Sari la conținut

CE AM GATIT IN ULTIMA VREME


Vizitator

Postări Recomandate

  • Telefon: bdesire86
  • Oras:Brasov
  • Telefon: bdesire86
  • Oras:Brasov

:D O sa fiu mai dulce...

Desertul ala de ciocolata mi-a facut o pofta de ... desert de n-ai vazut asa ceva,daca o fi avand si gustul gen truffier....e nemaipomenit.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Desertul ala de ciocolata mi-a facut o pofta de ... desert de n-ai vazut asa ceva,daca o fi avand si gustul gen truffier....e nemaipomenit.

Acum,am papat asta...:D
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

 

Arata bine, dar mi-e ca are carnea cam tare puiul ala, eu il pun doar la supe si fierbe ceva pana se fragezeste... :)  :blushing2

 

Azi am gatit o comanda cu livrare la domiciliu.  :laugh2

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Telefon: allanbellmans
  • Oras:Remote
  • Telefon: allanbellmans
  • Oras:Remote

Arata bine, dar mi-e ca are carnea cam tare puiul ala, eu il pun doar la supe si fierbe ceva pana se fragezeste... :)  :blushing2

 

Azi am gatit o comanda cu livrare la domiciliu.  :laugh2

Multumesc.

Pai asa se face, se fiebe bine cu legume (morcovi, ceapa, pastarnac) faci o supa grasa, apoi separat, calesti o ceapa, un morcov, adaugi orezul si in loc de apa pui supa, fierbi la foc mic pana absoarbe cam de ori mai multa supa decat orez ai pus initial (250g de orez pui 1l de supa). Iar pe puiul ala il asezi deasupra cand bagi orezul la cuptor ca sa prinda niste culoare. 

Spor!

  • Like 6
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Multumesc.

Pai asa se face, se fiebe bine cu legume (morcovi, ceapa, pastarnac) faci o supa grasa, apoi separat, calesti o ceapa, un morcov, adaugi orezul si in loc de apa pui supa, fierbi la foc mic pana absoarbe cam de ori mai multa supa decat orez ai pus initial (250g de orez pui 1l de supa). Iar pe puiul ala il asezi deasupra cand bagi orezul la cuptor ca sa prinda niste culoare. 

Spor!

 

:clapp  Merci pentru pont!  :*

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ucea
  • Oras:Ucea

Multumesc.

Pai asa se face, se fiebe bine cu legume (morcovi, ceapa, pastarnac) faci o supa grasa, apoi separat, calesti o ceapa, un morcov, adaugi orezul si in loc de apa pui supa, fierbi la foc mic pana absoarbe cam de ori mai multa supa decat orez ai pus initial (250g de orez pui 1l de supa). Iar pe puiul ala il asezi deasupra cand bagi orezul la cuptor ca sa prinda niste culoare. 

Spor!

Ăsta-i cam un fel de risotto...

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Oras:fara
  • Oras:fara

mi.o facut pofta @maverick si pt ca maine iara ”fug” de acasa pt o zi  :feet  ,am facut si io orez cu carne si ciuperci (pe aragaz nu in cuptor) :) sa se umflu ca orezu  :lol:

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/wl/t34.0-12/12825400_1113779008661760_1734232661_n.jpg?oh=ce3fe363c9fc4416f4e134768ff95810&oe=56DA6618

  • Like 7
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...