Sari la conținut

Parere personala


Postări Recomandate

  • Oras:Pajistea lu' Bucur
  • Oras:Pajistea lu' Bucur

Nu vreau sa deranjez pe nimeni asa cum nu vreau sa fiu deranjat. Am ales sa'mi fac cont pe acest site cu gandul de a impartasi experiente si de a beneficia de experientele altora. Nu voi da bani pentru a obtine stiu eu ce "titlu" pe acest site, din principiu, dar stiu ca pot sa am opinii fata de oricine si totodata oricine poate avea opinii fata de ce scriu oriunde. In schimb nu pot fi de acord cu parerile de acvacultura ale unor membri "suspusi" ai acestui site si cu interese mai mult decat personale.

  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu vreau sa deranjez pe nimeni asa cum nu vreau sa fiu deranjat. Am ales sa'mi fac cont pe acest site cu gandul de a impartasi experiente si de a beneficia de experientele altora. Nu voi da bani pentru a obtine stiu eu ce "titlu" pe acest site, din principiu, dar stiu ca pot sa am opinii fata de oricine si totodata oricine poate avea opinii fata de ce scriu oriunde. In schimb nu pot fi de acord cu parerile de acvacultura ale unor membri "suspusi" ai acestui site si cu interese mai mult decat personale.

 

Tocmai ce ne-ai spus că e zi afară. Așa, și?

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

Nu vreau sa deranjez pe nimeni asa cum nu vreau sa fiu deranjat. Am ales sa'mi fac cont pe acest site cu gandul de a impartasi experiente si de a beneficia de experientele altora. Nu voi da bani pentru a obtine stiu eu ce "titlu" pe acest site, din principiu, dar stiu ca pot sa am opinii fata de oricine si totodata oricine poate avea opinii fata de ce scriu oriunde. In schimb nu pot fi de acord cu parerile de acvacultura ale unor membri "suspusi" ai acestui site si cu interese mai mult decat personale.

Stai parcat akolo ca stai bn.
  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator all_star
Reputație: 0

Toata discutia asta ar trebui mutata la DG,nu la anunturi, daca tot ai vrut neaparat sa deschizi acest subiect,desi nu vad rostul pt. care-ai scris mai sus))) Ce vrei sa ne demonstrezi cu asta?!

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

Nu vreau sa deranjez pe nimeni asa cum nu vreau sa fiu deranjat. Am ales sa'mi fac cont pe acest site cu gandul de a impartasi experiente si de a beneficia de experientele altora. Nu voi da bani pentru a obtine stiu eu ce "titlu" pe acest site, din principiu, dar stiu ca pot sa am opinii fata de oricine si totodata oricine poate avea opinii fata de ce scriu oriunde. In schimb nu pot fi de acord cu parerile de acvacultura ale unor membri "suspusi" ai acestui site si cu interese mai mult decat personale.

Nea' st0ica, vrei sa le linseze astia bre...?!!? Si eu aveam o reputatie mai buna ca a ta... :laugh2 Oricum si mie "mi se rupe pula"... ca si privigheciorii de mai sus... :laugh2 :laugh2 :laugh2

Si-n fruntea tarii sunt tot felul de "membrii" cu "acvaculturi" care mai de care...!!! Cu astia esti de acord??? Banuiesc ca nu. Asa si... ce masuri vei lua?!!?

Link spre comentariu
  • Oras:Pajistea lu' Bucur
  • Oras:Pajistea lu' Bucur

1. Banuiam ca pasarica cu coada despicata ii duce dorul inginerului, ca nu mai are cu cine se certa si culmea... a fost prima care a postat la o ineptie.

2. Trebuia sa stiu cati limbisti o s'o urmeze, sunt convins ca jumatate din cei ce au postat daca nu vedeau ca primul post e al ei, taceau. Si daca ea are o scuza sau o motivatie, restul sunt doar frustrati.

3. Nu am vrut sa deranjez sau sa jignesc pe nimeni, am vrut doar sa fac un scurt studiu, a relevat ce credeam ca va releva, deci THREAD INCHIS din partea mea. Pisicuts daca vrei sa'l stergi, sterge'l, daca nu, nu. Ma voi mai amuza citind...

  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Pajistea lu' Bucur
  • Oras:Pajistea lu' Bucur

ca tot vrei sa ne captezi atentia,scrie in plm corect :)

 

Gerunziu: fiind

Participiu: fost

 

Modul INDICATIV

 

Prezent

 

Persoana Conjugarea

pers I sg.

pers II sg.

pers III sg.

pers I pl.

pers II pl.

pers III pl. eu

tu

el/ea

noi

voi

ei/ele sunt

eşti

este

suntem

sunteţi

sunt

Trecut

 

Persoana Perfect compus Imperfect Perfectul simplu Mai mult ca perfectul

pers I sg.

pers II sg.

pers III sg.

pers I pl.

pers II pl.

pers III pl. eu

tu

el/ea

noi

voi

ei/ele am fost

ai fost

a fost

am fost

aţi fost

au fost eram

erai

era

eram

eraţi

erau fusei

fuseşi

fuse

fuserăm

fuserăţi

fuseră fusesem

fuseseşi

fusese

fuseserăm

fuseserăți

fuseseră

Viitor

 

Persoana Viitor I Viitor II Viitor anterior Viitor popular

pers I sg.

pers II sg.

pers III sg.

pers I pl.

pers II pl.

pers III pl. eu

tu

el/ea

noi

voi

ei/ele voi fi

vei fi

va fi

vom fi

veți fi

vor fi o să fiu

o să fii

o să fie

o să fim

o să fiți

o să fie voi fi fost

vei fi fost

va fi fost

vom fi fost

veți fi fost

vor fi fost oi fi

îi fi

o fi

om fi

îţi fi

or fi

Modul CONJUNCTIV

 

Prezent

 

Persoana Conjugarea

pers I sg.

pers II sg.

pers III sg.

pers I pl.

pers II pl.

pers III pl. eu

tu

el/ea

noi

voi

ei/ele să fiu

să fii

să fie

să fim

să fiţi

să fie

Trecut perfect

 

Persoana Conjugarea

pers I sg.

pers II sg.

pers III sg.

pers I pl.

pers II pl.

pers III pl. eu

tu

el/ea

noi

voi

ei/ele să fi fost

să fi fost

să fi fost

să fi fost

să fi fost

să fi fost

Modul CONDITIONAL

 

Prezent

 

Persoana Conjugarea

pers I sg.

pers II sg.

pers III sg.

pers I pl.

pers II pl.

pers III pl. eu

tu

el/ea

noi

voi

ei/ele aş fi

ai fi

ar fi

am fi

aţi fi

ar fi

Trecut perfect

 

Persoana Conjugarea

pers I sg.

pers II sg.

pers III sg.

pers I pl.

pers II pl.

pers III pl. eu

tu

el/ea

noi

voi

ei/ele aş fi fost

ai fi fost

ar fi fost

am fi fost

aţi fi fost

ar fi fost

Modul IMPERATIV

 

Afirmativ

 

Persoana Conjugarea

pers II sg.

pers II pl. tu

voi fii

fiţi

Negativ

 

Persoana Conjugarea

pers II sg.

pers II pl. tu

voi nu fi

nu fiţi

 

Multumesc de observatie

Link spre comentariu

  • Oras:Pajistea lu' Bucur
  • Oras:Pajistea lu' Bucur

Ba frate, pe unii ii inteleg, au interese, dar pe astia de se baga in seama peste tot ca cacatul in buda sa mor daca ii pricep. Sau tocmai eu ar trebui sa'i inteleg ? Sa'mi bag... numai la introspectie nu credeam ca ma va duce site'ul asta.

Gata, nu mai spun nimic decat recenzii atunci cand simt nevoia, nu mai raspund decat celor ce se baga ca musca in curul calului si evident febletei mele, cea cu coada si picioarele in V.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members and 1 guest

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...