Sari la conținut

Search limited from...


Postări Recomandate

  • Oras:Micul Paris
  • Oras:Micul Paris

Salut, imi cer scuze daca subiectul s-a mai discutat pe undeva, dar nu am reusit sa gasesc...

 

De ce, cand cauti content pe profilul unui user, nu se afiseaza decat rezultatele din ultimul an?

Vad ca nu e o problema de arhivare, pentru ca tot materialul de la inceputul forumului se gaseste aici, la vedere.

Deci, e o limitare din soft a motorului de cautare, pentru optimizarea timpului? Si exista vreo setare care sa inlature respectiva limitare? 

Link spre comentariu

Salut, imi cer scuze daca subiectul s-a mai discutat pe undeva, dar nu am reusit sa gasesc...

 

De ce, cand cauti content pe profilul unui user, nu se afiseaza decat rezultatele din ultimul an?

Vad ca nu e o problema de arhivare, pentru ca tot materialul de la inceputul forumului se gaseste aici, la vedere.

Deci, e o limitare din soft a motorului de cautare, pentru optimizarea timpului? Si exista vreo setare care sa inlature respectiva limitare? 

 

Te crezi pe goagl. :)

Nu exista setari, vezi ca si scrie:

post-297530-0-15141000-1565622143_thumb.png

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Administrator
  • Oras:La butoane
  • Oras:La butoane

Pai am vazut ca scrie, intrebarea era de ce s-a pus limitarea aceea si daca poate fi evitata de cineva care vrea sa citeasca mai din urma.

 

este o limitare de la soft, intr-adevar. Mai jos gasesti cum poti gasi totusi postari mai vechi de 1 an :

 

pre_1565623391__1.jpg

  • Like 2

large.xxxxx.gif.e9e57a37567b71fee318ced754364ca4.gif

Link spre comentariu

Pai am vazut ca scrie, intrebarea era de ce s-a pus limitarea aceea si daca poate fi evitata de cineva care vrea sa citeasca mai din urma.

 

Aha! Da, interesant trucul, multumesc!

 

Nu stiu cu ce te ajuta postarile punctate...

La modul serios, mai bine te descurci cu Google.

Treci "site:nimfomane.com"(fara ghilimele), nume user si fraza cu ghilimele daca este cazul.

Iti arata si topicurile sterse daca deschizi in cache. (versiunea veche a paginii) Iti explic daca vrei.

Motorul de cautare aici mi-a fost inutil.

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Micul Paris
  • Oras:Micul Paris

Da, cateodata mai recurg si eu la cautarea in cache, sau la wayback machine.

Si pe aici am mai gasit informatii interesante, folosind google. Dar pentru asta trebuie sa stii exact ce cauti, adica sa ai niste cuvinte-cheie.

Cand vrei doar sa urmaresti istoricul unei user si nu stii a priori despre ce a scris respectivul, nu prea ai cum...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...