Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

@Peitho nu-l mai exclude pe Iisus doar pentru ca tu nu esti in stare sa ai autocontrol, decenta, bun simt, inteligenta, capacitatea de a face legaturi etc

 

;)

 

 

raspunde punctual la ce-am ridicat eu anterior (a dori o femeie, care nu-i a ta = pacat, dupa morala cristica)! demonstreaza ca se poate dialoga cu tine! 

 

daca eu inteleg gresit ce-i scris acolo, interpreteaza TU corect, ca sa intelegem si noi, dar si vreo doua milenii de filocalii, sfinti parinti, teologi, hermeneuti etc. care-i taina acelor cuvinte! !

 

daca stii ca nu poti s-o faci, dar ti-e jena s-o recunosti, mai bine mucles!

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

Barbatul si femeia se cauta in valmasagul imens al vietii omenesti. Un barbat din milioanele de barbati doreste o femeie din milioanele de femei.Cautarea inconstienta si irezistibila, e insusi rostul vietii omului.Pentru a inlesni cautarea aceasta se fac, se refac si se desfac toate legile si conventiile morale si sociale.

 

 

 

 

(Cred ca asa au aparut curvele, zic eu)

 

 

Prin iubire numai se poate uni sufletul barbatului cu sufletul femeii.O viata omeneasca nu ajunge insa pentru a prilejui intalnirea barbatului cu femeia.

 

 

 

By. Liviu Rebreanu.

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Barbatul si femeia se cauta in valmasagul imens al vietii omenesti. Un barbat din milioanele de barbati doreste o femeie din milioanele de femei.Cautarea inconstienta si irezistibila, e insusi rostul vietii omului.Pentru a inlesni cautarea aceasta se fac, se refac si se desfac toate legile si conventiile morale si sociale.

 

 

 

 

(Cred ca asa au aparut curvele, zic eu)

 

 

Prin iubire numai se poate uni sufletul barbatului cu sufletul femeii.O viata omeneasca nu ajunge insa pentru a prilejui intalnirea barbatului cu femeia.

 

 

 

By. Liviu Rebreanu.

 

curvarii, adica, fut si rasfut pentru ca-si cauta ACEA FEMEIE, pe care s-o iubeasca, dintre milioanele de femei! cum n-o gasesc, cate unii dintre ei se reincarneaza ca sa-si continue cautarile :) 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

PS: cand/daca, totusi, gasesti acea femeie si-o iubesti, ma intreb: de ce n-ai mai cauta inca una, fiindca ce poate fi mai frumos decat sa iubesti si sa fii iubit din doua parti in acelasi timp?! :))))))))))

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

(a dori o femeie, care nu-i a ta = pacat, dupa morala cristica)

 

Nu exista asa ceva cum ca o fiinta umana ar fi a ta - te rog sa scoti aceasta aberatie din mintea ta ...

 

doar demonii poseda fiinte umane ... si chiar si ei nu pot poseda la infinit ... fiintele umane nu sunt obiecte ... deci te rog formuleaza clar

 

o femeie care are un legamant sfant(cum ar fi taina cununiei)este corect spus intr-adevar daca a consimtit pentru acest legamant sfant este un pacat sa aiba relatii amoroase in afara acestui legamant ... de acord cu asta ...

 

dar atentie toti cei care nu au un astfel de legamant (cum sunt foarte multi casatoriti in Bucuresti) care nu au facut nici cununie religioasa nici un alt ritual sfant facut de un calugar sau om sfant sunt in afara acestui caz.

 

O alta precizare ... eu nu ma compar cu Iisus el este si a fost mult mai mare din punct de vedere spiritual decat mine ... eu nu sunt eliberat spiritual el este.Deci nu vreau sa credeti ca am afirmat sau ca as fi ceva ce nu sunt .

 

Va vorbesc strict despre experienta mea si va pot conduce pana la un punct bine precizat.

 

Exemplul cu Iisus l-am dat pentru a spulbera niste idei tampite pe care le aveti voi si pe care din lipsa de maturitate sufleteasca le credeti si le afirmati ca pe niste adevaruri valabile.

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

@peitho si catre altii:

 

exemplu practic comparativ:

 

alegeti cel mai frumos peisaj din natura posibil ... apoi priviti-l printr-o sticla diforma si murdara ... rezultatul ... e ceva oribil.

 

similar asa este mentalul unui om care isi pierde cu inconstienta potentialul erotic(adica voi)

 

pentru purificare plecati de la actiuni ... prin autocontrol impuneti-va sa nu mai faceti deloc cateva luni aceste 2 greseli curvia si desfranarea ... veti vedea cum incet-incet imaginea voastra despre lume, despre viata dar mai ales despre cum priviti femeia se va imbunatati considerabil, chiar si anturajul vi se va schimba, atunci veti incepe sa intelegeti despre ce va vorbesc eu acum, daca veti purifica si mai multe(hrana, atitudinea, modul de exprimare) veti intelege si mai multe iar dupa cel putin 1 an de astfel de atitudini veti intelege si mai mult din ce va spun pe aici insa complet veti intelege la finalul modulului 2.

 

Mult succes tuturor ! Fiecare din voi poate reusi !

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

@dr paranassus - daca te referi la replicile batjocoritoare si la lipsa de inteligenta si atentie a unora care au scris aici ai dreptate.

 

in primul rand bine ai venit pe acest topic, in al doilea rand iti recomand sa citesti cu atentie ... de la inceput toate replicile pe care le-am scris apoi sa le compari cu experienta ta apoi sa le verifici pe propria piele tot ce am scris aici este exact asa ... eu activez ca medic naturist si ca practicant al anumitor tehnici sa zicem asa neconventinale care insa imbunatatesc semnificativ viata si starile de spirit.

 

Tot ce am scris este verificat si rasverificat de 13 ani incoace ... mult succes !

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

@dr paranassus - daca te referi la replicile batjocoritoare si la lipsa de inteligenta si atentie a unora care au scris aici ai dreptate.

 

in primul rand bine ai venit pe acest topic, in al doilea rand iti recomand sa citesti cu atentie ... de la inceput toate replicile pe care le-am scris apoi sa le compari cu experienta ta apoi sa le verifici pe propria piele tot ce am scris aici este exact asa ... eu activez ca medic naturist si ca practicant al anumitor tehnici sa zicem asa neconventinale care insa imbunatatesc semnificativ viata si starile de spirit.

 

Tot ce am scris este verificat si rasverificat de 13 ani incoace ... mult succes !

Cum îți permiță, bă, distrusule să-i ignești pe cei ce nu sunt de acord cu aiurelile tale? Nu ți-e rușine bă, sectant mizer? Adică, sunt lipsiți de inteligență, cei ce te iau la mișto cu prostiile tale? 

Fă, bă, ce vrei tu, dar lasă-ne pe noi așa cum suntem. dacă ne simțim bine! Alles klarr? 

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cum îți permiță, bă, distrusule să-i ignești pe cei ce nu sunt de acord cu aiurelile tale? Nu ți-e rușine bă, sectant mizer? Adică, sunt lipsiți de inteligență, cei ce te iau la mișto cu prostiile tale? 

Fă, bă, ce vrei tu, dar lasă-ne pe noi așa cum suntem. dacă ne simțim bine! Alles klarr?

 

Mai Picon Troaca de porci !, de cand nu mai poti fute te-ai facut mediator ?

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

@ toti care au astfel de probleme(probleme de virilitate) daca Doamne Fereste! aveti astfel de probleme lasati orgoliul, deveniti cuminti si veniti sa discutam sa reparam cat se mai poate dupa instalarea andropauzei este foarte foarte greu ...

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Mai Picon Troaca de porci !, de cand nu mai poti fute te-ai facut mediator ?

Băiete, tu ce p.m. tot vrei, de stai cu nasul în curul meu? Ia fă tu pași și cântă la altă masă, că n-am mărunt! 

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Văscăuți
  • Oras:Văscăuți

Cum îți permiță, bă, distrusule să-i ignești pe cei ce nu sunt de acord cu aiurelile tale? Nu ți-e rușine bă, sectant mizer? Adică, sunt lipsiți de inteligență, cei ce te iau la mișto cu prostiile tale?

Fă, bă, ce vrei tu, dar lasă-ne pe noi așa cum suntem. dacă ne simțim bine! Alles klarr?

 

 

Sa vorbesti altfel decât la mișto cu ăsta, e ca si cand i-ai da replica lui v-shit 😂

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:-
  • Oras:-

@ toti care au astfel de probleme(probleme de virilitate) daca Doamne Fereste! aveti astfel de probleme lasati orgoliul, deveniti cuminti si veniti sa discutam sa reparam cat se mai poate dupa instalarea andropauzei este foarte foarte greu ...

Mie imi sta tare (cam cateva minute) chiar si dupa ejaculare, spre mirarea iubitei mele!  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

@skyseven - poate te bucuri de o stare buna de virilitate dar asta nu inseamna ca e intelept sa iti bati joc de ea ...

 

nu doresc nimanui sa piarda statutul de barbat prin penibila andropauza ... aceasta a fost ideea principala pentru care am initiat acest topic:

 

imi doresc ca barbatii care citesc si care mai apoi aplica ce am scris eu pe aici sa nu cunoasca andropauza cu toate penibilele probleme si fragilitati legate de aceasta perioada ...

 

Iar cei care nu sunteti interesati de ce discutam pe aici va rog frumos sa nu mai postati aici si sa le permiteti celor interesati sa primeasca informatiile si metodele practice care poate lor li se potrivesc, inteleg si pot sa accept ca ce postez eu aici nu poate fi inteles de toti

Link spre comentariu
  • Oras:Văscăuți
  • Oras:Văscăuți

@skyseven - poate te bucuri de o stare buna de virilitate dar asta nu inseamna ca e intelept sa iti bati joc de ea ...

 

nu doresc nimanui sa piarda statutul de barbat prin penibila andropauza ... aceasta a fost ideea principala pentru care am initiat acest topic:

 

imi doresc ca barbatii care citesc si care mai apoi aplica ce am scris eu pe aici sa nu cunoasca andropauza cu toate penibilele probleme si fragilitati legate de aceasta perioada ...

 

Iar cei care nu sunteti interesati de ce discutam pe aici va rog frumos sa nu mai postati aici si sa le permiteti celor interesati sa primeasca informatiile si metodele practice care poate lor li se potrivesc, inteleg si pot sa accept ca ce postez eu aici nu poate fi inteles de toti

 

 

Io promit sa nu mai imi bat joc de tine, daca imi arăți unu care e interesat de căcatu pe care-l mănânci tu. Deal?

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:-
  • Oras:-

@skyseven - poate te bucuri de o stare buna de virilitate dar asta nu inseamna ca e intelept sa iti bati joc de ea ...

Io as putea sa nu ejaculez, dar iubita e frustrata daca nu-mi vede samanta (ca am samanta generoasa))))  :laugh2 . Ea are impresia ca daca nu ma descarc nu-mi place sex-ul sau nu-mi place de ea.  :slap2  :laugh2  

Link spre comentariu

  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Tu ar fi bine sa citesti despre bunul simt  mai intai ... despre starea de omenie ... apoi sa fii mai obiectiv si sa constientizezi ca batjocura nu exista ... tu pur si simplu iti bati joc de tine insuti chiar daca esti sau nu esti constient de aceasta.

 

4 din cei care au scris, scriu au citit sau citesc sunt pacientii mei(adica au venit la mine cu problemele lor de sanatate si le-am recomandat anumite plante(retete personalizate) pentru fiecare dintre ei in scopul de a vindeca holistic(adica nu rupt in bucati cum lucreaza medicina clasica ci ca un intreg) trupul.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...