Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Resita
  • Oras:Resita

Sau sa iti spun altfel: stai NON-STOP, de ANI intregi, pe forum. 

  

  De cand ai probleme te-ai gandit doar la tine. Te inteleg. Probabil la viitor, la probabilitati, la vise tangibile sau nu, la nemurirea sufletului, te-ai gandit chiar sa fii in continuare 100% activa pe sute de topice, dar la a discuta cu pisicuts despre functionalitatea forumului nu te-ai putut gandi. Pentru ca tu nu te gandesti la noi, tu te gandesti la tine. Noi te intelegem, dar doar pe de-o parte, pe cealalta parte nu inteleg dc trebuie sa empatizez cu un om caruia nici macar nu ii pasa daca exist.

  Sa-ti explic inca intr-un fel: am si eu o viata. :) Probleme. Destule... Pe care NU LE VREI. Si le razbat, ca fiecare, ba chiar mentinandu-mi spiritul viu, si ramanand intr-o stare generala suprinzator de buna. NU STIU cum DE...dar reusesc. Doar ca zi de zi de luni de zile trebuie sa-mi reamintesc de problema ta. Pentru ca o vad, frate, si-mi sare in OCHI, si NU IMI apartine. Ma-ntelegi? De ce trebuie tu sa fii problema care sa-mi rasara mereu in ochi ATATA timp? Da' ce esti coae, AFRICA?

 

    N-AM. 

 

 

 

                   MULTA SANATATE.

  

         Si vede-ti in continuare de viata ta fara sa-ti pese de nimic altceva. Te pricepi!

Pai cam asta se intelege din textul asta ca te cam doare in cot cum ti-am spus mai sus ai intrat ca sa-ti declini un motiv pur egoist,obiectivul tau a fost sa scapi de niste notificari ''enervante'',iar mesajul asta al tau de la sfarsit ''Si vede-ti(probabil ai vrut sa zici vezi-ti) in continuare de viata ta fara sa-ti pese de nimic altceva.Te pricepi!''mi se pare urat,tendentios,arunci cu rahat intr-o persoana care nu are nevoie de asa ceva in loc sa dai si tu dovada de putina compasiune.Apropo ai scapat de notificarile enervante?Totul bine?Viata e frumoasa? 

  • Like 3
Link spre comentariu

Da, viata e foarte frumoasa, pentru oricine o poate privi asa. 

  Si oricine poate, indiferent de conditii.

 

  Unul dintre mesajele pe care nu le-ai inteles este ca intr-adevar forumul asta IN SINE  ar trebui sa fie gandit astfel incat sa aibe mai multe valente care sa arate empatie, fiindca da, nu suntem obligati de exemplu nici in viata de zi cu zi sa ne indreptam atentia continuu asupra DOAR anumitor topice. Cum ar fi daca te-ai angaja la..ma rog, ORIUNDE, si ai alege sa te intereseze domeniul respectiv ZILNIC.

   

   Ma-ntelegi?

 

  Referitor la:

 

mi se pare urat,tendentios,arunci cu rahat intr-o persoana care nu are nevoie de asa ceva in loc sa dai si tu dovada de putina compasiune.Apropo ai scapat de notificarile enervante?Totul bine?Viata e frumoasa? 

  mie mi s-a parut enervant sa dau sa citesc in continuare (pardon, din nou) despre Cassy si viata ei, si sa gasesc cum ea jigneste persoanele care au dorit sa o ajute. De genul, nu mergea cardul, si ea a facut un gen de referire la donatori, cum ca ar fi ei gen de vina ca nu s-au prins ca era logic ca nu o sa mearga un cont cu numele Cassy "  :slap2 " .

 

  La momentul observarii acestui fapt, n-am mai stat sa disec si sa reflectez nimic, m-au luat nervii si am considerat ca daca expun AICI problemele care imi strica Zen-ul, implicit actuala de fatza, lumea va reactiona si poate ca e posibil sa se puna cap la cap niste lucruri.

   Da, sunt o optimista, cred mereu in rezolvarea problemelor.

   De orice natura.

   Nu, nu ma intereseaza care e adevarul referitor la problema pe care am observat-o intre aceste pagini ; 

 ...cu toate ca da, sper la sanatatea acestei persoane. Fiindca totusi toti stim, ca e si ea un om, la urma urmei, nu se putea preface ca e dulce atata timp, daca nu era in sine cu adevarat macar putin :)

   Referitor la compasiune: crede-ma ca dau dovada in fiecare zi. Poate nu crezi, dar da, in fiecare zi :)

 

    Asta nu inseamna ca nu poti privi obiectiv, si ca nu te poti expune asemenea.

 

   Eu am prezentat lucrurile EXACT ASA CUM SUNT.

   Nu prezint empatie falsa, cand spun ca empatizez, o fac din suflet.

   Dar unele lucruri au scapat de sub control si trebuie sa nu uitam sa rationam. 

   Sper ca are logica ce spun.

  

 

 

           Numai bine.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

No, totusi cum as fi putut instiinta altfel decat aici niste persoane care nu stiu cine sunt ca le inapoiez banii , pe care i-am tinut pt internari?

 

In fine, vin cu vesti 😊 a 6-a zi deja, mai usor un pic ca am cerut cateter intravenos pt perfuzii, nu mai retistau venele. Dar asa merge cum trebuie, nu astept cu orele sa se termine una cand stiu ca mai am alte doua

Alta veste buna e ca sunt pe un singur antibiotic, nu pe trei

 

Si ultima veste buna in conditiile astea ar fi ca sunt iar dupraponderala, cred ca prima data in viata ma bucura sa am kg in plus

 

Ps. Si nu, nu-mi trebuie sedinte din alea in care sa caut conflictele , sa le rezolv si eventual sa las chimioterapia deoparte

  • Like 9
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Si a trecut. Lungi au mai fost aceste zile. E prima data cand am parte de un pasti asa luuung.

Cum se zice? Rezist... ziua 15. Ar trebui sa fie putin de petrecut aici, 2-3. Abia astept sa-mi iau zborul spre casa.

Asa, sanatate sa aveti sa va puteti vucura de zilele frumoase ce urmeaza . No, devin patetica, zi superba

Ps ce face plictiseala din om 😭

  • Like 5
Link spre comentariu

Si a trecut. Lungi au mai fost aceste zile. E prima data cand am parte de un pasti asa luuung.

Cum se zice? Rezist... ziua 15. Ar trebui sa fie putin de petrecut aici, 2-3. Abia astept sa-mi iau zborul spre casa.

Asa, sanatate sa aveti sa va puteti vucura de zilele frumoase ce urmeaza . No, devin patetica, zi superba

Ps ce face plictiseala din om

Paste fericiti si sa iti mearga bine, sa ajungi cu bine acasa)))

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca / Hamburg
  • Oras:Cluj Napoca / Hamburg

eu se pare ca nu pot sa iti las mesaj. nu te cunosc , n-am fost niciodata la tine...ce ii drept nici nu prea am activitate pe aici dar intamplator am dat peste topicul asta.

 

unde si cum te pot ajuta? Exista un cont ceva? Sa inteleg ca esti suspecta sau bolnava de cancer?

Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

eu se pare ca nu pot sa iti las mesaj. nu te cunosc , n-am fost niciodata la tine...ce ii drept nici nu prea am activitate pe aici dar intamplator am dat peste topicul asta.

 

unde si cum te pot ajuta? Exista un cont ceva? Sa inteleg ca esti suspecta sau bolnava de cancer?

Ohooo, de la prima postare am ajuns deja la 17 de sedinte de chimioterapie efectuate, peste 100 de perfuzii :) Daca am noroc cele doua (da, stiu  ca am zis ca ceea recenta o sa fie ultima, dar s-a hotarat sa le fac si pe cele doua  care mai sunt posibile)  care mai sunt o sa fie ultimele.

Cel mai simplu ar fi  ca si contact numarul meu de telefon 0733 521 939, sau adresa noua de mail din semnatura.

 

Ps. da, sar pt ca situatia nu e roza, dar sper sa nu mai fie mult si rezultatul tomografului pe care s-ar putea sa-l fac in luna mai sa fie favorabila. Eu banuiesc ca situatia e mai buna ca data trecuta, cu acest protocol nou am scapat de singurul simptom  sesizabil ramas din boala, transpiratia abundenta. Deci practic  sunt asimptomatica, ca lipsa fortei eu o pun pe seama tratamentului. 

E foarte enervant sa nu ai forta, practic nu ma pot deplasa pe jos distante mai lungi, am nevoie de taxi pt orice mica treaba de aranjat in oras. Si lucruri administrative intotdeauna apar  :wallbash

Si m-am saturat si de cele doau injectii zilnice cu care m-am ales dupa tromboza, nu as fi crezut ca eu vreodata o sa ma injectez singura. Lol, prima injectie nu a fost deloc usoara  :laugh2  am tot respectul pentru diabetici care fac asta de ani, eu spun doar dupa 3 luni ca m-am saturat  :slap2

 

No, sper ca rezultatul o sa fie incurajator, am o oarecare frica ca nu asa o sa fie si o sa fiu nevoita sa continui cu tratamente, deplasari

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:...
  • Oras:...

Ohooo, de la prima postare am ajuns deja la 17 de sedinte de chimioterapie efectuate, peste 100 de perfuzii :) Daca am noroc cele doua (da, stiu  ca am zis ca ceea recenta o sa fie ultima, dar s-a hotarat sa le fac si pe cele doua  care mai sunt posibile)  care mai sunt o sa fie ultimele.

Cel mai simplu ar fi  ca si contact numarul meu de telefon 0733 521 939, sau adresa noua de mail din semnatura.

 

Ps. da, sar pt ca situatia nu e roza, dar sper sa nu mai fie mult si rezultatul tomografului pe care s-ar putea sa-l fac in luna mai sa fie favorabila. Eu banuiesc ca situatia e mai buna ca data trecuta, cu acest protocol nou am scapat de singurul simptom  sesizabil ramas din boala, transpiratia abundenta. Deci practic  sunt asimptomatica, ca lipsa fortei eu o pun pe seama tratamentului. 

E foarte enervant sa nu ai forta, practic nu ma pot deplasa pe jos distante mai lungi, am nevoie de taxi pt orice mica treaba de aranjat in oras. Si lucruri administrative intotdeauna apar  :wallbash

Si m-am saturat si de cele doau injectii zilnice cu care m-am ales dupa tromboza, nu as fi crezut ca eu vreodata o sa ma injectez singura. Lol, prima injectie nu a fost deloc usoara  :laugh2  am tot respectul pentru diabetici care fac asta de ani, eu spun doar dupa 3 luni ca m-am saturat  :slap2

 

No, sper ca rezultatul o sa fie incurajator, am o oarecare frica ca nu asa o sa fie si o sa fiu nevoita sa continui cu tratamente, deplasari

 

 

:hug1

Link spre comentariu
  • Oras:pa
  • Oras:pa

Stai sa intru

 

 

Din nou, întreb moderatorii și pe Bogdan, după ce stau de 2 luni fără răspuns la primul topic:

http://nimfomane.com/forum/topic/84487-de-ce-masaj-iony-%C3%AEnc%C4%83-mai-are-cont/

Pe retardatul ăsta cât aveți de gând să îl mai țineți? Cu cât amânați un răspuns, cu atăt mai mult m-ă faceți să trag concluzia că e un cont folosit pentru trafic și amuzament personal

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Daca ai reteta iti trimit eu $$. Let me know. Fara nu se poate.

Luni sau marti merg la doctor  , daca are liber pentru  [programari deja luni

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:...
  • Oras:...

Din nou, întreb moderatorii și pe Bogdan, după ce stau de 2 luni fără răspuns la primul topic:

http://nimfomane.com/forum/topic/84487-de-ce-masaj-iony-%C3%AEnc%C4%83-mai-are-cont/

Pe retardatul ăsta cât aveți de gând să îl mai țineți? Cu cât amânați un răspuns, cu atăt mai mult m-ă faceți să trag concluzia că e un cont folosit pentru trafic și amuzament personal

 

 

Eh...si tu acuma....

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...