Sari la conținut

Postări Recomandate

Reputație: 101
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Problema reala a echipei nationale este ca nu au un jucator cu adevarat de valoare. Sa joci cu sufletu nu ii suficient.

Trist dar adevarat.

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 53
Acum 4 ore, ALEX1_1 a spus:

Problema reala a echipei nationale este ca nu au un jucator cu adevarat de valoare. Sa joci cu sufletu nu ii suficient.

Trist dar adevarat.

De fapt, problema reală a echipei naționale și a țării implicit îi că nu se investesc bani în fotbalul românesc și jocatorii de nivel mic nu prea au unde să se dezvolte și se pierd foarte multe talente adevărate.. 

Iar despre ce s-a întâmplat astăzi și în acest campionat îi cu adevărat excepțional, mai ales că au reușit să ajungă până aici în condițiile astea de căcat și chiar au jucat extraordinar și îi felicit! 

Hai România!!! 🇷🇴

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: 513
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 4 ore, ALEX1_1 a spus:

Problema reala a echipei nationale este ca nu au un jucator cu adevarat de valoare. Sa joci cu sufletu nu ii suficient.

Trist dar adevarat.

Sunt mai multe probleme.

In primul rând nu avem un atacant bun, un marcator, un striker, om de gol, unu de care să se lipească mingea și să știe cum să o bage in poartă.

La capitolul atacanți suferim cel mai mult de vreo 20 de ani, și asta e diferența între generația de aur si cea de "suflet" de acum.

Avem apărare bună, mijlocasi decenți, dar cu un 4-1-4-1 nu prea dai goluri, ori îți trebuie goluri in fotbal.

In al doilea rând e foarte mult o echipă de moral, s-a văzut asta in toate meciurile. Când au marcat cu Ucraina au fost pe hype și au jucat cum trebuie ca sa câștige. Cu Belgia și Olanda, când au luat goluri timpurii s-a văzut căderea morală iar la 2-0 deja își acceptau soarta, deși mai aveau vreo 10 min de joc cu prelungiri. Alte echipe luptă și reușesc să revină de la 2-0 in 5 minute, noi nu avem psihicul necesar pentru asta.

Dar măcar ce e al băieților e al băieților, au obținut cel mai bun rezultat din ultimii 24 de ani, bravo lor pentru asta! 

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 101
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

Unu din cele mai slabe campionate europene pe care le am vazut vreodata. Si totusi am vazut cateva de a lungu anilor.

O saracie de fotbal!

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 1 oră, ALEX1_1 a spus:

Unu din cele mai slabe campionate europene pe care le am vazut vreodata. Si totusi am vazut cateva de a lungu anilor.

O saracie de fotbal!

Dupa ce tiai dat seama?? 😁😅😂

Link spre comentariu
Reputație: 513
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 4 ore, costy7 a spus:

Slab euro asta rău de tot ,m-am uitat acum la anglia Elveția și am adormit

Ce mă frustrează e că nu avem nici o surpriză sau revelație. Tot echipele mari sunt in semifinale, probabil va lua iară Spania sau Franța trofeul. 

Aveam speranțe cu Austria, Elveția, Turcia in formă că măcar vedem un outsider mai sus.

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 2700
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
20 minutes ago, Userkare said:

Ce mă frustrează e că nu avem nici o surpriză sau revelație. Tot echipele mari sunt in semifinale, probabil va lua iară Spania sau Franța trofeul. 

Aveam speranțe cu Austria, Elveția, Turcia in formă că măcar vedem un outsider mai sus.

Ba am avut surprize/revelatii!

Incepem cu cea mai draga mie: Romania a castigat grupa! Sa ridice mana cel care a prezis asta inainte de turneu! Iar eu am sa-l declar cel mai mare MINCINOS!

Alta surpriza: ce slab s-a prezentat actuala campioana, Italia! Si ce frumos a luptat Elvetia si i-a eliminat!

Mai vrei o surpriza?! Olanda e in semifinale! Care era cota sa ajunga acolo?! La ultimul european a castigat grupa... dar Cehia le-a dat 2-0 in optimi!

Sa mai spun ca in 2016 nici nu s-a calificat la turneu?!

[EDIT]: eu as vrea sa ia Olanda titlul! Sa putem si noi sa zicem: "Bá, ne-a eliminat Olanda! Ce vrei, au fost cei mai tari!"

Link spre comentariu
Reputație: 513
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 11 minute, danp123 a spus:

Ba am avut surprize/revelatii!

Incepem cu cea mai draga mie: Romania a castigat grupa! Sa ridice mana cel care a prezis asta inainte de turneu! Iar eu am sa-l declar cel mai mare MINCINOS!

Alta surpriza: ce slab s-a prezentat actuala campioana, Italia! Si ce frumos a luptat Elvetia si i-a eliminat!

Mai vrei o surpriza?! Olanda e in semifinale! Care era cota sa ajunga acolo?! La ultimul european a castigat grupa... dar Cehia le-a dat 2-0 in optimi!

Sa mai spun ca in 2016 nici nu s-a calificat la turneu?!

[EDIT]: eu as vrea sa ia Olanda titlul! Sa putem si noi sa zicem: "Bá, ne-a eliminat Olanda! Ce vrei, au fost cei mai tari!"

De acord, mai ales la surpriza cu România!

Mă refeream la surprizele din finală, deja e previzibil cine va lua (Spania sau Franța).

Cred că ar râde întreaga planetă dacă ar lua Anglia, mai ales la cum a jucat și cât de înjurat a fost Southgate 😂

 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 2700
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
2 minutes ago, Userkare said:

De acord, mai ales la surpriza cu România!

Mă refeream la surprizele din finală, deja e previzibil cine va lua (Spania sau Franța).

Cred că ar râde întreaga planetă dacă ar lua Anglia, mai ales la cum a jucat și cât de înjurat a fost Southgate 😂

 

Si daca reuseste Olanda surpriza?!

Mai ales ca e in semifinala asa zisa "mai slaba" cu Anglia! Iar daca ajunge in finala... MINGEA E ROTUNDA!

Link spre comentariu
Reputație: 139
La 15.06.2024 la 1:15, M0ff0ss a spus:

... Facem 4 pcte și trecem de grupe 🙂 ...

 

Acum 24 minute, danp123 a spus:

... Romania a castigat grupa! Sa ridice mana cel care a prezis asta inainte de turneu! Iar eu am sa-l declar cel mai mare MINCINOS!

🖐  Se pune?!

 

Accept o blondă  rece și apoi o brunetă caldă 😂

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
Reputație: 2700
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
6 minutes ago, M0ff0ss said:

 

🖐  Se pune?!

 

Accept o blondă  rece și apoi o brunetă caldă 😂

Aproape!

NU CRED ca cineva se astepta ca grupa sa fie asa echilibrata! Cei care sperau la 4 puncte se gandeau la locul 2, nu sa fim primii.

Link spre comentariu
Reputație: 513
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 7 minute, danp123 a spus:

Si daca reuseste Olanda surpriza?!

Mai ales ca e in semifinala asa zisa "mai slaba" cu Anglia! Iar daca ajunge in finala... MINGEA E ROTUNDA!

Orice se poate în momentul ăsta, Olanda nu e o echipă slabă, dar e ieșită din formă. Nu are jucători slabi.

Vedem zilele următoare.

  • Like 1
Link spre comentariu

Reputație: 357
  • Oras:Timișoara
  • Oras:Timișoara
Acum 6 ore, danp123 a spus:

Aproape!

NU CRED ca cineva se astepta ca grupa sa fie asa echilibrata! Cei care sperau la 4 puncte se gandeau la locul 2, nu sa fim primii.

Nu au cum să câștige olandezii acest Euro, au fost momente în care turcii i-au dominat clar și puteau chiar să facă 2-0 sau pe final să egaleze. Poate cu Anglia să aibe vreo șansă, dar de Spania sau Franța nu îi văd capabili să treacă. În opinia mea, după jocul prestat până acum, Spania ar merita să câștige, dar vorba aia, mingea este rotundă! Echipa noastră s-a prezentat onorabil și doar atât s-a putut, băieții au dat totul și cinste lor!

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...