Sari la conținut

"Curtea" suprema


Vizitator 1_potrivitu

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0
Acum 1 minut, Stealth99 a spus:

Hai ca ai schimbat și semnătură, la poza l-ai pus pe Iisus...e un fel de mistocareala ce faci tu aici.

Este părerea ta, crezi ce vrei!

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 4 minute, Stealth99 a spus:

Hai ca ai schimbat și semnătură, la poza l-ai pus pe Iisus...e un fel de mistocareala ce faci tu aici.

În primul rând, era vorba despre alt subiect, eu ți-am răspuns pe tema respectivă. Da, mi-am pus poză cu Iisus. Am și o icoană în camera mea,  pe care am cumpărat-o din Predeal când am fost la munte săpt trecută. Îmi place Iisus, sunt credincios și îmi transmite o emoție plăcută.  Și da, mi-am schimbat și semnătura, nu este nicio ”mistocareala”. Zi bună!

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 17 ore, AlinWarrior a spus:

Avem păreri diferite. Eu consider că femeile, pot fi satisfăcute cu adevărat sexual, doar de un Bărbat cu Suflet, în niciun caz de cineva care are doar o "pulă bună" și emană doar testosteron. Nu sunt de acord nici că fetele sufletiste ar fi proaste, dar cu toții suntem diferiți, cu fel și fel de gusturi și opinii. Această unicitate a fiecăruia dintre noi, face viața fascinantă, altfel, era plictiseală mare! Cum văd eu femeile? Sincer? Pentru mine, având și o credință puternică, indestructibilă, în Iisus și Dumnezeu, analizând cu atenție ființele acestea minunate, indubitabil, femeile sunt entități apropiate de Dumnezeu, mult mai aproape de Divin, decât noi bărbații. Ele, pot oferi în viața unui bărbat, ceva extraordinar ce nu poate fi descris în cuvinte. Dar, asta ține de bărbat, să știe cum să se comporte cu o femeie. Cât despre standardele tale, este bine să ai. Și eu am și nu-i nimic în neregulă. Dar în cele din urmă, trebuie cântărită bine situația, pentru că o fată care să aibă tot ce caută mintea unui bărbat, nu poate fi găsită. Suntem oameni, cu defecte și calități, nimeni fără de păcat.

 

   Alin 

Nu sunt misogin  și nici nu urăsc femeile,  doar că  ,  în mare parte , femeile genetic sunt rele .  Dacă îți dorești o viață frumoasă alături de-o  femeie,  trebuie ( alternativ) sa-i  "servești și calde și reci " , altfel,  nu o vei putea păstra ".  E normal să avem standarde  ridicate ( mai ales aici ) , pentru că  plătim  un serviciu .  Am zis despre oameni ( femei) sufletiști că  sunt prosti " , pentru că,  toată viața lor ,  vor avea parte , doar de  suferințe.  Iubesc maxim  omul bun și cu bun simț,  doar că , în mare parte , fix ei  sunt luați de prosti . Aia e . 

Am prieteni,  care s-au purtat exemplar cu soțiile lor .... și ce crezi  ? Le-au  plecat soțiile de prea mult bine .  

 Motivul- Voiau pl mai multă,  atenție și tandrețe.   

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

  @MisterX . 

Crezi că există un alt exercițiu cardio,  care să  ardă mai multe calorii decât ăsta  ?  

 Îl recomand tuturor , nu doar oamenilor supraponderali.  Vă va prelungi viața cu minim 10 ani . 

 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 25175
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
1 oră în urmă, potrivitul a spus:

  @MisterX . 

Crezi că există un alt exercițiu cardio,  care să  ardă mai multe calorii decât ăsta  ?  

Asta 😂

 

  • Like 2
  • Haha 3

Trateaza-ma ca o curva cand iti dau limbi si iubeste-ma cand ne futem pentru ca asa te voi trata si eu!

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 1 oră, potrivitul a spus:

   Alin 

Nu sunt misogin  și nici nu urăsc femeile,  doar că  ,  în mare parte , femeile genetic sunt rele .  Dacă îți dorești o viață frumoasă alături de-o  femeie,  trebuie ( alternativ) sa-i  "servești și calde și reci " , altfel,  nu o vei putea păstra ".  E normal să avem standarde  ridicate ( mai ales aici ) , pentru că  plătim  un serviciu .  Am zis despre oameni ( femei) sufletiști că  sunt prosti " , pentru că,  toată viața lor ,  vor avea parte , doar de  suferințe.  Iubesc maxim  omul bun și cu bun simț,  doar că , în mare parte , fix ei  sunt luați de prosti . Aia e . 

Am prieteni,  care s-au purtat exemplar cu soțiile lor .... și ce crezi  ? Le-au  plecat soțiile de prea mult bine .  

 Motivul- Voiau pl mai multă,  atenție și tandrețe.   

Tony

Am înțeles tot ce ai scris.

Dar!

Te-ai gândit poate că bărbatul încearcă să-i facă prea mult pe plac femeii? Și d-asta femeia nu rămâne? 

Te-ai gândit că poate fetele sunt oglinda băiatului și că astfel, ele nu sunt genetic rele, doar noi, ca bărbați, dacă am devenit atât de răi și îngrozitori, nici ele nu au ce să urmeze ca fiind un bun exemplu?

Te-ai gândit poate că de fapt rolul bărbatului, NU este să satisfacă femeia? Rolul bărbatului, este să protejeze femeia, să-i ofere siguranță, astfel încât femeia să-i crească pruncul, în liniște. Iar femeia, îi umple golul din inimă bărbatului, prin dragostea necondiționată pe care o poartă în ființa ei cu care a fost înzestrată de la Dumnezeu. Iar femeia, va ajunge cu adevărat să IUBEASCĂ și în același timp să FIE SATISFĂCUTĂ de un bărbat, atunci când bărbatul va conduce și nu se va lăsa la mila ei?

Te-ai gândit că poate prietenii tăi s-au comportat extraordinar cu femeile lor, TOCMAI de aceea ele i-au părăsit?

Bărbatul este cel puternic și curajos, care întreprinde acele activități pe care femeia nu le are ca rol și nici n-ar putea la fel de bine. Bărbatul este cel care conduce, iar femeia, este cea care îl urmează pe bărbat dacă acesta este un bun conducător.

Dacă bărbatul, a devenit lipsit de autoritate în fața femeii și NU SE CUNOAȘTE CU ADEVĂRAT PE EL ÎNSUȘI?

Vina nu este la nicio femeie. 

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

DOAMNE FEREȘTE!! SĂ NU SE ÎNȚELEAGĂ CEVA GREȘIT!!!

Asta nu înseamnă acum că o dăm în cealaltă extremă și abuzăm femeia și să nu ne pese de ea. Că atunci, ea nu ar putea să se simtă în siguranță în preajma noastră și nici acea dragoste puternică ce se află înlăuntrul ei, nu ar putea să ne-o ofere.

Calea extremelor, nu este soluția.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 6 minute, AlinWarrior a spus:

DOAMNE FEREȘTE!! SĂ NU SE ÎNȚELEAGĂ CEVA GREȘIT!!!

Asta nu înseamnă acum că o dăm în cealaltă extremă și abuzăm femeia și să nu ne pese de ea. Că atunci, ea nu ar putea să se simtă în siguranță în preajma noastră și nici acea dragoste puternică ce se află înlăuntrul ei, nu ar putea să ne-o ofere.

Calea extremelor, nu este soluția.

Nici nu ar trebui să vrem să ne-o ofere!!!! PRIORITATEA NOASTRĂ NU AR TREBUI SĂ FIE IUBIREA UNEI FETE, PENTRU CĂ DACĂ FACEM DIN ASTA O PIORITATE, presiune VA FI CONSTRUITĂ ÎN SUFLETUL EI CARE va PUNE ÎN INCAPACITATEA DE A OFERI CEEA CE ARE EA MAI DE PREȚ!!!(IUBIREA)

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Femeia trebuie iubită, dar mulți din ziua de azi îi cam bagă pe gât iubire femeii, iar asta nu este iubire, ci obsesie egoistă.

Pe femeie, o iubești! Dar o lași să fie liberă. Dumnezeu I-A DĂRUIT FEMEII LIBER ARBITRU. TU NU AI NICIUN DREPT SĂ-I IEI FEMEII LIBERUL ARBITRU!!!!! NICIUNUL!!!! ASTFEL, DACĂ O IUBEȘTI ȘI ÎI OFERI LIBERTATE, PRIN FIINȚA TA AUTENTICĂ, 

REPERCURSIUNEA VA FI CĂ EA!!!! DIN LIBERUL EI ARBITRU!!!! TE VA ALEGE PE TINE!!!!

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 3 minute, AlinWarrior a spus:

Femeia trebuie iubită, dar mulți din ziua de azi îi cam bagă pe gât iubire femeii, iar asta nu este iubire, ci obsesie egoistă.

Pe femeie, o iubești! 

REPERCURSIUNEA VA FI CĂ EA!!!! DIN LIBERUL EI ARBITRU!!!! TE VA ALEGE PE TINE!!!!

SAU NU!!!!

EA!!! TE VA ALEGE PE TINE!!! SAU NU!!! ESTE ALEGEREA EI PERSONALĂ ȘI NIMENI NU ARE NICIUN DREPT DE A O JUDECA.

PUNCT

.

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 4116
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 22 ore, MisterX a spus:

 Frumoasa declaratie de dragoste i-ai facut favoritei tale 😏. Eu am centrat, tu ai ai sarit bine la cap...acum sa vedem daca dai gol 😂.

 Iti dau dreptate in totalitate, cateodata conexiunea dintre doua suflete transcede orice obstacol si cand ajungi sa te indragostesti de sufletul unui om nu mai conteaza fizicul. Mereu m-au emotionat cand vedeam pe strada doi batranei care inca se mai tin de mana si ma gandesc ce poveste frumoasa de dragoste trebuie sa fi avut. Sper sa ajungem cu totii acolo 😊

Crezi că el, bătrânelul, a fost curvar la viața lui așa ca noi? Adică crezi că e posibil să trăiești o astfel de poveste de dragoste și să-ți înșeli partenera cu zeci, sute de alte femei în același timp?

Răspundeți tu ție la întrebarea asta și data viitoare când îi mai întâlnești pe "bătrânei" vezi dacă tot așa te emoționează 😂😂

Dar ea? Ea ce o fi făcut la viața ei? Asta e și mai interesant 🤔🤣🤣

  • Haha 1

       

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 48 minute, AlinWarrior a spus:

Tony

Am înțeles tot ce ai scris.

Dar!

Te-ai gândit poate că bărbatul încearcă să-i facă prea mult pe plac femeii? Și d-asta femeia nu rămâne? 

Te-ai gândit că poate fetele sunt oglinda băiatului și că astfel, ele nu sunt genetic rele, doar noi, ca bărbați, dacă am devenit atât de răi și îngrozitori, nici ele nu au ce să urmeze ca fiind un bun exemplu?

Te-ai gândit poate că de fapt rolul bărbatului, NU este să satisfacă femeia? Rolul bărbatului, este să protejeze femeia, să-i ofere siguranță, astfel încât femeia să-i crească pruncul, în liniște. Iar femeia, îi umple golul din inimă bărbatului, prin dragostea necondiționată pe care o poartă în ființa ei cu care a fost înzestrată de la Dumnezeu. Iar femeia, va ajunge cu adevărat să IUBEASCĂ și în același timp să FIE SATISFĂCUTĂ de un bărbat, atunci când bărbatul va conduce și nu se va lăsa la mila ei?

Te-ai gândit că poate prietenii tăi s-au comportat extraordinar cu femeile lor, TOCMAI de aceea ele i-au părăsit?

Bărbatul este cel puternic și curajos, care întreprinde acele activități pe care femeia nu le are ca rol și nici n-ar putea la fel de bine. Bărbatul este cel care conduce, iar femeia, este cea care îl urmează pe bărbat dacă acesta este un bun conducător.

Dacă bărbatul, a devenit lipsit de autoritate în fața femeii și NU SE CUNOAȘTE CU ADEVĂRAT PE EL ÎNSUȘI?

Vina nu este la nicio femeie. 

Aideplm, ce mentalitate de acum 150 ani, sau de om care sta la țară într-un cătun uitat de lume 🤦‍♂️ Deci femeia trebuie sa stea la cratiță și sa crească copiii în "liniște"? Iar bărbatul sa asigure cele necesare, sa plece la război, la vânătoare 😂

Prietene, ești într-o eroare totală. Femeile în ziua de azi vor independența, nu mai vor sa depindă de bărbat, sa ii ceara bani de chiloti și sutiene. Femeile vor sa conducă mașini scumpe, sa iasă la terase, sa aibă bone, copiii sa se duca la after school. Unele vor sa fie carieriste, sa ajungă directoare de bănci sau de multinaționale. Nu mai vrea nici dracu sa stea la cratita, sa crească copii și sa facă menajul.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
1 oră în urmă, AlinWarrior a spus:

Tony

Am înțeles tot ce ai scris.

Dar!

Te-ai gândit poate că bărbatul încearcă să-i facă prea mult pe plac femeii? Și d-asta femeia nu rămâne? 

Te-ai gândit că poate fetele sunt oglinda băiatului și că astfel, ele nu sunt genetic rele, doar noi, ca bărbați, dacă am devenit atât de răi și îngrozitori, nici ele nu au ce să urmeze ca fiind un bun exemplu?

Te-ai gândit poate că de fapt rolul bărbatului, NU este să satisfacă femeia? Rolul bărbatului, este să protejeze femeia, să-i ofere siguranță, astfel încât femeia să-i crească pruncul, în liniște. Iar femeia, îi umple golul din inimă bărbatului, prin dragostea necondiționată pe care o poartă în ființa ei cu care a fost înzestrată de la Dumnezeu. Iar femeia, va ajunge cu adevărat să IUBEASCĂ și în același timp să FIE SATISFĂCUTĂ de un bărbat, atunci când bărbatul va conduce și nu se va lăsa la mila ei?

Te-ai gândit că poate prietenii tăi s-au comportat extraordinar cu femeile lor, TOCMAI de aceea ele i-au părăsit?

Bărbatul este cel puternic și curajos, care întreprinde acele activități pe care femeia nu le are ca rol și nici n-ar putea la fel de bine. Bărbatul este cel care conduce, iar femeia, este cea care îl urmează pe bărbat dacă acesta este un bun conducător.

Dacă bărbatul, a devenit lipsit de autoritate în fața femeii și NU SE CUNOAȘTE CU ADEVĂRAT PE EL ÎNSUȘI?

Vina nu este la nicio femeie. 

   M-am gândit la toate... 

Rolurile s-au schimbat între timp . 

Acum 1 oră, MisterX a spus:

Asta 😂

 

  😆🤣

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 25175
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 4 ore, albdom82 a spus:

Crezi că el, bătrânelul, a fost curvar la viața lui așa ca noi? Adică crezi că e posibil să trăiești o astfel de poveste de dragoste și să-ți înșeli partenera cu zeci, sute de alte femei în același timp?

Răspundeți tu ție la întrebarea asta și data viitoare când îi mai întâlnești pe "bătrânei" vezi dacă tot așa te emoționează 😂😂

Dar ea? Ea ce o fi făcut la viața ei? Asta e și mai interesant 🤔🤣🤣

Nu are legatura cu intrebarea ta ca nu stiu ce sa-ti raspund la ea, dar am fost zilele astea la o fata si i-am luat niste cirese ca imi spusese mai demult ca ii plac si asa bune au fost ca jumate din ele le-am mancat eu in masina! Ca idee 🙂

  • Like 2
  • Haha 2

Trateaza-ma ca o curva cand iti dau limbi si iubeste-ma cand ne futem pentru ca asa te voi trata si eu!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 4116
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 23 minute, MisterX a spus:

Nu are legatura cu intrebarea ta ca nu stiu ce sa-ti raspund la ea, dar am fost zilele astea la o fata si i-am luat niste cirese ca imi spusese mai demult ca ii plac, dar asa bune au fost ca jumate din ele le-am mancat eu in masina! Ca idee 🙂

😂😂

Răspunsul e ok, cine spune că trebuie să răspunzi fix la întrebare?

Edit: @MisterX, tocmai ce am realizat că e posibil să fi făcut o mare greșeală gramaticală în postarea căreia tu i-ai răspuns, cu acel "răspundeți" 🤦. E ofticant nu de alta...

  • Haha 2

       

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:sibiu
  • Oras:sibiu
Acum 2 ore, albdom82 a spus:

😂😂

 

Edit: @MisterX, tocmai ce am realizat că e posibil să fi făcut o mare greșeală gramaticală în postarea căreia tu i-ai răspuns, cu acel "răspundeți" 🤦. E ofticant nu de alta...

important e ca ti-ai dat seama de greseala si nu o vei repeta (probabil).

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 5 ore, Stealth99 a spus:

Aideplm, ce mentalitate de acum 150 ani, sau de om care sta la țară într-un cătun uitat de lume 🤦‍♂️ Deci femeia trebuie sa stea la cratiță și sa crească copiii în "liniște"? Iar bărbatul sa asigure cele necesare, sa plece la război, la vânătoare 😂

Prietene, ești într-o eroare totală. Femeile în ziua de azi vor independența, nu mai vor sa depindă de bărbat, sa ii ceara bani de chiloti și sutiene. Femeile vor sa conducă mașini scumpe, sa iasă la terase, sa aibă bone, copiii sa se duca la after school. Unele vor sa fie carieriste, sa ajungă directoare de bănci sau de multinaționale. Nu mai vrea nici dracu sa stea la cratita, sa crească copii și sa facă menajul.

Vezi că eu nu te-am jignit cu nimic. Am observat că ești interesat de conversație, dar pentru mine contează respectul. Fii mai calm/stabil în exprimări. 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 2 ore, albdom82 a spus:

😂😂

Răspunsul e ok, cine spune că trebuie să răspunzi fix la întrebare?

Edit: @MisterX, tocmai ce am realizat că e posibil să fi făcut o mare greșeală gramaticală în postarea căreia tu i-ai răspuns, cu acel "răspundeți" 🤦. E ofticant nu de alta...

Te referi la cratima sau la pleonasm? Sau la amandoua? 😃

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 5 ore, potrivitul a spus:

   M-am gândit la toate... 

Rolurile s-au schimbat între timp . 

 

Cum crezi tu. Avem păreri diferite. 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 4116
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 17 minute, reptilozaurusrex a spus:

Te referi la cratima sau la pleonasm? Sau la amandoua? 😃

La cratimă, exprimarea pleonastică am făcut-o în mod intenționat doar pentru a părea mai "apăsată" 😂

  • Haha 1

       

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 40 minute, AlinWarrior a spus:

Vezi că eu nu te-am jignit cu nimic. Am observat că ești interesat de conversație, dar pentru mine contează respectul. Fii mai calm/stabil în exprimări. 

Nici eu nu te-am jignit, dar ma mira această mentalitate învechită sau din alte părți ale lumii, asa o fi prin Iran, Irak, Siria...

De conversație cu tine nu sunt absolut deloc interesat, dacă eram formulam altfel. Ce sa conversez cu un om care se crede pe vremea lui Mihai Viteazu?!?

Iar dacă vorbești despre respect, ar trebui sa ai mai mult fata de femei, sa nu le mai consideri un obiect casnic. Menirea lor în viața nu e sa îți faca ție menajul, sa îți gătească și sa îți crească plozii așteptând cuminte acasă sa vii acasă. Și culmea, mai și crezi ca asta își doresc și ca te vor iubi pentru asta. 

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 16 minute, AlinWarrior a spus:

Și nu am pomenit nimic de vreo ”cratiță”.

Nu, doar "sa ii crească pruncul in liniște". Fără cratiță. 

Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0
Acum 3 minute, Stealth99 a spus:

Nici eu nu te-am jignit, dar ma mira această mentalitate învechită sau din alte părți ale lumii, asa o fi prin Iran, Irak, Siria...

De conversație cu tine nu sunt absolut deloc interesat, dacă eram formulam altfel. Ce sa conversez cu un om care se crede pe vremea lui Mihai Viteazu?!?

Iar dacă vorbești despre respect, ar trebui sa ai mai mult fata de femei, sa nu le mai consideri un obiect casnic. Menirea lor în viața nu e sa îți faca ție menajul, sa îți gătească și sa îți crească plozii așteptând cuminte acasă sa vii acasă. Și culmea, mai și crezi ca asta își doresc și ca te vor iubi pentru asta. 

Văd că nu încetezi. M-ai tot citat, fiind interesat să conversezi cu mine, dar continui cu jignirile.

 

Chiar acum, Stealth99 a spus:

Nu, doar "sa ii crească pruncul in liniște". Fără cratiță. 

Ți-aș fi explicat, dar aș fi apreciat să vorbești frumos cu mine, că nu ai înțeles deloc textele mele!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 4 guests

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...