Sari la conținut

Vagaboanda vietii mele...


Postări Recomandate

Reputație: -1560
  • Oras:.
  • Oras:.

Moooamă, bambu! Ți-ai găsit nașa. =))))

 

Siana e mai periculoasă (și tare-n pisdă) ca rândunica și sorina la un loc. =)))

 

Stai cuminte , nu-i chiar asa  :)

Siana este o pisicuta speriata pe langa Sorina sau Irina

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

Stai cuminte , nu-i chiar asa  :)

Siana este o pisicuta speriata pe langa Sorina sau Irina

niciodata nu o sa inteleg mania asta de a compara persoane.

nu vreti voi sa facem gen o chestie de plati de cativa euro ca abonamentele sa vindem bilete fiecarui platitor si  sa organizam meciuri de wresling nud intre toate muierii de pe forum pe categorii si campionate ca sa remarcati care e mai tare in pasarica, arcuiri si snopeala totodata?

hai ca suntem culmea :))

  • Like 1
Link spre comentariu
Reputație: -1560
  • Oras:.
  • Oras:.

niciodata nu o sa inteleg mania asta de a compara persoane.

nu vreti voi sa facem gen o chestie de plati de cativa euro ca abonamentele sa vindem bilete fiecarui platitor si  sa organizam meciuri de wresling nud intre toate muierii de pe forum pe categorii si campionate ca sa remarcati care e mai tare in pasarica, arcuiri si snopeala totodata?

hai ca suntem culmea :))

 

Nu stiu ce spui acolo da' sigur n-ai dreptate  :) .

Cand scrii mai mult de 5 cuvinte esti obositoare

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:worldwide
  • Oras:worldwide

Nu stiu ce spui acolo da' sigur n-ai dreptate  :) .

Cand scrii mai mult de 5 cuvinte esti obositoare

crapai daca nu ma impungeai cu cuvintele pe care le folosesc eu in speta cu muieri cicalitoare

eu am intotdeauna dreptate si daca e neiove ma contrazic singura pana imi dau toata lumea dreptate :laugh2

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Hai mai necajitule,mai naste-te o data,intr-o versiune mai inteligenta,ca sa poti sta in fata mea ! Esti atat de slab la minte,ca nu intelegi ce spun. Esti atat de redus mintal,ca ti se par OZN-uri vorbele mele. Intr-adevar,este o diferenta de la cerul in care ma aflu eu,la pamatul batatorit de tine.

 

Ia uita-ti-va la Mowgli,a scapat cu un picior si cu o mana in civilizatie,dar cu celelalte doua sta inca agatat de crengi,zicand ca imi vorbeste de la inaltime si vanturandu-si aerele de superioritate scapate pe gaoaza ! Aerele astea ti se trag de la ciorba de buruieni pe care,cu mare chin,ti-o face vreo maimuta care te-a infiat,chiar daca nu o meriti.

 

Bine ca recunosti singur ca esti un scandalagiu si o fire conflictuala.Deci,cand ai chef de cearta,intri pe forum,iar dupa cate vad,stai numai pe forum. O tii pe dupa gat si pe prietena ta,sticla cu tuica,atunci cand stai sa faci scandal ?

Mie îmi place cum scrie omul acesta... prea dai de inteles ca te lasi afectată. Ceea ce e perfect previzil... e faptul ca îmi spui si mie ce sa scriu, unde si cum. Esti cumva situată pe o chestie de dominare cu legati, franjuri si altele? Ca altfel nu-mi explic de ce poți sa crezi ca oamenii sunt in acest hal lipsiți de libertate. Încă un punct- critica! Asta nu se face din doua vorbe... mie îmi place mowgli si ciorba de buruieni. Te avanti... dar te usuci cu dificultate. Nu te jignesc, si la fel poți vedea in exprimarea altora jigniți la adresa ta cat timp tu o vei face. Poți sa schimbi aceasta noțiune când te faci mai mare, ca zodia de fecioara vesnic temătoare in fata murdariei... nu o schimbi decat cu bunatate. Nu te cert, nu te superi, nici nu vorbesti aiurea, esti diversă si o fire vesela, cunosti sa schimbi rapid registrul de acțiune si esti tare prefăcută deoarece iti e util in meseria prestata. Mediul social in care te invarti are nevoie sa împarți cu multe bunăvoință din ale tale calități. O seara cat mai plăcută sa ai.
  • Minus 1
Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

....sau ca are mai mult timp liber decat ele :))))

 

   Ma duce capul sa fac bani multi intr-un timp record,ca sa pot avea timp liber mai mult. Altii muncesc de dimineata pana seara degeaba,ca nu se aleg cu nimic.

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Mie îmi place cum scrie omul acesta... prea dai de inteles ca te lasi afectată. Ceea ce e perfect previzil... e faptul ca îmi spui si mie ce sa scriu, unde si cum. Esti cumva situată pe o chestie de dominare cu legati, franjuri si altele? Ca altfel nu-mi explic de ce poți sa crezi ca oamenii sunt in acest hal lipsiți de libertate. Încă un punct- critica! Asta nu se face din doua vorbe... mie îmi place mowgli si ciorba de buruieni. Te avanti... dar te usuci cu dificultate. Nu te jignesc, si la fel poți vedea in exprimarea altora jigniți la adresa ta cat timp tu o vei face. Poți sa schimbi aceasta noțiune când te faci mai mare, ca zodia de fecioara vesnic temătoare in fata murdariei... nu o schimbi decat cu bunatate. Nu te cert, nu te superi, nici nu vorbesti aiurea, esti diversă si o fire vesela, cunosti sa schimbi rapid registrul de acțiune si esti tare prefăcută deoarece iti e util in meseria prestata. Mediul social in care te invarti are nevoie sa împarți cu multe bunăvoință din ale tale calități. O seara cat mai plăcută sa ai.

 

    Fiecare cu parerea lui,fiecare are dreptul la pareri,cate capete atatea pareri,dar sfaturile intotdeauna prind cel mai bine celui care le ofera. Nu iti face impresia ca stii ceva despre mine si despre viata mea ! Fiecare dintre noi avem personalitati diferite,percem lucrurile diferit,reactionam diferit. Nimeni nu este in masura sa dea sfaturi altora. ( Poate exista o exceptie,in cazul relatiei avocat-client).

 

  Daca tie iti place de cineva,nu este obligatoriu sa imi placa si mie. Mie nu imi plac huliganii,needucatii.Ti-l las tie de client si altora care-l mai vor,pe omul acesta,nu face parte din categoria barbatilor care au acces la mine,nu pot empatiza cu el.

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Siana asta e stralucitoare in prostia ei.

 

   Mai opinca tocita,nu cred ca esti capabil sa aplici cuiva teste psihometrice de evaluare a coeficientului de inteligenta. Dormi linistit in bezna mintii tale,ca nu m-am luat de tine ! Sau te-a orbit stralucirea mintii mele si ti-a deranjat somnul ? O sleahta de cocalari pe aici.

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Mie îmi place cum scrie omul acesta... prea dai de inteles ca te lasi afectata.

 

 

 

 

     Si inca ceva. Daca tie iti place cum vorbeste cu cei din jur omul acesta,treaba ta,mie nu,eu nu sunt obisnuita sa mi se vorbeasca urat nici in familie,nici la servici,nici in aventurile mele amoroase. Daca tu esti obisnuita sa ti se vorbeasca asa,sau accepti sa ti se vorbeasca asa,doar ca sa castigi niste bani,iar este problema ta,eu nu sunt ca tine. Eu nu sunt tu. Nu te confunda cu mine,te rog !

 

  Fiecare are sensibilitatea lui.Eu,spre exemplu,nu suport si am reactii alergice la mitocanie,prostie si nesimtire. Alergiile se manifesta,cateodata,prin replicile mele acide. De asemenea,eu nu sunt o fire docila si nici nu trag pe nas,ca sa fiu complet impasibila la ceea ce spun ceilalti sau de ceea ce se intampla in jurul meu.

Link spre comentariu
Vizitator Beraru
Reputație: 0

@sorina , te-am cam facut gaita , ce-i drept , da asa cu dragoste :D nu cu rautate

 

 

 

I know. :P

M-a lasat memoria sau voi erati "la cutite" intr-un timp? Din amici - dusmani am mai vazut, invers: mai rar, spre niciodata. Foarte tare!

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator Beraru
Reputație: 0

Fiecare are sensibilitatea lui.Eu,spre exemplu,nu suport si am reactii alergice la mitocanie,prostie si nesimtire.

Nu-ti spun cu suparare: impresia pe care mi-ai lasat-o mie, citind o parte din postarile de aici si cele de pe topicul tau, este ca nu te limitezi doar la atat cu reactiile alergice despre care vorbesti. Pare mai degraba ca vezi toti barbatii ca pe niste tumori ale falusului, ce se revarsa dizgratios peste portofele pline. ... Da' tu stii mai bine.

  • Like 5
Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Nu-ti spun cu suparare: impresia pe care mi-ai lasat-o mie, citind o parte din postarile de aici si cele de pe topicul tau, este ca nu te limitezi doar la atat cu reactiile alergice despre care vorbesti. Pare mai degraba ca vezi toti barbatii ca pe niste tumori ale falusului, ce se revarsa dizgratios peste portofele pline. ... Da' tu stii mai bine.

 

    Ha ha ha ! Tumori ale falusului ce se revarsa dizgratios peste portofele pline...Am sa retin expresia asta,imi place.

 

  Ce sa zic...probabil am avut interventii doar atunci cand m-a iritat cineva,ca nu am timp de dezbateri pe toate temele,cu toata lumea. Este multa lume ok pe forum,nu sunt numai unii carora le vorbeste capul sulii. Dintre cei pe care ii cunosc personal,majoritatea stiu ca se feresc de polemici si se abtin sa faca comentarii pe forum.

 

  Eu am subliniat mereu ca exista diferente intre oameni,atat barbatii cat si femei,dar nu ai fost tu atent.

Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

oly nu-si mai poate da drumu de cand m-a cunoscut 

 

 

Asta imi mai lipsea acum, sa te cunosc pe tine  :laugh2

Poate daca te mai nasti o data.

 

Jura-te ca nu asa te-ai futut cu toti "fostii" ( asa le spui tu, dar daca ii intrebi pe ei iti vor spune cam asa : "cine ma, nebuna aia ? "): 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=3awtT-PBJ5Y

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Ha ha ha ! Tumori ale falusului ce se revarsa dizgratios peste portofele pline...Am sa retin expresia asta,imi place.

 

Ce sa zic...probabil am avut interventii doar atunci cand m-a iritat cineva,ca nu am timp de dezbateri pe toate temele,cu toata lumea. Este multa lume ok pe forum,nu sunt numai unii carora le vorbeste capul sulii. Dintre cei pe care ii cunosc personal,majoritatea stiu ca se feresc de polemici si se abtin sa faca comentarii pe forum.

 

Eu am subliniat mereu ca exista diferente intre oameni,atat barbatii cat si femei,dar nu ai fost tu atent.

Nu exista diferente intre oameni doar pentru ca asa vrei tu. Nu esti exceptia Tu. Tu nici măcar nu poți sa-ti controlezi alergia si afisezi la fel ca si in cazul Kendrei, o suma de temeri. Ideea nu este de a face morală si fiecare om e liber sa-si expună parerea intr-un fel armonios sau distructiv. Cum i-am spus si Kendrei, nu esti in masura sa decizi de libertatea unei ființe. De ce oare? ... Pentru ca un orb nu poate orienta un alt orb, in nici un sens. Daca vrei sa faci bine, nu te jena... si încearcă sa o începi cu tine. Chiar daca pare... in fapt, nu ofer sfaturi. Spun doar ce e in mintea ta, global. Ce e in mintea ta, este la fel peste tot, oriunde... De aceea nu este nici o diferenta. Nu esti mai sus, nici strălucită, nici-nici... doar o anume experienta in e usa de vorbele tale in avantajul tau.
  • Like 5
  • Minus 5
Link spre comentariu

Nu-ti spun cu suparare: impresia pe care mi-ai lasat-o mie, citind o parte din postarile de aici si cele de pe topicul tau, este ca nu te limitezi doar la atat cu reactiile alergice despre care vorbesti. Pare mai degraba ca vezi toti barbatii ca pe niste tumori ale falusului, ce se revarsa dizgratios peste portofele pline. ... Da' tu stii mai bine.

Noaptea marasmului adanc si ireversibil pare-se ca te-a cuprins, dar tu esti un cavaler al cirozei alcoolice rezistent la interferonul social.

 

:)

Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

Romana:

 

Nu exista diferente intre oameni doar pentru ca asa vrei tu. Nu esti exceptia Tu. Tu nici măcar nu poți sa-ti controlezi alergia si afisezi la fel ca si in cazul Kendrei, o suma de temeri. Ideea nu este de a face morală si fiecare om e liber sa-si expună parerea intr-un fel armonios sau distructiv. Cum i-am spus si Kendrei, nu esti in masura sa decizi de libertatea unei ființe. De ce oare? ... Pentru ca un orb nu poate orienta un alt orb, in nici un sens. Daca vrei sa faci bine, nu te jena... si încearcă sa o începi cu tine. Chiar daca pare... in fapt, nu ofer sfaturi. Spun doar ce e in mintea ta, global. Ce e in mintea ta, este la fel peste tot, oriunde... De aceea nu este nici o diferenta. Nu esti mai sus, nici strălucită, nici-nici... doar o anume experienta in e usa de vorbele tale in avantajul tau.

 

Daneza: 

 

Der er ingen forskel mellem mennesker, bare fordi du vil have det så. Du er ingen undtagelse. Du kan ikke engang styre din allergi og vises som om Kendra, et beløb frygter. Ideen er ikke at belære og alle er fri til at udtrykke deres meninger på en måde harmonisk eller destruktive. Som jeg sagde Kendra, du ikke er i stand til at afgøre frihed et væsen. Hvorfor? ... Fordi en blind mand ikke kan vejlede de blinde, på nogen måde. Hvis du ønsker at gøre godt, ikke være flov ... og forsøger at starte med dig. Selv om det ser ud ... i virkeligheden, jeg ikke give råd. Bare sige, hvad der er på dit sind, globalt. Hvad er i dit sind, det er det samme overalt, hvor som helst ... Derfor er der ingen forskel. Du er ikke over eller strålende, nej-nej ... det er bare en vis erfaring i døren til dine ord til din fordel.

 

 

Sundaneza: 

 

Teu aya béda antara jalma ngan sabab hayang jadi. Anjeun geus teu iwal. Anjeun komo teu bisa ngadalikeun alergi jeung dipintonkeun sagampil lamun Kendra, jumlah takwa. Ide ieu teu kuliah jeung dulur bébas pikeun nganyatakeun pamadegan maranéhna dina rupa harmonis atawa destructive. Salaku mah ka Kendra, anjeun teu bisa mutuskeun kabebasan mahluk a. Naha? ... Sabab manusa buta teu bisa pituduh nu buta, dina rasa nu mana waé. Upami anjeun hayang ngalakonan oge, teu jadi embarrassed ... jeung nyoba mimitian ku anjeun. Komo lamun jigana ... dina kanyataan, kuring teu méré nasihat. Ngan nyebutkeun naon dina pikiran anjeun, sacara global. What di pikiran anjeun, eta sarua madhab, di mana waé ... sabab aya beda. Anjeun teu luhur atawa cemerlang, no-no ... éta ngan pangalaman tangtu dina panto kecap Anjeun ka kauntungan Anjeun.

 

Luxemburgheza : 

 

Et gëtt keen Ënnerscheed tëscht de Leit just well dir et esou wëllt. Du bass keng Ausnam. Du kanns net esouguer Är Allergiker Kontroll an ugewisen just wéi wann Kendra, eng Zomm Ängschten. D'Iddi ass net ze Virliesung a jiddereen ass gratis hir Meenungen vun enger Manéier harmonesch oder zerstéierende auszedrécken. Well ech Kendra gesot, sidd Dir net kënnen d'Fräiheet vun engem Wiesen ze entscheeden. Firwat? ... Well e Blannen kann blann net guide, an all Sënn. Wann Dir gutt ze wëllen, do gin ongenéiert ... a probéieren mat iech ufänken. Och wann et ... eigentlech schéngt, do ginn ech net Rot. Soen Just wat op Är vergiessen d', weltwäit. Wat ass an Ärem Sënn, ass et der iwwerall déiselwecht, soss ... Dofir gëtt et keen Ënnerscheed ass. Dir sidd net uewen nach iwwerzeegend, nee, nee ... et ass just eng gewëssen Experienz an der Dier vum Är Wierder ze Är Virdeel.

 

Singaleza :  

 

ජනතාව අතර කිසිදු වෙනසක් නැති ඔබ එය අවශ්ය පමණින් ඇත. නැහැ, ඔබ හැර ඉන්නේ. ඔබ ඔබේ ආසාත්මිකතා, පාලනය කිරීම හා සාධාරණ කේන්ද්ර, බියට පත්ව මුදලක් නම් ප්රදර්ශනය කළ නොහැක. අදහස දේශනා කිරීමට නොහැකි අතර සෑම සුමිහිරි හෝ විනාශකාරී අයුරින් ඔවුන්ගේ අදහස් ප්රකාශ කිරීමට නිදහස ඇත. මම කේන්ද්ර පැවසූ පරිදි, ඔබ පැවැත්ම නිදහස තීරණය කිරීමට නොහැක. ඒ ඇයි? ... අන්ධ මිනිසෙක් කුමන අර්ථයකින්, අන්ධ මඟ නැති නිසා. ඔබ හොඳින් කරන්න අවශ්ය නම්, අපහසුවටත් විය ... සහ ඔබ සමඟ ආරම්භ කිරීමට උත්සාහ කරන්නේ නැහැ. එය පෙනේ පවා නම් ... ඇත්ත වශයෙන්ම, මට උපදෙස් දෙන්න එපා. ඔබගේ සිතේ තිබෙන දේ ගෝලීය කියන්නේ,. ඔබේ මනස තුළ කුමක්ද, සෑම තැනකම, එය සමාන වන්නේ, ඕනෑම තැනක ... ඒ නිසා එහි වෙනසක් නැත. ඔබ කිසිදු-කිසිදු ... එය ඔබේ වාසියට, ඔබගේ වචන දොර පමණක් යම් අත්දැකීමක්, ඉහත හෝ දීප්තිමත් නොවේ.

 

 

Daca intelege cineva, please translate in english :))))) :laugh2  :laugh2

  • Like 5
Link spre comentariu

Reputație: 5960
  • Oras:Valhalla
  • Oras:Valhalla

Romana:

 

 

Daneza: 

 

 

 

Sundaneza: 

 

 

Luxemburgheza : 

 

 

Singaleza :  

 

 

 

Daca intelege cineva, please translate in english :))))) :laugh2  :laugh2

Iti traduc direct in romana:

Textul inseamna:

Daca nu te duci sa cumperi paine sambata la magazin duminica nu va mai fi deschis.

 

 Iar intelesul ascuns este:

 

Degeaba cumperi paine ca oricum pe bautura cheltuim banii si painea se usuca atunci pe noi

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...