Sari la conținut

Romania....te iubesc! :(


Postări Recomandate

  • Oras:....
  • Oras:....

Poate ca tara mea nu e cum imi doresc...dar stiu un singur lucru:fiecare din noi contribuim la imaginea ei.Eu iubesc Romania si nu mi-am gasit locul cu adevarat in alte parti.Mie imi place viata satului romanesc, imi plac peisajele tarii mele,imi plac batranii , ma incanta sa mai vad traditii respectate, oameni amabili si ospitalieri.Uneori imi place si incapatanarea romanului.Sunt si lucruri care-mi displac dar cred ca fiecare din noi daca ne implicam putin putem schimba in ani mentalitati sau comportamente care nu ne onoreaza.

 

In concluzie eu iubesc Romania si cred cu tarie ca frumusetea ei in ochii altora tine de actiunile noastre!

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 102
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • Oras:seychelles
  • Oras:seychelles

Poate ca tara mea nu e cum imi doresc...dar stiu un singur lucru:fiecare din noi contribuim la imaginea ei.Eu iubesc Romania si nu mi-am gasit locul cu adevarat in alte parti.Mie imi place viata satului romanesc, imi plac peisajele tarii mele,imi plac batranii , ma incanta sa mai vad traditii respectate, oameni amabili si ospitalieri.Uneori imi place si incapatanarea romanului.Sunt si lucruri care-mi displac dar cred ca fiecare din noi daca ne implicam putin putem schimba in ani mentalitati sau comportamente care nu ne onoreaza.

 

In concluzie eu iubesc Romania si cred cu tarie ca frumusetea ei in ochii altora tine de actiunile noastre!

Blondy,te iubesc...esti constienta de treaba asta??? :hug1

Link spre comentariu

@Sexything ai perfecta dreptate! Despre simțul civic este vorba! Cândva am ieșit cu câinele la plimbare.... caine pe pe care l-a apucat sa facă în dreptul unei stații de autobuz... L-am lăsat sa-și facă nevoile și apoi am scos punga din buzunar și am strâns ceea ce făcuse! Vreți să cunoașteți reacțiile celor din stație legat de acțiunea mea? Va las sa ghiciți!

aici unde sunt eu sunt legi in privinta asta. daca te prinde militianu ca esti la plimbare cu un caine si nu esti dotat corespunzator risti sa iti iei o frumoasa amenda

Link spre comentariu
  • Oras:seychelles
  • Oras:seychelles

Ti-as da si anumite exemple cum au ajuns anumite tari europene la un anumit grad de civilizatie,dar nu este site-ul de asa natura....oricum ,initiativa ta este laudabila :bow

 

aici unde sunt eu sunt legi in privinta asta. daca te prinde militianu ca esti la plimbare cu un caine si nu esti dotat corespunzator risti sa iti iei o frumoasa amenda

Pai exact despre asta e vorba maxxxule...la noi cine te amendeaza??? :bow

Cine stie,cunoaste...in tari precum Germania,Austria,Elvetia...de tarile nordice nu mai incape vorba...bai nene,civilizatia s-a facut cu japca si numai prin masuri drastice...recte amenzi de te usturau pana-n adancul rectului :laugh2

Haidi ciao....ci sentiamo domani!!!

 

P.S  si sa nu aud ca ne dai Italia ca si exemplu :laugh2 ...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...............

Link spre comentariu
  • Oras:Undeva aproape
  • Oras:Undeva aproape

Observ ca,din mandria de a sta intr-o tara frumoasa,am ignorat mesajul pe care dorea sa il transmita initiatorul topicului.

Uitandu-ma la primul post,el se vroia a fi asa: E frumoasa tara noastra,insa unii romani o fac urata,prin mizeriile si gunoaiele lasate in urma lor. Iar pentru asta nu exista vreo solutie financiara utila.Doar simtul civic si bunul-simt pot sa faca diferenta.

Am fost de multe ori in excursii in zone frumoase ale Romaniei,insa am ramas cumva scarbita si dezamagita de cei care au fost inaintea mea in acele zone.Tone de gunoaie,pana si pampersi folositi,zaceau pe malurile apelor.

De fiecare data am incercat sa curat locul si dupa mine,si dupa cei care au fost inaintea mea.Nu doar pentru aspectul estetic,cat pentru protejarea naturii.Pentru a nu polua,mai mult decat este deja,natura.

:hihat  :hihat  :hihat

Link spre comentariu
  • Oras:Undeva aproape
  • Oras:Undeva aproape

@Sexything ai perfecta dreptate! Despre simțul civic este vorba! Cândva am ieșit cu câinele la plimbare.... caine pe pe care l-a apucat sa facă în dreptul unei stații de autobuz... L-am lăsat sa-și facă nevoile și apoi am scos punga din buzunar și am strâns ceea ce făcuse! Vreți să cunoașteți reacțiile celor din stație legat de acțiunea mea? Va las sa ghiciți!

Nu imi spune ca ti-au luat cainele la bataie. :laugh2 

Link spre comentariu

Nu..nu mi-au luat cainele la bataie! Dar am ramas masca vis-a-vis de reactiile pe care le-au avut!

Bai baiatule, are you crazy? Esti nebun de-a binelea, ce sa mai! In Romania nu trebuie sa iti iei caine de companie. Nici din ala de aparare. Ia-ti din ala de asalt si sa vezi daca mai rade cineva!

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

  Bagabontilor va dau in gat la nenea Mazare.  :laugh2  :laugh2  :laugh2 Voi nu a-ti vazut ce curat este pe plaja inchiriata de baiatul lui?  :laugh2  :laugh2  E clar ca este ocupat sa fie curatenie acolo si in celelalte locuri nu a mai avut cine sa faca curatenia.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Creează nouă...