Sari la conținut

Postări Recomandate

Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Usor de spus, sunt superobosita. Si la opt o sa-mi tranteasca alte 3 sau 2 litri de perfuzie :( de maine o sa fie mai lejer, darsi am de incasat asta de acum

Si am inceput sa numar cat mai am pana termin cu protocolul asta al naibii de solicitant

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Resita
  • Oras:Resita

Am citit vreo cateva pagini si am ajuns la concluzia urmatoare.Chiar si intr-un mediu in care e plin de pesti si prostituate oamenii se ajuta intre ei,doneaza,fac gesturi frumoase,isi ureaza de bine(bun acuma se mai si injura intre ei asta e).Ce draguuuuuutz...sa mai zica domne cineva ca Romania nu-i frumoasa.

  • Like 8
  • Minus 1
Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

No, de data asta vin cu o intrebare. Sunt intre noi donatori de sange inregistrati?

Cam intr-o saptamana o sa-mi scada de la tratament nivelul de trombocite din sange, ce e periculos ca poti sangera printr-o rana micuta pana mori.

Am intrebat de donatori pt ca la prima donare nu se colecteaza direct trombocite.

Colectarea de trombocite se face asemanator ca cel de sange, doar ca dureaza un pic mai mult, insa donatorii pot dona chiar lunar, am scris aici aceste infirmatii ca nu prea sunt pe net multe despre asta, desi nevoia de trombocite e uriasa, de ex cei cu leucemie, multi dintre ei au nevoie de el, toti care fac tratamentul care-l fac acum eu

  • Like 2
Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Neimportant, nu se poate dona in alt oras, nu exista contacte intre centrele de transfuzii, nu intre toate😠

Deci doar la M Ciuc sau Odorhei imi poate colecta sange

😠 Groaznica organizare

Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Ioi, ce placuuut, multumesc mult de tot, pup tare

Eu numar zilele, am sperat ca azi sa ma pot duce acasa, analizele nu permit :( e a zecea zi deja , pfff, as dori ca macari vineri....

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Ioi, ce placuuut, multumesc mult de tot, pup tare

Eu numar zilele, am sperat ca azi sa ma pot duce acasa, analizele nu permit :( e a zecea zi deja , pfff, as dori ca macari vineri....

Cassy, esti o luptatoare, nu uita ! ;) Putere si speranta ! La Multi Ani !

 

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Undeva
  • Oras:Undeva

Ioi, ce placuuut, multumesc mult de tot, pup tare

Eu numar zilele, am sperat ca azi sa ma pot duce acasa, analizele nu permit :( e a zecea zi deja , pfff, as dori ca macari vineri....

Cu incredere, ai sa vezi ca totul o sa fie bine si o sa ajungi acasa repede.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

A 15-a zi, si am aflat ca maine nu pot pleca spre casa,iar s-au dus leucocitele (iar am interdictie sa parasesc camera, la fructe si orice e crud), s-au dus si trombocitele desi am orimit transfuzie.

Se pare ca trebuie sa ma puna pe oamant efectele tratamentului si devacolo sa recuperam, ca preventia n-a mers, tot la stare de aplazie am ajuns.

Oare sa indraznesc sa sper ca macar vineri pot pleca sa am mai mult timp sa ma recuperez fizic si de data asta si psihic?

Ma distruge moral cand stiu ca foarte probabil o saptamana o sa ma pot destinde in linistea caminului meu si incep alt ciclu, la fel de solicitant.

Si daca calendarul tratamentelor ramane asa si pastele o sa petrec tot aici :(

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

0733 521 939

Sa ma mai sune careva cu timp de pierdut si cu povesti si barfe haioase in rucsac, sa nu ma tot gandesc la cate zile mai am de stat :D

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:...
  • Oras:...

0733 521 939

Sa ma mai sune careva cu timp de pierdut si cu povesti si barfe haioase in rucsac, sa nu ma tot gandesc la cate zile mai am de stat :D

 

Incerc eu sa te sun maine, momentan nu am credit si nici nu mai ies sa incarc. Am tot vrut sa te sun dar am fost si eu un pic bolnava si nu am avut chef de nimic. 

Daca vrei, stii ca ma poti suna oricand, la orice ora din zi si din noapte.

Te imbratisez.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

M-am urcat pe un rollercoaster, jur. Dupa ce plangeam aproape luni ca mai trebuie sa stau ca leucocitele s-au dus , marti analizele au aratat ca numarul lor a inceput sa creasca, in sfarsiiiiiiit. Doctora a decus ca daca tendinta de crestete ramane si in rezultatele de acum dimineata ma lasa acada, evident cu masurile de siguranta: Purtat masca, analize de sange ca da prind momentul cand trombocitele trec de 100 de mii ca da incep iar injectiile cu anticoagulant

 

No, in cateva ore, vreo 5 aflu daca mai stau, sunt 80% sansa pt plecare.

Yuppiiiiiii, va pup pe toooooooti 😠pfff , nu incap in piele de bucurie 😜

  • Like 10
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Si de ieri am triplat leucocitele, no, de asta ziceam ca stau pe un rollercoaster 😆

Astept sa vina sa ma ia, merg ACASAAA , pfff abia imi vine sa cred, si o sa stau aproape TREI saptamani in repaus, ma pot recupera ca sa am resurse pt urmatorul ciclu. Yesss, yesss, yesss, hip-hip hurrrra !

  • Like 7
Link spre comentariu
  • Oras:Undeva
  • Oras:Undeva

Si de ieri am triplat leucocitele, no, de asta ziceam ca stau pe un rollercoaster

Astept sa vina sa ma ia, merg ACASAAA , pfff abia imi vine sa cred, si o sa stau aproape TREI saptamani in repaus, ma pot recupera ca sa am resurse pt urmatorul ciclu. Yesss, yesss, yesss, hip-hip hurrrra !

Bravooo Cassy! Ma bucur pt tine ca mergi acasa... stiu... nicaieri nu-i ca acasa. Ai grija de tine!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Resita
  • Oras:Resita

Si de ieri am triplat leucocitele, no, de asta ziceam ca stau pe un rollercoaster

Astept sa vina sa ma ia, merg ACASAAA , pfff abia imi vine sa cred, si o sa stau aproape TREI saptamani in repaus, ma pot recupera ca sa am resurse pt urmatorul ciclu. Yesss, yesss, yesss, hip-hip hurrrra !

Dar ce afectiune ai daca nu te superi ca te intreb.

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...