Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Berceni sect 4
  • Oras:Berceni sect 4

jonny ma antrenezi si pe mine ?

-Pot sa-ti fac un program de antrenament si sa-ti dau o lista cu ce ar trbui sa mananci.Am atestat de instructor sportiv dar nu am timp...decat pt mine! Pt tine multe flotari...te ajuta cand te duci la femei! :-)

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

-Sper ca nu te superi ca-ti raspund eu!Daca lucrezi pe grupe de muschi,de ex piept cu triceps-luni,marti lucrezi spate cu buceps,miercuri umeri cu abdomene,joi picioare,abia vineri lucrezi din nou piept si triceps (ce ai lucrat luni ).E timp suficient pt odihna :-)!

 

Multumesc mult pentru raspuns!

Da logic asa este, eu ma refer ca din cand in cand am nevoie sa dau cate 1 sau 2 kg jos si atunci merg la sala si lucrez ca sa dau jos, in rest merg normal de 3 ori/saptamana. Nu lucrez cu greutati ci fac aerobic / cardio si de asta ma intrebam daca 5 / saptamana nu e prea mult in conditiile in care vreau sa dau jos uneori putin sau sa ma mentin.

Inainte de sala mananc ceva proteina si carbo sau grasime care se absoarbe rapid (smantana) iar dupa sala proteina (ou, iaurt degresat) si fara carbo. Si beau apa in timp ce topai pe acolo, bine-inteles.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

-Pot sa-ti fac un program de antrenament si sa-ti dau o lista cu ce ar trbui sa mananci.Am atestat de instructor sportiv dar nu am timp...decat pt mine! Pt tine multe flotari...te ajuta cand te duci la femei! :-)

 

:) prefer berile....exista si ceva satisfacator pentru femei fara sa faca flotari 

post-123528-0-75148000-1421775641_thumb.jpg

  • Like 3
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Berceni sect 4
  • Oras:Berceni sect 4

Multumesc mult pentru raspuns!

Da logic asa este, eu ma refer ca din cand in cand am nevoie sa dau cate 1 sau 2 kg jos si atuncPti merg la sala si lucrez ca sa dau jos, in rest merg normal de 3 ori/saptamana. Nu lucrez cu greutati ci fac aerobic / cardio si de asta ma intrebam daca 5 / saptamana nu e prea mult in conditiile in care vreau sa dau jos uneori putin sau sa ma mentin.

Inainte de sala mananc ceva proteina si carbo sau grasime care se absoarbe rapid (smantana) iar dupa sala proteina (ou, iaurt degresat) si fara carbo. Si beau apa in timp ce topai pe acolo, bine-inteles.

-Pt rezultate ff bune renunta la carbohidrati si proteinele ar trebui sa fie din soia,grau,cereale in general,nu de origine animala!Tu vrei sa slabesti sau sa te mentii,nu vrei masa musculara!:-*
Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

-Pt rezultate ff bune renunta la carbohidrati si proteinele ar trebui sa fie din soia,nu de origine animala!Tu vrei sa slabesti sau sa te mentii,nu vrei masa musculara!:-*

Adica vrei sa zici renunt la toti carbohidratii, inclusiv spanac, sau alte frunze verzi? Proteine din nuci, alune, seminte susan, chinoa, etc merg? Deci pana la urma ce mananc daca vreau sa slabesc?

Link spre comentariu
  • Oras:Berceni sect 4
  • Oras:Berceni sect 4

Adica vrei sa zici renunt la toti carbohidratii, inclusiv spanac, sau alte frunze verzi? Proteine din nuci, alune, seminte susan, chinoa, etc merg? Deci pana la urma ce mananc daca vreau sa slabesc?

-E ok ce ai scris in postare.Sa nu mananci carne sau dif produse ce contin carne.Poti sa mananci peste slab si fructe!Daca folosesti si suplimente proteice,sa fie din soia,nu din zer,oua sau altceva!

-Pt mai multe detalii trebuie sa ma platesti! :-*

Link spre comentariu
  • Oras:homeless
  • Oras:homeless

Adica vrei sa zici renunt la toti carbohidratii, inclusiv spanac, sau alte frunze verzi? Proteine din nuci, alune, seminte susan, chinoa, etc merg? Deci pana la urma ce mananc daca vreau sa slabesc?

Anca, fii cuminte cu slabitul, nu e cazul la tine. Nu ma refer la poze, chiar te stiu live.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

-E ok ce ai scris in postare.Sa nu mananci carne sau dif produse ce contin carne.Poti sa mananci peste slab si fructe!Daca folosesti si suplimente proteice,sa fie din soia,nu din zer,oua sau altceva!

-Pt mai multe detalii trebuie sa ma platesti! :-*

 

Bine, multumesc pentru info, chiar o sa tin cont de sfaturile tale! Presupun ca daca ti-ai dori sa fii platit, ai oferi consultatii contra-cost deja de mult....  :)

Link spre comentariu
  • Oras:Berceni sect 4
  • Oras:Berceni sect 4

Bine, multumesc pentru info, chiar o sa tin cont de sfaturile tale! Presupun ca daca ti-ai dori sa fii platit, ai oferi consultatii contra-cost deja de mult.... :)

-Am glumit! =-O Daca pot sa te mai ajut cu ceva PM.Dar sa stii ca baietii au dreptate,nu mai trebuie sa slabesti! Bafta ! :-*

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...