Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

offf, imi pare rau Cassy ca trebuie sa te intorci din nou la spital. Fi optimista, hai ca de Pasti o sa fi acasa si o sa fie frumos. Eu ti-as recomanda sa iei de mancare pt la spital pizza sau lasagna... nu suna bine asa?! Curaaaj, ca totul o sa fie bine!

Dada, dar rece? nu sunt prea bune :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

N-ar strica o piftie. E si gustoasa si te si alegi cu "rezerva" proprie.....asta apropos de usturoi :)

Ai voie vizite de data asta?

Vizite e voie pana cam pana in data de 12, cam atunci intru in aplazie daca  calculez bine :)

Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Nu mai trimiteti va rog pe pay pal nimic, nu pot transfera , pentru a putea ar trebui sa fac cont cu nume real, cei care au transferat o sa le trimit inapoi chiar azi,   le multumesc, ar fi fost perfect daca mergea cu "cassy" :slap2

Puii mei de pp, stiiu ca sunt bani suficienti pe el pentru internare dar nu ii pot accesa, m-au lasat fara transport si mancare  pt  spital 

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Nu mai trimiteti va rog pe pay pal nimic, nu pot transfera , pentru a putea ar trebui sa fac cont cu nume real, cei care au transferat o sa le trimit inapoi chiar azi,   le multumesc, ar fi fost perfect daca mergea cu "cassy" :slap2

Puii mei de pp, stiiu ca sunt bani suficienti pe el pentru internare dar nu ii pot accesa, m-au lasat fara transport si mancare  pt  spital 

:( Iti trebuie card Visa, pe Mastercard intr-adevar nu merge....

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Nu merge, am sunat in America, si mi s-a explicat ca numele pp trebuie sa fie acelasi cu cel de pe card, si nici nu se poate modifica numele de pe cont. Si eu nu pot avea card ina cest moment ca primaria mi-ar lua imediat orice ban aparut pe card, am datorie la ei :(

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Nu merge, am sunat in America, si mi s-a explicat ca numele pp trebuie sa fie acelasi cu cel de pe card, si nici nu se poate modifica numele de pe cont. Si eu nu pot avea card ina cest moment ca primaria mi-ar lua imediat orice ban aparut pe card, am datorie la ei :(

Ufff..... :(

Link spre comentariu
  • Oras:...
  • Oras:...

Gata, am  inapoiat toti banii tinuti special pt spital  , va multumesc, trebuie sa vad dupa ce ies de la spital cum sa fac alt cont pp 

 

Inceara aici: http://register.payoneer.com/get-paid-by-clients-worldwide/?utm_source=Google&utm_medium=Search&utm_campaign=Brand-Romania-EN&network=g&device=c&Devicemodel=&Creative=96864707216&Keyword=Payoneer%20account&Placement=&gclid=Cj0KEQjwtu3GBRDY6ZLY1erL44EBEiQAAKIcvhCe59iBXQdiIHgR8SlL6lft4HmdgBjpI7pRnev5j70aApIf8P8HAQ

 

Te lamuresti tu ce si cum. 

Tulai, catai link-ul am pus....

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Mmmm... nu stiu daca si cu Payoneer e simpla treaba. Eu il folosesc pentru cumparaturi pe Amazon/Ebay/Ali Express, dar in definitiv tot la un card bancar trebuie sa-l "legi", iar din ce stiu eu e usor de transferat de pe card in Payoneer, dar nu si invers. Dintre toate "monezile" virtuale, Paypal sunt cei mai ciufuti cand vine vorba de termeni si conditii. De fapt, ca e Payza/Perfect Money/Webmoney/SolidTrustPay si altele, pentru romani e dificil de transferat din contul virtual pe card. Mai usor ar fi cu BTC, dar aici te lovesti de alta problema - cele mai multe din bancile romanesti sunt alergice la cumpararea sau vanzarea de BTC cu cardul, implicit si la transferul BTC in Lei/$/E cu cardul. Poti sa faci asta, dar e mai dificil trebuie sa folosesti Poliniex/Coin Desk si se complica treaba...

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:...
  • Oras:...

Mmmm... nu stiu daca si cu Payoneer e simpla treaba. Eu il folosesc pentru cumparaturi pe Amazon/Ebay/Ali Express, dar in definitiv tot la un card bancar trebuie sa-l "legi", iar din ce stiu eu e usor de transferat de pe card in Payoneer, dar nu si invers. Dintre toate "monezile" virtuale, Paypal sunt cei mai ciufuti cand vine vorba de termeni si conditii. De fapt, ca e Payza/Perfect Money/Webmoney/SolidTrustPay si altele, pentru romani e dificil de transferat din contul virtual pe card. Mai usor ar fi cu BTC, dar aici te lovesti de alta problema - cele mai multe din bancile romanesti sunt alergice la cumpararea sau vanzarea de BTC cu cardul, implicit si la transferul BTC in Lei/$/E cu cardul. Poti sa faci asta, dar e mai dificil trebuie sa folosesti Poliniex/Coin Desk si se complica treaba...

 

Eu folosesc Payoneer la videochat. Il legi la un cont bancar, dar daca vrei sa ti se trimita bani dai doar numarul cardului.

A, stai, ca a zis Cassy ca ii ia banca banutii.

 

:(

 

Ma mai gandesc eu la ceva.

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Eu i-am spus demult sa deschida un cont bancar dar nu am stiut de faza cu  primaria . Sau exista  posibilitatea  sa-l deschida pe alt nume (din familie)

 

Sau mai exista posibilitatea Mandat Postal (cu mult mai simpla) , dar asta inseamna sa-si publice implicit adresa

 

Sunt solutii cu mult mai accesibile si la indemana oricui care doresc sa ajute

  • Like 13
  • Minus 15
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Cont exista, folosesc cardul cuiva apropiat, din familie. Doar cu paypalul am avut probleme, ca no, n-am stiut de regulile lor cu numele de cont pp si numele de pe card, daca stiam nu foloseam numele meu :)

Link spre comentariu

Nu va suparati, as dori sa imi retrag "urmarirea" acestui topic... 

 

   Se poate sa imi explicati si mie cum fac sa reusesc asta?

   Chiar... nu vreau sa mai vad asta.

 

 

        De peste o luna incerc sa dau "unfollow"...nu stiu cum!!

        Ms!

  • Minus 1
Link spre comentariu

N-am buton de "opreste urmarirea", la mine pe butonu' ala scrie tot "urmareste acest thread". Cred ca sunt blestemata.

   

 

      NU MAI SUPORT TOPICU' ASTA COAE!!!

      Cineva sa ma inteleaga...

   

   Pune banii, nu merge cardu', cine a mai trimis banii, si ce face Cassy prin spital.

   I might be a good soul, fac donatii in fiecare zi pe unde ma duc, dau si haina de pe mine... JUR CA ASA SUNT. 

   Dar efectiv subiectul Cassy pe mine una nu ma mai intereseaza!! Cineva sa ma scuteasca, WTF!! Sunt atatea probleme in lume!! 

    

            Fereasca Dzeu.......

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

N-am buton de "opreste urmarirea", la mine pe butonu' ala scrie tot "urmareste acest thread". Cred ca sunt blestemata.

   

 

      NU MAI SUPORT TOPICU' ASTA COAE!!!

      Cineva sa ma inteleaga...

   

   Pune banii, nu merge cardu', cine a mai trimis banii, si ce face Cassy prin spital.

   I might be a good soul, fac donatii in fiecare zi pe unde ma duc, dau si haina de pe mine... JUR CA ASA SUNT. 

   Dar efectiv subiectul Cassy pe mine una nu ma mai intereseaza!! Cineva sa ma scuteasca, WTF!! Sunt atatea probleme in lume!! 

    

            Fereasca Dzeu.......

Daca dai pe butonul "urmărește acest topic"ar trebuii sa iti apăra niște opțiuni ...orientare care si "oprește notificările "sau ceva de genul :)

Mie imi apar!

Posibil sa fie o opțiune pentru cont premium :D

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:...
  • Oras:...

N-am buton de "opreste urmarirea", la mine pe butonu' ala scrie tot "urmareste acest thread". Cred ca sunt blestemata.

   

 

      NU MAI SUPORT TOPICU' ASTA COAE!!!

      Cineva sa ma inteleaga...

   

   Pune banii, nu merge cardu', cine a mai trimis banii, si ce face Cassy prin spital.

   I might be a good soul, fac donatii in fiecare zi pe unde ma duc, dau si haina de pe mine... JUR CA ASA SUNT. 

   Dar efectiv subiectul Cassy pe mine una nu ma mai intereseaza!! Cineva sa ma scuteasca, WTF!! Sunt atatea probleme in lume!! 

    

            Fereasca Dzeu.......

 

Ce-ai femeie?  :laugh2

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Nu va suparati, as dori sa imi retrag "urmarirea" acestui topic... 

 

   Se poate sa imi explicati si mie cum fac sa reusesc asta?

   Chiar... nu vreau sa mai vad asta.

 

 

        De peste o luna incerc sa dau "unfollow"...nu stiu cum!!

        Ms!

 

Click sus la nick , acolo mergi la setari, la setari intri la Optinuni notificare si setezi cum e in poza , si n-o sa mai primesti notificari de pe topicele urmarite 

post-35672-0-96494300-1490913712_thumb.jpg

  • Like 3
Link spre comentariu

...par o nemernica, nu?

 

   Cassy...sa-mi fie cu iertare... cine te iubeste te va iubi oricum... banuiesc ca poti intelege ca sunt atatea probleme in aceasta lume incat...

 

  N-are... rost...

 

 

 

    Auzi... sa nu mai urmaresc topicele... Cum ar veni, daca nu ma intereseaza topicul tau sa nu ma mai intereseze tot forumul. Interesant punct de vedere.

 

 

   Uite ce e... pe mine incepe sa ma lase rece toata treaba asta...

 

     Deci problema lu' Cassy nu face parte din viata mea!! Din viata mea fac parte zeci de copii pe care ii vad zi de zi prin Rahova, desi nici alora nu inteleg cu ce le-am gresit. As vrea sa pot intra sa-mi vad topicele fara sa-mi mai sara in ochi cardurile lu' Cassy! Se poate??

 

      MULTUMESC!

  • Minus 1
Link spre comentariu

Sau sa iti spun altfel: stai NON-STOP, de ANI intregi, pe forum. 

  

  De cand ai probleme te-ai gandit doar la tine. Te inteleg. Probabil la viitor, la probabilitati, la vise tangibile sau nu, la nemurirea sufletului, te-ai gandit chiar sa fii in continuare 100% activa pe sute de topice, dar la a discuta cu pisicuts despre functionalitatea forumului nu te-ai putut gandi. Pentru ca tu nu te gandesti la noi, tu te gandesti la tine. Noi te intelegem, dar doar pe de-o parte, pe cealalta parte nu inteleg dc trebuie sa empatizez cu un om caruia nici macar nu ii pasa daca exist.

  Sa-ti explic inca intr-un fel: am si eu o viata. :) Probleme. Destule... Pe care NU LE VREI. Si le razbat, ca fiecare, ba chiar mentinandu-mi spiritul viu, si ramanand intr-o stare generala suprinzator de buna. NU STIU cum DE...dar reusesc. Doar ca zi de zi de luni de zile trebuie sa-mi reamintesc de problema ta. Pentru ca o vad, frate, si-mi sare in OCHI, si NU IMI apartine. Ma-ntelegi? De ce trebuie tu sa fii problema care sa-mi rasara mereu in ochi ATATA timp? Da' ce esti coae, AFRICA?

 

    N-AM. 

 

 

 

                   MULTA SANATATE.

  

         Si vede-ti in continuare de viata ta fara sa-ti pese de nimic altceva. Te pricepi!

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Am dat solutia din poza [pentru ca am vazut ca nu mai exista optiunea sus la inceputul topicului la urmareste topic de a opri urmarirea de la acel topic. Inainte puteai, acum se pare ca nu mai poti opri sa urmaresti un topic anume. 

  • Like 2
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...