Sari la conținut

Cum te simti azi


Vizitator 0ly

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Mi se rupe de ce zice ea, desi banuiesc ce e in capul ala sec.

A manipulat-o rahatul ala cu ochi de s-a certat cu toti din familie, altfel divorta.

Cu cealalta nu vorbeste ca i-a dat niste bani si nu i-a mai primit inapoi.  :slap2

I-am trimis de 2 ori, nu vreau banii, fac ceva pe ei.

A facut imparteala la ce au lasat parintii, ea a luat apartamentul, sora mijlocie un covor si o canapea, eu un sut in cur!

 

 

 

Asa sora... Mai bine un/o strain/a.

 

e naspa cand intervin sotii/sotiile in treburile fratilor.

eu am spus ca nu ma amestec.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

e naspa cand intervin sotii/sotiile in treburile fratilor.

eu am spus ca nu ma amestec.

 

Cateva exemple: Casa este in reparatii din 1993, nu e terminata nici acum, iar rahatul cand se enerveaza ii tranteste ca nu mai face nimic!

Nici nu face nimic, el nu a avut un serviciu stabil, iar sor-mea la un moment tremura ca nu avea nici mancare pentru copii.

Ultima data cand am fost la ei am fost socata. Ea se trezeste cu noaptea in cap, pregateste micul dejun si-i lasa jegului totul pe masa, hraneste iepurii (au zeci de iepuri), apoi fuge la munca. El se trezeste pe la 9, mananca si freaca menta. Seara el hraneste iepurii ca asa au stabilit ei sa imparta treburile casnice, nu conteaza cine munceste.  :slap2

Pentru ca il doare mijlocul, saracutul de el, se duce si se interneaza cateva zile, timp in care sor-mea are si munca si casa pe cap, desi are pietre la rinichi...

E o proasta si atat! N-ai ce sa-i ceri.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Cateva exemple: Casa este in reparatii din 1993, nu e terminata nici acum, iar rahatul cand se enerveaza ii tranteste ca nu mai face nimic!

Nici nu face nimic, el nu a avut un serviciu stabil, iar sor-mea la un moment tremura ca nu avea nici mancare pentru copii.

Ultima data cand am fost la ei am fost socata. Ea se trezeste cu noaptea in cap, pregateste micul dejun si-i lasa jegului totul pe masa, hraneste iepurii (au zeci de iepuri), apoi fuge la munca. El se trezeste pe la 9, mananca si freaca menta. Seara el hraneste iepurii ca asa au stabilit ei sa imparta treburile casnice, nu conteaza cine munceste.  :slap2

Pentru ca il doare mijlocul, saracutul de el, se duce si se interneaza cateva zile, timp in care sor-mea are si munca si casa pe cap, desi are pietre la rinichi...

E o proasta si atat! N-ai ce sa-i ceri.

 

asta este viata ei,care si-a ales-o. :)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

asta este viata ei,care si-a ales-o. :)

 

Prostia nu este o alegere.

In primii ani de casatorie aveam casa plina de sarbatori sau mergeam noi la rude.

S-a terminat repede. A devenit paranoica ca ele vor sa profite de ea, cand de fapt statea cu dusmanul in casa.

Ca rudele nu au ajutat-o vezi tu.

La un moment dat bunica-mea pentru care eram febletea ei, aveam ea, mama si eu o alunita pe umarul drept... :) imi face cadou o pereche de sandale. N-am ajuns cu ele acasa ca le-a aruncat sor-mea la tomberon.

Am picioarele deformate de la incaltaminte prea mica, daca stau prea mult in picioare se umfla de nu mai merg 3 zile.

Inca un motiv sa-i multumesc surorii mele pentru exces de grija.  :laugh2

Nu este vorba nu ar fi fost ajutata, iau fost bagate in cap tot felul de idei aberante.

Nu ma lasa nici macar sa cumpar ceva de la magazin cand veneam, iar daca luam oricum ceva nu se atingea de mancarea aia ca e a mea vezi tu.  :laugh2  :slap2

Slava cui o fi ca sunt altfel genetic.  :pope

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Prostia nu este o alegere.

In primii ani de casatorie aveam casa plina de sarbatori sau mergeam noi la rude.

S-a terminat repede. A devenit paranoica ca ele vor sa profite de ea, cand de fapt statea cu dusmanul in casa.

Ca rudele nu au ajutat-o vezi tu.

La un moment dat bunica-mea pentru care eram febletea ei, aveam ea, mama si eu o alunita pe umarul drept... :) imi face cadou o pereche de sandale. N-am ajuns cu ele acasa ca le-a aruncat sor-mea la tomberon.

Am picioarele deformate de la incaltaminte prea mica, daca stau prea mult in picioare se umfla de nu mai merg 3 zile.

Inca un motiv sa-i multumesc surorii mele pentru exces de grija.  :laugh2

Nu este vorba nu ar fi fost ajutata, iau fost bagate in cap tot felul de idei aberante.

Nu ma lasa nici macar sa cumpar ceva de la magazin cand veneam, iar daca luam oricum ceva nu se atingea de mancarea aia ca e a mea vezi tu.  :laugh2  :slap2

Slava cui o fi ca sunt altfel genetic.  :pope

 

atat poate ea. :)

Link spre comentariu

Nervoasa.

Este ultima data cand o mai sun pe sor-mea.

Ii spun ca o ajut pe fii-sa sa-si faca buletinul in Bucuresti, iar ea ca de obicei mai tarziu imi spune ca am un caracter...

Du-te tare!

Nu a vrut sa-mi dea numarul celeilalte surori sau rudelor din Minsk.

Lasa ca o sa ramana cu jegosul de cumnatu-meu, copii sunt mari deja, au terminat si facultatea.

Eram singura care o mai cauta din familie.

:(mai suna-ne si pe noi!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...