Sari la conținut

Toate prostiile😈


Postări Recomandate

Reputație: 1659
  • Oras:Ar
  • Oras:Ar

O scurtă fabulă:

La un moment dat se certau măgarul, care susținea că iarba e albastră, cu tigrul, care susținea că e verde. Cum nu au ajuns la un acord comun, au decis să meargă la regele animalelor, leul. Iși prezintă fiecare cauza, iar leul decide că măgarul are dreptate și il condamnă pe tigru la un an de tăcere.

- Leule, eu accept sentința ta, dar spune-mi cum de ai ajuns la concluzia că iarba e verde, a intrebat tigrul?

- Sentinta nu are nicio legătură cu culoarea ierbii, ci cu faptul că tu, în ciuda istețimii tale proverbiale, te-ai contrazis cu măgarul in loc să lași după el. Toti ii știm "valoarea", nu trebuia să iți pui mintea cu el.

Cum nimic nu e intâmplării in univers, această mică fabulă am redescoperit-o săptămâna aceasta, iar de atunci nu mai intru aici in polemici cu cine nu merită un minim de atenție. Pe ceilalți ii salut cu drag si ii respect.

  • Like 2
  • Haha 3
Link spre comentariu
Reputație: 2441
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
Acum 3 ore, unsuflet a spus:

O scurtă fabulă:

La un moment dat se certau măgarul, care susținea că iarba e albastră, cu tigrul, care susținea că e verde. Cum nu au ajuns la un acord comun, au decis să meargă la regele animalelor, leul. Iși prezintă fiecare cauza, iar leul decide că măgarul are dreptate și il condamnă pe tigru la un an de tăcere.

- Leule, eu accept sentința ta, dar spune-mi cum de ai ajuns la concluzia că iarba e verde, a intrebat tigrul?

- Sentinta nu are nicio legătură cu culoarea ierbii, ci cu faptul că tu, în ciuda istețimii tale proverbiale, te-ai contrazis cu măgarul in loc să lași după el. Toti ii știm "valoarea", nu trebuia să iți pui mintea cu el.

Cum nimic nu e intâmplării in univers, această mică fabulă am redescoperit-o săptămâna aceasta, iar de atunci nu mai intru aici in polemici cu cine nu merită un minim de atenție. Pe ceilalți ii salut cu drag si ii respect.

Eu mă incadrez in ceilalți? 🤣

  • Like 1
  • Haha 3
Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 1401
  • Oras:România
  • Oras:România
Acum 2 minute, anthonio a spus:

Eu mă incadrez in ceilalți? 🤣

Tu ești leul 😂😂

  • Haha 1

"Plăcerile interzise au un gust dulce care adesea ne ispitesc să renunțăm la rațiune, însă adevărata putere stă în capacitatea noastră de a ne controla și de a găsi satisfacție în alegerile noastre responsabile și în armonia cu valorile noastre fundamentale."

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
4 hours ago, unsuflet said:

te-ai contrazis cu măgarul

Tu realizezi cum se simt acuma magarii, magaritele? Ce discriminator si bully ai fost? 😆

  • Haha 3
tpc-cr.jpg

 

Link spre comentariu
Reputație: 2441
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad

 

Acum 20 minute, axelov90 a spus:

Tu ești leul 😂😂

Bou măăăă

Acum 8 minute, Flx01 a spus:

Tuuuu!, te incadrezi la poeți... 😜

Hai că exagerezi 🤣🤣

  • Haha 1
  • Confuz 1
Link spre comentariu
Reputație: 1659
  • Oras:Ar
  • Oras:Ar
Acum 29 minute, anthonio a spus:

Eu mă incadrez in ceilalți? 🤣

Pt a scrie o poezie este nevoie să ai ceva in cap. Dintr-un puț gol nu poți scoate apă.

Acum 22 minute, x the impaler a spus:

Tu realizezi cum se simt acuma magarii, magaritele? Ce discriminator si bully ai fost? 😆

In acest caz imi cer scuze față de măgari😁.

  • Like 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
Reputație: 418
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
40 minutes ago, axelov90 said:

Exact ce am zis , nu mai ajunge omul la iubit din cauza ta … stai într-una cu înghețata la fata asta … o faci de pleacă cu KG in plus in concediu 🤦

Nu iti raspund la Elisa pe topic, ca labarii aia mi-au dat raport si am fost blocat de pisi.

Csf, ncsf! Deja cand ma vad vanzatorii de la profi, ma intreaba direct: Ca de obicei? Si scot inghetata de la frigider 😂😂😂

Dar gata, am gatat cu inghetata. Trecem pe covrigi. 

Dar tu ce esti asa suparat? Esti plecat iar? Nici o recenzie, nimic. Inainte bagai cate 3 pe zi 😂😂

  • Haha 4
Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 1401
  • Oras:România
  • Oras:România
Acum 3 minute, hateru a spus:

Nu iti raspund la Elisa pe topic, ca labarii aia mi-au dat raport si am fost blocat de pisi.

Csf, ncsf! Deja cand ma vad vanzatorii de la profi, ma intreaba direct: Ca de obicei? Si scot inghetata de la frigider 😂😂😂

Dar gata, am gatat cu inghetata. Trecem pe covrigi. 

Dar tu ce esti asa suparat? Esti plecat iar? Nici o recenzie, nimic. Inainte bagai cate 3 pe zi 😂😂

Am rămas fără cuvinte 🫣

  • Haha 3

"Plăcerile interzise au un gust dulce care adesea ne ispitesc să renunțăm la rațiune, însă adevărata putere stă în capacitatea noastră de a ne controla și de a găsi satisfacție în alegerile noastre responsabile și în armonia cu valorile noastre fundamentale."

Link spre comentariu
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
Acum 24 minute, hateru a spus:

Nu iti raspund la Elisa pe topic, ca labarii aia mi-au dat raport si am fost blocat de pisi.

Csf, ncsf! Deja cand ma vad vanzatorii de la profi, ma intreaba direct: Ca de obicei? Si scot inghetata de la frigider 😂😂😂

Dar gata, am gatat cu inghetata. Trecem pe covrigi. 

Dar tu ce esti asa suparat? Esti plecat iar? Nici o recenzie, nimic. Inainte bagai cate 3 pe zi 😂😂

😂😂😂😂😂😂😂😂.

Care ți-au făcut raport ,colegu,🙈😂 că-i înjur eu.😂😂😂. La cate rapoarte am avut 🤭 nu mai mă sperii 😂💪.

PS.Stiu că raport la împărăție 48 de ore nu poți posta nimic 🙈😂 ...,,,asai tigrule ,,🤭😂😂😂

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 1401
  • Oras:România
  • Oras:România
Acum 50 minute, Semakaone a spus:

😂😂😂😂😂😂😂😂.

Care ți-au făcut raport ,colegu,🙈😂 că-i înjur eu.😂😂😂. La cate rapoarte am avut 🤭 nu mai mă sperii 😂💪.

PS.Stiu că raport la împărăție 48 de ore nu poți posta nimic 🙈😂 ...,,,asai tigrule ,,🤭😂😂😂

Eu i-am făcut , ca nu am prins loc la iubit de când are pile la Profi UTA , au ăia pusă  deoparte toată înghețata de vanilie pentru el 🤦

  • Haha 3

"Plăcerile interzise au un gust dulce care adesea ne ispitesc să renunțăm la rațiune, însă adevărata putere stă în capacitatea noastră de a ne controla și de a găsi satisfacție în alegerile noastre responsabile și în armonia cu valorile noastre fundamentale."

Link spre comentariu
Reputație: 418
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
56 minutes ago, Semakaone said:

😂😂😂😂😂😂😂😂.

Care ți-au făcut raport ,colegu,🙈😂 că-i înjur eu.😂😂😂. La cate rapoarte am avut 🤭 nu mai mă sperii 😂💪.

PS.Stiu că raport la împărăție 48 de ore nu poți posta nimic 🙈😂 ...,,,asai tigrule ,,🤭😂😂😂

Nu stiu, prietene. Unul din aia 3 de au comentat la Elisa pe topic. Aia e, nu e bai 😂😂😂

 

4 minutes ago, axelov90 said:

Eu i-am făcut , ca nu am prins loc la iubit de când are pile la Profi UTA , au ăia pusă  deoparte toată înghețata de vanilie pentru el 🤦

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Link spre comentariu
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
Acum 3 minute, axelov90 a spus:

Eu i-am făcut , ca nu am prins loc la iubit de când are pile la Profi UTA , au ăia pusă  deoparte toată înghețata de vanilie pentru el 🤦

Nuuu ,faci tu de-astea 🙈😅 .E bine de știut ,,florile și ciocolată nu m-ai sunt la moda 😂.

PS.Inghetata 🙈😅,este jocul 👍!!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 1401
  • Oras:România
  • Oras:România
Acum 19 minute, Semakaone a spus:

Nuuu ,faci tu de-astea 🙈😅 .E bine de știut ,,florile și ciocolată nu m-ai sunt la moda 😂.

PS.Inghetata 🙈😅,este jocul 👍!!

Păi pe canicula asta florile se ofilesc până ajung cu bicicleta la ele și Ciocolata nu e bună topită …. 

  • Like 1
  • Haha 1

"Plăcerile interzise au un gust dulce care adesea ne ispitesc să renunțăm la rațiune, însă adevărata putere stă în capacitatea noastră de a ne controla și de a găsi satisfacție în alegerile noastre responsabile și în armonia cu valorile noastre fundamentale."

Link spre comentariu
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
Acum 15 minute, axelov90 a spus:

Păi pe canicula asta florile se ofilesc până ajung cu bicicleta la ele și Ciocolata nu e bună topită …. 

Mda 🙈 ,am văzut ceva flori ,,albe ofilite într-un ghiveci 😅.

Na mai trecut ,,, tigru 🐅,, pe-acolo 🙈😅 .

Eu le aduc ,,fructe ,,.. de acuma 😁🙈💪!!!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 7432
Acum 2 ore, hateru a spus:

Nu iti raspund la Elisa pe topic, ca labarii aia mi-au dat raport si am fost blocat de pisi.

Csf, ncsf! Deja cand ma vad vanzatorii de la profi, ma intreaba direct: Ca de obicei? Si scot inghetata de la frigider 😂😂😂

Dar gata, am gatat cu inghetata. Trecem pe covrigi. 

Dar tu ce esti asa suparat? Esti plecat iar? Nici o recenzie, nimic. Inainte bagai cate 3 pe zi 😂😂

Ma bucur pt tine domnule sogor👍

... Mai schimba si tu magazinul!, vezi ca au si la Lidl inghetata bună 😜

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 1401
  • Oras:România
  • Oras:România
Acum 7 minute, Flx01 a spus:

De citeva zile esti fara cuvinte.... 🤦‍♂️

Păi… nu știu ce aș mai putea adăuga în plus … prefer să trăiesc clipa , oricum recenziile au fost făcute deja , ce rost mai are să mă repet doar ? Ce aș putea spune ? Ca nu-mi ajunge timpul la iubit ? Ca aș revenii zilnic ? 

  • Like 2

"Plăcerile interzise au un gust dulce care adesea ne ispitesc să renunțăm la rațiune, însă adevărata putere stă în capacitatea noastră de a ne controla și de a găsi satisfacție în alegerile noastre responsabile și în armonia cu valorile noastre fundamentale."

Link spre comentariu
Reputație: 2441
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
1 oră în urmă, hateru a spus:

Nu stiu, prietene. Unul din aia 3 de au comentat la Elisa pe topic. Aia e, nu e bai 😂😂😂

 

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ie geloși golanii🤣🤣🤣

Acum 31 minute, Flx01 a spus:

De citeva zile esti fara cuvinte.... 🤦‍♂️

Și el e gelos🤣🤣🤣

Acum 26 minute, axelov90 a spus:

Păi… nu știu ce aș mai putea adăuga în plus … prefer să trăiesc clipa , oricum recenziile ai fost făcute deja , ce rost mai are să mă repet doar ? Ce aș putea spune ? Ca nu-mi ajunge timpul la iubit ? Ca aș revenii zilnic ? 

 Nu fi gelos ppcă vin zile mai grele🤣🤣🤣 vin concediile și ciuciu distracție 🤣🤣🤣

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 1401
  • Oras:România
  • Oras:România
Acum 10 minute, anthonio a spus:

vin concediile și ciuciu distracție 🤣🤣🤣

Este este , 

  • Mersi 1

"Plăcerile interzise au un gust dulce care adesea ne ispitesc să renunțăm la rațiune, însă adevărata putere stă în capacitatea noastră de a ne controla și de a găsi satisfacție în alegerile noastre responsabile și în armonia cu valorile noastre fundamentale."

Link spre comentariu
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad

Eu tot m-am înțeles renumită,, fabulă ,,🙈 cu tigru și măgărușul 😂😂😂.

Dacă un coleg poate să-mi traducă 🙈 dau mai multe berii 🍻.

PS...Sincer zic 😁renumitul  ,,tigru ,,..din siropoasă ,, fabulă,, 🙈 are urechile mai mari că renumitul ,măgar,,😉😅!!

Link spre comentariu

Reputație: 418
  • Oras:Arad
  • Oras:Arad
12 hours ago, Flx01 said:

Ma bucur pt tine domnule sogor👍

... Mai schimba si tu magazinul!, vezi ca au si la Lidl inghetata bună 😜

Multumesc! Si eu ma bucur pt mine! Elisa e exact ce mi-a recomandat doctorul! 

Nuuuuu,nu schimb magazinul,  la profi am pile. Mi-au zis ca atunci cand vad ca e pe terminate inghetata ce o cumpar eu, pun o cutie deoparte. Sa nu cumva sa raman fara. 

 

12 hours ago, anthonio said:

Ie geloși golanii🤣🤣🤣

Și el e gelos🤣🤣🤣

 Nu fi gelos ppcă vin zile mai grele🤣🤣🤣 vin concediile și ciuciu distracție 🤣🤣🤣

Da' de ce sa fie gelosi golanii? Ca ie loc pt tătă lumea la iubit! Nu la Elisa, in alta parte 😂😂😂

  • Haha 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...