Sari la conținut

Intrebare Baile Felix si 1 Mai


Postări Recomandate

Buna, colegi de forum! As vrea sa vin pt cateva zile la Baile Felix sau 1 Mai. Imi puteti recomanda o pensiune buna care are piscina exterioara cu apa termala? (deci nu apa incalzita de la robinet) La un hotel nu m-as risca in perioada aceasta (august), au preturi horror si in general piscine mult prea putine si mici comparat cu numarul persoanelor cazate si vizitatori admisi din exterior, mai ales in weekend. Am acumulat experienta proasta in cursul anilor in luna august, si nu m-as risca iar. M-as multumi cu o pensiune decenta, curata, cu aer conditionat in camerea ca revine canicula, dar repet: sa aiba APA TERMALA. Din păcate de cele mai multe ori nici pe faimosul Booking dar nici pe pagina web proprie a pensiunilor nu figureaza aceasta informatie "**spam editat**": ce fel de apa e in acel bazin (exterior/interior) si aproximativ ce temperatura are. Ca si buget, as plati pana la 300-350 lei /zi (in regim single, preferabil cu mic dejun bufet, macar). Multumesc anticipat! Apoi daca imi recomandati si o maseuza care se deplaseaza si face masaj bun de relaxare (eventual cu bonus masaj "zonal" cu happy end), si mai bine! Cu stima, Tudor

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea

Toate apele geotermale din vestul tarii (si cele din Ungaria) sunt radioactive. Sub nici o forma nu e recomandat sa stai mai mult de o ora.

Daca vrei sa te incadrezi intr-un buget rezonabil iei o pensiune decenta si te duci la oricare dintre stranduri sa te scalzi.

Daca vrei neaparat piscina inclusa e aberant de scump - parerea mea -(Perla, President, International sau Lotus therm). Presupun ca nu le vrei pe cele batranesti. Nu stiu cate zile ai... dar eu as da o fuga jn Grecia sau Croația de banii aia sau chiar Barcelona daca nu tii sa mergi cu masina...

  • Like 1
tpc-cr.jpg

 

Link spre comentariu
  • Oras:Oradea
  • Oras:Oradea
La 12.08.2023 la 17:25, berkeley a spus:

Buna, colegi de forum! As vrea sa vin pt cateva zile la Baile Felix sau 1 Mai. Imi puteti recomanda o pensiune buna care are piscina exterioara cu apa termala? (deci nu apa incalzita de la robinet) La un hotel nu m-as risca in perioada aceasta (august), au preturi horror si in general piscine mult prea putine si mici comparat cu numarul persoanelor cazate si vizitatori admisi din exterior, mai ales in weekend. Am acumulat experienta proasta in cursul anilor in luna august, si nu m-as risca iar. M-as multumi cu o pensiune decenta, curata, cu aer conditionat in camerea ca revine canicula, dar repet: sa aiba APA TERMALA. Din păcate de cele mai multe ori nici pe faimosul Booking dar nici pe pagina web proprie a pensiunilor nu figureaza aceasta informatie "**spam editat**": ce fel de apa e in acel bazin (exterior/interior) si aproximativ ce temperatura are. Ca si buget, as plati pana la 300-350 lei /zi (in regim single, preferabil cu mic dejun bufet, macar). Multumesc anticipat! Apoi daca imi recomandati si o maseuza care se deplaseaza si face masaj bun de relaxare (eventual cu bonus masaj "zonal" cu happy end), si mai bine! Cu stima, Tudor

Recomand Geoagiu bai ( sunt 3 hoteluri cu piscine exterioare  cu apa termala ) , mușterii putini , liniște . Tragedia e că nu este "punani" cu plata . 

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
  • Telefon: 🙀
  • Oras:unde ma prinde noaptea
On 8/13/2023 at 8:19 PM, sonofthesun said:

 Tragedia e că nu este "punani" cu plata . 

Pe DN ai verificat? 😅 Eu am spălat cateva negrese autohtone in Clocota (sigura cascadă cu apa termala din tara) 😜 E foarte frumoasa Clocota si fetele din zona Hunedoara, Orastie, Calan deveneau amante pt 200-300 lei/noapte. Ultima mea experienta e dinainte de pandemie... Deci nu foarte proaspata

  • Mersi 1
  • Haha 1
tpc-cr.jpg

 

Link spre comentariu
  • Oras:Oradea
  • Oras:Oradea
Acum 17 minute, x the impaler a spus:

Pe DN ai verificat? 😅 Eu am spălat cateva negrese autohtone in Clocota (sigura cascadă cu apa termala din tara) 😜 E foarte frumoasa Clocota si fetele din zona Hunedoara, Orastie, Calan deveneau amante pt 200-300 lei/noapte. Ultima mea experienta e dinainte de pandemie... Deci nu foarte proaspata

In sezonul primăvara -vara 2023 ,in zonele Deva, Orăștie , Călan , Otelul Roșu , Hunedoara , Caransebeș , Orșova nu am văzut nimic . Ultima oară , acum câțiva ani am văzut la Diosig niste fermecătoare urmase ale vechilor arieni, ce odinioară cârmuiau India . 

O seara plăcută ! 

  • Haha 2
Link spre comentariu
On 8/14/2023 at 9:56 PM, sonofthesun said:

In sezonul primăvara -vara 2023 ,in zonele Deva, Orăștie , Călan , Otelul Roșu , Hunedoara , Caransebeș , Orșova nu am văzut nimic . Ultima oară , acum câțiva ani am văzut la Diosig niste fermecătoare urmase ale vechilor arieni, ce odinioară cârmuiau India . 

O seara plăcută ! 

Tot acolo sunt, dar sunt altele :)))

  • Haha 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...