Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Vizitator beraru
Reputație: 0

Pe alta data! BRB!

Mda, deci nu-mi amintesc o iota din ce-am facut astazi. Nevasta-mea zice ca m-am culcat undeva pe la ora 14-15 si m-am trezit acum, la zece seara. ...Plm, alcoolul teleporteaza.

  • Like 5
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Mda, deci nu-mi amintesc o iota din ce-am facut astazi. Nevasta-mea zice ca m-am culcat undeva pe la ora 14-15 si m-am trezit acum, la zece seara. ...Plm, alcoolul teleporteaza.

Salutari ! :hihat

Link spre comentariu
Vizitator beraru
Reputație: 0

Toate bune ! Mergem inainte !

 

Toate bune si la dvs., sper !

Daaa, categoric. Cu exceptia problemelor toate merg brici. E usoara viata asta, nu cum zic manelele.

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Daaa, categoric. Cu exceptia problemelor toate merg brici. E usoara viata asta, nu cum zic manelele.

Ehh... traim in Romania...

 

Sanatate sa fie, ca problemele ca problemele... vin, trec, iar vin, iar trec, pana cand vine o zi (Holograf)

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:BUCURESTI
  • Oras:BUCURESTI

crema canabis cu CBD, pt durere,de la Ferma domnita Maria sau ulei de canabis cu CBD , tot de acolo

clorura de magneziu , solutie , intern pt ciocuri pe coloana, hernii , discopatii, anchiloze etc,

cafeaua si zaharul , stressul ,scot calciul din oase,favorizand osteoporoza

colagen , acid hialuronic, condroitina pt oase si articulatii, apa multa pt hidratarea discurilor intervertebrale

mi-am permis o sugestie :)

  • Like 6
  • Minus 11
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sanatate multa, Amada!

 

Multumesc, la fel si tie!  :kiss3

 

 

crema canabis cu CBD, pt durere,de la Ferma domnita Maria sau ulei de canabis cu CBD , tot de acolo

clorura de magneziu , solutie , intern pt ciocuri pe coloana, hernii , discopatii, anchiloze etc,

cafeaua si zaharul , stressul ,scot calciul din oase,favorizand osteoporoza

colagen , acid hialuronic, condroitina pt oase si articulatii, apa multa pt hidratarea discurilor intervertebrale

mi-am permis o sugestie :)

 

Dimineata a fost si mai nasol, asa ca am gasit niste plasture cu ardei de cand am avut ultima criza de coloana...

Relaxeaza muschiul pentru ca pe langa durere e si incordarea lui care face mai rau.

Inainte aveam o crema nemteasca, nu stiai ce e mai rau, durerea sau arsura pielii!  :laugh2

Merci!  :hug1

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Europa
  • Oras:Europa

Ma doare coloana, am rezistenta la durere, dar incepe sa ma enerveze!  :FIREdevil

Am avut si semipareze de la cervicala... Traiesc intens, ce sa mai!  :laugh2

Trece, avem treaba de facut! Get up!!! :)

Sanatate maxima ! Un RMN ai facut ?

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sanatate maxima ! Un RMN ai facut ?

 

Multumesc! Nu m-am riscat, banuiesc ca e un caz de operatie si ma cam...  :no2

Mai stiu pe cineva care dupa a stat in spital nemiscat o luna, apoi cu spanacul ala la gat 2 luni, apoi oricum nu avea voie sa faca efort pentru ca si dupa operatie riscul ramane acelasi...

Trebuie sa am mai multa grija de mine, iar eu m-am obisnuit sa imping tancul!  :laugh2

(Era o vorba aici ca as fi un tanc rusesc...  :laugh2  )

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Multumesc! Nu m-am riscat, banuiesc ca e un caz de operatie si ma cam...  :no2

Mai stiu pe cineva care dupa a stat in spital nemiscat o luna, apoi cu spanacul ala la gat 2 luni, apoi oricum nu avea voie sa faca efort pentru ca si dupa operatie riscul ramane acelasi...

Trebuie sa am mai multa grija de mine, iar eu m-am obisnuit sa imping tancul!  :laugh2

(Era o vorba aici ca as fi un tanc rusesc...  :laugh2  )

Totusi nu-ti neglija sanatatea, banii se mai faci, azi ii ai, maine nu, poimaine iar ii ai, iubirea/dragostea la fel, altele mai mici/mai mari idem, dar sanatatea daca te-a lasat nu prea se mai intoarce... Sau se intoarce foarte greu...

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Europa
  • Oras:Europa

Multumesc! Nu m-am riscat, banuiesc ca e un caz de operatie si ma cam...  :no2

Mai stiu pe cineva care dupa a stat in spital nemiscat o luna, apoi cu spanacul ala la gat 2 luni, apoi oricum nu avea voie sa faca efort pentru ca si dupa operatie riscul ramane acelasi...

Trebuie sa am mai multa grija de mine, iar eu m-am obisnuit sa imping tancul!  :laugh2

(Era o vorba aici ca as fi un tanc rusesc...  :laugh2  )

Eu cred ca ar fi indicat un RMN. Nu esti obligata sa faci operatie. Oricum un medic iti poate prescrie un tratament.

 

Daca tu nu ai grija de tine, nimeni nu are...:)))

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Totusi nu-ti neglija sanatatea, banii se mai faci, azi ii ai, maine nu, poimaine iar ii ai, iubirea/dragostea la fel, altele mai mici/mai mari idem, dar sanatatea daca te-a lasat nu prea se mai intoarce... Sau se intoarce foarte greu...

 

Eu cred ca ar fi indicat un RMN. Nu esti obligata sa faci operatie. Oricum un medic iti poate prescrie un tratament.

 

Daca tu nu ai grija de tine, nimeni nu are... :)))

 

Aveti dreptate si mi s-a tot spus sa am grija de sanatatea mea.  :blushing2

Pana acum spondiloza, sinuzita, nisip la rinichi, reflux esofagian.  :slap2

Le apuca pe rand sau toate la un loc.

Cat m-au facut tampitii pe aici alcoolica, tind sa-i anunt ca nu am nimic la ficat!  :laugh2  :rax2

A fost si unul cu bioenergii pe la mine si s-a gasit sa-mi spuna de ficat aratand spre paharul de pe masa...  :laugh2  :laugh2  :laugh2

T-ar bioenergia de prostovan, alea cu probleme nu le-a vazut!  :laugh2  :slap2

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...