Sari la conținut

Postări Recomandate

Nu vreau sa raspund la tampenii, pppar mai nebuna decat sunt.

Nu o mai forta sa faca ce nu vrea, are o varsta, o gandire, daca ar fi zis ca e cuviinta... asta facea.

Ce va mai place sa va credeti destepti!  :laugh2

Se ridica in final, deja e schimbata... :)

 

nu pari, tu chiar esti nebuna... nebuna de legat , alcoolica ... una care nu recunoaste ca are o problema majora

 

Marsh si invata sa mai sugi o pula poate iti mai scoti de o cinzeaca

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:in flames
  • Oras:in flames

nu pari, tu chiar esti nebuna... nebuna de legat , alcoolica ... una care nu recunoaste ca are o problema majora

 

Marsh si invata sa mai sugi o pula poate iti mai scoti de o cinzeaca

Annona stiu ca nu prea ma ai la inima dar te-as ruga sa nu i mai raspundem pe acest topic care este pt Cassy, mie insami parandu-mi tare rau ca i-am raspuns. trebuia sa o las sa creada/ zica ce vrea ca de pobicei ca pt ea e doar o chestiune de timp pana incropeste ceva banuti sa dea iama in sticle sa o apuce pandaliile si sa scoata veninul din interior la sprafata  si daca i se da o singura replica aici tot are ceva cu acest topic si se intoarce cu crize de umple 3 pagini singura cu blesteme si ura

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sa considerati ca am raspuns la doleantele voastre legat de faptul ca va plac putin spre deloc, dar totusi raspund de multe ori sub asteptarile voastre, desi cica ma cunoasteti.

Ce ar fi sa va dezlegati de imaginea falsa Cassy care s-a propus aici?

Nu va schimba esenta daca va aliati. Eu nu acceptam astfel de ipocrite, bine, eu nu escrocam lumea de bani... sorry, nu m-am abtinut.

In faza asta, hai sa o ajutam cu un tratament, eu as propune, sa nu mai fie insinuari, ca banii sa se vireze direct unde trebuie, pentru cauza respectiva.

Pentru asta eu as face un efort.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator taki
Reputație: 0

La multi ani, Cassy! Anul care a venit, sa-ti aduca multa sanatate, fericire si sa te faci bine!

 

Si sa nu iti pierzi increderea, fi puternica!

 

Cu drag!

 

*

 

la multi ani Cassy!!!

Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Bun regăsit in anul nou, va salut iar de la spital a doua oara in acest an.

Dupa ce am trecut de noul tratament aproape la fel de usor ca de cele multe de dinainte asta se lasa cu urmari mai serioase decât o stare de voma sau o durere de os.

So acum stau artileria grea in pungile deasupra capului, de ieri dupamasa se încearcă sa mi se pune sângele in parametri acceptabili. Ma simt vinovata un pic s-a interis vizitatorii in salon din cauza mea. Ciudata situatie mai ales ca eu eram rau ieri dar azi e mult mai bine, dar lipsa leucocitelor n-are semne, are urmari. Colac peste pupăza eu care aveam trombocitele mult mărite acum am nevoie de transfuzie din ele. Deci praf m-a făcut rdhapul, nici norocul meu nu putea tine la nesfarsit, nu?

Tin totusi sa multumesc celor care au ajutat ca acum situatia asta nu m-a prins total fata finanta, xa boala înseamnă gramada de alte cheltuieli in afara pfeturilor tratamentelor cine a umblat la spitale stie, si nu nu ma gândesc la cheltuiala băgat in buzunar pe ascuns

Spitalele romanesti au atâtea lipsuri încât te costa si la stat sa fii internat

Oricum sigur e ca eu sunt aici si nu cred ca ma misc prea repede din loc,luni comanda trombocitele dar alea sunt greu de făcut rost, nu se colectează prea multe pe zi(un donator nou prima data nici nu are voie,nu ca inteleg de ce)

Luna asta se anunta dificila,prea dificila din toate punctele de vedere,sănătate muulta sa averi, ca e de pret

  • Like 8
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Cine are drum la Odorhei poate trece pe la mine cu o sacosa de mâncare, mi-a revenit pofta de mâncare si aici se da putin, iar ru mai sunt si consemnata pe camera n-am voie sa ies :)

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Luna asta mai mult la spital am stat :( Alaltaieri am ajuns in sfarsit acasa, cu teama ca oricand poate fi nevoie sa merg de urgenta inapoi, si cu gandul ca abia  mi-au mai ramas cateva zile de liniste acasa pana trebuie sa merg la Mures pentru recoltarea de celule stem ce iar se lasa cu vreo saptamana de spitalizare.

Si dupa ce vin de la Mures probabil la fel de putin o sa poat sta acasa pana trebuie sa merg la noua runda de R-DHAP, plus zilele de aplazie, vreo doua saptamani de stat la spital.

O sa treaca greu, e lung, si o sa fie si fizic solicitant, dar , na , stiu ca de data asta asta nu este doar tratament de mentinere, ci ma poate duce la sanatate la capatul acestor eforturi, dar dupa noul protocol eu imi simt corpul violat intr-un fel. Stiu-stiu, fac asta ca sa ma vindec , scuzati, mi-am asternut doar cateva ganduri, in ultima perioada nu prea mai apuc sa ma confesez . 

Hehe, dupa 27 la Mures va astept in continuare cu sacosele de mancare (fara cruditati, cred)  , glumesc evident :) 

  • Like 5
Link spre comentariu
Vizitator ade_adelina
Reputație: 0

Luna asta mai mult la spital am stat :( Alaltaieri am ajuns in sfarsit acasa, cu teama ca oricand poate fi nevoie sa merg de urgenta inapoi, si cu gandul ca abia mi-au mai ramas cateva zile de liniste acasa pana trebuie sa merg la Mures pentru recoltarea de celule stem ce iar se lasa cu vreo saptamana de spitalizare.

Si dupa ce vin de la Mures probabil la fel de putin o sa poat sta acasa pana trebuie sa merg la noua runda de R-DHAP, plus zilele de aplazie, vreo doua saptamani de stat la spital.

O sa treaca greu, e lung, si o sa fie si fizic solicitant, dar , na , stiu ca de data asta asta nu este doar tratament de mentinere, ci ma poate duce la sanatate la capatul acestor eforturi, dar dupa noul protocol eu imi simt corpul violat intr-un fel. Stiu-stiu, fac asta ca sa ma vindec , scuzati, mi-am asternut doar cateva ganduri, in ultima perioada nu prea mai apuc sa ma confesez .

Hehe, dupa 27 la Mures va astept in continuare cu sacosele de mancare (fara cruditati, cred) , glumesc evident :)

BAFTA

O sa fie cu happy end,curaj!

Link spre comentariu
Vizitator albertosiculus
Reputație: 0

Luna asta mai mult la spital am stat :( Alaltaieri am ajuns in sfarsit acasa, cu teama ca oricand poate fi nevoie sa merg de urgenta inapoi, si cu gandul ca abia  mi-au mai ramas cateva zile de liniste acasa pana trebuie sa merg la Mures pentru recoltarea de celule stem ce iar se lasa cu vreo saptamana de spitalizare.

Si dupa ce vin de la Mures probabil la fel de putin o sa poat sta acasa pana trebuie sa merg la noua runda de R-DHAP, plus zilele de aplazie, vreo doua saptamani de stat la spital.

O sa treaca greu, e lung, si o sa fie si fizic solicitant, dar , na , stiu ca de data asta asta nu este doar tratament de mentinere, ci ma poate duce la sanatate la capatul acestor eforturi, dar dupa noul protocol eu imi simt corpul violat intr-un fel. Stiu-stiu, fac asta ca sa ma vindec , scuzati, mi-am asternut doar cateva ganduri, in ultima perioada nu prea mai apuc sa ma confesez . 

Hehe, dupa 27 la Mures va astept in continuare cu sacosele de mancare (fara cruditati, cred)  , glumesc evident :)

Cel mai important este sa fi increzatoare si sa nu te lasi demoralizata.

Kiss  :hug1

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:...
  • Oras:...

:laugh2  Mi-a venit pensia marita (in urma cresterii punctului) cu 4 lei, prin urmare de acum o sa traiesc din fabuloasa suma de 465 lei  :clap2

 

Adica s-a marit pensia ta cu 4 lei? What the fuck frate?

 

Si mor cand vad patriotii lui peste prajit ca Romania e tare si mare si ca de ce fuge lumea ca de dracu de aici (nu ma refer la fetele din bransa acum). Ma refer la romanii care pleaca cu bocceluta in spinare, isi iau campii si risca tot in alta parte.

 

Cum ma 4 lei?? Nu intelege din postarea mea ca nu te cred, oricum noi doua am vorbit, dar m-a luat capul. Jur.

 

Sa mai zic ca e bataie de joc? Toti stim asta...Mama ce ma abtin sa nu injur. Natia lor de dobitoci.

 

Scuze Cassy, m-am enervat. 

 

Tu fa ce ti-am zis, odihna multa si....nu mai zic sa gandesti pozitiv, ca uneori iti vine sa iei in brate televizorul si sa faci o baie. Dar suntem langa tine, nu uita.

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Pentru ca luna asta au fost 300 lei acum ma gasesc in situatia in care nu mi-au ramas resurse sa pot face fata situatiilor neasteptate care iata ca s-au ivit. Nimeni nu m-a informat ca trebuie sa platesc pt cateterul prin care esti conectst la aparatul care separa celulele stem. Asa ca rog cine poate sa ma ajute la rezolvarea situatiei, cateterul cica costa 200 lei, dar eu nu am, si rste foarte urgent

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Multumesc mult, tocmai s-a rezolvat, acum poate sa vina chirurgul. E prima data cand intalnesc conditionarea unui act medical de bani, cica chirurgul face in timpul liber, cica nu te duc cu salvarea la sectia chirurgie csre e in alta psrte al orasului, deci ar trebui sa te desvurci cum poti, ciudat.

  • Like 3
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...