Sari la conținut

userul alexandru69


Postări Recomandate

  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

astazi am avut placerea si onoarea de a-l cunoaste pe alex http://nimfomane.com/forum/user/24732-alexandru69

un om exatraordinar, o prezenta placuta si cu mult bun simt. Tin pe aceasta cale sa ii cer scuze public pentru faptul ca l-am judecat inainte sa il cunosc personal.

Link spre comentariu
  • Oras:de peste tot si de nicaieri
  • Oras:de peste tot si de nicaieri

Am gasit un text foarte potrivit scuzelor pe care si le cerut Randunica si, din pacate, se poate aplica in multe cazuri. Lectura placuta!

 

"Toti facem greseli. Suntem facuti asa. E uman, e normal si poate e bine. Ca sa avem pana la urma din ce invata. E bine sa le facem cat mai rar si sa le reparam cat mai repede si mai bine.

 

Se spune ca o greseala recunoscuta e pe jumatate iertata. Poate ca da, poate ca nu. Unele greseli sunt de neiertat, altele sunt circumstantiale, insa marea lor majoritate sunt neintentionate. Cine isi doreste sa faca o greseala care sa raneasca oameni dragi si apoi sa se chinuie sa o repare? Nimeni.

 

Si totusi le facem. Apoi … e treaba noastra cum le reparam, cum ne cerem scuze, cum facem oameni sa aiba iarasi incredere in noi, cum ne revansam si cum invatam din asta. Treaba noastra si, uneori, a celui/celei/celor fata de care am gresit. Niciodata a altcuiva.

 

Insa marea problema intervine atunci cand apar alte persoane, atotcunoscatoare. Stiti voi, le stiu pe toate, sunt acolo sa isi dea cu parerea, sa incerce sa te influenteze, sa isi impartaseasca experienta lor de viata, sa te convinga ca ele stiu mai bine. Sunt, de multe ori, prietenii care … nu sunt chiar prieteni sau care vor sa iti faca bine, dar mai mult rau iti fac.

 

Tu, cel care ai aflat de o problema sau de o greseala, abtine-te! Daca ti se cere parerea, spune-o intr-un mod obiectiv, prietenos, cu argumente pro si contra, cu rationament dar si cu multa dragoste. Nu lua tu deciziile pentru celalalt. Nu ii impune ce sa creada. Ajuta-l sa aleaga calea cea mai corecta. Dar lasa-l pe el sa decida sau sa isi asume greseala si sa o repare.

 

Nu iti permite sa judeci pe nimeni, niciodata! Nici tu nu esti mai bun. Nu imi spune ca tu nu ai gresit niciodata in viata. O sa iti spun ca nu exista sfinti decat in cer. Ca matusa mea, acum acolo sus, e sfanta. Nu eu, aici, pe pamant, o fiinta umana facuta sa si greseasca.

 

Astazi am aflat, iarasi, cum e sa gresesti, sa iti para rau si totusi sa inveti ceva din asta. Si nu voi permite niciodata nimanui sa ma judece, asa cum nu o sa o fac nici eu. Sa fim mai buni si mai intelegatori. Vom avea doar de castigat!"

 

Sursa: Sabina Cornovac

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

a avut si ea un client..... :slap2

nu l-am cunoscut in calitate de client.Am spus doar pentru ca mi-am facut o impresie gresita despre el si ii eram datoare cu cateva scuze publice :girly

Nici macar nu sunt disponibila in Bucuresti. Si nu cred ca voi fi disponibila prea curand in Bucuresti:))

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

nu l-am cunoscut in calitate de client.Am spus doar pentru ca mi-am facut o impresie gresita despre el si ii eram datoare cu cateva scuze publice :girly

Nici macar nu sunt disponibila in Bucuresti. Si nu cred ca voi fi disponibila prea curand in Bucuresti:))

si cu ce suntem noi de vina.....

anunturile de genul asta se dau in AT, eventual in Monitorul Oficial.... :snap

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Placerea si onoarea au fost si de partea mea Randunica. Iti multumesc pentru faptul ca mi-ai acordat sansa sa ne cunoastem.

astazi am avut placerea si onoarea de a-l cunoaste pe alex http://nimfomane.com/forum/user/24732-alexandru69

un om exatraordinar, o prezenta placuta si cu mult bun simt. Tin pe aceasta cale sa ii cer scuze public pentru faptul ca l-am judecat inainte sa il cunosc personal.

Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

Cand o sa-mi oferi sansa de a te cunoaste si eu Randunico ?Cred ca ti-e frica sa nu se lase cu sex salbatic

Poate ne vei spune cât te va plăti ca să nu ne împărtăşeşti experienţa! :laugh2

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...