Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Craiova
  • Oras:Craiova

Vesti proaste.. s-au dus dracu toate planurile mele de revenire la viata normala in 5-6 luni (pana la urmatorul ct-septembrie, continuam tratamentele)

Vesti bune, sunt fara apa pleurala, e prima luna cand am reusit sa castig ceva in greutate (zice doctora ca e semn foarte bun asta), si a fost prima luna cand am putut urca un sir de scari fara sa am nevoie sa ma tin de ceva.. prind putere :D

 

Am sperat ca o sa tina mai putin de atat, dar nimeni nu-ti spune ca dureaza atat la inceputul drumului, imi pare rau, eu vreau tare mult sa traiesc in sfarsit viata normala, si as dori tare mult sa termin cu astea

ps. postarea e doar informare si atat.

multa sanatate Cassy!
Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania

Mi-a făcut placere sa o cunosc pe Cassy, din păcate ne-am cunoscut într-un moment nepotrivit, este o persoana drăguța, cu chef de viata , dar ii ochii ei se citește tristețea, mititica. ..are nevoie de susținere morală dar și financiara ea nu va cere... dar haideți să o ajutam noi.. asa cu ce și cat putem.., merita. Nu o faceți din mila, asta o va răni, cine vrea sa o ajute sa o facă din placere . Sper sa nu se supere pe mine :( dar în ciuda faptului ca abia ne-am cunoscut... îmi este draga și vreau sa fie bine.

Multă sănătate drăguța, fi optimista și totul va fi bine!

  • Like 5
Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

M-ai speriat citind primele cuvinte din postare pff...m-ai facut sa-mi creasca tensiunea,bine ca ai scris de restul.Sti si tu,timpul le rezolva pe toate,poate ca deabia acum tratamentul incepe 

 sa-si faca efectul,sa se vada imbunatatiri.Bine ai revenit din sedinta.Sanatate! 

 

 

Trebuia sa scrii prima oara binele si apoi "raul" Cassy !!

Sanatate si din partea mea

Am scris "raul"pt ca am fost dezamagita, ca tare ma pregateam de final.. si bum, aflu ca finalul se mai amana :(

 

 

Mi-a făcut placere sa o cunosc pe Cassy, din păcate ne-am cunoscut într-un moment nepotrivit, este o persoana drăguța, cu chef de viata , dar ii ochii ei se citește tristețea, mititica. ..are nevoie de susținere morală dar și financiara ea nu va cere... dar haideți să o ajutam noi.. asa cu ce și cat putem.., merita. Nu o faceți din mila, asta o va răni, cine vrea sa o ajute sa o facă din placere . Sper sa nu se supere pe mine :( dar în ciuda faptului ca abia ne-am cunoscut... îmi este draga și vreau sa fie bine.

Multă sănătate drăguța, fi optimista și totul va fi bine!

Marius, povestea mea deja plictiseste si lumea de aici ca si pe mine. 

In rest o sa vezi ca o sa fie bine, dar era mai bine daca se intampla mai repede  :laugh2

 

Va multumesc.. sanatate tuturor :)

  • Like 3
Link spre comentariu
Reputație: -7337
  • Oras:In inima femeilor
  • Oras:In inima femeilor

Frumoaso sa sti ca povestea ta nu plictiseste pe toata lumea daca o singura persoana nu este plictisita de tine ba chiar este interesata, lupta nu este pierduta,lupta ta nu este in zadar,eu te astept oricat este nevoie aici printre curve si curvari in '' balciul desertaciunilor''

Multumesc frumoaso :hihat :hihat :hihat

  • Like 8
  • Minus 6
Link spre comentariu
Reputație: -7337
  • Oras:In inima femeilor
  • Oras:In inima femeilor

Sper ca acum esti mai optimista, ti-am spus sa ai incredere astept vestea buna,si daca intradevar este buna si nu astept sa fie altfel vin pe jos pana la tine sa sarbatorim ,te vad ca zambesti !!! hai ca ti-ai revenit, ai multi prieteni dar nu esti constienta de ei,sunt sigur de asta ,eu imi scot palaria in fata ta :hihat :hihat :hihat :hihat

  • Like 4
  • Minus 6
Link spre comentariu
Vizitator ade_adelina
Reputație: 0

Cassy,ce.i cu tine???Dezamagita???

Nuuu,capul sus fetita,toata lumea iti este alaturi,unii cu sustinerea financiara,altii cu cea morala....

Multa lume te iubeste,te indrageste si nu in ultimul rand,te apreciaza!!!!

Kisss!!!

Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Cassy,ce.i cu tine???Dezamagita???

Nuuu,capul sus fetita,toata lumea iti este alaturi,unii cu sustinerea financiara,altii cu cea morala....

Multa lume te iubeste,te indrageste si nu in ultimul rand,te apreciaza!!!!

Kisss!!!

Dezamagita ca nu termin si nu pot reveni inca.. deja imi faceam planuri, si cum trece timpul totul devine din ce in ce mai greu in toate privintele. Dar iti dai seama ca dureaza de UN AN INTREG aproape, si cum m-am saturat eu.... da, in ultima perioada a devanit problema accesul la medicamente, mancare, suportul a ramas moral, evident si pt asta sunt recunoscatoare, si sunt perfect constienta ca oamenii s-au saturat sa auda ca inca-s bolnava, ca inca nu-s pe picioarele mele

Oricum, va multumesc tuturor pt tot ajutorul , sprijinul pe care mi l-ati acordat pana acum, sunt profund recunoscatoare tuturor 

  • Like 9
Link spre comentariu
  • Oras:In inima femeilor
  • Oras:In inima femeilor

Hai ma fata capul sus,sti ca am mai discutat despre asta,tu esti un caz fericit ca ai prieteni,gandeste-te ca sunt altii care sunt singuri,tu nu esti singura tu ne ai pe noi plus cei de la tine de acasa,fa-ti un proiect nou si incrarca sa-l finalizezi.Noi te iubim ,nu rade ca te vad stii da? Hai pup

  • Like 7
  • Minus 6
Link spre comentariu
Vizitator ade_adelina
Reputație: 0

Dezamagita ca nu termin si nu pot reveni inca.. deja imi faceam planuri, si cum trece timpul totul devine din ce in ce mai greu in toate privintele. Dar iti dai seama ca dureaza de UN AN INTREG aproape, si cum m-am saturat eu.... da, in ultima perioada a devanit problema accesul la medicamente, mancare, suportul a ramas moral, evident si pt asta sunt recunoscatoare, si sunt perfect constienta ca oamenii s-au saturat sa auda ca inca-s bolnava, ca inca nu-s pe picioarele mele

Oricum, va multumesc tuturor pt tot ajutorul , sprijinul pe care mi l-ati acordat pana acum, sunt profund recunoscatoare tuturor

WTF....cui nu.i convine,sa nu se uite.sa nu citeasca.sa nu asculte.

Te streseaza acei "unii"???

Tre' doar sa te intereseze de noi cei care te "iubim" papusa..

Ps. soro' si eu ma injectez (alte probleme,dar...)

Link spre comentariu
Vizitator ade_adelina
Reputație: 0

Da...te.am facut sa zambesti???

Asta va fi happy end.ul tau....linistita,increzatoare si cu multi prieteni..pooooop

Link spre comentariu

Life is life,ar zice baietii de la Modern Talking

regretabil totusi,ca o panarama gen Ade-Adelina,scolita la fara frecventa Corinei,pune poze cu o branula pe un topic unde chiar nu ar trebui sa-i amintim lui Cassy prin ce trece.

P.S pai fa in plm(Ade-Adelina_) stii tu prin ce trece fata asta? Crezi tu ca o poza de la donarea de sange pt trei chiftele si o paine se compara cu ce trece prin ea? Sau ai incercat si tu sa fii on topic,gen pestoaica ta Corina,cand era analfabeta?

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator ade_adelina
Reputație: 0

Nici nu ma complic sa.ti comentez prostia....

Cassy te rog sa ma scuzi daca te.am deranjat cu ceva,asa cum spune acest "domn".

Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Aa, cum a ma deranjezi... o fi vreo confuzie?

 

Apropo de branule, sunt deranjante.. dar eu le vreau pt ca fiecare tura de citostatice ma duce mai aproape de o viata normala si pe picioarele mele, asa ca: sa traiasca branulele  :laugh2

  • Like 5
Link spre comentariu
Reputație: 1043
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Life is life,ar zice baietii de la Modern Talking

regretabil totusi,ca o panarama gen Ade-Adelina,scolita la fara frecventa Corinei,pune poze cu o branula pe un topic unde chiar nu ar trebui sa-i amintim lui Cassy prin ce trece.

P.S pai fa in plm(Ade-Adelina_) stii tu prin ce trece fata asta? Crezi tu ca o poza de la donarea de sange pt trei chiftele si o paine se compara cu ce trece prin ea? Sau ai incercat si tu sa fii on topic,gen pestoaica ta Corina,cand era analfabeta?

 Opus. 

  • Like 9
  • Minus 23
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu sunt intelegatoare, serios, inteleg pana si gandirea criminalilor in serie, nu mai spun de restul...

M-ai agatat, draga, ma tot agati!

Ei, afla cu cine vorbesti daca nu ai realizat pana acum.

Am compasiune, daca nici eu, atunci cine? Dar rahaturi de genul facute de tine...

De asta! 

PM-uri, apoi telefonic prin... unde vrei sa ajungi?!

Mie nu mi-ai raspuns la PM cu urari, dar ai fost extra prompta cant am mentionat contul sa-ti trimit bani...

De asta, scorpie si javta ce esti!

De asta mi-am pus un forum intreg in cap!

Fa-te bine sa te las fara dinti!

Link spre comentariu
  • Oras:belgravistan
  • Oras:belgravistan

Eu sunt intelegatoare, serios, inteleg pana si gandirea criminalilor in serie, nu mai spun de restul...

M-ai agatat, draga, ma tot agati!

Ei, afla cu cine vorbesti daca nu ai realizat pana acum.

Am compasiune, daca nici eu, atunci cine? Dar rahaturi de genul facute de tine...

De asta! 

PM-uri, apoi telefonic prin... unde vrei sa ajungi?!

Mie nu mi-ai raspuns la PM cu urari, dar ai fost extra prompta cant am mentionat contul sa-ti trimit bani...

De asta, scorpie si javta ce esti!

De asta mi-am pus un forum intreg in cap!

Fa-te bine sa te las fara dinti!

 

 

 

Tâmpită eşti......

  • Like 1
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...