea decalaje (anvelope de iarna am puse deja de data trecuta cand am fost in tara).

Link spre comentariu

Stiu cine esti bre nene, faci parte din seria alora care le stie pe toate.

E soare in Romania, by the way, soselele patriei te asteapta.

Cand mergi la fete, am auzit ca-i bine sa  folosesti apa de gura.

 

Ei, Futarila daca nu se ia de cineva nu se simte bine, da noi ne-am obisnuit cu el

Ca si Cautatorul/Clontosul. Doar ca el sarea calul si lua ban tot timpul.

Link spre comentariu
  • Oras:Iasi
  • Oras:Iasi

Nevenind nici o informatie privitoare la numarul de participanti, eu spun pas pentru intalnirea de astazi. Ramane sa particip la alta, asta daca nu cumva tocmai anuntarea prezentei mele a dus la micsorarea numarului de doritori.

 

Fii sincer, tu ai mania persecutiei, sau ce ? Adica de ce anuntarea prezentei tale ar fi dus la micsorarea numarului de participanti ?

Plus ca ce relevanta avea numarul de participanti ? Cati ar fi trebuit sa fie, ca sa participi ? 2; 3 sau 4  ... 5 ? adica spune ce numar te-ar fi multumit. Si de unde sa vina informatia asta? Trebuia sa postam, ca la bursa, in timp real cati s-au hotarat sa participe ? :)

Am fost destui si cu promisiunea ca lunea viitoare vom fi si mai multi.

Continuatorule, iti pot spune ca eu nu am antipatii pe site, dar nici despre ceilalti nu stiu sa abia vreuna.  

Asa ca, daca doresti sa participi, vino lunea viitoare si cu bucurie  ne vom pune cu totii la masa.

Tu si oricine mai doreste. 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:fara
  • Oras:fara

Chiar trebuie sa semnalizez de fiecare data cand sunt ironic?

 

Informatia importanta pentru mine: daca se tine intalnirea si cam cati participa... si am nevoie sa stiu cu vreo 3-4 ore inainte, pe timp de vara am nevoiie de 2h 30 min ca sa ajung in Iasi, pe timp de iarna depinde mult de starea drumurilor...

Cum nimeni nu confirmase prezenta am presupus ca s-a anulat de aceea am anuntat ca renunt. Abia apoi am primit un PM cu anumite informatii dar nu mai aveam cum sa ajung in timp util. Ramane pe o data viitoare, poate chiar lunea ce vine.

Link spre comentariu

  • Oras:n/a
  • Oras:n/a

salut.as dori si eu sa particip la una sau mai multe din aceste intalniri daca se poate???

OMG !.. după ce te-ai "porcit" cu membrii din Iași, vrei să continui "discuÅ£iile" și live?

 

Zău... really? ðŸ˜

 

Răspunsul celor din comunitate nu poate fi decât unul:

 

Nu.

 

Succesuri!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 3 guests

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...