Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Deci numai cu grau incoltit n-o sa se vindece un cancer niciodata. Problema e mult mai complexa pentru a fi rezolvata atat de simplu. 

Un corp puternic e OK, toti vrem corpuri puternice doar ca nu le avem. Si n-ajunge graul incoltit ca sa ai un corp puternic.

 

Pfff, da' cine a zis ca o sa-i treaca prin minune cu asta?  :laugh2

Ai cea mai vaga idee care sunt efectele secundare la chimioterapie?

Sunt persoane care ani de zile se refac dupa tratament.

Iarba, fructele, legumele, ceaiurile, etc. ajuta la regenararea corpului, asta este tot ce am spus.

La unele scrie ca ar ajuta la cancer, dar eu nu sunt genul sa ma imbat cu apa chioara. Daca ajuta si la asta, ok, nu - fac ele altele bune si tot nu este o pierdere.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Eu nu stiu precis diagnosticul dar in principiu asa functioneaza chimioterapia:

 

Celulele canceroase se divid Mai repede si eficient decat cele normale.Cand mananci in primul Rand hranesti tumora.

Chimioterapia iti slabeste, ataca propriul organism sau metabolismul in anumite moduri in speranta ca celulele canceroase vor ramane fara combustibil primile si vor muri.

 

E normal sa te simti obosit.Eu nu spun insa sa sa nu manance sau sa nu manance sanatos.ar find o tampenie dar intai sa asculte ce spun medicii.

 

Eu m-am uitat pe studii clinice si n-am vazut nici un fel de eficienta a tratamentelor naturiste.

 

Oricum, deja una dintre simptomele bolii e oboseala :)  La prima linie de tratament nu am slabit fizic , dimpotriva, am prins puteri. Asta a doua insa cu valurile de activitate medul;ara, cu  celulele din sange cand noramle cand jos... e sup[erobositor :) 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

:clap2  In alte cuvinte este ce am vrut sa spun. :)

Nu avem tratamente naturiste, tot ce vezi se rezuma la ameliorari...

A fost o tipa in 1900 bla, nu mai stiu, care a gasit leacul unui tip de cancer, a tratat N persoane gratuit naturist, o combinatie de plante si uleiuri... A fost eliminata.

Nu cred in teoriile conspiratiilor, dar daca arata ca o ratza, merge ca o ratza, trebuie sa fie o ratza!  :laugh2

Daca s-ar vrea... Dar sa fim seriosi. :)

 

Pe de alta parte chjiar zilele trecute a rapus cancerul  o tipa care a sustinut ca s-a vindecat cu ajutorul ditei raw vegan si recomanda si altora sa  recurga la acelasi tip de tratament  , ups.

Toate clipurile de pe yt sunt blocate la comentarii acum si sters tot ce s-a comentat pana atunci

 

Pfff, da' cine a zis ca o sa-i treaca prin minune cu asta?  :laugh2

Ai cea mai vaga idee care sunt efectele secundare la chimioterapie?

Sunt persoane care ani de zile se refac dupa tratament.

Iarba, fructele, legumele, ceaiurile, etc. ajuta la regenararea corpului, asta este tot ce am spus.

La unele scrie ca ar ajuta la cancer, dar eu nu sunt genul sa ma imbat cu apa chioara. Daca ajuta si la asta, ok, nu - fac ele altele bune si tot nu este o pierdere.

 

Da, daca la inceput am, avut putine efecte adverse de durata, acum am chiar doua, despre care stiu ca o sa treaca poate peste ani (neuropatie, probleme de auz). Deocamdata pt asta iau un extract de planta, si urmeaza sa procur si milgamma, de care stiu ca am voie  paralel cu tratamentele.  Suplimente iau doar ce imi recomanda si medicul ca nu pot sti  ce merge paralel si ce scade eficienta medicamentelor.

Naturale deocamdata fructe zilnic, crude, nu preparate decat cand am leucocitele scazute,a tunci e strist interzis orice este  netratat termic bine. 

Teoretic mai fac inca o tura din acest tratament (practic si din 4 au fost 6 :) ) si dupa aceea   se poate mai multe 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Pe de alta parte chjiar zilele trecute a rapus cancerul  o tipa care a sustinut ca s-a vindecat cu ajutorul ditei raw vegan si recomanda si altora sa  recurga la acelasi tip de tratament  , ups.

Toate clipurile de pe yt sunt blocate la comentarii acum si sters tot ce s-a comentat pana atunci

 

 

Da, daca la inceput am, avut putine efecte adverse de durata, acum am chiar doua, despre care stiu ca o sa treaca poate peste ani (neuropatie, probleme de auz). Deocamdata pt asta iau un extract de planta, si urmeaza sa procur si milgamma, de care stiu ca am voie  paralel cu tratamentele.  Suplimente iau doar ce imi recomanda si medicul ca nu pot sti  ce merge paralel si ce scade eficienta medicamentelor.

Naturale deocamdata fructe zilnic, crude, nu preparate decat cand am leucocitele scazute,a tunci e strist interzis orice este  netratat termic bine. 

Teoretic mai fac inca o tura din acest tratament (practic si din 4 au fost 6 :) ) si dupa aceea   se poate mai multe 

 

:) Cassy, stiam ca esti o fata isteata, ti-au spalat medicii creierii?  :hug1

Leucocitele le reglezi tot prin fructe si legume, da o cautare pe net.

Iar milgamma este pentru ficat din cate stiu, oboseala ta nu vine numai de acolo acum, asa ca prea mare diferenta nu o sa vezi.

Sunt putine fructe care interactioneaza cu pastilele, greful sigur, parca ananasul, nu prea am luat pastile, dar poti intreba medicul daca nu ai incredere in ce se spune pe net. Sunt si multe baliverne, daca vreau sa stiu ceva sigur, verific mai multe site-uri, trec la alea in engleza, apoi vad ce spun si rusii daca nu sunt convinsa. :)

Ai grija de tine!  :hug1

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Pe de alta parte chjiar zilele trecute a rapus cancerul  o tipa care a sustinut ca s-a vindecat cu ajutorul ditei raw vegan si recomanda si altora sa  recurga la acelasi tip de tratament  , ups.

Toate clipurile de pe yt sunt blocate la comentarii acum si sters tot ce s-a comentat pana atunci

 

Dieta raw vegana nu este suficienta pentru a lupta cu cancerul. Dieta raw vegana poate ajuta un organism sanatos sa se mentina sanatos o lunga perioada, dar odata ce o boala grava apare nu mai este suficienta.

Link spre comentariu
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

:) Cassy, stiam ca esti o fata isteata, ti-au spalat medicii creierii?  :hug1

Leucocitele le reglezi tot prin fructe si legume, da o cautare pe net.

Iar milgamma este pentru ficat din cate stiu, oboseala ta nu vine numai de acolo acum, asa ca prea mare diferenta nu o sa vezi.

Sunt putine fructe care interactioneaza cu pastilele, greful sigur, parca ananasul, nu prea am luat pastile, dar poti intreba medicul daca nu ai incredere in ce se spune pe net. Sunt si multe baliverne, daca vreau sa stiu ceva sigur, verific mai multe site-uri, trec la alea in engleza, apoi vad ce spun si rusii daca nu sunt convinsa. :)

Ai grija de tine!  :hug1

 

Milgama e complex cu vitamine b, de 2 feluri daca nu ma insel :) Dar la nivel  scazut de leucocite tot ce e crud e strict interzis pana nu cresc, riscul infectiilor fiind mare. Am avut si interdicite sa parasesc camera sau sa vina vizitatori :) Dar la sugestia ta m-am uitat ce ajuta sa creasca nivelul.. am gasit astea: ciocolata neagra, ceai negru, zinc, vitamina c si beta-caroten ajuta la mentinerea nivelului  la normal. Oricum in perioadele acelea primesc injectii care stimuleaza productia lor, adica activitatea maduvei, de la care mi se face o  foame .... 

De cautat si eu caut pe pagini  in limba engleza, ma mai uit cand nu imi e clar ceva si daca s-a cercetat ceva anume pt bolile astea, ma uit la testari clinice, studii.

 

Primisem si pt ficat, arginina, silimarina

 

In ceea ce priveste spalarea de creier nu e legat de medici ci de faptul ca tatal meu a luat tot ce se putea in materie de naturale, suplimente, dar n-a scapat nici macar de metastaza pe creier. 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Milgama e complex cu vitamine b, de 2 feluri daca nu ma insel :) Dar la nivel  scazut de leucocite tot ce e crud e strict interzis pana nu cresc, riscul infectiilor fiind mare. Am avut si interdicite sa parasesc camera sau sa vina vizitatori :) Dar la sugestia ta m-am uitat ce ajuta sa creasca nivelul.. am gasit astea: ciocolata neagra, ceai negru, zinc, vitamina c si beta-caroten ajuta la mentinerea nivelului  la normal. Oricum in perioadele acelea primesc injectii care stimuleaza productia lor, adica activitatea maduvei, de la care mi se face o  foame .... 

De cautat si eu caut pe pagini  in limba engleza, ma mai uit cand nu imi e clar ceva si daca s-a cercetat ceva anume pt bolile astea, ma uit la testari clinice, studii.

 

Primisem si pt ficat, arginina, silimarina

 

In ceea ce priveste spalarea de creier nu e legat de medici ci de faptul ca tatal meu a luat tot ce se putea in materie de naturale, suplimente, dar n-a scapat nici macar de metastaza pe creier. 

 

Ai dreptate, silimarina era pentru ficat, am luat si eu suplimente mai demult, nu mai stiam care si cum.  :blushing2

Ce nu inteleg este: Cum adica sa dezvolti infectii daca mananci fructe/legume proaspete (logic spalate, nu de la tomberon) cand ele contin o gramada de ingridiente care lupta impotriva infectiilor?! Carotenul il gasesti in morcovi si nu numai. 

Nu vreau sa-ti schimb parerea cu insistenta, am vrut doar sa-ti expun ca ai si alte variante.

Medicina naturista este la pamant pentru ca sunt prea putine studii facute in domeniu si multi se trateaza dupa ureche, cu ce vad pe net sau zice vecina... Daca s-ar fi dorit, exista o lista de tratamente cu grad mare de vindecare, demonstrata si aprobata de ministerele de sanatate. N-avem!

In concluzie, si sper sa nu mai revin la subiect, tratamentul este tratament, pe langa el poti face mai mult daca vrei.

Multa sanatate!

 

(Si-mi pare sincer rau ca am intervenit cu sfaturi, sa mai raspund la N postari inutile, cand mentalitatea ramane aceeasi)

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

 

In concluzie, si sper sa nu mai revin la subiect, tratamentul este tratament, pe langa el poti face mai mult daca vrei.

 

 

Eu nu prea inteleg ce fel de tratament este acela in care ti se administreaza otravuri in organism. Eu sunt complet depasit de explicatii.

Link spre comentariu
  • Oras:Padure
  • Oras:Padure

Milgama e complex cu vitamine b, de 2 feluri daca nu ma insel :) Dar la nivel  scazut de leucocite tot ce e crud e strict interzis pana nu cresc, riscul infectiilor fiind mare. Am avut si interdicite sa parasesc camera sau sa vina vizitatori :) Dar la sugestia ta m-am uitat ce ajuta sa creasca nivelul.. am gasit astea: ciocolata neagra, ceai negru, zinc, vitamina c si beta-caroten ajuta la mentinerea nivelului  la normal. Oricum in perioadele acelea primesc injectii care stimuleaza productia lor, adica activitatea maduvei, de la care mi se face o  foame .... 

De cautat si eu caut pe pagini  in limba engleza, ma mai uit cand nu imi e clar ceva si daca s-a cercetat ceva anume pt bolile astea, ma uit la testari clinice, studii.

 

Primisem si pt ficat, arginina, silimarina

 

In ceea ce priveste spalarea de creier nu e legat de medici ci de faptul ca tatal meu a luat tot ce se putea in materie de naturale, suplimente, dar n-a scapat nici macar de metastaza pe creier. 

O intrebare sincera:

Acum cand esti pe pragul mortii regreti faptele rele pe care l-ai facut in viata si daca ai avea o a doua sansa ai schimba ceva intr-o noua viata? Nu doresc un raspuns ci doar o reflectie interioara.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu nu prea inteleg ce fel de tratament este acela in care ti se administreaza otravuri in organism. Eu sunt complet depasit de explicatii.

 

Si am zis ca am terminat cu subiectul...  :slap2

Chimioterapia, de exemplu, a fost descoperita in timpul primului razboi mondial din arme chimice, inca se mai foloseste!  :slap2

In ziua de astazi, asa cum putem face un antidot la otrava, asa ar trebui sa fim capabili sa cream celule parte din cancer care sa distruga cancerul.

Mai pastram un car de rahaturi de pe vremea antica, sunt peste tot, inclusiv industrie, dar mai ales mentalitate!

Pls, nu mai scrie aici.  :hug1

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator ben dover1
Reputație: 0

Eu nu prea inteleg ce fel de tratament este acela in care ti se administreaza otravuri in organism. Eu sunt complet depasit de explicatii.

Dar sa tai ceva din om e bine? poti intelege ca daca-i tai unuia ceva din el asta-i poate prelungi viata?

Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

O intrebare sincera:

Acum cand esti pe pragul mortii regreti faptele rele pe care l-ai facut in viata si daca ai avea o a doua sansa ai schimba ceva intr-o noua viata? Nu doresc un raspuns ci doar o reflectie interioara.

O întrebare bolnava! 

:banmed  :@

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Exista o carte intitulata Antreneaza-ti creierul ! - strategii si tehnici de transformare mentala scrisa de Joe Dispenza. Este o yoga mintii. O explicare complexa cum functioneaza mentalul si fizicul nostru. Poti afla de aici cum sa te vindeci, cum sa te reconfigurezi.:)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Steve Jobs a murit ca a mancat numai urzici fierte + ciuperci cu mucegai, in loc sa urmeze un tratament medical traditional.

 

Sanatate, Cassy!

 

A fost operat pentru cancerul la pancreas, a mai trait niste ani pana s-a operat iar pentru transplant de ficat, a murit numai el si familia stie de ce.

Nu mai vorbi prostii. :)

Link spre comentariu
Vizitator stau de sase
Reputație: 0

A fost operat pentru cancerul la pancreas, a mai trait niste ani pana s-a operat iar pentru transplant de ficat, a murit numai el si familia stie de ce.

Nu mai vorbi prostii. :)

A facut operatia, dar a pierdut timpul cu urzicile si ciupercile. :)

post-131728-0-76431100-1519065787_thumb.jpeg

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

A facut operatia, dar a pierdut timpul cu urzicile si ciupercile. :)

 

Drege cum vrei, nu a murit de cancer pancreatic, operatia a fost reusita se pare. A refuzat inainte si dupa chimo sau radiatiile. 

Au fost niste ani pana s-a operat pentru ficat, pana mea, public nu s-au dat prea multe explicatii cum s-a ajuns acolo.

Oricum, draga Floricel, cum imi placea sa-ti spun desi nu te cheama Florin, nu a murit de la ciuperci si urzici!  :rax2

Nu cred ca unul ca el a refuzat chimioterapia pentru ca era idiot...

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Drege cum vrei, nu a murit de cancer pancreatic, operatia a fost reusita se pare. A refuzat inainte si dupa chimo sau radiatiile. 

Au fost niste ani pana s-a operat pentru ficat, pana mea, public nu s-au dat prea multe explicatii cum s-a ajuns acolo.

Oricum, draga Floricel, cum imi placea sa-ti spun desi nu te cheama Florin, nu a murit de la ciuperci si urzici!  :rax2

Nu cred ca unul ca el a refuzat chimioterapia pentru ca era idiot...

 

A refuzat chimioterapia pt ca chimioterapia face cam tot atat de mult cat fac si urzicile, cu singura diferenta ca de la urzici nu ajungi sa fii otravit in intregul organism.

Oricum in cazurile de cancer sunt binecunoscute remisiunile spontane care apar uneori. Adica cu sau fara chimiterapie, cu sau fara urzici, tumorile dispar ca prin minune si nimeni nu-si pune intrebarea de ce. Nu-si pune pt ca tot degeaba si-ar pune-o , pt ca la nivelul actual al medicinei oricum n-ar avea nici un raspuns.

  • Like 1
Link spre comentariu

Ba, dar voi nu incetati?

Omul a refuzat operatia, insa, la 9 luni, cand, in sfarsit, a acceptat-o, i s-au descoperit metastaze, vreo 4.Considerand ce tip de cancer a avut, marea majoritate a oncologilor au conchis ca aceste metastaze probabil erau deja prezente in momentul cand a aflat diagnosticul, iar tratamentele naturiste si alternative, pe care le-a incercat, timp de 9 luni, nu au influentat cu nimic, pozitiv sau negativ, soarta lui fiind deja pecetluita.

I s-a facut transplant de ficat, tocmai din cauza metastazelor.

 

Daca tot aberam, zic sa o facem cu date(scoase din cartea biografului lui Jobs, precum si opinii ale unor experti in domeniu)

 

Nu inteleg, cine o poate baga in seama pe betzivanca asta, care se comporta tipic ratatilor, adica le stie pe toate, insa e vai si amar de ea.

 

Una este sa tratezi o raceala cu portocale si ceai de musetel, alta este sa combati o tumora maligna cu tratamente alternative.

 

Posibil singurul tratament alternativ, pentru care exista ceva date si studii stiintifice, care sa sustina, in anumite cazuri, utilizarea acestuia, este acupunctura.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ba, dar voi nu incetati?

Omul a refuzat operatia, insa, la 9 luni, cand, in sfarsit, a acceptat-o, i s-au descoperit metastaze, vreo 4.Considerand ce tip de cancer a avut, marea majoritate a oncologilor au conchis ca aceste metastaze probabil erau deja prezente in momentul cand a aflat diagnosticul, iar tratamentele naturiste si alternative, pe care le-a incercat, timp de 9 luni, nu au influentat cu nimic, pozitiv sau negativ, soarta lui fiind deja pecetluita.

I s-a facut transplant de ficat, tocmai din cauza metastazelor.

 

Daca tot aberam, zic sa o facem cu date(scoase din cartea biografului lui Jobs, precum si opinii ale unor experti in domeniu)

 

Nu inteleg, cine o poate baga in seama pe betzivanca asta, care se comporta tipic ratatilor, adica le stie pe toate, insa e vai si amar de ea.

 

Una este sa tratezi o raceala cu portocale si ceai de musetel, alta este sa combati o tumora maligna cu tratamente alternative.

 

Posibil singurul tratament alternativ, pentru care exista ceva date si studii stiintifice, care sa sustina, in anumite cazuri, utilizarea acestuia, este acupunctura.

 

Muiskin, impresionezi doar propriul egou.

Bunicul mort de cancer la plamani, mama intr-un an de cancer la sani, tata in 2 luni de cancer la stomac, sora mamei in cativa ani tot de carcer la sani, prietena de familie - acelasi cancer.

Pe moralistul sa faci cand nu vorbesti ca ultimul cioban, nu-mi da mie lectii un specimen ca tine.

Sunt persoane care se vindeca cu metode alternative, unele doar prin chimioterapie, altele pot face orice fara rost.

Nu suntem la fel si asta spune totul.

Ai fi tu destept daca nu erai asa de prost.

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Telefon: sylvercheetah53
  • Oras:Constanța
  • Telefon: sylvercheetah53
  • Oras:Constanța

Dar de ce sa se sinucida?

Ca să-şi fută destinul. Dacă tot el a futut-o primul.

 

Futute-n gura de imbecil care bantui pe forumu asta, ce puii mei te bagi in seama pe aici ca si musca in cacat altceva n-ai de facut decat sa comentezi aiurea? 

*futu-te-n

Nu discut cu analfabeţi.

 

sa se sinucida ma-ta, bai imbecilule.

"Băi" să-i zici lu' tac-tu ăla beţiv, care te-o abuzat cînd erai mic. :no2

 

Că să mori tu de ciuda ,de aceea. Bai,cat de dobitoc poți fi ?

Îmi doresc să-ţi fac concurenţă. Ce zici, am şanse?

Da' nu mai bine îmi sugi tu, puţin, pula?

 

e un distrus de la atata laba. Cand o sa ii scada si lui sistemul imunitar (de la atata laba) o sa vada si el cum e.

În ciuda aparenţelor, nu prea fac labă.

 

Daca te mai prind pe aici o sa am grija sa iti fut un DDOS pe site-urle alea 2 de phpBB care pot fi date extrem de usor si sa te pun la plata serioasa sa iti cumperi banda si protectie de DDOS de cel putin 20 MB/s. 

Mor de frică. :laugh2 Marş în kkt, gunoiaş!

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...