Sari la conținut

Care este sursa conflictelor de pe forum?


Vizitator dr parnassus

Postări Recomandate

  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Piconul este si insistent,

Verba volant, scripta manent.

E doar un băiat silitor...
  • Like 11
  • Minus 17
Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Tactul e un element cu care te joci, ca la sah...însă in interacțiunea umană poți forma un adevărat fenomen, pe lung termen, care sa-ti confere multă experiență.

Tactul nu este un element cu care te joci ca la șah. Șahul e un sport al mintii bazat pe calculul corect al variantelor, pe campuri slabe,campuri tari etc. Frumusețea jocului consta in multitudinea de variante existente după fiecare mutare. In interacțiunea umana ar fi frumos de utilizat caci el aduce calm, bine, empatie. Iar daca intr-adevar oamenii ti-s dragi, zi mersi ca nu ai contact direct cu tot felul de personalități dificile. He !:)
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Tactul nu este un element cu care te joci ca la șah. Șahul e un sport al mintii bazat pe calculul corect al variantelor, pe campuri slabe,campuri tari etc. Frumusețea jocului consta in multitudinea de variante existente după fiecare mutare. In interacțiunea umana ar fi frumos de utilizat caci el aduce calm, bine, empatie. Iar daca intr-adevar oamenii ti-s dragi, zi mersi ca nu ai contact direct cu tot felul de personalități dificile. He !:)

Hm, ce cunoscută îmi pare exprimarea ta...Sa-mi păstrez oare tactul si să utilizez aceeasi metoda de comunicare ca si tine? Mai ales că eu sunt o persoană foarte calma si cred că tactul ar putea sa fie de un ajutor real când cineva isi începe o argumentație lipsită de continut si direct cu o negație... ☺

Link spre comentariu
Vizitator takayama
Reputație: 0

Consecvența e apanajul proştilor (am vrut să zic al oamenilor banali, ordinari, în general - nu greşeam mult)

Prostii au idei putine si fixe,asta nu inseamna ca sunt consecventi,ci doar limitati.

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator dr parnassus
Reputație: 0

...Chiar ieri ascultam melodia aceasta intr-o intalnire, mmm. Ceea ce numesti tu cauzalitate, iar alții doar o simplă întâmplare...eu pot creea intr-un asemenea detaliu încât poți zice că ai dat de dumnezeu!

Cineva (mai deștept decât mine ) a spus : "Dumnezeu nu joaca zaruri "
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

 

Nu-mi fac nici o autocritica, ba plusez chiar :laugh2
 
E ora prea tarzie sa detaliez, spun doar atat. Pe langa defectele mari pe care am considerat ca le ai si despre care m-am exprimat public si le consider si acum valabile, in timp am constatat ca ai si o calitate la fel de mare si imi asum raspunderea s-o exprim si pe asta public. Te consider totusi un om de caracter prin consecventa de care dai dovada si logica cu care iti sustii ideile :)
Despre restul, poate cu alta ocazie.
 
Acu' sa vezi ce mi-o incasez inzecit  :laugh2  :laugh2  :laugh2  :laugh2  :laugh2

 

 

M-ai băgat în ceață. Nu știu cum s-o iau.

E un elogiu mustrător?

E un perdaf ditirambic?

 

Din această dilemă... nici tu nu știi cum să ieși.

Am zis!

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

 

M-ai băgat în ceață. Nu știu cum s-o iau.

E un elogiu mustrător?

E un perdaf ditirambic?

 

Din această dilemă... nici tu nu știi cum să ieși.

Am zis!

 

Eu chiar n-am nici o dilema din care ar trebui sa ies. Eu de obicei spun doar ce simt, exact asta am facut si acum. Asa ca zic s-o iei si tu cum o simti. :)

Link spre comentariu

Conflicte, care anume?

Ca eu il acuz pe picon ca mananca cacat, de altfel specialitatea copilariei lui?

Sau ca nu stiu ce user terorizeaza o curva?

Sau ca fraerii se cert cu pestii?

Sau ca 2-3 curve de 20 de ani, proaste ca noaptea, ataca alte 2-3 curve de 35-40 ani?

Sau ca Vasile de pe vapor isi baga tot in mortiiiiii si viiiii mei, chiar si-n aia, pe care nici eu nu-i suport?

 

Care-i insemnatatea acestor "conflicte" in peisajul vietii voastre?

 

Absolut zero.

 

Boschetari.

Link spre comentariu
Vizitator ccfdtig
Reputație: 0

Hm, ce cunoscută îmi pare exprimarea ta...Sa-mi păstrez oare tactul si să utilizez aceeasi metoda de comunicare ca si tine? Mai ales că eu sunt o persoană foarte calma si cred că tactul ar putea sa fie de un ajutor real când cineva isi începe o argumentație lipsită de continut si direct cu o negație... ☺

Argumentatia nu este lipsita de conținut, fiindcă a fost explicata pe scurt apoi...nu ma pun aici sa vorbesc despre jocul de șah, dar l am practicat si de aceea stiu ce spun. Daca ti s dragi oamenii, nu interpretezi negația mea ci pur si simplu o iei ca atare ca pe un drept al altcuiva de a avea o alta opinie.:)
Link spre comentariu

Luminează-ți fața!

 

да!

 

Conflicte, care anume?

Ca eu il acuz pe picon ca mananca cacat, de altfel specialitatea copilariei lui?

Sau ca nu stiu ce user terorizeaza o curva?

Sau ca fraerii se cert cu pestii?

Sau ca 2-3 curve de 20 de ani, proaste ca noaptea, ataca alte 2-3 curve de 35-40 ani?

Sau ca Vasile de pe vapor isi baga tot in mortiiiiii si viiiii mei, chiar si-n aia, pe care nici eu nu-i suport?

 

Care-i insemnatatea acestor "conflicte" in peisajul vietii voastre?

 

Absolut zero.

 

Boschetari.

 

1. tu și piconul sunteți două persoane foarte diferite și ciudate, cu personalități opuse, precum și cu un înalt nivel de inteligență, dar, din nefericire, cu opiniile și perspectivele diferite despre viață și despre prostituate, un fel de ying și yang, dacă unul dintre voi a fost o femeie au făcut un cuplu perfect

2. vor exista întotdeauna clienți care fie au fost respinși de curvă fie că s-au îndrăgostit de ea, fie că proxenetul lor face un exemplu din ei, ca să vadă asta la concurență, există multe motive și se găsesc multe exemple legate de această atitudine, în cazuri rare, curvele sunt acelea care îi hărțuiesc pe clienții lor, dar da, bărbații sunt retardați odată ce primesc niște pizdă, pula nu are minte

3. este bine cunoscut faptul că pimpii intră de multe ori pe contul lui babe, la început pentru a scrie anunțuri și uneori a amenința clienții nefavorabili cu recenzi rele, de obicei, ei doar fac asta, restul timpului, curva este cea care scrie și pe parcurs învață ea cum să ameninte și să santajeze

4. șerifule, nu e așa, alea mici sunt patru curve, cu vârsta între 17 și 24 de ani

5. popeye este amuzant, el face puncte bune cu argumente concise, el este un om bine vorbit, care are o mulțime de cunoștințe despre viață și despre prostituate, uneori exagerează, dar el este la obiect de cele mai multe ori

Link spre comentariu

да!

 

 

1. tu și piconul sunteți două persoane foarte diferite și ciudate, cu personalități opuse, precum și cu un înalt nivel de inteligență, dar, din nefericire, cu opiniile și perspectivele diferite despre viață și despre prostituate, un fel de ying și yang, dacă unul dintre voi a fost o femeie au făcut un cuplu perfect

2. vor exista întotdeauna clienți care fie au fost respinși de curvă fie că s-au îndrăgostit de ea, fie că proxenetul lor face un exemplu din ei, ca să vadă asta la concurență, există multe motive și se găsesc multe exemple legate de această atitudine, în cazuri rare, curvele sunt acelea care îi hărțuiesc pe clienții lor, dar da, bărbații sunt retardați odată ce primesc niște pizdă, pula nu are minte

3. este bine cunoscut faptul că pimpii intră de multe ori pe contul lui babe, la început pentru a scrie anunțuri și uneori a amenința clienții nefavorabili cu recenzi rele, de obicei, ei doar fac asta, restul timpului, curva este cea care scrie și pe parcurs învață ea cum să ameninte și să santajeze

4. șerifule, nu e așa, alea mici sunt patru curve, cu vârsta între 17 și 24 de ani

5. popeye este amuzant, el face puncte bune cu argumente concise, el este un om bine vorbit, care are o mulțime de cunoștințe despre viață și despre prostituate, uneori exagerează, dar el este la obiect de cele mai multe ori

1.Picon este, eminamente, un sfertodoct care, in cele mai bune momente ale lui, poate, in cel mai fericit caz, sa fie un prost.

2.Visca el Barca.

3.Doar nu cred fraerii ca ei se converseaza cu baragladinele?

4.Ma pis pe ele

5.Experienta lui Vasile este neglijabila.El este genul de prostalau calic, care ofera bani unor amatoare, neinteresate de asa ceva si, cand intalneste femei, care vor bani, ofera prea putin.

 

Vai de :) mea.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Ai o viziune dialectica - corect.

Dar de ce nu accepti si principiul cauzalitatii? 

:)

Raman la intrebarea: care este cauza raului de pe forum? 

PIZDA-asta i cauza rautatilor !!!!

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

PIZDA-asta i cauza rautatilor !!!!

Mai exact...posesivitatea voastră!

  • Like 13
  • Minus 16
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Conflicte, care anume?

Ca eu il acuz pe picon ca mananca cacat, de altfel specialitatea copilariei lui?

Sau ca nu stiu ce user terorizeaza o curva?

Sau ca fraerii se cert cu pestii?

Sau ca 2-3 curve de 20 de ani, proaste ca noaptea, ataca alte 2-3 curve de 35-40 ani?

Sau ca Vasile de pe vapor isi baga tot in mortiiiiii si viiiii mei, chiar si-n aia, pe care nici eu nu-i suport?

Care-i insemnatatea acestor "conflicte" in peisajul vietii voastre?

Absolut zero.

Boschetari.

Zero si multă nesimțire...Nesimțire in sensul acela de a avea impresia că vorbesc cu niste oameni morti, fără simtire si infernal de repetitibili.
  • Like 13
  • Minus 16
Link spre comentariu
  • Oras:Rm.Sarat(Dristor 1) vecina cu Deliutza
  • Oras:Rm.Sarat(Dristor 1) vecina cu Deliutza

Ce am vazut eu:

 

picon vs restul, mai ales miskin

consiuliul pieli pulii vs mikiputza

curve tinerele vs curve batrane aproape de pensionare

pesti vs pesti

lisandru vs dracu stie in momentul asta

 

Am ajustat. Se vede clar cum fetele tinere sunt tinta babelor expirate (nu dau nume pentru anu jigni, dar le stiti cu totii care sunt ele), care au ajuns la o varsta destul de inaintata si se prostitueaza inca.

Fetele tinere, istete fac bani frumosi, in ciuda babelor expirate care nu au ce pune pe masa (vorba veni). Nu trebuie sa ai facultate ca sa vezi asta.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila

Zero si multă nesimțire...Nesimțire in sensul acela de a avea impresia că vorbesc cu niste oameni morti, fără simtire si infernal de repetitibili.

Bis! 😊

  • Like 11
  • Minus 24
Link spre comentariu

  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Când am zis eu aşa ceva? Pari mai degrabă fecioară, dar eu nu mă prea încred în zodii.

Știi care e culmea?

Am oscilat între a scrie „pește” sau „proxenet”... și am lăsat „pește” ca să văd dacă te agăți de colacul de salvare.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...