Sari la conținut

UCL 23-24


Postări Recomandate

  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
2 hours ago, danp123 said:

Eu sper ca Bayern... dar toate echipele inca au sansa!

Sincer nu o vad pe Bayern capabila. Si in bundesliga se chinuie. 

Dar cine stie, s-au mai vazut anomalii de astea.

Mie mi ar place ca Arsenal sa ia, dar la fel nu cred.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
4 hours ago, shiva said:

Sper ca Bayern...asta ar fi ideal[pt mine], dar in general m as multumi cu oricine numai Real nu 😁

Apropo, ai vazut ce joaca Leverkusen? Dupa ani buni cineva in afara de Bayern va lua campionatu.

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
On 4/11/2024 at 12:03 PM, emiluc said:

Barcelona …

Eu ti am zis ca Barca nu are nici o sansa. Daca PSG le-a dat 4 iti dai seama ce ar fi facut Dortmund

Link spre comentariu
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
Acum 3 minute, ALEX1_1 a spus:

Eu ti am zis ca Barca nu are nici o sansa. Daca PSG le-a dat 4 iti dai seama ce ar fi facut Dortmund

Dacă nu lua Araujo roșu, nu întorcea PSG calificare nici dacă se juca meciul până la Crăciun.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
2 hours ago, Cozonac77 said:

Dacă nu lua Araujo roșu, nu întorcea PSG calificare nici dacă se juca meciul până la Crăciun.

Daca si cu parca........

Oamenii sunt experti in a gasi scuze. 

Esti mai bun decat adversaru tau demonstreaza si inchidei gura. Cu scuze nu ajungi niciunde in viata.

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 2782
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
4 minutes ago, ALEX1_1 said:

Daca si cu parca........

Oamenii sunt experti in a gasi scuze. 

Esti mai bun decat adversaru tau demonstreaza si inchidei gura. Cu scuze nu ajungi niciunde in viata.

Iar tu esti expert in pronosticuri, nu?!

Ai zis ca Real sau City o sa ia cupa. Ai mai zis si ca ti-ar placea sa castige Arsenal...

Cam greu sa pierzi cand ai pariat pe 3 din 8! 😁

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
Just now, danp123 said:

Iar tu esti expert in pronosticuri, nu?!

Ai zis ca Real sau City o sa ia cupa. Ai mai zis si ca ti-ar placea sa castige Arsenal...

Cam greu sa pierzi cand ai pariat pe 3 din 8! 😁

Nu am spus niciodata ca sunt expert.

Nu joc la pariuri.

Da am spus ca cel mai probabil Real sau City o sa ia, pt ca ele par a fi cele mai puternice echipe in momentu asta.

Daca ma voi insela, nu am nicio problema in a recunoaste ca am gresit.

M-am inselat in trecut si cu alte chestii, si am recunoscut.

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
Acum 21 minute, ALEX1_1 a spus:

Daca si cu parca........

Oamenii sunt experti in a gasi scuze. 

Esti mai bun decat adversaru tau demonstreaza si inchidei gura. Cu scuze nu ajungi niciunde in viata.

Păi nu e nicio scuză, că realitatea este că atâta timp cât au jucat 11 contra 11 PSG Nu au fost superiori. Barća nu a fost niciodată o echipă de moral care să fie capabilă să revină în momente critice... și fără cel mai bun fundaș(Poate chiar cel mai bun jucător din întreg lotul după părerea mea) normal că s-a dus pe Pulă calificarea. 

Nici Xavi nu e(încă) vreun mare antrenor, drept dovadă că nu a știut cum să schimbe sistemul de joc și l-a mai scos și pe șoarecul ăla de Yamal, unul dintre puținii care au mai mișcat CEVA pe teren, el și cu Raphinha. Astea nu-s scuze, e realitatea tristă 🥺

Nu tot timpul cei mai buni câștigă. Nici în viață și nici la fotbal. Mi-e ciudă că ar fi avut culoar bun spre finală, dar degeaba dacă au fost fraieri! Aia e 

 

Din vară vine Florinel Coman la Barca și or să defileze Toate meciurile 😌

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
1 hour ago, Cozonac77 said:

Păi nu e nicio scuză, că realitatea este că atâta timp cât au jucat 11 contra 11 PSG Nu au fost superiori. Barća nu a fost niciodată o echipă de moral care să fie capabilă să revină în momente critice... și fără cel mai bun fundaș(Poate chiar cel mai bun jucător din întreg lotul după părerea mea) normal că s-a dus pe Pulă calificarea. 

Nici Xavi nu e(încă) vreun mare antrenor, drept dovadă că nu a știut cum să schimbe sistemul de joc și l-a mai scos și pe șoarecul ăla de Yamal, unul dintre puținii care au mai mișcat CEVA pe teren, el și cu Raphinha. Astea nu-s scuze, e realitatea tristă 🥺

Nu tot timpul cei mai buni câștigă. Nici în viață și nici la fotbal. Mi-e ciudă că ar fi avut culoar bun spre finală, dar degeaba dacă au fost fraieri! Aia e 

 

Din vară vine Florinel Coman la Barca și or să defileze Toate meciurile 😌

La unele chestii sunt de acord cu tine, la altele nu.

Sunt de acord cu tine la ceea ce ai spus despre Xavi. De asemenea sunt de acord cu tine ca Barca nu este o echipa capabila sa depaseasca situatii cu adevarat grele, mai ales in 10 oameni.

Unde nu sunt de acord: Si daca ar fi fost 11 contra 11 tot nu ar fi castigat meciu, asta este parerea mea si mi-o mentin. Pt ca Barca nu are un varf de atac de calibru lui Mbappe.

Odata ce Mbappe pleaca de la Paris, PSG va fi o echipa de mijlocu plutonului, adio titlu in ligue 1.

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 382
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 37 minute, ALEX1_1 a spus:

La unele chestii sunt de acord cu tine, la altele nu.

Sunt de acord cu tine la ceea ce ai spus despre Xavi. De asemenea sunt de acord cu tine ca Barca nu este o echipa capabila sa depaseasca situatii cu adevarat grele, mai ales in 10 oameni.

Unde nu sunt de acord: Si daca ar fi fost 11 contra 11 tot nu ar fi castigat meciu, asta este parerea mea si mi-o mentin. Pt ca Barca nu are un varf de atac de calibru lui Mbappe.

Odata ce Mbappe pleaca de la Paris, PSG va fi o echipa de mijlocu plutonului, adio titlu in ligue 1.

Amintește-ți ce fotbal juca echipa națională a Spaniei când era antrenată de Luis Enrique, care a avut curajul să renunțe la toate vedetele, în frunte cu Ramos, promovând jucători tineri și bazându-se pe jocul colectiv, lucru pe care l-a făcut și la PSG, și sunt convins că echipa va juca bine și fără Mbappe. Parcă tot el i-a promovat pe Pedro și Gabri când antrena Barcelona?? Nu știu dacă PSG ajunge în finală, și asta pentru că nemții nu sunt învinși decât atunci când urcă în autocar și îi văd capabili chiar să producă marea surpriză, iar când afirm lucrul ăsta mă bazez pe ce a pățit Juventus cu ei, acum ceva timp în  urmă, echipă la care atunci juca Zidane, Del Piero, Vieri, Deschamp și multe alte vedete. Deseară eu zic că vor merge mai departe City și Arsenal!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 2782
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
58 minutes ago, ALEX1_1 said:

.........

Pt ca Barca nu are un varf de atac de calibru lui Mbappe.

..........

Aici NU sunt de acord cu tine! Lewandowski e mai bun ca Mbappe. Francezu e mai tanar si mult mai rapid... dar e ceva de genul "one trick pony". Lewandowski e altceva... un atacant mai complet. Stiu ca mare parte din ce zic e subiectiv, dar uite si o statistica: in perioada 2019-2022, Lewandowski a dat (pentru Bayern) MAI MULT de 1gol/meci! 3 ani la rand! Mbappe nu are nici macar un sezon cu cifre de felul ala!

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 382
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 18 minute, danp123 a spus:

Aici NU sunt de acord cu tine! Lewandowski e mai bun ca Mbappe. Francezu e mai tanar si mult mai rapid... dar e ceva de genul "one trick pony". Lewandowski e altceva... un atacant mai complet. Stiu ca mare parte din ce zic e subiectiv, dar uite si o statistica: in perioada 2019-2022, Lewandowski a dat (pentru Bayern) MAI MULT de 1gol/meci! 3 ani la rand! Mbappe nu are nici macar un sezon cu cifre de felul ala!

Mbappe este atacant lateral, genul lui Cristiano, pe când Lewandowski este atacant clasic, de gura porții, și jocul lor nu poate fi comparat tocmai datorită poziționăriii lor din teren. Ambii sunt foarte buni jucători, dar Mbappe are atuul tinereții de partea sa, iar viitorul sună bine pentru el. La Bayern jocul echipei era mănușă pentru Lewandowski, pe când la Barcelona nu prea se joacă ce îi priește.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
La 11.04.2024 la 18:45, ALEX1_1 a spus:

Apropo, ai vazut ce joaca Leverkusen? Dupa ani buni cineva in afara de Bayern va lua campionatu.

Un lucru bun, eu m-am tot săturat de Bayern 😁

Adevărul e că le-a cam fost atacată pozitia de câțiva ani, mi-au plăcut anii trecuți Union Berlin si Leipzig, dar s-au cam dus pe pl... Dar așa e fotbalul german, se tot alternează echipele la topuri, mai puțin locul 1...

Acum 2 ore, Cozonac77 a spus:

Din vară vine Florinel Coman la Barca și or să defileze Toate meciurile 

Devine șeic acuma la arabi 😂 Plm cam tânăr sa plece acolo, de obicei ăștia luau vedete de 35+ 😁

 

Cu UCL eu zic că anul ăsta încă se joacă și e greu de dat pronosticuri. City cu Real va fi interesant, cam 50/50.

Arsenal cu Bayern pare destul de echilibrat iara, 50/50.

As prefera să nu ia cupa iara Real sau City, sau PSG, mie îmi plac mai mult echipele germane, deși au cele mai mici șanse dintre cele rămase. 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
Acum 3 ore, geo20 a spus:

Amintește-ți ce fotbal juca echipa națională a Spaniei când era antrenată de Luis Enrique, care a avut curajul să renunțe la toate vedetele, în frunte cu Ramos, promovând jucători tineri și bazându-se pe jocul colectiv, lucru pe care l-a făcut și la PSG, și sunt convins că echipa va juca bine și fără Mbappe. Parcă tot el i-a promovat pe Pedro și Gabri când antrena Barcelona?? Nu știu dacă PSG ajunge în finală, și asta pentru că nemții nu sunt învinși decât atunci când urcă în autocar și îi văd capabili chiar să producă marea surpriză, iar când afirm lucrul ăsta mă bazez pe ce a pățit Juventus cu ei, acum ceva timp în  urmă, echipă la care atunci juca Zidane, Del Piero, Vieri, Deschamp și multe alte vedete. Deseară eu zic că vor merge mai departe City și Arsenal!

Era și Bobo în echipa de atunci, că nu mai știu... eram pișpiric :)

Îmi plăcea să citesc despre Vieri, majoritatea articolelor erau despre vagaboandele là care marca, mai puțin despre cum juca :)

 

  • Haha 1
Link spre comentariu

Reputație: 382
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 47 minute, Cozonac77 a spus:

Era și Bobo în echipa de atunci, că nu mai știu... eram pișpiric :)

Îmi plăcea să citesc despre Vieri, majoritatea articolelor erau despre vagaboandele là care marca, mai puțin despre cum juca :)

 

Era și Bobo Vieri, el a jucat la Juve doar în acel an, venise în locul lui Vialli, care câștigase cu un an înainte Liga cu Juventus. Celebru a devenit ulterior, când a jucat la Inter, unde a stat parcă 6 ani, în rest a schimbat 15 echipe în carieră.

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...