Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Probabil intreb ca sa ma aflu in treaba si ca sa se faca misto, dar poate careva care are firma sau lucreaza prin zona aia stie cate ceva.

 

Deci: stie careva daca eu ca roman, as putea sa-mi deschid o firma in Italia daca nu am cetatenie italiana ? (zona ar fi Emilia Romagna, Bologna sau imprejurimi, Pianoro, Bentivoglio, Pian din Macina, Sasso Marconi). Si cam care ar fi conditiile ? Ideea de firma: studio foto.

 

Multumesc cu anticipatie (indiferent de raspunsuri si ... "raspunsuri" ) :) :hihat

In asociere cu un cetatean italian sau iti iei rezidenta\cetatenie

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Probabil intreb ca sa ma aflu in treaba si ca sa se faca misto, dar poate careva care are firma sau lucreaza prin zona aia stie cate ceva.

 

Deci: stie careva daca eu ca roman, as putea sa-mi deschid o firma in Italia daca nu am cetatenie italiana ? (zona ar fi Emilia Romagna, Bologna sau imprejurimi, Pianoro, Bentivoglio, Pian din Macina, Sasso Marconi). Si cam care ar fi conditiile ? Ideea de firma: studio foto.

 

Multumesc cu anticipatie (indiferent de raspunsuri si ... "raspunsuri" ) :) :hihat

 

Vezi aici: http://www.incwell.eu/index.php/?/italy/company_formation

Nu trebuie sa apelezi la ei, dar ai clarificari si poti pune intrebari.

  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta

D-aia nu-mi place la mare. Tate, preamulte tate! :)))

Zici sã schimb marea pã un concediu la mânãstire?

PS:Mi-e fricã cã dau dã Pomohaci😂😂

  • Like 7
  • Minus 10
Link spre comentariu
  • Oras:Outside București
  • Oras:Outside București

Pfuuiii... nu mai fac fotografie culinara cand sunt produsele proaspete, ca ma fac de 100 + kile ! :no2 :no2 :no2 :no2 :blushing2 :laugh2 :laugh2 :laugh2 :slap2 :slap2 :slap2

Ehee,ai și tu ceva dreptate!

Dar, ca să "gătești" ceva proaspăt,de multe ori trebuie să te duci cu cartea de bucate,pe când o găină "bătrână" aproape că se gătește singură,iar rețetele le are scrise pe târtiță!

 

Diferența dintre a fi profesor și elev!

 

Eu nu mai am răbdarea să predau și parcă viața de elev e mai frumoasă,chit că te duci cu emoții la "extemporal"!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Ma simt obosit, dupa o zi grea de munca...

Maine urmeaza o alta zi grea (de munca)...

 

Amandino, daca n-ai murit innecata-n vodca, astept comentarii! ;)  

Ia sa vedem, ce iese, ca ma cam plictisesc ... :D  

 

Du-te tare!

Am gasit pe cine sa comentez. 

 

 

On topic: M-am trezit de durere, ieri am luat vreo 7 pastile fara prea mare rost.  :slap2

Link spre comentariu
Vizitator stau de sase
Reputație: 0

Am vazut cel mai tare meci de uBox.

 

PS: Bute a prins tupeu dupa meciul asta si a postat pe facebook: "Froch, daca te prind pe la Pechea, te bat cu parul!"

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Am vazut cel mai tare meci de uBox.

 

PS: Bute a prins tupeu dupa meciul asta si a postat pe facebook: "Froch, daca te prind pe la Pechea, te bat cu parul!"

Aia a fost un fel de incercare de insailare a unui meci de box.... Un fel de culmea penibilului in box, unul se facea ca da, celalalt se facea ca e lovit, arbitrul uneori se uita dupa un tantar care il tot pisca, juriul se uita la Tom si Jerry pe mobile, probabil, celebritatile din public beau sampanie si trageau damele de buci.... S(t)how 99%, box 1%...

American Style :) ...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:N.Dame
  • Oras:N.Dame

Replicile dintre prietenul meu, @mercedesbenz, si @n-am ce face acum imi fac duminica mai interesanta! :laugh2

Imi amintesc de D. Cantemir - Divanul sau Galceava Inteleptului cu Lumea - prin profundul si flamboiantul lor dialog intertextualist! :laugh2 :laugh2 :laugh2

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator stau de sase
Reputație: 0

Aia a fost un fel de incercare de insailare a unui meci de box.... Un fel de culmea penibilului in box, unul se facea ca da, celalalt se facea ca e lovit, arbitrul uneori se uita dupa un tantar care il tot pisca, juriul se uita la Tom si Jerry pe mobile, probabil, celebritatile din public beau sampanie si trageau damele de buci.... S(t)how 99%, box 1%...

American Style :) ...

Cel mai penibil meci din istorie e cel dintre Muhammad Ali si Inoki. Cauta-l pe youtube, daca ai rabdare si nervii necesari sa vezi asa ceva, dar citeste si povestea din jurul meciului( in caz ca nu o stii).

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 1 guest

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...