Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Tâmpită eşti......

 

Mi se rupe de parerea ta. :)

Nu-mi retrag cuvintele.

 

amanda de ce nu vezi tu de treaba

 

M-a enervat stii tu cine ca cica mandra l-ar fi pus pe ala s-o sune intentionat sa vorbeasca cu el...

Ce sa vorbeasca cand bubuia forumul cu telenovele?!  :laugh2

Si-a luat-o si el de la mine, mai ales dupa faza cu colega...

Ii scarpin daca au mancarimi!

Si asa nu prea ma mai baga lumea in seama, mai conteaza? :)

Scapi de mine, incepand de luni o sa mai scriu la Sf. Asteapta.  :laugh2

Link spre comentariu

Mi se rupe de parerea ta. :)

Nu-mi retrag cuvintele.

 

 

M-a enervat stii tu cine ca cica mandra l-ar fi pus pe ala s-o sune intentionat sa vorbeasca cu el...

Ce sa vorbeasca cand bubuia forumul cu telenovele?!  :laugh2

Si-a luat-o si el de la mine, mai ales dupa faza cu colega...

Ii scarpin daca au mancarimi!

Si asa nu prea ma mai baga lumea in seama, mai conteaza? :)

Scapi de mine, incepand de luni o sa mai scriu la Sf. Asteapta.  :laugh2

 Du-te fa dracu de alcoolista ...

Link spre comentariu

:laugh2  Dracu' vine cand il chem, nu am nevoie de el acum.

Mi-e sila sa fac chat pe topicul asta, posteaza in alta parte daca vrei niste strap-on.

Problema ta, oricum, ca pui botul la vrajeli. Adevarul nu va mai place. :)

Esti irecuperabila  :pope

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Esi o dejecție umană dacă și pe Topicul ăsta te cerți cu toată lumea.

 

Cu toata lumea oare? :)

Cu tine nu ma cert desi m-ai jignit, stiu de ce ai facut-o, din slabiciune.

Inca o data daca se mai baga... nu-mi pasa ca a fost bolnava, vin pana la Sf. Gheorghe s-o bag inapoi in spital.

Crezi ce vrei, eu cred in adevar, iar daca nu vad real, vad altfel, gen ca stiam ca fumeaza in continuare si duce acelasi stil lamentabil de viata...

Problema ei atata timp cat nu are probleme cu mine.

O sa fiu sau nu cu Klm, ramane de vazut, dar urmatoarea curva care vrea sa-l stoarca de bani are de a face cu mine.

Nu-ti convine, e de inteles, ignora ca e mai bine.

Link spre comentariu
  • Oras:nutzi spaima putzi
  • Oras:nutzi spaima putzi

Cu toata lumea oare? :)

Cu tine nu ma cert desi m-ai jignit, stiu de ce ai facut-o, din slabiciune.

Inca o data daca se mai baga... nu-mi pasa ca a fost bolnava, vin pana la Sf. Gheorghe s-o bag inapoi in spital.

Crezi ce vrei, eu cred in adevar, iar daca nu vad real, vad altfel, gen ca stiam ca fumeaza in continuare si duce acelasi stil lamentabil de viata...

Problema ei atata timp cat nu are probleme cu mine.

O sa fiu sau nu cu Klm, ramane de vazut, dar urmatoarea curva care vrea sa-l stoarca de bani are de a face cu mine.

Nu-ti convine, e de inteles, ignora ca e mai bine.

Stai mai fata in bancuta matale, te rog 'io! Nu are nimeni probleme cu tine si cu kal-emeul tau. Daca va iubiti, luati-va si gata, nu va mai porcaiti ca dracii. Ce naiba amandino, esti fata desteapta!
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Stai mai fata in bancuta matale, te rog 'io! Nu are nimeni probleme cu tine si cu kal-emeul tau. Daca va iubiti, luati-va si gata, nu va mai porcaiti ca dracii. Ce naiba amandino, esti fata desteapta!

 

Nu am mai scris aici, ceai? :)

Azi o colega sarea in sus de bucurie cu maica-sa ca i-a gasit doar limfatic, care se trateaza relativ usor... restul e cancan.

Nu mai am ce comenta aici.

:hug1

Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Azi dupamasa o sa ajung la Bucuresti (o a doua opinie de la un doctor nu strica), raman pana joi dimineata.

O sa  profit de ocazie pt a lansa o invitatie fetelor care mi-au fost alaturi la o inghetata ca sa am ocazia sa le multumesc personal pentru sprijin.

Baieti, o bere? 

  • Like 5
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti , Constanta
  • Oras:Bucuresti , Constanta

Azi dupamasa o sa ajung la Bucuresti (o a doua opinie de la un doctor nu strica), raman pana joi dimineata.

O sa  profit de ocazie pt a lansa o invitatie fetelor care mi-au fost alaturi la o inghetata ca sa am ocazia sa le multumesc personal pentru sprijin.

Baieti, o bere? 

face cassy cinste :))))))

Link spre comentariu
  • Oras:.
  • Oras:.

Azi dupamasa o sa ajung la Bucuresti (o a doua opinie de la un doctor nu strica), raman pana joi dimineata.

O sa  profit de ocazie pt a lansa o invitatie fetelor care mi-au fost alaturi la o inghetata ca sa am ocazia sa le multumesc personal pentru sprijin.

Baieti, o bere? 

rezumatul dar si esenta discutiei de aseara.. 

 

 

http://www.sherv.net/cm/emo/valentine/flower-basket-smiley-emoticon.gif 

  • Like 4
  • Minus 6
Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

deci ieri control, azi internare, maine Ct, doctora asta faina a mea m-a surpins total , si m-a cam luat si din scurt cu asta :) 

Eu asteptam Ct-ul in septembrie, si o sa fie maine.. rezultatul stiu deja, inca nu-s vindecata, dar chiar sunt curioasa cat s-au mai micsorat, pentru ca o eventuala stagnare poate insemna schimbare de medicamente, si nu prea ma simt confortabil la gandul de a primi alte medicamente, necunoscute. Deci vineri o sa stiu multe , insa nu si cat mai dureaza

  • Like 6
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

deci ieri control, azi internare, maine Ct, doctora asta faina a mea m-a surpins total , si m-a cam luat si din scurt cu asta :)

Eu asteptam Ct-ul in septembrie, si o sa fie maine.. rezultatul stiu deja, inca nu-s vindecata, dar chiar sunt curioasa cat s-au mai micsorat, pentru ca o eventuala stagnare poate insemna schimbare de medicamente, si nu prea ma simt confortabil la gandul de a primi alte medicamente, necunoscute. Deci vineri o sa stiu multe , insa nu si cat mai dureaza

Doamne Ajuta, sa fie bine ! :hug1

Link spre comentariu
Reputație: 16361
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)
  • Oras:Sfantu Gheorghe (CV)

Va multumesc.. a venit rezultatul tomografului.. inca mai am adenopatii. Cel mai mare de 4.8 cm, tot e un pas inainte de la max 5 cm.. nu e scris pe foaia de iesire totul, dar parca s-au imputinat un pic, nu mai sunt atatea. Concluzie, in septambrie trebuie sa sun la cabinet sa ma programeze pt o noua tura de citostatice, o sa afla ma gandesc atunci detalii mai multe (gen cate mai fac, etc, urmaotrul Ct pot face doar in februarie)

Insa trebuie sa-i multumesc Tatianei, care mi-a trimis doua medicamente din care unul era pentru ficat. Se pare ca cel pentru ficat a functionat, in februarie am avut ficatul muuuult marit, acum este de dimensiuni normale  :bow

Din apa pleurala mi-a mai ramas 42mm dar se pare ca de asta n-o sa mai scap acolo o sa ramana, dar nu infuenteaza prea tare viata de zi cu zi

 

 

Adenopatii mediastinale in sp. prevascular si fereastra cu diam. de pana la 8mm

Adenopatii in fosetele supraclaviculare si axilar bilatera cea mai mare de 18 mm in dr.

Blocuri adenopatice retroperitoneale periaortice, pericave si interaortocave, cu diam. max, de aprox 48/32mm, cranial de emergenta arterelor renale.

Adenopatii intraperitoneale de mai mici dimensiuni

Adenopatii inghinal bilat, cu iodofilie omogena

No, cam astea sunt de micsorat la cat ma pricep eu, sper sa dispara pana in februarie, ca sincer, am cam obosit de umblat la tratamente

  • Like 6
Link spre comentariu
  • Oras:Braila
  • Oras:Braila

Ma bucur ca ti-a fost de folos. Cand le termini imi spui si iti mai trimit. Ptr ficat cu siguranta vei avea nevoie sa iei constant. Ce ti-am trimis e de la o anumita firma si nu mam interesat daca poti gasi oriunde.

 

Sper din tot sufletul sa primesti vesti bune si in toamna. Si oricand cu cea mai mare placere te voi ajuta(numai sa-mi spui)

 

Sanatate multa iti doresc si bafta multa ptr vesti bune.

  • Like 7
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Telefon: bdesire86
  • Oras:Brasov
  • Telefon: bdesire86
  • Oras:Brasov

Ma bucur ca ti-a fost de folos. Cand le termini imi spui si iti mai trimit. Ptr ficat cu siguranta vei avea nevoie sa iei constant. Ce ti-am trimis e de la o anumita firma si nu mam interesat daca poti gasi oriunde.

 

Sper din tot sufletul sa primesti vesti bune si in toamna. Si oricand cu cea mai mare placere te voi ajuta(numai sa-mi spui)

 

Sanatate multa iti doresc si bafta multa ptr vesti bune.

:hihat

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Va multumesc.. a venit rezultatul tomografului.. inca mai am adenopatii. Cel mai mare de 4.8 cm, tot e un pas inainte de la max 5 cm.. nu e scris pe foaia de iesire totul, dar parca s-au imputinat un pic, nu mai sunt atatea. Concluzie, in septambrie trebuie sa sun la cabinet sa ma programeze pt o noua tura de citostatice, o sa afla ma gandesc atunci detalii mai multe (gen cate mai fac, etc, urmaotrul Ct pot face doar in februarie)

Insa trebuie sa-i multumesc Tatianei, care mi-a trimis doua medicamente din care unul era pentru ficat. Se pare ca cel pentru ficat a functionat, in februarie am avut ficatul muuuult marit, acum este de dimensiuni normale  :bow

Din apa pleurala mi-a mai ramas 42mm dar se pare ca de asta n-o sa mai scap acolo o sa ramana, dar nu infuenteaza prea tare viata de zi cu zi

 

No, cam astea sunt de micsorat la cat ma pricep eu, sper sa dispara pana in februarie, ca sincer, am cam obosit de umblat la tratamente

 

O sa ma adresez direct tie, asa mi se pare corect.

Fa-ti ordine, urmeaza un tratament pana la capat si o nutritie...

Nu te mai plange ca inca nu esti bine, desi nu te cunosc, tu psihic nu esti bine, faci ce poti sa te ingropi, prea des mergi pe noroc, apoi nu stii, vorba vine, de ce ti-e rau...

Nu-ti pasa! Apoi te trezesti cand e cel mai grav...

Eu, prin absurd, te tineam inchisa cu iesiri controlate la plimbare luni in sir pana te obisnuiai cu gandul si-ti intra in tabiet un anumit stil de viata...

Nu sunt eu perfecta, nu te critic, spun doar ca tanjesti prea mult dupa cineva sa faca tot si tu nimic.

Fii barbata, se poate mai rau.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu

  • Oras:all over (NU e o ironie...)
  • Oras:all over (NU e o ironie...)

 

Nu te mai plange ca inca nu esti bine, desi nu te cunosc, tu psihic nu esti bine, faci ce poti sa te ingropi, prea des mergi pe noroc, apoi nu stii, vorba vine, de ce ti-e rau...

 

 

Amada, o sa te superi pe mine acuma (si nu vreau asta!), asa ca te rog mult sa fii intelegatoare, sa nu te simti jignita, si... sa-ti treaca repede :) Nu e doar parerea mea, sunt convins ca mi-o impartasesc si altii: din toti membrii forumului asta, tu nu prea esti cea mai in masura sa-i spuna cuiva (oricui, nu conteaza ca-i Cassy) ca se plange prea mult... 

 

(see "Cum te simti azi" - cam un sfert din thread, probabil - for details)  :blushing2

 

:hug1  :beex2

  • Like 7
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...