Sari la conținut

TROLL DETECTED


Postări Recomandate

  • Oras:a place between here and there
  • Oras:a place between here and there

:)))

fac si eu ca pisicuts :  

 

Bine ai revenit !

 

Nu am nimic impotriva lor, doar ca deranjeaza.

Intr-o comunitate, daca nu te adaptezi, sau pleci sau vei fi exclus.

Pe mine personal, trolii, ( sa fim seriosi, un troll adevarat stim cu totii ca nu injura, doar provoaca la discutii contradictorii) nu ma deranjeaza.

Ei au argumentele lor si merg pana in panzele albe ce ele.

Astia "ai nostri" nu sunt nici macar amuzanti sa putem sa radem. 

Au doar prea mult timp liber.

eu tare vreau sa vad diferenta intre asa zisii troli si useri...;poti te rog sa o explici?

Link spre comentariu
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti
Oly cred ca are dubla personalitate, cateodata se crede Oly, altadata Pisicuts...  :laugh2

Sunt multi pe aici care au impresia ca detin puteri si adevaruri absolute...  :slap2

Sunt cazuri cand un user de culoare posteaza mai multe baliverne decat toti trollii la un loc, dar pe el il intelegem, ii explicam ca exagereaza, altuia cu un cont nou ii dam banare si gata!

Cautati un echilibru si reguli pentru toti, daca e sa fim corecti si nu cu nod in papura, dar doar pentru unii...

Sper ca e fara suparare.

:hug1
Link spre comentariu
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Nu mai pot edita. Anyway, ma alatur catorva colegi in urmatorul demers:

 

@pisicuts - respect pentru operatiunile de curatenie... da' cu Preacuviosu' ce ai, de vrei sa-l mazilesti? (shaworma/220/etc). Omu' o fi avand unele puncte de vedere mai radicale, dar sta mult prea bine la capitolul "wit" ca sa-l banezi repetat... da-i pace!

Stiu, ograda ta, regulile tale - totusi ne permitem cate-o parere :)

 

@Preacuviosule - don't bullshit me, stiu ca tactica imbufnarii / stransului jucariilor nu te "prinde". Get your ass over here si fa-ti inca un alt_nume******. E safe, intre timp m-am invatat sa NU citesc in timp ce beau apa sau alte lichide...

Link spre comentariu
  • Telefon: olybucuresti
  • Oras:b
  • Telefon: olybucuresti
  • Oras:b

VADIME...asa i ca de fiecare data cand bagi parola si vezi ca nu este banat contul iti faci cruce ?:)))

Asa i ca stai cu sufletul la gura cand dai ENTER? :::))))

Asa i ca te miri cum de încă mai exiști ??:))))

:)))

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

VADIME...asa i ca de fiecare data cand bagi parola si vezi ca nu este banat contul iti faci cruce ? :)))

Asa i ca stai cu sufletul la gura cand dai ENTER? :: :))))

Asa i ca te miri cum de încă mai exiști ?? :))))

:)))

 

 

oli... asa-i ca si tu esti un  troll, doar ca un trolll tolerat? :)

Asa-i ca mistourile tale sunt ieftine si de  rahat? :)

Asa-i ca te miri si tu de propriile tale glume proaste? :)

Link spre comentariu
  • Telefon: olybucuresti
  • Oras:b
  • Telefon: olybucuresti
  • Oras:b

Hai mai lomeo,fa si tu Exercițiu si imaginează -ți ca vadim sta in fata calculatorului,baga parola si vede ca încă are contul activ.Tu vrei sa mi spui mie ca nu face ochii cât butoiul? :))))

PS-ma mir ce cauti tu pe aici in loc sa stai sa calculezi prețul corect la fete.

Vezi ca unele au mărit prețul fără sa anunte!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Ca să ştim dacă trollează ori ba ar trebui să dăm o definiţiei a trollingului pe nimfomane. Un fel de definiţie oficială.

Sunt trolli şi trolli. Unii te încântă prin agerimea lor, adesea îţi smulg un zâmbet chiar şi atunci când rămâi perplex pe unde-şi vâră coada (de ex., oly mic).

Alţii însă infectează toate mediile în care pătrund, cu puroi.

Oly, vezi ca si tu esti catalogat drept Troll. Primesti si complimente mai nou. De la barbati ! :))

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pentru cei mai grei de cap:

 

Oly = Pisicuts

Ti-am zis!!! :slap2 Te-am rugat sa nu dai din casa, tu nu si nu :no2 ...de acum inainte, re rog sa preiei tu fraiele =)) oly a demisionat :)

 

Pe cale de consecinta (ce-mi place sintagma asta!): Pisicuts + Sorina = LOVE ?

Uite si dovada  :no2  cand o sa dispara magnetul de pe frigider atunci sa iti pui problema asta ;)

 

Hai Lomeo....

 

 

Toata lumea asteapta...sa vada ce ai de spus!

O sa imbatranim si tot nu vom afla =))

 

 

Oly, vezi ca si tu esti catalogat drept Troll. Primesti si complimente mai nou. De la barbati ! :))

Oare este cazul sa imi fac probleme si sa devn geloasa???  :laugh2

Link spre comentariu
Vizitator Beraru
Reputație: 0

Nu mai pot edita. Anyway, ma alatur catorva colegi in urmatorul demers:

 

@pisicuts - respect pentru operatiunile de curatenie... da' cu Preacuviosu' ce ai, de vrei sa-l mazilesti? (shaworma/220/etc). Omu' o fi avand unele puncte de vedere mai radicale, dar sta mult prea bine la capitolul "wit" ca sa-l banezi repetat... da-i pace!

 

Stiu, ograda ta, regulile tale - totusi ne permitem cate-o parere :)

 

@Preacuviosule - don't bullshit me, stiu ca tactica imbufnarii / stransului jucariilor nu te "prinde". Get your ass over here si fa-ti inca un alt_nume******. E safe, intre timp m-am invatat sa NU citesc in timp ce beau apa sau alte lichide...

Cred ca inteleg trolling-ul lui Shaworma. Isi are sorgintea in aerul de superioritate pe care il emana si pe care eu il consider partial justificat. Partial, pentru ca nu stiu sa spun daca aceasta atitudine vine la pachet cu lipsa de respect fata de interlocutori. ...Sper ca nu.

Dintr-o comoditate intelectuala, prefera sa ii lase pe altii se construiasca discutii si teme pe care el le considera triviale/banale si, cu o replica scurta, sa darame toata munca omului. Triseaza, intr-un mod placut ochiului.

Cinstit ar fi sa incerce si el sa construiasca ceva, chiar daca acest lucru nu il caracterizeaza. Astfel, cresc sansele ca si el sa scrie gogomanii si sa fie, la randul lui, "trollat" :D.

Sfatul meu este sa alterneze momentele in care face caterinca cu cele in care vorbeste serios. Stiu cat de greu este acest lucru pentru un tip sarcastic... .

 

Imi doresc sa revina, asta e clar!

 

LE: Sfatul pe care mi-am permis sa-l ofer la sfarsit nu reflecta dorinta mea ci o metoda prin care sa evite banarea. Mie imi place asa cum a fost pana acum.

Link spre comentariu

  • Telefon: olybucuresti
  • Oras:b
  • Telefon: olybucuresti
  • Oras:b

Bine ai revenit CV Tudor, fara caterinca iti spun.

 

 

oly poate binevoiesti sa raspunzi?

filozofule....scuze pentru intarzierea raspunsului.

 

Am vazut ce m-ai intrebat dar efectiv nu am avut timp sa iti raspund nici ieri ( sunt multi care iti pot confirma ca am avut treaba)  si nici astazi ( am intrat sporadic de pe telefon doar sa citesc cate ceva). 

Acum iti pot raspunde.

Sincer iti spun ca voiam sa scriu mult, sa-ti explic cu lux de amanunte, dar ma rezum doar la atat.

 

Citeste cu atentie:

 

Sunt trolli şi trolli. Unii te încântă prin agerimea lor, adesea îţi smulg un zâmbet chiar şi atunci când rămâi perplex pe unde-şi vâră coada (de ex., oly mic).

Alţii însă infectează toate mediile în care pătrund, cu puroi.

 

Nu il poti acuza pe stalingrad ca este prietenul meu.Nu am interactionat niciodata cu el in privat.Cred ca nici in vreo discutie pe forum.

 

Cred ca inteleg trolling-ul lui Shaworma. Isi are sorgintea in aerul de superioritate pe care il emana si pe care eu il consider partial justificat.

 

Partial, pentru ca nu stiu sa spun daca aceasta atitudine vine la pachet cu lipsa de respect fata de interlocutori. ...Sper ca nu.
Dintr-o comoditate intelectuala, prefera sa ii lase pe altii se construiasca discutii si teme pe care el le considera triviale/banale si, cu o replica scurta, sa darame toata munca omului. Triseaza, intr-un mod placut ochiului.
Cinstit ar fi sa incerce si el sa construiasca ceva, chiar daca acest lucru nu il caracterizeaza. Astfel, cresc sansele ca si el sa scrie gogomanii si sa fie, la randul lui, "trollat" :D.
Sfatul meu este sa alterneze momentele in care face caterinca cu cele in care vorbeste serios. Stiu cat de greu este acest lucru pentru un tip sarcastic... .

Imi doresc sa revina, asta e clar!

LE: Sfatul pe care mi-am permis sa-l ofer la sfarsit nu reflecta dorinta mea ci o metoda prin care sa evite banarea. Mie imi place asa cum a fost pana acum.

 

Nici cu beraru nu am interactionat niciodata , doar am urmarit ce si cum scrie. Se vede de la distanta de kilometri ca ne bate pe multi in orice domeniu.Citeste cu atentie ce a scris si ai sa descoperi de ce shaworma este si va fi banat mai mereu.Daca nu intelegi din ce a scris beraru pentru ca este prea complicat pentru tine iti explic eu :

Shaworma este PREA DESTEPT pentru noi si nu isi are loc aici, el trebuie sa mearga sa isi gaseasca locul pe alt forum unde membri de acolo sunt de un nivel intelectual egal sau mai mare ca al lui.

 

Acum sa iti spun si care cred eu ca este diferenta dintre un user normal si un troll.

 

Deci, un troll scrie prostii o data...este banat...revine...scrie prostii a doua oara...este banat...revine si mai nervos...este banat...revine cu doua usere...si mai nervos...isi ia apararea singur...cearta aceeasi persoana de pe doua usere...normal ca este banat...revine cu trei usere...se aplauda singur...cearta aceeasi persoana cu trei usere diferite....este banat...revine...este banat...revine....intelegi filozofulee?

 

Un user normal scrie prostii o data...este banat...posibil sa revina pentru ca nu stie ce s-a intamplat...mai scrie o prostie...este banat....revine si se adapteaza  sau nu mai revine.Intelegi filozofule?

 

Sper ca am reusit sa-ti transmit ce am gandit despre un user normal si desptre un troll.

Multumesc de atentie.

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...