Sari la conținut

Romania....te iubesc! :(


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 102
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti

Nu m-am nascut aici, dar home is where the heart is...
Daca vezi jumatatea plina a paharului, e o tara frumoasa cu multi oameni sufletisti...
Nu m-as adapta niciodata in Germania de exemplu, unde rasismul si egoismul sunt "calitati",
unde un neamt mi-a spus ca nu-l deranjeaza ca plateste chirie desi sta in apartamentul mamei,
unde am vazut o doamna, cu venituri foarte bune si o vila imensa pe langa Frankfurt, luand o punga de sticle de la gunoi pentru ca primea 0,15 sau 0,25 euro pe fiecare...
Nu traim intr-o tara perfecta, dar nici afara nu e parfum.
Iubesc Romania asa cum e ea, cu bune si cu rele!

Link spre comentariu
  • Oras:Undeva aproape
  • Oras:Undeva aproape

La ca este bine la noi,unde acum cateva zile eu impreuna cu alti oameni,eram aproape sa fim loviti in cap de niste tigani,care aveau o lupta intre triburile lor sau cum le spun ei,in P.Marasti,si unul a fost injunghiat in abdomen si o mana aproape i-a fost taiata de catre cealalta grupare de tigani,chiar la cativa metri de mine.

Sa fi vazut tupeu pe ei cum aruncau cu bolovani,bate,cutite intre ei,nepasandu-le ca in jurul lor se aflau copii si batrani si era asa de aproape sa ii loveasca si pe altii,si mai vorbesti de cam tot ce tocmai ai spus mai sus.

O pierdut tiganu cativa litri de sange,pana a venit politia si salvarea,il duceau 2 de maini la salvare, ca era pe jumate mort.

Unii oameni sunt asa de naivi,mai ales cei care au trait o viata intreaga in puf,si nu au avut parte de clipe de cosmar in viata sau chiar de a face cunostinta cu moartea,pentru a privi altfel aceasta lume si a se trezi din fantezia sau basmul lo,la realitatea dura in care traim.

Link spre comentariu
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti

@Songoku, tot in Romania am fost batuta crunt de cateva ori si am fost si cu pistolul la cap...

Dar nu-mi sta in caracter sa dramatizez si sa traiesc in trecut.

Viata e crunta pur si simplu, indiferent unde stai, important e sa vezi si partile bune si sa te bucuri de lucruri frumoase fara sa fii naiv...

Link spre comentariu
  • Telefon: sofisticatu73
  • Oras:insulele virgine
  • Telefon: sofisticatu73
  • Oras:insulele virgine

O pierdut tiganu cativa litri de sange,pana a venit politia si salvarea,il duceau 2 de maini la salvare, ca era pe jumate mort.

Din maximum 4-5 litri ,daca a mai pierdut tiganu` cativa..............ai dreptate,e jale mare :laugh2  :laugh2  :laugh2  :laugh2  :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Catania
  • Oras:Catania
  • Administrator
Reputație: 114138
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

Pentru asa cineva iubesc Romania!

 

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/q75/s720x720/923028_601092496581865_155081534_n.jpg

 

 

 

"Nu m-a violat cum trebuia sa ma violeze, ca nu spuneam la nimeni!" VIDEO INCREDIBIL

Reactie surprinzatoare a unei batrane din Prahova, care a fost victima unei agresiuni sexuale mai putin obisnuite. Femeia spune ca nu faptul ca a fost molestata a deranjat-o, ci modul in care individul, pe nume Viorel, si-a satisfacut poftele cu ea.

 

 

 

 

 

post-2-0-17511500-1373393686_thumb.jpg

 

 

post-2-0-75931600-1373393686_thumb.jpg

 

 

post-2-0-73880200-1373393687_thumb.jpg

 

 

post-2-0-21644100-1373393688_thumb.jpg

 

 

 

post-2-0-95790500-1373393751_thumb.jpg

 

 

 

http://i.imgur.com/zEK9LaC.gif

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu

Nu m-am nascut aici, dar home is where the heart is...

Daca vezi jumatatea plina a paharului, e o tara frumoasa cu multi oameni sufletisti...

Nu m-as adapta niciodata in Germania de exemplu, unde rasismul si egoismul sunt "calitati",

unde un neamt mi-a spus ca nu-l deranjeaza ca plateste chirie desi sta in apartamentul mamei,

unde am vazut o doamna, cu venituri foarte bune si o vila imensa pe langa Frankfurt, luand o punga de sticle de la gunoi pentru ca primea 0,15 sau 0,25 euro pe fiecare...

Nu traim intr-o tara perfecta, dar nici afara nu e parfum.

Iubesc Romania asa cum e ea, cu bune si cu rele!

Amada, ai vrut sa pari cool. In sensul negativ. Si care-i problema ca doamna aia foarte instarita cauta in gunoi ( gunoi selectiv) pt niste sticle pt care primeste banutzi? Aia se numeste ecologie si/sau salvarea mediului inconjurator. As vrea sa fie si in Romania aceeasi relaxare pe care o vad inafara. Aici daca ai masina mica care nu polueaza esti luat drept sarac, calcat de Huidu sau ai ultimul prioritate pe un drum cu prioritate.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cred ca Amada face referire la altceva. Eu am inteles altfel comentariul adus de ea.

Am observat si eu o zgarcenie grava in randul occidentalilor, in special al populatiilor germanice. Cu toate ca au resurse la indemana, au un stil aparte de a pazi fiecare banut. Bineinteles ca pot sa inteleg ca nu e chiar ok sa ai un buzunar "Spart", dar nici sa ajungi in extrema patetica de a te zgarci la un banut. De a intoarce lumea intreaba pentru un banut. Imi vine rau cand vad persoane ce se caciulesc pentru o suma micuta de bani. Ma sperie oamenii astia. Am vazut oameni facand foarte mult rau altora doar de dragul de a castiga un banut, o suma mica de bani. In momentul in care cineva este atat de avar, de avid dupa un banut, pretuieste asa de mult un banut, e capabil de lucruri foarte neplacute.

 

Sunt sigur ca am fi si noi foarte relaxati daca am avea alte conditii. Suntem un popor vesel si asa ne-ar placea sa fim.

Mie imi place in Romania si imi aduc aminte de asta de fiecare data cand cunosc o persoana ce merita cunoscuta.

Nu sunt atat de tipicar incat sa plang pentru ca nu e asa curatenie pe strada sau din alte astfel de motive, dar mi ar placea sa avem si aici oportunitati de dezvoltare mai mare, sanse mai multe, sa fie mai multa liniste si stabilitate, sa putem sa ne bucuram mai mult si sa ne bazam ca meritele noastre sunt recunoscute intotdeauna. Avem o tara complexa si cred ca cei ce vietuiesc aici ar merita mai mult respect pentru simplul curaj de a lupta aici.

Salutari tuturor celor de aici! Suntem in Romania si aici am decis sa construim ceva, intr un fel sau altul.

Link spre comentariu
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti

Amada, ai vrut sa pari cool. In sensul negativ. Si care-i problema ca doamna aia foarte instarita cauta in gunoi ( gunoi selectiv) pt niste sticle pt care primeste banutzi? Aia se numeste ecologie si/sau salvarea mediului inconjurator. As vrea sa fie si in Romania aceeasi relaxare pe care o vad inafara. Aici daca ai masina mica care nu polueaza esti luat drept sarac, calcat de Huidu sau ai ultimul prioritate pe un drum cu prioritate.

Coco, nu ne-am "atins" pana acum, dar probabil ca era cazul sa fiu atinsa...

Nu pot decat sa-ti doresc sa emigrezi cat mai repede!

:hug1

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.


×
×
  • Creează nouă...