Sari la conținut

Vagaboanda vietii mele...


Postări Recomandate

  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Iti traduc direct in romana:

Textul inseamna:

Daca nu te duci sa cumperi paine sambata la magazin duminica nu va mai fi deschis.

 

 Iar intelesul ascuns este:

 

Degeaba cumperi paine ca oricum pe bautura cheltuim banii si painea se usuca atunci pe noi

Bine că ești tu deștept...!

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu
Reputație: 10279
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

(...) iar dupa cate vad,stai numai pe forum. (...)

 

Nu ma bag in detaliile împulelii voastre, dar in ce-l priveste pe Bambuchaa, mi-e teama ca n-ai nimerit-o cu observatia citata mai sus... 

  • Like 4
Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Nu ma bag in detaliile împulelii voastre, dar in ce-l priveste pe Bambuchaa, mi-e teama ca n-ai nimerit-o cu observatia citata mai sus... 

 

   Pe picon si pe mine,cel  putin,ne-a jignit. Lasa,ca daca este baiat mare,ii trece,nu ii mai tine tu sub ochi servetelul sa lacrimeze in el si nu il mai compatimi atat ! Cum va da o palmuta o muiere va puneti toti,in cor,pe bocit. Dai intr-unul,tipa doi,mai ceata lui Taraboi. O palma in viata,intotdeauna te invata.

Link spre comentariu
  • Oras:ARK OF THE COVENANT
  • Oras:ARK OF THE COVENANT

   Pe picon si pe mine,cel  putin,ne-a jignit. Lasa,ca daca este baiat mare,ii trece,nu ii mai tine tu sub ochi servetelul sa lacrimeze in el si nu il mai compatimi atat ! Cum va da o palmuta o muiere va puneti toti,in cor,pe bocit. Dai intr-unul,tipa doi,mai ceata lui Taraboi. O palma in viata,intotdeauna te invata.

ceata lui Pitigoi prostanaco

Link spre comentariu
Reputație: 10279
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

   Pe picon si pe mine,cel  putin,ne-a jignit. Lasa,ca daca este baiat mare,ii trece,nu ii mai tine tu sub ochi servetelul sa lacrimeze in el si nu il mai compatimi atat ! Cum va da o palmuta o muiere va puneti toti,in cor,pe bocit. Dai intr-unul,tipa doi,mai ceata lui Taraboi. O palma in viata,intotdeauna te invata.

 

In galceava voastra am mai zis ca nu ma bag, iar in ce-l priveste pe picon... daca nu ma insel, oamenii se cunosc deja suficient de bine incat sa-si permita anumite "metafore" mai dure adresate reciproc, ca sa zic asa.

 

Iar in rest, nu boceam si nu compatimeam pe nimeni; doar remarcam, cu aritmetica mea umila de mascul inferior, ca omu' e membru de peste 4 ani, timp in care a acumulat vreo 1300 si ceva de postari. Cu siguranta, cunostintele tale de matematici superioare iti vor permite sa analizezi daca intr-adevar "sta numai pe forum", dupa cum zici...

 

Respecte tuturor!  ;)

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:ARK OF THE COVENANT
  • Oras:ARK OF THE COVENANT

In galceava voastra am mai zis ca nu ma bag, iar in ce-l priveste pe picon... daca nu ma insel, oamenii se cunosc deja suficient de bine incat sa-si permita anumite "metafore" mai dure adresate reciproc, ca sa zic asa.

 

Iar in rest, nu boceam si nu compatimeam pe nimeni; doar remarcam, cu aritmetica mea umila de mascul inferior, ca omu' e membru de peste 4 ani, timp in care a acumulat vreo 1300 si ceva de postari. Cu siguranta, cunostintele tale de matematici superioare iti vor permite sa analizezi daca intr-adevar "sta numai pe forum", dupa cum zici...

 

Respecte tuturor!  ;)

cand am citit chestia asta mi-am amintit de Kissinger

Link spre comentariu
Reputație: 10279
  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

cand am citit chestia asta mi-am amintit de Kissinger

 

Sunt rupt de oboseala, stare despre care stiu (din experienta) ca-mi intuneca ratiunea. Daca nu-i mare bai, dezvolta, te rog...  :laugh2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:ARK OF THE COVENANT
  • Oras:ARK OF THE COVENANT

Sunt rupt de oboseala, stare despre care stiu (din experienta) ca-mi intuneca ratiunea. Daca nu-i mare bai, dezvolta, te rog...  :laugh2

chestia cu FRELIMO

Link spre comentariu
Vizitator Beraru
Reputație: 0

Noaptea marasmului adanc si ireversibil pare-se ca te-a cuprins, dar tu esti un cavaler al cirozei alcoolice rezistent la interferonul social.

:)

Miskine, Miskine... de cand imi dai tu tarcoale? Cine sa te mai inteleaga si pe tine, cu stilul asta vesnic laconic, marca inregistrata? Desi sunt si eu expert in replici de maxim doua randuri, consider ca, momentan, meriti mai mult.

Daca e ce banuiesc eu, ar fi cel putin ciudat. Metaforic vorbind, credeam ca este evident ca nu mancam la aceleasi restaurante. E foarte posibil sa imi placa si mie mancarea ta preferata, dar altele sunt bucatele care imi provoaca enterocolita. Stomacul meu tolereaza mult mai usor decat al tau sarmalele, mamaliguta si fasolea.

Nu as fi vrut sa contribui la muntele dezamagirilor tale gratuite.

:)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:ARK OF THE COVENANT
  • Oras:ARK OF THE COVENANT

Miskine, Miskine... de cand imi dai tu tarcoale? Cine sa te mai inteleaga si pe tine, cu stilul asta vesnic laconic, marca inregistrata? Desi sunt si eu expert in replici de maxim doua randuri, consider ca, momentan, meriti mai mult.

Daca e ce banuiesc eu, ar fi cel putin ciudat. Metaforic vorbind, credeam ca este evident ca nu mancam la aceleasi restaurante. E foarte posibil sa imi placa si mie mancarea ta preferata, dar altele sunt bucatele care imi provoaca enterocolita. Stomacul meu tolereaza mult mai usor decat al tau sarmalele, mamaliguta si fasolea.

Nu as fi vrut sa contribui la muntele dezamagirilor tale gratuite.

:)

miskin mananca takamuri cu bani luati pe mostenirile matusilor gajate la muntele de pietate

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

In galceava voastra am mai zis ca nu ma bag, iar in ce-l priveste pe picon... daca nu ma insel, oamenii se cunosc deja suficient de bine incat sa-si permita anumite "metafore" mai dure adresate reciproc, ca sa zic asa.

 

Iar in rest, nu boceam si nu compatimeam pe nimeni; doar remarcam, cu aritmetica mea umila de mascul inferior, ca omu' e membru de peste 4 ani, timp in care a acumulat vreo 1300 si ceva de postari. Cu siguranta, cunostintele tale de matematici superioare iti vor permite sa analizezi daca intr-adevar "sta numai pe forum", dupa cum zici...

 

Respecte tuturor!  ;)

 

    Eu am analizat vocabularul lui si interventiile lui stupide. Un om poate sa traiasca o mie de ani dar tot prost sa moara. Nu stiu de ce simti nevoia acuta sa iti dai si tu atatea aere de superioritate.

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

ceata lui Pitigoi prostanaco

 

   Idiotule si limitatule,eu am mai multa imaginatie decat tine. Am scris intentionat Taraboi,ca sa subliniez atmosfera creata de unii dintre voi.  Se vede ca ai lipsit la toate orele de creatie literara de la scoala. Nu ai primit niciodata tema pentru acasa macar,sa schimbi,spre exemplu,sfarsitul unei povesti,sa intervii cumva intr-o opera literara cu imaginatia ta si sa schimbi ceva in intriga sau desfasurarea actiunii,ori sa mai introduci un personaj,etc? Stii cum arata o institutie de invatamant?Nu mai pot cu atatia prosti !Geme tara de voi.Tu ai fi in stare sa ii spui si profesoarei tale de limba si literatura romana,care te-o fi trecut clasa de sila sau mila,ca este proasta.

 

   Stii ca parintii care au copii si care se preocupa de instruirea lor,le pot cumpara carti personalizate,in care copiii devin personajele principale din povestile indragite de ei,pentru a le stimula creativitatea, interesul pentru invatatura,a-i face curiosi sa afle mai multe lucruri ? Tie parintii ti-au cumparat doar carti de joc?

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Miskine, Miskine... de cand imi dai tu tarcoale? Cine sa te mai inteleaga si pe tine, cu stilul asta vesnic laconic, marca inregistrata? Desi sunt si eu expert in replici de maxim doua randuri, consider ca, momentan, meriti mai mult.

Daca e ce banuiesc eu, ar fi cel putin ciudat. Metaforic vorbind, credeam ca este evident ca nu mancam la aceleasi restaurante. E foarte posibil sa imi placa si mie mancarea ta preferata, dar altele sunt bucatele care imi provoaca enterocolita. Stomacul meu tolereaza mult mai usor decat al tau sarmalele, mamaliguta si fasolea.

Nu as fi vrut sa contribui la muntele dezamagirilor tale gratuite.

:)

 

   Talent scriitoricesc,ce sa zic...

 

  Intotdeauna mintile istete au nevoie de un meniu copios,le pica chiar bine,nu se satura cu niste glume nesarate si expirate.

Link spre comentariu
  • Oras:ARK OF THE COVENANT
  • Oras:ARK OF THE COVENANT

   Idiotule si limitatule,eu am mai multa imaginatie decat tine. Am scris intentionat Taraboi,ca sa subliniez atmosfera creata de unii dintre voi.  Se vede ca ai lipsit la toate orele de creatie literara de la scoala. Nu ai primit niciodata tema pentru acasa macar,sa schimbi,spre exemplu,sfarsitul unei povesti,sa intervii cumva intr-o opera literara cu imaginatia ta si sa schimbi ceva in intriga sau desfasurarea actiunii,ori sa mai introduci un personaj,etc? Stii cum arata o institutie de invatamant?Nu mai pot cu atatia prosti !Geme tara de voi.Tu ai fi in stare sa ii spui si profesoarei tale de limba si literatura romana,care te-o fi trecut clasa de sila sau mila,ca este proasta.

siano cand tu te chinuiai sa iesi din pula betivului de tacto ca sa zbantui prin jegul din pizda matii  eu examinam generatiile actuale de lideri care diriguiesc destinele acestei amarate de tari numita rromanistan

daca vrei sa-mi sugi pula trebuie sa demonstrezi ca esti pe standard Eu 

Link spre comentariu

Miskine, Miskine... de cand imi dai tu tarcoale? Cine sa te mai inteleaga si pe tine, cu stilul asta vesnic laconic, marca inregistrata? Desi sunt si eu expert in replici de maxim doua randuri, consider ca, momentan, meriti mai mult.

Daca e ce banuiesc eu, ar fi cel putin ciudat. Metaforic vorbind, credeam ca este evident ca nu mancam la aceleasi restaurante. E foarte posibil sa imi placa si mie mancarea ta preferata, dar altele sunt bucatele care imi provoaca enterocolita. Stomacul meu tolereaza mult mai usor decat al tau sarmalele, mamaliguta si fasolea.

Nu as fi vrut sa contribui la muntele dezamagirilor tale gratuite.

:)

Omeprazolul este esenta existentei noastre pe Pamant.

Link spre comentariu
  • Oras:ARK OF THE COVENANT
  • Oras:ARK OF THE COVENANT

Esti la fel de util precum un Furazolidon in noaptea nuntii.

 

De ce ti-ai violat bunica si cainele primarului?

 

Te crezi danez?

 

:)

ma cred viking, ti-am futut cainele dupa ce i-a dat o muie lu ma-ta

Link spre comentariu
Reputație: -1368
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

siano cand tu te chinuiai sa iesi din pula betivului de tacto ca sa zbantui prin jegul din pizda matii  eu examinam generatiile actuale de lideri care diriguiesc destinele acestei amarate de tari numita rromanistan

daca vrei sa-mi sugi pula trebuie sa demonstrezi ca esti pe standard Eu 

 

   Nu am pofta de pula ta,mersi ! Am ce sa sug. Daca ai pula atat de pretioasa,suge-ti-o singur,ca sa-i stimulezi gandirea !

Link spre comentariu
  • Oras:ARK OF THE COVENANT
  • Oras:ARK OF THE COVENANT

   Nu am pofta de pula ta,mersi ! Am ce sa sug. Daca ai pula atat de pretioasa,suge-ti-o singur,ca sa-i stimulezi gandirea !

daca mi-as putea suge pula n-as mai apela la cele ca tine

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...