Sari la conținut

Cutia... RAZBUNARII PT PICON...


Postări Recomandate

  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

Nu-i de ajuns ca ne fut astia VARA, cu Haarpu' lor, mai nou, observ ca ne manipuleaza si sufletele,ne instaleaza cat mai multa URA, in faringe si esofag!

 

Niii, măă... look who's back! Bine-ai revenit! (fara misto)

Credeam ca te-a intimidat "explozia" pe scena forumului a fratelui Inginer si te-ai dat la fund... :)

Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

ma tot gandesc de ieri daca sa raspund pe acest topic sau nu...

si cum sa ma exprim ca sa fiu inteleasa..

Amada, intr-o discutie cumva publico-privata (stii tu, party ceva de genul) a venit si momentul barfelor. Si pret de cateva minute ai fost subiectul principal. Habar nu am cum s-a ajuns a se discuta despre tine, eu eram insa foarte atenta la discutie cand ti-am auzit numele. Spre marea mea suprindere Picon vorbea despre tine cu admiratie incredibila, te ridica in slavi, vorbea extrem de frumos despre tine. la un moment dat am avut un o contradictie cu el, pentru ca am observat ca obisnuieste sa "scoata ochii" dupa ce ajuta pe cineva si incercam sa-i explic ca un bine se face neconditionat si nu trebuie sa astepti sa ti se intoarca!Il faci si gata, nu mai e necesar sa raspandesti tuturor ca ai ajutat pe cineva si te-a dezamagit.

 

Parerea mea-voi aveti un conflict creat de altii, nu de voi. Mai bine va vedeti la o cafea, stati de vorba si lamuriti-va aceasta neintelegere pentru ca e pacat. Iti spun Amada, eu nu-l am pe Picon la suflet, vorbeste prea multe si realizeaza prea tarziu ca a depasit numeric limita cuvintelor. Dar iti jur, vorbea in public despre tine cu o admiratie incredibila, nicidecum cu ura sau sa te denigreze.

Vorbea despre dezamagirea LUI (care se pare ca e reciproca) a facptului ca te-a ajutat cu ceva si ca raspuns tu l-ai jignit si l-ai umilit si l-ai denigrat. Nu stiu in ce context voi reusiti sa va raniti reciproc, dar la mijloc sigur este o neintelegere majora,care poate fi lamurita doar de voi. Nu luati in seama ce spun/scriu altii, ei nu au fost in locul vostru si sunt prea multi imbarligatori pe acest forum care preiau dintr-un context doar o parte si o duc mai departe sub alta forma, deformand adevarul. Ganditi-va bine, sunteti oameni maturi, nu va faceti rau unul altuia intentionat!

 

Eu sper sa va impacati! Picon chiar te apreciaza si ne-a turuit o juma de ora cat de buna esti si ce suflet mare ai si cat de desteapta si citita esti si muuulte alte lucruri frumoase despre tine...

  • Like 10
Link spre comentariu
  • Oras:B.
  • Oras:B.

Nu stau eu la taclale pe mess, nu intru mai mult de 2 ori pe saptamana. In fine, acum o saptamana, imediat dupa ce ne-am salutat pe mess, Picon m-a rugat sa ii dau pace Amadei ca-i fata buna.

 

Amad-O, cand te referi la unii, sa stii ca pe mine nu m-a 'intoxicat' Picon ca esti jucatoare absoluta de vodka. Asta e o asociere fireasca, rus-vodka, mai ales ca tu alimentezi incontinuu teoria asta prin postarile tale zilnice.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti

:laugh2

Irina,

Stii cu ce m-a "ajutat" Picon?

Cu cateva puncte pe forum!  :laugh2

In rest doar stres...

Cand am cautat o garsoniera si am avut nevoie de net, nu mi-a imprumutat nici macar stick-ul de net, ca apoi sa spuna pe undeva pe aici ca el nu da parola de la wifi curvelor!  :laugh2

L-am ascultat de nenumarate ori legat de parastas...

Pana m-am saturat si am zis sa inceteze pt ca stie bine ca eu nu am parinti de la 5 ani...

S-a suparat! Pentru ca eu trebuia sa fiu intelegatoare, pt ca lui i s-a intamplat recent, la vasta de peste 50 ani...  :slap2

Stiu ca Picon a avut o parere buna despre mine, stiu si faptul ca asta a spus la inceput, stiu si faptul ca atunci cand nu am vrut sa-l mai primesc... a inceput sa spuna tuturor ca sunt alcoolica si de asta ma enervez, nu pentru ca el imi ofera motive reale...

:hug1

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

:laugh2

Irina,

Stii cu ce m-a "ajutat" Picon?

Cu cateva puncte pe forum!  :laugh2

In rest doar stres...

Cand am cautat o garsoniera si am avut nevoie de net, nu mi-a imprumutat nici macar stick-ul de net, ca apoi sa spuna pe undeva pe aici ca el nu da parola de la wifi curvelor!  :laugh2

L-am ascultat de nenumarate ori legat de parastas...

Pana m-am saturat si am zis sa inceteze pt ca stie bine ca eu nu am parinti de la 5 ani...

S-a suparat! Pentru ca eu trebuia sa fiu intelegatoare, pt ca lui i s-a intamplat recent, la vasta de peste 50 ani...  :slap2

Stiu ca Picon a avut o parere buna despre mine, stiu si faptul ca asta a spus la inceput, stiu si faptul ca atunci cand nu am vrut sa-l mai primesc... a inceput sa spuna tuturor ca sunt alcoolica si de asta ma enervez, nu pentru ca el imi ofera motive reale...

:hug1

te cred

eu iti spun doar ceea ce am vazut si auzit intr-o discutie.

imi pare rau pentru greutatile tale si sunt sigura ca ai suficienta minte incat sa lasi balta conflictul asta, ca sa nu te ranesti mai tare.vezi ca lumea e rea si nu trebuie sa ai incredere in oricine, cu atat mai mult in barfe de doi bani spuse de unul si de altul. in fata noastra picon a vorbit foarte frumos despre tine si faza asta este recenta, foarte recenta. nu asculta ce spun altii, pune mana pe telefon, suna-l, vorbiti si lamurita-va. amandoi sunteti raniti de barfele unora.si el e la fel de dezamagit ca tine. sunteti oameni mari, inchideti cutia rautatilor. o sa vedeti ce bine e fara!

te pup si sincer imi pare rau pentru toate greutatile vietii tale dar te admir pentru taria cu care ai depasit obstacolele!fi tare!

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj

Era o iznoavă într-un text al lui Caragiale: cică unu se duce la un fel de interviu pentru un post și îl întreabă ăia asta știi, cealaltă știi. Ăla răspunde păi nu știu nimic, dar am venit să vă anunț să nu contați pe mine.

Cam asta mi-a venit în minte citind despre dovezile Amadei...

Link spre comentariu
Vizitator IzabellaSex&Bdsm
Reputație: 0

Ce importanta are daca in viata reala o ridica in slavi si vorbeste frumos despre ea ,,,cand multumita lui , un forum intreg o stie de alcoolica  ??? Cu ce ajuta aceste vorbe frumoase spuse de fata cu cativa useri, cand la nivel virtual imaginea ei a fost distrusa si terfelita in noroi ??? Eu nu cunosc detaliile neintelegerii dintre cei doi , e problema lor , dar observ ca oriunde deschide Amada gura i se baga  pumnul pe gat "taci fa ca esti beata" . Oare o fii bine ?

  • Like 15
Link spre comentariu
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti
  • Telefon: amada.dulcica
  • Oras:Bucuresti

Ok.

Poate apare persoana care m-a sunat intro seara fiind cu Picon in oras, stiind ca eu sunt certata cu el, dar invitandu-ma sa ies la pizza...

Picon stiind ca-mi este antipatic, totusi vorbea in fundal, spunand ca daca nu vreau el pleaca.

Poate confirma si faptul ca atunci cand am refuzat, fiind deja in pat la film la ora aia, persoana respectiva mi-a spus ca nu vrea sa creada barfele, dar m-a intrebat daca l-am refuzat pentru ca am baut...  :slap2

Cand noi ne-am imprietenit, el nu era prieten cu Picon, am fost amici mult timp...

Acum ca ei sunt prieteni, el a ajuns sa ma intrebe de bautura?!  :slap2

Oameni buni, v-a luat mintile?!

Nu am spus niciodata ca nu beau deloc, dar sa ma faca alcoolica si sa convinga pana si un amic de-al meu...

Deja e prea mult!  :no2

Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

Ce importanta are daca in viata reala o ridica in slavi si vorbeste frumos despre ea ,,,cand multumita lui , un forum intreg o stie de alcoolica  ??? Cu ce ajuta aceste vorbe frumoase spuse de fata cu cativa useri, cand la nivel virtual imaginea ei a fost distrusa si terfelita in noroi ??? Eu nu cunosc detaliile neintelegerii dintre cei doi , e problema lor , dar observ ca oriunde deschide Amada gura i se baga  pumnul pe gat "taci fa ca esti beata" . Oare o fii bine ?

nu contest cele spuse de tine...e posibil sa fii participat si altii la intarirea acestui detaliu...nu cred ca e cazul sa fie scos tap ispasitor Picon. In fine..nu stiu ce sa spun mai mult...eu cred ca altii au intarit si intaratat conflictul asta virtual...

Link spre comentariu
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

Ok.

Poate apare persoana care m-a sunat intro seara fiind cu Picon in oras, stiind ca eu sunt certata cu el, dar invitandu-ma sa ies la pizza...

Picon stiind ca-mi este antipatic, totusi vorbea in fundal, spunand ca daca nu vreau el pleaca.

Poate confirma si faptul ca atunci cand am refuzat, fiind deja in pat la film la ora aia, persoana respectiva mi-a spus ca nu vrea sa creada barfele, dar m-a intrebat daca l-am refuzat pentru ca am baut...  :slap2

Cand noi ne-am imprietenit, el nu era prieten cu Picon, am fost amici mult timp...

Acum ca ei sunt prieteni, el a ajuns sa ma intrebe de bautura?!  :slap2

Oameni buni, v-a luat mintile?!

Nu am spus niciodata ca nu beau deloc, dar sa ma faca alcoolica si sa convinga pana si un amic de-al meu...

Deja e prea mult!  :no2

tu ai mai crezut si alte barfe si discutii..forumul asta vuieste, multi oameni sunt acuzati aiurea si li se pun etichete aiurea, fara nici un rost..dar asta nu inseamna nici ca e adevarat ce se aude, nici ca trebuie sa crezi pe oricine. de multe ori mai repede te tradeaza un prieten decat unul pe care il crezi dusman...tu Amada te-ai mai ars si cu alte ocazii cand ai fost mintita sau cand credeai ca Stefi e casy sau Sorina si tot asa...nu va mai luati dupa altii, nu mai credeti in altii..si eu am urat oameni crezand ca imi vor raul, cand de fapt tocmai cei in care aveam incrderere ma tradasera, si nu aceia pe care ii banuiam...Amada, tu crezi ca eu nu ma oftic cand sunt acuzata aiurea de niste neicanimeni de anumite chestii neadevarate?si ce sa fac?ca barfele au plecat tot de la "cunoscuti" si s-a ajuns in cu totul alta directie. Ingroapa securea razboiului si incearca sa vezi mai bine adevarul. Nu vreau sa ma bag mai mult de atat, dar eu stiu oameni dintre cei care "te iubesc" care vorbesc despre tine urat si te subapreciaza. Nu vreau sa dau nume, dar iti spun: va mai trece un timp si vei realiza ca gresesti undeva..ca dai vina pe anumite persoane care nu iti vor raul, intaratata fiind de afirmatiile unora pe care ii crezi de partea ta..gandeste-te bine de tot, pune in balanta, judeca cu mintea si mai putin cu sufletul.

Eu nu caut sa-l disculp pe Picon, mi se rupe de el, nu-l plac ioc si i-am zis asta in fata!Dar nici nu poti sa traiesti intr-o lume deformata. Esti o femeie puternica, ai trecut tu grele incercari, asta e nimica toata. NU iti irosii viata si timpul facand razboaie!Oamenii cu capul pe umeri nu te vad asa cum te-au descris altii, ci asa cum esti tu. Doar idiotii te vad asa cum ii duce capul si creierul ala pe care multi il au doar ca s anu le stea capul gol.

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Telefon: 0758609361
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila

Am fost de 2 ori la Amada la ore diferite ale zilei si niciodata nu a mirosit a alcool . De data asta cineva suge pula dar culmea , nu Amada .

Dupa atatia useri cu clone multiple care au acuzat-o, e cam greu sa dovedeasca. Eu i-am recomanda sa nu se mai consume sa dovedeasca, oricum idiotii tot ca ei vor spune mereu..Si eu stiu cum e cand i se pune pata cuiva sa-ti puna o eticheta si, chiar daca nu este adevarata, toti sa sustina apoi acelasi lucru..si tu nici macar sa nu ai cum sa dovedesti...

o sa treaca si asta!cine a cunoscut-o stie ce fel de om este!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...