Sari la conținut

CE AM GATIT IN ULTIMA VREME


Vizitator

Postări Recomandate

Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Paraschive, maine ma duc la fratii tai de p-aici, sa ma tund.

Fac si masaj nebunii.

Beibi, unicul mei frate a publicat doua carti( nu sunt despre masaj si nici despre freza), lucreaza la un institut cultural si teza lui de doctorat este despre nationalismul lui Cioran, nu stii tu ce este asta! Așa ca... ciocu' mic, bucatare!
  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

🙂

 

Dacă o tine-ti in ritmul asta...voi/vom avea dubii in legatura cu scopul vizitei : sex sau mâncare.. sau si si dar nu e chiar recomandat pt ca nu e clar stabilită ordinea și....puii mei ma duc să mănânc :)))

  • Like 4
Link spre comentariu
Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Salata si cârnați de iarna ( de casa, sursa prietena de la Iza, aia cu porcu' ), sunt prăjiți in tigaie. Se vad ingredientele nu le scriu. Cuscus am pus cam o ceașcă, rodie jumătate de ceașcă, (restul de rodie se mănâncă mâine, am acoperit castronul cu folie si este la rece, in frigider).

post-224146-0-77187400-1516209054_thumb.jpg

post-224146-0-91850500-1516209070_thumb.jpg

post-224146-0-48648100-1516209085_thumb.jpg

post-224146-0-36272300-1516209197_thumb.jpg

  • Like 5
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Salata si cârnați de iarna ( de casa, sursa prietena de la Iza, aia cu porcu' ), sunt prăjiți in tigaie. Se vad ingredientele nu le scriu. Cuscus am pus cam o ceașcă, rodie jumătate de ceașcă, (restul de rodie se mănâncă mâine, am acoperit castronul cu folie si este la rece, in frigider).

Foameeeeeeee :(

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Jamaica
  • Oras:Jamaica

E prea mărunt tocată carnea la cârnaț. Prefer cârnațul din carne tăiată, nu dată prin maşină, sau cel puțin dată printr-un ciur mare.

Cuş cuş aş mânca doar în caz de forță majoră, pentru supraviețuire.

Altfel, nu arată rău, felicitări :)

 

Salata si cârnați de iarna ( de casa, sursa prietena de la Iza, aia cu porcu' ), sunt prăjiți in tigaie. Se vad ingredientele nu le scriu. Cuscus am pus cam o ceașcă, rodie jumătate de ceașcă, (restul de rodie se mănâncă mâine, am acoperit castronul cu folie si este la rece, in frigider).

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Salata si cârnați de iarna ( de casa, sursa prietena de la Iza, aia cu porcu' ), sunt prăjiți in tigaie. Se vad ingredientele nu le scriu. Cuscus am pus cam o ceașcă, rodie jumătate de ceașcă, (restul de rodie se mănâncă mâine, am acoperit castronul cu folie si este la rece, in frigider).

 

 

Poze false.

N-are unghii.

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Salata si cârnați de iarna ( de casa, sursa prietena de la Iza, aia cu porcu' ), sunt prăjiți in tigaie. Se vad ingredientele nu le scriu. Cuscus am pus cam o ceașcă, rodie jumătate de ceașcă, (restul de rodie se mănâncă mâine, am acoperit castronul cu folie si este la rece, in frigider).

Cuscusul ăla era prefiert? 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Salata si cârnați de iarna ( de casa, sursa prietena de la Iza, aia cu porcu' ), sunt prăjiți in tigaie. Se vad ingredientele nu le scriu. Cuscus am pus cam o ceașcă, rodie jumătate de ceașcă, (restul de rodie se mănâncă mâine, am acoperit castronul cu folie si este la rece, in frigider).

arata bine ..., dar Cuscus-ul ala sincer nu prea arata a cuscus  .... pare a fi Quinoa. Parerea mea  :hihat

 

P.S. apetisant   :yummy

======================

Tipa asta face un cuscus ( era sa scriu cucusus :laugh2 ) care se apropie de cel traditional, fara sa foloseasca tajine

 

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu

Vizitator ana paraschiv
Reputație: 0

Poate sunt eu stricat la cap, dar de când mă ştiu am avut senzația că cuş cuş ul e de fapt carne (albă) de chinez care a ieşit din rândul de orez neîntrebat :))

 

 Ai imaginatie! 

 Nu are treaba cu chinezii, nu are treaba cu orezul!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...