Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Hunedoara
  • Oras:Hunedoara

China e o putere economică,mai nou și militară,e normál  să se extindă, deocamdată sunt pe soft power, e normál să conteste hegemonia Usa, îi doare in plua de ruși, profită de conjunctura actuală , ei depind de Sua la fel cum depind și americanii de ei,fiecare își mai flexează mușchii,și continuarea cine poate stii

Link spre comentariu
  • Oras:Floreasca
  • Oras:Floreasca
Acum 16 minute, caliban123 a spus:

China e o putere economică,mai nou și militară,e normál  să se extindă, deocamdată sunt pe soft power, e normál să conteste hegemonia Usa, îi doare in plua de ruși, profită de conjunctura actuală , ei depind de Sua la fel cum depind și americanii de ei,fiecare își mai flexează mușchii,și continuarea cine poate stii

Ți-am pus o întrebare punctuală. N-ai răspuns. Bați câmpii cu talent. Demagogie!

Link spre comentariu
  • Oras:Hunedoara
  • Oras:Hunedoara

Să futem sănătoși,eu sunt mai nou pe aici cu contul, nu prea am eu chef de discuții,doar că mă enervează propagandistul ăsta,  bine el are alte nemulțumiri, si crede că Puțin e un lider providențial.Pe asta se bazează și propaganda rusă , pentru cei care au nevoie de un tătuc 

Link spre comentariu
  • Oras:Hunedoara
  • Oras:Hunedoara
Acum 26 minute, CIMCOF a spus:

Ți-am pus o întrebare punctuală. N-ai răspuns. Bați câmpii cu talent. Demagogie!

Ce demagogie, înseamnă că ești puțin naiv, Usa,și UE cam pierd frâiele in multe locuri, deocamdată,

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Banat
  • Oras:Banat
Acum 12 minute, caliban123 a spus:

Ce demagogie, înseamnă că ești puțin naiv, Usa,și UE cam pierd frâiele in multe locuri, deocamdată,

Decât sa scri 3 mesaje , nu era mai simplu sa postezi niște linkuri din care reieșea afirmația ta referitoare la Anerica de Sud ? Mai ales ca tot nu vrei sa scri mult pe aici 😁

Asta nu înseamnă că nu ai dreptate la câteva afirmații.

  • Like 4
Link spre comentariu
  • Oras:Hunedoara
  • Oras:Hunedoara
Acum 1 minut, 22leon a spus:

Decât sa scri 3 mesaje , nu era mai simplu sa postezi niște linkuri din care reieșea afirmația ta referitoare la Anerica de Sud ? Mai ales ca tot nu vrei sa scri mult pe aici 😁

Asta nu înseamnă că nu ai dreptate la câteva afirmații.

Ai dreptate, nu prea îmi mai vin in cap toate linkurile, toate articolele,scuze.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Floreasca
  • Oras:Floreasca
Acum 25 minute, caliban123 a spus:

Ce demagogie, înseamnă că ești puțin naiv, Usa,și UE cam pierd frâiele in multe locuri, deocamdată,

Tot nu ți-ai susținut afirmația privind America de Sud.

Apropos, nu sunt naiv.

Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

 

Acum 2 ore, caliban123 a spus:

Nea  Tomson mai lasă ipocrizia cu sexobolsevicii, până la urmă nici un popo nu a încercat să te extermine, dar alții pe ei la foc automat. Tu pui poze cu pulocul din dotare,și după o arzi cu valori creștine,esti de- a dreptul grețos.Scuzre pt greșeli gramaticale,am scris in grabă,dar Is satul de propagandă grețoasă 

crestinism inseamna sa recunosti ca esti pacatos curvar, bulangii astia vor sa ne convinga pe noi si copiii nostrii ca ce fac ei  e sfant si ca muia si curu e sfant aia e gretos si de aia sa iti fie greata , nu ca io spun ca ce fac e curvie , da e curvie da is curvar da fac pacate nu spun ca fac dragoste nu spun ca muia e sfintenie ca sexobolsevicii tai mai ales dc pula e plina de cacat

ia niste faina de gandaci sa iti treaca greata de adevar 

Acum 2 ore, caliban123 a spus:

Ucraina din câte știu e o țară suverană, poate să se alieze și cu marțienii, că au americanii interese pe acolo e eșecul Serviciilor rusești 

pula , a semnat ca sta neutra la budapesta apoi a bagat in constitutie ca intra in nato

 

Acum 2 ore, caliban123 a spus:

Băi nea tomson, până la urmă de unde a plecat toată tevatura, in 2014 rușii au anexat Crimea, exact după și separatiștii au prins curaj, coordonați bineînțeles de băieții de la Fsb,altfel să fim serioși,nu aveau curaj nici să latre . Ucraina i-a împins pe separatiști aproape de granița cu Rusia,și miracol,a început să apară din Rusia voluntari, tehnică militară. Eu mă întreb,cum au putut să facă față băieții ăia separatiști unei armate

a plecat de la alungarea presedintelui ales democratic prin lovitura de stat primavaratica  tipica cia

si preluarea neonazistilor cu pokosenko la putere si biden care l-au futut si pe procuroru general ca le statea in gat

rusii din est nu au acceptat si porosenko a inceput razboi la indemnul lui  biden mccain si graham  cum se vede in video

Acum 4 ore, eturit a spus:

Și atunci... ce preț are Transilvania? Intreb pentru un prieten cu foarte mulți bani și putere la fel.

n-are pret 

nu e de vanzare ea se intretine pe sine si pe ceilalti ii duce, cel mai frumos si bogat pamant din lume fara asemanare , ti -o spune si regele uk

basarabia e lipita ca mos lipitura si lipitii lui , nu poate supravietui solo

 

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
25 minutes ago, tomson said:

n-are pret 

nu e de vanzare ea se intretine pe sine si pe ceilalti ii duce, cel mai frumos si bogat pamant din lume fara asemanare , ti -o spune si regele uk

basarabia e lipita ca mos lipitura si lipitii lui , nu poate supravietui solo

Haide, lasă vrăjeala... Cât?

Link spre comentariu
  • Oras:Disparut
  • Oras:Disparut
La 14.08.2023 la 16:17, tomson a spus:

delirezi , moldova e libera si de vanzare 

trebui doar sa o cumparam si dc nu o facem nu e putin de vina ci mortu neingropat si carpele noastre

restul teritoriilor is la ucr nu f r 

 

 

 

Stalin nu ne-a lăsat Transilvania din bunavointa , ci mai mult ca s-o pedepsească pe Ungaria a cărei fasciști s-au opus mai vehement invaziei sovietice. 

Stalin știa ca romanii sunt un popor de mamaligari și nu au ce face cu Transilvania.

În schimb , ungurii cu Transilvania si-ar face un regat puternic.

 

La fel ca după WW1, când romanii s-au putut uni cu Transilvania fiindcă America a vrut sa pedepsească dur Austria și Ungaria , luandu-le teritoriile și cedandu-le la alții sau formând republici artificiale gen Iugoslavia și Cehoslovacia . 

Mai lasă istoria rescrisa de Ceaușescu. 

 

 

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara
La 15.08.2023 la 23:11, george1x3 a spus:

Stalin nu ne-a lăsat Transilvania din bunavointa , ci mai mult ca s-o pedepsească pe Ungaria a cărei fasciști s-au opus mai vehement invaziei sovietice. 

Stalin știa ca romanii sunt un popor de mamaligari și nu au ce face cu Transilvania.

În schimb , ungurii cu Transilvania si-ar face un regat puternic.

 

La fel ca după WW1, când romanii s-au putut uni cu Transilvania fiindcă America a vrut sa pedepsească dur Austria și Ungaria , luandu-le teritoriile și cedandu-le la alții sau formând republici artificiale gen Iugoslavia și Cehoslovacia . 

Mai lasă istoria rescrisa de Ceaușescu. 

 

 

e cu totul irelevant de ce ne-a dat o si asta am zis si eu si altii ca nimeni nu da nimic de buna voie si nimic in politica nu se face pe iubire bunavointa etc ci pe interes 100%

daca nu era rusia ramanea cum a dictat viena

cred ca  nu e nimeni atat de oligofren sa nu priceapa atat

nu era salbatica rusie era fiara germana

nu ursu ci lupu 

da ursu nu voia ardealu numa haita de lupi 

cum sa va mai explic ca la gradinita

ca pana la a 7 a e cale lunga

Link spre comentariu
  • Oras:Disparut
  • Oras:Disparut
Acum 22 ore, tomson a spus:

e cu totul irelevant de ce ne-a dat o si asta am zis si eu si altii ca nimeni nu da nimic de buna voie si nimic in politica nu se face pe iubire bunavointa etc ci pe interes 100%

daca nu era rusia ramanea cum a dictat viena

cred ca  nu e nimeni atat de oligofren sa nu priceapa atat

nu era salbatica rusie era fiara germana

nu ursu ci lupu 

da ursu nu voia ardealu numa haita de lupi 

cum sa va mai explic ca la gradinita

ca pana la a 7 a e cale lunga

Nu fac apologie nazismului și antisemitismului. 

Dar dacă Germania câștiga,  Rusia și mai ales partea asta a Europei de Est era mai civilizata și dezvoltata acum.

Sau nah, dacă sovieticii nu ne ocupau și Stalin isi intorcea armata rosie la el in curte si n-ar fi izbucnit razboiul rece , și primeam planul Marshall, România era la nivelul Franței acum,  iar Polonia batea demult Germania la producție și industrie. Tarile baltice ar fi fost la nivelul Tarilor de Jos.

 

Comunismul a distrus estul Europei și ne-a ținut înapoiați cu 50 ani în urma. 

Cat despre România,  pentru ca am avut si avem PSD la conducere de 30 ani , suntem cu 80 ani urma tarilor bogate la dezvoltare infrastructurala, educație și sistem medical. În anumite sate e efectiv evul mediu sau ca la 1800. 

 

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Disparut
  • Oras:Disparut
La 25.07.2023 la 20:32, tomson a spus:

 

Slava lui Dumnezeu sa voteze ameicanii cu RK jr si sa nu le reuseasca frauda la perversii lu mortu neingropat 

Americanii au nevoie în clipa de fata de un președinte care sa fi fost militar de cariera pentru a face ordine la nivel federal si la nivel planetar. Asa ca Eisenhower  (ditamai generalul in WW2), Teddy Roosevelt   sau George H.W. Bush (pilot, locotenent și director CIA) . Sau ca Roosevelt si Lincoln, dar politicieni ca el se nasc odată la un secol. 

Americanii au dus-o cel mai bine în anii 1900-1910, in anii 1950 și apoi în anii 1980-1990 datorita lor dacă ii întrebați. 

Plus ca Eisenhower  a eliberat Europa vestica de sub naziști și Bush a eliberat Europa estica de sub comuniști. 

-Nu de un boșorog senil  ca Biden care provoacă inflație și care sa spele bani și cu fiu drogat 

- Nu de un clovn impostor evazionist și puscariabil ca Trump

- Nu de ,,băiatul lui tata"  ca Bush sau Kennedy care sa fie sluga unor lobbysti și societăți secrete care sa ducă războaie aiurea la comanda unor petroliști și industriași militari 

-Nu de slugi leftoide a unor corporații și ONG-uri ca Carter, Clinton și Obama

- Nu de politruci  slugi la serviciilor secrete și industriași militari ca LBJ, Nixon și Ford

-Si cu siguranță nu de duși cu pluta  ca RK jr

 

Trebuie sa fie un fost militar care sa fi avut merite si care sa conducă și sa decidă el , nu alții în locul lui.

Pentru mine, cel mai ideal candidat ar fi RON DESANTIS.

 

 

 

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...