Sari la conținut

In prag de sarbatori sa fim mai buni!


Vizitator

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

Cu un gand,cu un cuvant ,sa incheiem razboaiele ,sa ne cerem scuze daca am gresit,sa fim mai putin egoisti si un pic mai darnici ..sa ne amintim cum e sa fii om,caci toti ne-am transformat demult in niste fiare. 

O fi absurd si exagerat ce spun?! Cine e de acord cu mine si cine nu? Ce sunteti dispusi sa faceti pentru a va demonstra voua insiva dar si celor din jur ca va doriti sa fiti oameni? 

  • Like 4
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:FALASTOACA
  • Oras:FALASTOACA

Cu un gand,cu un cuvant ,sa incheiem razboaiele ,sa ne cerem scuze daca am gresit,sa fim mai putin egoisti si un pic mai darnici ..sa ne amintim cum e sa fii om,caci toti ne-am transformat demult in niste fiare. 

O fi absurd si exagerat ce spun?! Cine e de acord cu mine si cine nu? Ce sunteti dispusi sa faceti pentru a va demonstra voua insiva dar si celor din jur ca va doriti sa fiti oameni? 

Ne sugi si noua pula gratis,sa arati ca esti mai buna,mai generoasa.............

Asa,in spiritul Craciunului.

  • Like 22
Link spre comentariu
Vizitator deliaro
Reputație: 0

Până la urmă....ce mai contează? Nimeni nu-i perfect... decât o emoție a propriilor trăiri... satisfacții... eșecuri....și lista continuă dragă Adina :) faci cozonaci ?

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

M-a luat o nostalgie asa... a vremurilor copilariei in care abia asteptam sarbatorile si aveam bucurii mici..imi aduc aminte de casa mare a bunicilor cu un hol lung si 5 usi stanga dreapta intr.o camera stateam la caldura sobei si la tv alb negru ..mirosul cozonacului care era in cuptorul altei camere..nu aveam nici o grija..

 

Acum nu ma mai bucura nimic legat de sarbatori..nu stiu de ce..

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

M-a luat o nostalgie asa... a vremurilor copilariei in care abia asteptam sarbatorile si aveam bucurii mici..imi aduc aminte de casa mare a bunicilor cu un hol lung si 5 usi stanga dreapta intr.o camera stateam la caldura sobei si la tv alb negru ..mirosul cozonacului care era in cuptorul altei camere..nu aveam nici o grija..

 

Acum nu ma mai bucura nimic legat de sarbatori..nu stiu de ce..

https://www.youtube.com/watch?v=FKUCbXMCklo

 

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

M-a luat o nostalgie asa... a vremurilor copilariei in care abia asteptam sarbatorile si aveam bucurii mici..imi aduc aminte de casa mare a bunicilor cu un hol lung si 5 usi stanga dreapta intr.o camera stateam la caldura sobei si la tv alb negru ..mirosul cozonacului care era in cuptorul altei camere..nu aveam nici o grija..

 

Acum nu ma mai bucura nimic legat de sarbatori..nu stiu de ce..

 

ce ti-e si cu viata asta, doamna...

iti imaginai tu atunci, la gura sobei, ca peste 30 de ani o sa te rogi pe un site de curvari ca lumea sa fie mai buna in prag de sarbatoare? :)

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

ce ti-e si cu viata asta, doamna...

iti imaginai tu atunci, la gura sobei, ca peste 30 de ani o sa te rogi pe un site de curvari ca lumea sa fie mai buna in prag de sarbatoare? :)

viata este o eterna necunoscuta ..niciodata nu stim ce ne asteapta maine

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cu un gand,cu un cuvant ,sa incheiem razboaiele ,sa ne cerem scuze daca am gresit,sa fim mai putin egoisti si un pic mai darnici ..sa ne amintim cum e sa fii om,caci toti ne-am transformat demult in niste fiare. 

O fi absurd si exagerat ce spun?! Cine e de acord cu mine si cine nu? Ce sunteti dispusi sa faceti pentru a va demonstra voua insiva dar si celor din jur ca va doriti sa fiti oameni? 

 

Asculta melodia asta, te rog. Mai mult pt cei mici, dar prinde si la cei mari.. cel putin asa ar trebui.

 

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

M-a luat o nostalgie asa... a vremurilor copilariei in care abia asteptam sarbatorile si aveam bucurii mici..imi aduc aminte de casa mare a bunicilor cu un hol lung si 5 usi stanga dreapta intr.o camera stateam la caldura sobei si la tv alb negru ..mirosul cozonacului care era in cuptorul altei camere..nu aveam nici o grija..

Acum nu ma mai bucura nimic legat de sarbatori..nu stiu de ce..

Ai îmbătrânit.

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...