Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

Reputație: 5723
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 16 ore, nickname67 a spus:

De ce atacul recent cu drone asupra Moscovei miroase de la o posta a atac rusesc sub steag fals? 

Asta le da motiv orcilor sa foloseasca arme nucleare tactice pe Ucraina sau sa inroleze si mai multi soldati. Ca in rest, nu mai au ce sa-i faca Ucrainei. Rachetele hipersonice si dronele kamikaze le sunt doborate in mare proportie de sistemele Patriot, iar avioanele si tancurile lor sunt praf. 

ete pula

au dat cacatii din uk si nato cu 2 milioane de proiectile cu u238 in toate conflictele irak serbia siria etc

au facut  copii si militarii nato in cancer si  tot ei tipa ca vai rusii vor da cu nukes cand ei nu au folosit niciodata asa ceva

ciuperca de la depozitu din ucraina e de la munitia cu uraniu saracit a nato 

v-au umplut de minciuni de dati pe afara

kinjal nu poate interceptat ca nici o racheta nato nu atinge 10 mach si inainte de a lovi tinta arunca 6 momeli ce imita semnatura ei pe radar de aia zic gogomanii de ucr ca au doborat 6 kinjal de fapt ala nici nu l miroase radaru ca face nor de plasma de la viteza aia de peste 10 m

cacatu ala ce il prezinta gogomanii ucr in poze c-ar fi kinjal e fix BATAB 500 bomba anti buncar vezi ca are bot si grosime de bomba nu are botu suplu si f ascutit ca hipersonica si nici dimenziunea de 8 m pe 1.2 m diametru cat are kinjal

nu mai mancati nutela de gandaci de la degenerati ca va diliti de tot

 

atacu cu drone e unu din multele atacuri de kkt ale ucr nereusite vai de steaua lor

 

au rusii o rachtea de s 400 pt fiecare  f16

 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Tu ce zici, @Fane_Mahomed

Cu toti stim din ce "motiv" a atacat Germania Polonia: pt ca pe 31 august "polonezii' au "atacat" un post de radio german de-a lungul granitei poloneze🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 

  • Like 2
Link spre comentariu
12 hours ago, tomson said:

ete pula

au dat cacatii din uk si nato cu 2 milioane de proiectile cu u238 in toate conflictele irak serbia siria etc

au facut  copii si militarii nato in cancer si  tot ei tipa ca vai rusii vor da cu nukes cand ei nu au folosit niciodata asa ceva

ciuperca de la depozitu din ucraina e de la munitia cu uraniu saracit a nato 

v-au umplut de minciuni de dati pe afara

kinjal nu poate interceptat ca nici o racheta nato nu atinge 10 mach si inainte de a lovi tinta arunca 6 momeli ce imita semnatura ei pe radar de aia zic gogomanii de ucr ca au doborat 6 kinjal de fapt ala nici nu l miroase radaru ca face nor de plasma de la viteza aia de peste 10 m

cacatu ala ce il prezinta gogomanii ucr in poze c-ar fi kinjal e fix BATAB 500 bomba anti buncar vezi ca are bot si grosime de bomba nu are botu suplu si f ascutit ca hipersonica si nici dimenziunea de 8 m pe 1.2 m diametru cat are kinjal

nu mai mancati nutela de gandaci de la degenerati ca va diliti de tot

 

atacu cu drone e unu din multele atacuri de kkt ale ucr nereusite vai de steaua lor

 

au rusii o rachtea de s 400 pt fiecare  f16

 

 

Prostii totale. 

Racheta "hipersonica" la care faci referire este o racheta balistica modificata sa fie purtata pe avion.

Cele mai noi rachete AA Patriot sunt proiectate sa intercepteze rachete balistice.Sunt rachete balistice mai rapide decat "kinjal" cum II spui .

Deasemenea pt a intercepta o racheta nu e nici pe departe nevoie sa tragi o racheta la fel de rapida, trebuie doar sa interceptezi traiectoria.

In intrriorul rachetelor balistice sunt diverse piese . Ceea ce arata astia la tv poate fi ogiva penetranta a unei rachete "hipersonice " doborate. 

Deci da este posibil asta nu inseamna ca e sigur ca a fost doborata.

Ceea ce este sigur e ca nu exista arma invincibila.Este hilar acest concept.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 5723
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 2 ore, everest a spus:

Prostii totale. 

Racheta "hipersonica" la care faci referire este o racheta balistica modificata sa fie purtata pe avion.

Cele mai noi rachete AA Patriot sunt proiectate sa intercepteze rachete balistice.Sunt rachete balistice mai rapide decat "kinjal" cum II spui .

Deasemenea pt a intercepta o racheta nu e nici pe departe nevoie sa tragi o racheta la fel de rapida, trebuie doar sa interceptezi traiectoria.

In intrriorul rachetelor balistice sunt diverse piese . Ceea ce arata astia la tv poate fi ogiva penetranta a unei rachete "hipersonice " doborate. 

Deci da este posibil asta nu inseamna ca e sigur ca a fost doborata.

Ceea ce este sigur e ca nu exista arma invincibila.Este hilar acest concept.

 

 

cu balistice nu ai cum sa interceptezi si in nici un caz nu poti veni din directie opusa sa o nimeresti in bot

baisticee alea care le ia patriot  is afara din spatiu hipersonice

kinjalu e in atmosfera si face plasma in jur de aia nici nu o vede macar radarul plus ca e f manevrabila face eschive

nici us nu pretinde ce zici tu , e oficial ca nu le pot intercepta

is doar gogosi de la baba ucr care va plac mult la unii

 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
23 hours ago, tomson said:

 

 

baisticee alea care le ia patriot  is afara din spatiu hipersonice

kinjalu e in atmosfera si face plasma in jur de aia nici nu o vede macar radarul plus ca e f manevrabila face eschive

nici us nu pretinde ce zici tu , e oficial ca nu le pot intercepta

is doar gogosi de la baba ucr care va plac mult la unii

 

 

"baisticee  "  ? 

Tu ai habar de ceea ce postezi ? Sau doar crezi orbeste ceva doar pt ca a spus unu asa ? Nu e nevoie sa raspunzi ca stiu deja.

Racheta Kinzhal de care vorbesti tu are un sistem de propulsie  clasic , cu combustibil solid care odata ars lasa  racheta fara propulsie .Din acest momen pierde din viteza constant. De la V-max in jos .

Daca manevreaza pierde viteza masiv . Slabe sanse sa ramana "hipersonica" .Deasemenea slabe sanse sa manevreze.

Chiar daca poate manevra Patriot pac 3 poate schimba traiectoria deasemena .

Daca e inconjurata de plasma doar in anumite conditii greu de obtinut ar putea bruia considerabil radarul si chiar daca , exista 
modalitatea de ghidare catre sursa de bruiaj si tot se poate tinti cumva.

Ideea mea de baza este ca nu este sigur ce s-a intaplat de fapt .E doar sigur ca ideea asta co o anumita arma nu poate fi contrata e hilara . :D  

Eu am terminat discutia ca esti asa de mult sub nivelul meu incat ma plictisesc.

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 49 minute, everest a spus:

"baisticee  "  ? 

Tu ai habar de ceea ce postezi ? Sau doar crezi orbeste ceva doar pt ca a spus unu asa ? Nu e nevoie sa raspunzi ca stiu deja.

Racheta Kinzhal de care vorbesti tu are un sistem de propulsie  clasic , cu combustibil solid care odata ars lasa  racheta fara propulsie .Din acest momen pierde din viteza constant. De la V-max in jos .

Daca manevreaza pierde viteza masiv . Slabe sanse sa ramana "hipersonica" .Deasemenea slabe sanse sa manevreze.

Chiar daca poate manevra Patriot pac 3 poate schimba traiectoria deasemena .

Daca e inconjurata de plasma doar in anumite conditii greu de obtinut ar putea bruia considerabil radarul si chiar daca , exista 
modalitatea de ghidare catre sursa de bruiaj si tot se poate tinti cumva.

Ideea mea de baza este ca nu este sigur ce s-a intaplat de fapt .E doar sigur ca ideea asta co o anumita arma nu poate fi contrata e hilara . :D  

Eu am terminat discutia ca esti asa de mult sub nivelul meu incat ma plictisesc.

 

dc era adevarat ce spui le interceptau insa imaginea aia artata de ucr si de klitsko cu bomba de spart beton betab 500 arata ca nu e decat gogoasa otravita de la baba ucraineana dupa care esti tu si inca cativa lesinat sa le imbucati

 

ps

te ai aruncat ca gaina sa dai copy la raspunsu meu inainte de a astepta sa il corectez dupa prima scriere

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
La 31.05.2023 la 14:01, MacArthur a spus:

Tu ce zici, @Fane_Mahomed

Cu toti stim din ce "motiv" a atacat Germania Polonia: pt ca pe 31 august "polonezii' au "atacat" un post de radio german de-a lungul granitei poloneze🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️

 

Ce să zic ? Rusia e clar un stat agresor și asta de sute de ani, nu de ieri. 
Dîn păcate, cu cât trece timpul, cre’că mult așteptata contraofensivă ucraineană are șanse dîn ce în ce mai mici dă reușită și nu va fi dăcît un mare carnagiu dă ambele părți, în urma căruia se vor pune la masă și vor îngheța conflictul pă termen nedeterminat. Fără recuperarea teritoriilor furate dă ruși. 

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 7 ore, Fane_Mahomed a spus:

Ce să zic ? Rusia e clar un stat agresor și asta de sute de ani, nu de ieri. 
Dîn păcate, cu cât trece timpul, cre’că mult așteptata contraofensivă ucraineană are șanse dîn ce în ce mai mici dă reușită și nu va fi dăcît un mare carnagiu dă ambele părți, în urma căruia se vor pune la masă și vor îngheța conflictul pă termen nedeterminat. Fără recuperarea teritoriilor furate dă ruși. 

cacatii de austrieci nu au fost sute de ani in care ne au negat existenta ca natie si religia 

erau doar 3 natiuni in trnslvania unguri secui germani

cacatii de turci ca luau si pielea de pe noi

hungurii care nici pe secui nu i-au iertat si i au facut bbq

desi aia amaratii isi zic unguri acum

polonezii nu ne-au calcat ?

tatarii sinonim cu teroarea sute de ani

toti caini turbati

nemtii cu  reichurile  lor de 1000 de puli ?

numa sarbii nu ne-au futut

 pe toti astia i-a gonit ursu , i-a calcat

ne-au luat basarabia da am dobandit transilvania , dobrogea delta si independenta 

una peste alta e bine iar dc nu am fi prosti am lua moldova acum ca e de  vanzare

altfel o cumpara putin

 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
Acum 6 ore, tomson a spus:

cacatii de austrieci nu au fost sute de ani in care ne au negat existenta ca natie si religia 

erau doar 3 natiuni in trnslvania unguri secui germani

cacatii de turci ca luau si pielea de pe noi

hungurii care nici pe secui nu i-au iertat si i au facut bbq

desi aia amaratii isi zic unguri acum

polonezii nu ne-au calcat ?

tatarii sinonim cu teroarea sute de ani

toti caini turbati

nemtii cu  reichurile  lor de 1000 de puli ?

numa sarbii nu ne-au futut

 pe toti astia i-a gonit ursu , i-a calcat

ne-au luat basarabia da am dobandit transilvania , dobrogea delta si independenta 

una peste alta e bine iar dc nu am fi prosti am lua moldova acum ca e de  vanzare

altfel o cumpara putin

 

 

Ești naiv dacă îți închipui că rușii vor lăsa Basarabia.  

Austriecii au plecat singuri din Oltenia 🤣🤣🤣, iar 1918 Transilvania a revenit la țară fără nici cel mai mic ajutor rusesc. 

De turci ne-am eliberat singuri și chiar am salvat armata rusească a arogantului de Nicolae, care a refuzat inițial să intrăm și noi în război.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

americanii vorbesc despre ucraina

https://www.facebook.com/100060278430972/videos/1592686731254148/

 

ardealu ala luat in 1918 s-a pierdut in 1940 

apoi a revenit ca a vrut pl lu stalin care avea mana liera sa traseze granitele cum vrea'

putea sa dea si la ucraina si la ungaria dar a dat tot la romania , regele mihai a avut un rol importantcu 23 august 

de turci am scapat cu nicolae nu singuri visezi

eu spun clar ca rusii nu lasa basarabia si ca o vor lua dc nu se uneste acum cu noi cand rusii nu au ce face daca lasa transnistria

moldo prosti cu maia tampita crede ca mai este alta cale decat  unirea sa intre independent in uesi nato

da asta e vis balos nu va fi asa nu i va lua in pomeni ue ca da pe ucraina

si rusii o vor lua

doa r unirea ii scapa dar cretinii nu vor

asa ca vor fi cumparati de rusi si ocupati cu un regim gen lukasnko

da asta din prostia noastra a aliatilor si a maiei

sunt oameni destepti si in us is la noi da rputini care inteleg astea

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
1 oră în urmă, MacArthur a spus:

Ce zici, @Fane_Mahomed, Navalnîi ar fi o alegere buna pt inlocuirea lui Putinau? 

 

Habar n-am, nu știu nimic despre el, da' nu-l văd să iasă dîn pîrnaie și să se instaleze la Kremlin.

N-aș prea-ș crede că persoana lui Putin e problema, el reprezintă elita conducătoare a rușilor. Cade Putin, vine altul după chipul și asemănarea lui, ca și Erdogan în Turcia, cred că are susținerea populară, în ciuda autoritarismului lor, se bucură de sprijinul oamenilor de rând care îi vede ca pe niște "tătuci". 

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

australienii discuta adevarul despre ucraina

https://www.facebook.com/watch?v=628625499147561

 

navalnai e ucrainean pregatit in germania sa faca scandal in ucr

 

putin e de neclintit si e cel mai bun pt ei nu e nimeni mai stabil ca el

a castigat in cecenia castiga si aici , nimeni care castiga razboaie nu pleaca

a luar crimmea si va lua si astea 4 regiuni din ucr 

a castigat si razboiul economic

are numa bufoni si incapbili in jur medvedev soigu gherasimov tocmai ca sa nu aiba cine sa l detroneze

asta insa il costa rezultate mai slabe dar are siguranta tronului

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
Acum 6 ore, tomson a spus:

australienii discuta adevarul despre ucraina

https://www.facebook.com/watch?v=628625499147561

 

navalnai e ucrainean pregatit in germania sa faca scandal in ucr

 

putin e de neclintit si e cel mai bun pt ei nu e nimeni mai stabil ca el

a castigat in cecenia castiga si aici , nimeni care castiga razboaie nu pleaca

a luar crimmea si va lua si astea 4 regiuni din ucr 

a castigat si razboiul economic

are numa bufoni si incapbili in jur medvedev soigu gherasimov tocmai ca sa nu aiba cine sa l detroneze

asta insa il costa rezultate mai slabe dar are siguranta tronului

Tomson, e clar : ești filorus 🤣...mă rog, e opțiunea ta, la fel cum alții sunt filoamericani, filofrancezi, filogermani, etc. 

Putin a câștigat, cel puțin deocamdată, doar teritoriile pă care le-a ocupat. Nu cred că își propusese doar atât. Și pt ce a obținut cred că se înțelesese deja cu Washingtonul. A vrut mai mult și atunci a fost oprit. Cred că despre asta e vorba. Americanii ajută Ucraina doar cât să reziste pă actualele poziții, din câte văd, nu le vor da ce trebuie la ucraineni pt o contraofensivă cu șanse de reușită. 

În tabloul mai larg, s-ar putea să ai dreptate, civilizația occidentală pare din ce în ce mai mult că își pierde rolul de lider al lumii. Totuși nu știu dacă în timpul vieții noastre vom apuca să vedem hegemonia deplină a Chinei. 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 3 ore, Fane_Mahomed a spus:

Tomson, e clar : ești filorus 🤣...mă rog, e opțiunea ta, la fel cum alții sunt filoamericani, filofrancezi, filogermani, etc. 

Putin a câștigat, cel puțin deocamdată, doar teritoriile pă care le-a ocupat. Nu cred că își propusese doar atât. Și pt ce a obținut cred că se înțelesese deja cu Washingtonul. A vrut mai mult și atunci a fost oprit. Cred că despre asta e vorba. Americanii ajută Ucraina doar cât să reziste pă actualele poziții, din câte văd, nu le vor da ce trebuie la ucraineni pt o contraofensivă cu șanse de reușită. 

În tabloul mai larg, s-ar putea să ai dreptate, civilizația occidentală pare din ce în ce mai mult că își pierde rolul de lider al lumii. Totuși nu știu dacă în timpul vieții noastre vom apuca să vedem hegemonia deplină a Chinei. 

 

 

Sunt filoroman 

Dar suntem inconjurati de secole de dujmani care s-au anulat intre ei. Dc dispare ursu se strica echilibru si ne manca javrele mici si strecheate

 

Link spre comentariu
  • Oras:*
  • Oras:*
5 hours ago, Fane_Mahomed said:

🤣.

 

În tabloul mai larg, s-ar putea să ai dreptate, civilizația occidentală pare din ce în ce mai mult că își pierde rolul de lider al lumii. Totuși nu știu dacă în timpul vieții noastre vom apuca să vedem hegemonia deplină a Chinei. 

 

 

Ce anume va faceti sa credeti ceea ce afirmati in fragmentul de mai sus? Sunt curios si pentru ca am mai citit si la altii pozitia asta, ca Vestul e in declin.

Vestul isi are exagerarile lui dar si altii isi au propriile exagerari. Deci cumva imi pare un fel de balanta, in linii mari.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
Acum 2 ore, natoporus a spus:

Ce anume va faceti sa credeti ceea ce afirmati in fragmentul de mai sus? Sunt curios si pentru ca am mai citit si la altii pozitia asta, ca Vestul e in declin.

Vestul isi are exagerarile lui dar si altii isi au propriile exagerari. Deci cumva imi pare un fel de balanta, in linii mari.

E în firea lucrurilor, apari, te dezvolți, crești, ajungi la apogeu, apoi o iei în sens invers. Cred că civilizația occidentală, de rasă albă europeană și-a atins apogeul, a dominat lumea și a încercat să-și impună civilizația și cultura lumii întregi. Demografic nu a fost niciodată numărul 1, dar progresul tehnologic i-a asigurat supremația politică, economică și militară. Ei bine, în momentul de față cred că decalajul tehnologic se va inversa și atunci își va pierde rolul dominant în lume. 

 Mai cred și că acest curent, numit impropriu progresist, este un semn de decadență. E o dictatură a mi. nor...ități. lor. E incredibil ce se întâmplă deja  în societățile occidentale, cum se încearcă promovarea mișcărilor lgbtq încă din grădinițe. Și aproape că nu mai există filme în care să nu vedem mi.n.o.r.ităț.i rasiale și sexuale. Până când și la noi pe posturi au început să includă în emisiunile și show-urile TV neapărat tot felul de ciudați din ăștia,  pîrțari ori lesbiene.  

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Acum 18 ore, nickname67 a spus:

Care 4 teritorii din Dobsss ?

HERSONUL A FOST RECUPERAT DE UCRAINENI DIN TOAMNA 

au plecat rusii pe granita naturala ca nu au cum sa apere de pese nipru orasul

dar stai lini ca le ia in compensatie pe partea estica a raului

luhnask e luat donetsk si zaporojia mai au oleak

oricum ucr e aproape de colaps total

si atunci o sa piarda masiv

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
Acum 18 ore, nickname67 a spus:

Care 4 teritorii din Dobsss ?

HERSONUL A FOST RECUPERAT DE UCRAINENI DIN TOAMNA 

Doar orașul, nu și oblastul sau regiunea sau cum s-o chema la ei acolo.
Dincolo de propaganda de război a ambelor părți, se vede că rușii își stabilizează și-și fortifică teritoriile ocupate, iar mult așteptata contraofensivă deocamdată trenează. 
Repet, părerea mea e că Occidentul, mai exact americanii și englezoii nu  prea vor să le dea ucrainenilor arme ofensive ori le dau puține, insuficiente pt a-i scoate pe ruși din zonele ocupate. 

Vom vedea 🤷‍♂️

Link spre comentariu
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
La 07.06.2023 la 14:00, MacArthur a spus:

Ce zici, @Fane_Mahomed, treaba asta va complica lucrurile cu contraofensiva (care odata tot se va produce)?

 

Băi, nu știu... dîn fericire noi ne putem da cu părerea dă pă margine, cel puțin deocamdată. 

"Noi, cei din linia întâi" sper să rămână doar un film 😅

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuzbekistan, Romanistan
  • Oras:Bucuzbekistan, Romanistan
Acum 21 ore, MacArthur a spus:

A inceput? :ellao

 

A inceput.

Dar cam prost.

Desi realistic nu prea au sanse la efectivele de acum, prefer sa fiu idealist si sa cred si sa sper ca ucrainenii le vor trage o muie binemeritata rusilor! 

Istoric vorbind, e cam timpul ca rusii sa plateasca pentru toate kkt-urile pe care le-au facut ca imperiu in ultimii 400 ani. 

Britanicii, francezii, spaniolii, olandezii, belgienii, italienii, germanii deja cam platesc din plin, invadati de popoarele pe care le-au colonizat si asuprit. 

Si vor urma si turcii. 

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
  • Oras:Ushuaia - la capătul lumii
Acum 13 minute, nickname67 a spus:

A inceput.

Dar cam prost.

Desi realistic nu prea au sanse la efectivele de acum, prefer sa fiu idealist si sa cred si sa sper ca ucrainenii le vor trage o muie binemeritata rusilor! 

Istoric vorbind, e cam timpul ca rusii sa plateasca pentru toate kkt-urile pe care le-au facut ca imperiu in ultimii 400 ani. 

Britanicii, francezii, spaniolii, olandezii, belgienii, italienii, germanii deja cam platesc din plin, invadati de popoarele pe care le-au colonizat si asuprit. 

Si vor urma si turcii. 

#ȘîEu să piardă rușii

Adevărat și că ăștia de au avut colonii cam plătesc acum, deși nu văd că spaniolii ar cam fi înghesuiți dă emigranți. I-ai uitat pă portughezi și nu-mi aduc aminte ca belgienii să fi avut imperiu colonial 🤷‍♂️

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...