Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:danpulea
  • Oras:danpulea

De cand workaholicul Aza a dat tonul de dimineata, am aflat ce si cum sunt fericiti: Aza se f*te-n ea de munca, altul priveste cum creste firu' ierbii-n parcuri, altul cand sta cu botu-n savarina, altul cand plesneste maimuta, altul cand sta cu tzatza-n gura, altul cand vorbeste porcos si se ia cu toti in gura, altul ca se joaca cu copiii, altul ca lisandru e calm si cred ca putem continua.

 

Cred, totusi, ca ne trebuie asa de putin ca fim fericiti! :-)

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Azi am dansat primul dans cu cea mai frumoasa fata din lume, cu fetita mea de un an. Sunt cel mai fericit barbat si tatic! ;)

Să-ți trăiască bre și...vorba Lynx-ului!

  • Like 4
  • Minus 10
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Azi am dansat primul dans cu cea mai frumoasa fata din lume, cu fetita mea de un an. Sunt cel mai fericit barbat si tatic! ;)

Aaaaa, sorry, abia acum vazui ! Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa, fericita si sa te bucuri de ea ! :flowers2 :flowers2 :cake

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator sarlatanu
Reputație: 0

Caut de ceva vreme o samanta de Fericire. Unii spun ca e usor de gasit. Cei mai multi insa spun ca e foarte greu. Unii spun ca ar trebui sa o cauti. Altii spun ca ar trebui sa o astepti sa te caute. Cine stie...

 

Eu cred ca este ca o samanta de papadie, cu aripioare diafane, ce pluteste nepasatoare in jurul nostru. Este atat de micuta incat de multe ori trece neobservata. Atat de sfioasa incat daca te zbati sa o prinzi in palma, nu faci altceva decat sa o alungi. Am zarit-o si astept in liniste sa se aseze, pe umar, in par, in palmele deschise, chiar si pe varful nasului. Nu conteaza, doar sa se aseze. Apoi o s-o prind si n-am sa-i mai dau drumul.

 

Priveste cu atentie in jurul tau si asteapta, asteapta sa se aseze..

 

 

Dragii mei,

 

Aici s-a incheiat drumul meu in aceasta bransa.

Va doresc mult succes in continuare!

Pisicut,arunca te rog topicul acolo unde ii e locul.

 

Ancuta

 

Pentru prima oara, Aza a postat INAINTEA Ancuței  :laugh2  :laugh2  :laugh2 

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Caut de ceva vreme o samanta de Fericire. Unii spun ca e usor de gasit. Cei mai multi insa spun ca e foarte greu. Unii spun ca ar trebui sa o cauti. Altii spun ca ar trebui sa o astepti sa te caute. Cine stie...

 

Eu cred ca este ca o samanta de papadie, cu aripioare diafane, ce pluteste nepasatoare in jurul nostru. Este atat de micuta incat de multe ori trece neobservata. Atat de sfioasa incat daca te zbati sa o prinzi in palma, nu faci altceva decat sa o alungi. Am zarit-o si astept in liniste sa se aseze, pe umar, in par, in palmele deschise, chiar si pe varful nasului. Nu conteaza, doar sa se aseze. Apoi o s-o prind si n-am sa-i mai dau drumul.

 

Priveste cu atentie in jurul tau si asteapta, asteapta sa se aseze..

Lasă "bulache", a rămas Medea! Te lipești de ea.  :laugh2

  • Like 4
  • Minus 10
Link spre comentariu
  • Oras:ici-colo
  • Oras:ici-colo

Caut de ceva vreme o samanta de Fericire.

 

măi oameni buni...aici clar e valabila vorba "aia":  şi tu ai dreptate...şi tu ai dreptate...şi tu ai dreptate...

toţi aveţi dreptate.

 

fericirea este exact asa cum o simţi tu.

nu cum o simte sau ti-o descrie altul.

cum o simţi tu.

 

un pic am rezerve faţă de exprimarea cuiva de pe aici, care a zis si citeaza si crede asa: "Fericirea este o suma de momente de bucurie, deci nu exista nicio diferenta intre fericire si bucurie."

 

ohoho, as zice eu...e o MARE diferenta intre bucurie si fericire!  MARE diferenta.  (indiferent ce scriu cartile, adica autorii unor carti).

dar asta, bineinteles, este parerea mea.

 

eu am fost fericit de foarte multe ori:

cand am iubit si am fost iubit...(si chiar am fost de foarte multe ori fericit!);

cand sunt in natura (specific: nu doar ma bucur cand sunt in natura, de preferat natura cat mai putin atinsa de om; atunci, acolo, in natura, sunt fericit!);

cand copiii mei au atins anumite praguri...

dimineata, de foarte, foarte multe ori, cand ma trezesc...

si alte mari/marunte motive pe care nu le spun aici si acum :)

 

cred ca bine zice cineva cand zice: fericirea e in tine.  uneori, e o raza de soare. sau un zambet. sau...ce vrei tu sa fie :)

 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:pretutindeni
  • Oras:pretutindeni

măi oameni buni...aici clar e valabila vorba "aia": şi tu ai dreptate...şi tu ai dreptate...şi tu ai dreptate...

toţi aveţi dreptate.

 

fericirea este exact asa cum o simţi tu.

nu cum o simte sau ti-o descrie altul.

cum o simţi tu.

 

un pic am rezerve faţă de exprimarea cuiva de pe aici, care a zis si citeaza si crede asa: "Fericirea este o suma de momente de bucurie, deci nu exista nicio diferenta intre fericire si bucurie."

 

ohoho, as zice eu...e o MARE diferenta intre bucurie si fericire! MARE diferenta. (indiferent ce scriu cartile, adica autorii unor carti).

dar asta, bineinteles, este parerea mea.

 

eu am fost fericit de foarte multe ori:

cand am iubit si am fost iubit...(si chiar am fost de foarte multe ori fericit!);

cand sunt in natura (specific: nu doar ma bucur cand sunt in natura, de preferat natura cat mai putin atinsa de om; atunci, acolo, in natura, sunt fericit!);

cand copiii mei au atins anumite praguri...

dimineata, de foarte, foarte multe ori, cand ma trezesc...

si alte mari/marunte motive pe care nu le spun aici si acum :)

 

cred ca bine zice cineva cand zice: fericirea e in tine. uneori, e o raza de soare. sau un zambet. sau...ce vrei tu sa fie :)

 

 

Moșule, ești fericit? :)

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...