Sari la conținut

UCL 23-24


Postări Recomandate

Reputație: 612
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 35 minute, ALEX1_1 a spus:

Arbitrii vor avea grija sa castige cine trebuie. Florentino Pérez apasa butoanele potrivite.

Eh, la nivelul ăla "ne-a furat arbitru" nu prea mai merge.

Ce e asta, Steaua cu Dinamo? 😂

Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
10 minutes ago, Userkare said:

Eh, la nivelul ăla "ne-a furat arbitru" nu prea mai merge.

Ce e asta, Steaua cu Dinamo? 😂

Ai fi surprins sa afli ca da la nivelu ala. Cand vine vorba de Real Madrid hotia ii la ea acasa.

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 3361
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
  • Oras:Frumosul oraș de pe malul Begăi
Acum 45 minute, Userkare a spus:

Eh, la nivelul ăla "ne-a furat arbitru" nu prea mai merge.

Ce e asta, Steaua cu Dinamo? 😂

Tu te uiți la meciuri?? 

Link spre comentariu
Reputație: 612
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 1 oră, Cozonac77 a spus:

Tu te uiți la meciuri?? 

Ma uit, si la nivel înalt arbitrajul chiar e profi in 95% din cazuri. Mai ales acum cu VAR-ul. Că se mai greșește uneori, da, se întâmplă. Dar nu intenționat sau sa se vrea să fie favorizată vreo echipă.

Ca s-a greșit mult înainte de VAR, cu aia is de acord. Puii mei, Inzaghi nu dadea jumătate din golurile carierei sale (offside sau penalty simulat) în ziua de azi.

La noi in ligile inferioare știu că se mituiesc arbitri la greu. Știu caz din liga 4 arbitru mituit cu porcu de Crăciun 😂

Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
12 hours ago, Userkare said:

Ma uit, si la nivel înalt arbitrajul chiar e profi in 95% din cazuri. Mai ales acum cu VAR-ul. Că se mai greșește uneori, da, se întâmplă. Dar nu intenționat sau sa se vrea să fie favorizată vreo echipă.

Ca s-a greșit mult înainte de VAR, cu aia is de acord. Puii mei, Inzaghi nu dadea jumătate din golurile carierei sale (offside sau penalty simulat) în ziua de azi.

La noi in ligile inferioare știu că se mituiesc arbitri la greu. Știu caz din liga 4 arbitru mituit cu porcu de Crăciun 😂

UCL ii o afacere care genereaza bani grei pt UEFA. Sportu profesionist in general ii o afacere.

Uitate la Sepp Blatter, un corupt de elita. Ori FIFA ori UEFA ii acelasi lucru, in materie de coruptie ma refer.

Nu are nici o importanta ca vorbim de nivel inalt, spaga/mita este inca la putere. 

 

Link spre comentariu
Reputație: 382
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara

Nemții meritau să conducă la pauză, au avut ocazii și au jucat mai bine, și parcă văd că Real va avea norocul ăla porcesc al echipelor mari și vor câștiga!

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0
Acum 2 minute, geo20 a spus:

Nemții meritau să conducă la pauză, au avut ocazii și au jucat mai bine, și parcă văd că Real va avea norocul ăla porcesc al echipelor mari și vor câștiga!

Fazele se pot răzbuna...să vedem și repriza 2 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 2782
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
18 minutes ago, geo20 said:

Nemții meritau să conducă la pauză, au avut ocazii și au jucat mai bine, și parcă văd că Real va avea norocul ăla porcesc al echipelor mari și vor câștiga!

Asta imi este si mie teama!

Link spre comentariu
Reputație: 853
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Au avut nemtii prima repriză,dar doua din trei,se anula golul,daca intra.....

Impresia a rămas ca au avut ocazii mari ...

Cum sa iti dea un jucător de 176 cm gol cu capul,din corner,primul gol,ca ala a fost important.....fiind talonat de Furklung 189 cm(sau Nicusor), aia e întrebarea.. 😅

Nu a mai ținut bulanul cu nemți cum a fost la Paris,ca a ratat PSG,cat am ratat si eu in cupa școlii 🤣🤣... dar nici Real Madrid nu a fost o frumusețe de echipa sezonul asta ,ca si  in era cu Bale,CR7,Benzema ,Ozil, Pepe,etc,etc.

Sa dăm  Cezarului ce e a lui,🙂ca pe  City nu o scotea nima in fazele eliminatorii, tur ...retur.

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
On 5/20/2024 at 3:41 PM, danp123 said:

Deja am dat cu batu-n balta!

In est avem Celtics - Pacers, iar in vest avem Mavericks - Timberwolves.

Dallas - Boston, ce parere ai?

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 2782
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
1 hour ago, ALEX1_1 said:

Dallas - Boston, ce parere ai?

Mi-ar placea Mavericks, mi-e teama ca vor castiga Celtics... au si avantajul terenului. Dar... si la ei "mingea e rotunda"!

Dallas are, in continuare, un jucator European care o defineste, de aia tin cu ei!

Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
13 hours ago, danp123 said:

Mi-ar placea Mavericks, mi-e teama ca vor castiga Celtics... au si avantajul terenului. Dar... si la ei "mingea e rotunda"!

Dallas are, in continuare, un jucator European care o defineste, de aia tin cu ei!

In mod normal ar trebui sa castige Boston pt ca au mai multa experienta ca echipa. Tatum si Brown joaca impreuna de ani buni. Plus ca il au si pe Holiday, un aparator de calitate.

Dar niciodata nu stii ce se poate intampla. Doncic si Irving ambii sunt scule de jucatori, o sa fie interesant, s-ar putea ca seria sa se duca in 7.

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
On 6/7/2024 at 1:41 AM, danp123 said:

Mi-ar placea Mavericks, mi-e teama ca vor castiga Celtics... au si avantajul terenului. Dar... si la ei "mingea e rotunda"!

Dallas are, in continuare, un jucator European care o defineste, de aia tin cu ei!

A murit Jerry West, arhitectu care a construit Showtime Lakers din anii 80. De asemenea omu care l-a draftat pe Kobe in 1996.

  • Trist 1
Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
On 6/7/2024 at 1:41 AM, danp123 said:

Mi-ar placea Mavericks, mi-e teama ca vor castiga Celtics... au si avantajul terenului. Dar... si la ei "mingea e rotunda"!

Dallas are, in continuare, un jucator European care o defineste, de aia tin cu ei!

Se pare ca Luka Doncic nu ii chiar atat de scula pe cat credeam eu. Presupun ca situatia se schimba semnificativ atunci cand dai de o echipa defensiva de nivel superior ca Boston. 

Aceeasi situatie si pt Kyrie Irving. 

Pana acum de departe cel mai bun jucator ii Jaylen Brown, cred ca el va fi numit finals MVP.

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
On 6/7/2024 at 1:41 AM, danp123 said:

Mi-ar placea Mavericks, mi-e teama ca vor castiga Celtics... au si avantajul terenului. Dar... si la ei "mingea e rotunda"!

Dallas are, in continuare, un jucator European care o defineste, de aia tin cu ei!

Jaylen Brown finals MVP.

Boston campioana pt a 18-a oara.

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
On 6/7/2024 at 1:41 AM, danp123 said:

Mi-ar placea Mavericks, mi-e teama ca vor castiga Celtics... au si avantajul terenului. Dar... si la ei "mingea e rotunda"!

Dallas are, in continuare, un jucator European care o defineste, de aia tin cu ei!

Acuma o sa se vada daca Celtics sunt cu adevarat o echipa mare. Sunt cateva echipe in istorie care au castigat un titlu si dupa nu au mai facut nimic.

Daca vrei sa fii o dinastie nu te multumesti cu un singur titlu.

Link spre comentariu

Reputație: 106
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
On 6/7/2024 at 1:41 AM, danp123 said:

Mi-ar placea Mavericks, mi-e teama ca vor castiga Celtics... au si avantajul terenului. Dar... si la ei "mingea e rotunda"!

Dallas are, in continuare, un jucator European care o defineste, de aia tin cu ei!

Nu am crezut pana cand nu am vazut, insa LeBron James chiar si-a draftat fiu la Lakers.

Se dovedeste a fi adevarat, el ii adevaratu GM de la Lakers, la fel si cu aducerea lui JJ Reddick antrenor cu zero experienta in NBA.

Cand vine vorba de Lakers nepotismu este la el acasa.

Din punctu meu de vedere ii dezgustator ce se intampla.

Lakers au fost candva o franciza cu adevarat mare, insa in momentu de fata sunt un CIRC IEFTIN pt oameni prosti.

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...