Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator
Reputație: 0

eu cred ca fericirea este.....acel moment cand esti total coplesit de tot si toate.Sentimentul inegalabil,inconfundabil.E alcatuit din toate si totodata din nimic.Nu e dat nici de bani,nici de orgasm - de fapt nu de niciunul,ci de o sumedenie de intamplari - e nevoie sa cada mai multe piese de domino deodata sa ajungi acolo.In lumea noastra nu tine decat o clipa - de aceea e cea mai ravnita.Dar noi inca nu avem cunostintele necesare sa definim exact.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

eu cred ca fericirea este.....acel moment cand esti total coplesit de tot si toate.Sentimentul inegalabil,inconfundabil.E alcatuit din toate si totodata din nimic.Nu e dat nici de bani,nici de orgasm - de fapt nu de niciunul,ci de o sumedenie de intamplari - e nevoie sa cada mai multe piese de domino deodata sa ajungi acolo.In lumea noastra nu tine decat o clipa - de aceea e cea mai ravnita.Dar noi inca nu avem cunostintele necesare sa definim exact.

 

Aceeasi definitie poate fi data si colapsului. Care este totusi diferenta, simplul fapt ca este o clipa ravnita?!?! Nu prea pricep. 

  • Like 1
  • Minus 14
Link spre comentariu
  • Oras:unde vrea pula mea
  • Oras:unde vrea pula mea

Nu e chiar asa, aici gresesti. Nu ne nastem pentru a muri... Stii ca acum muullltttt, muuulllttt timp in urma oamenii traiau cate 1000-2000 de ani (varste matusalemice). De ce ? Pentru ca NU AVEAU TIMP sa fie tristi, nefericiti (bine, erau si altele vremurile). Astazi, conteaza foarte mult si optimismul, caracterul, mostenire genetica, etc. Dar, ca idee, candva in viitor, vor reveni vremurile in care oamenii vor putea trai din nou mai multe sute de ani (deja varsta celor care trec de 150 de ani, fie barbati, fie femei, e in crestere).

http://sd.keepcalm-o-matic.co.uk/i/keep-calm-and-iauzi-pula-mea-.png

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Aceeasi definitie poate fi data si colapsului. Care este totusi diferenta, simplul fapt ca este o clipa ravnita?!?! Nu prea pricep. 

 

Toata lumea cauta Fericirea,dar nu prea stiu sa o defineasca.D fapt nu stiu deloc.Incearca sa o caute prin diverse metode,dar toate dau gres - pentru ca totul este trecator.Clipa aceea cand esti fericit,este ca si cum ai bagat capul pe usa un pic "dincolo",ceea ce inseamna ca este peste lumea materiala.Totul tine de cunoastere - poate fi atinsa inca de "aici" insa nu avem evolutia necesara nici macar pentru a o defini,apoi s-o traim.De ce spun ca este nevoie de mai multe "piese de domino" sa cada deodata sau intr-o orine anume - asa stau lucrurile in ce priveste TOT ce se intampla.Nu exista o exceptie.

Link spre comentariu
  • Oras:Undeva
  • Oras:Undeva

Fericirea este atunci cand:

 

-nu ai probleme sau vei avea.

-persoana iubita sta langa tine si te iubeste, te ingrijeste cand tu esti bolnav (iti aduce medicamente, te alinta ca "o sa fie bine").

-esti sanatos.

-ai ce sa pui pe masa.

-ai prieteni si iesi cu ei la plimbare, un film sau oricare alt eveniment.

 

Cam asta... nu mai am idei pe moment si stiu sigur ca mai sunt multe.

 

Deci, fi fericit, nu pierzi nimic, din contra, vei avea de castigat! O zi minunata va doresc!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Lost in the wind
  • Oras:Lost in the wind

Fericirea este atunci cand:

 

-nu ai probleme sau vei avea.

-persoana iubita sta langa tine si te iubeste, te ingrijeste cand tu esti bolnav (iti aduce medicamente, te alinta ca "o sa fie bine").

-esti sanatos.

-ai ce sa pui pe masa.

-ai prieteni si iesi cu ei la plimbare, un film sau oricare alt eveniment.

 

Cam asta... nu mai am idei pe moment si stiu sigur ca mai sunt multe.

 

Deci, fi fericit, nu pierzi nimic, din contra, vei avea de castigat! O zi minunata va doresc!

 Eu cand sunt bolnav si iau medicamente parca nu-s asa fericit !

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

 Eu cand sunt bolnav si iau medicamente parca nu-s asa fericit !

Eu de regula sunt nervos ca nu pot sa dorm noaptea (de regula raceala cu nas infundat) si imi vin cele mai nastrusnice idei de privit tutoriale foto Photoshop cu modificari ciudate/weirdo/spooky ale pozelor, de ma mir si eu ce oribilitati am putut "creea" cand am fost bolnav :laugh2 :laugh2 :laugh2

Link spre comentariu
  • Oras:Lost in the wind
  • Oras:Lost in the wind

Eu de regula sunt nervos ca nu pot sa dorm noaptea (de regula raceala cu nas infundat) si imi vin cele mai nastrusnice idei de privit tutoriale foto Photoshop cu modificari ciudate/weirdo/spooky ale pozelor, de ma mir si eu ce oribilitati am putut "creea" cand am fost bolnav :laugh2 :laugh2 :laugh2

Olynth, bixtonim, parasinus, hrean !

Link spre comentariu

par exemple

 

se duce un grasan de 120 de kile cu varsta de 50+ ani care a papat o pilula albastra si da o muie la o curvea de 19-20 ani, o linge-n pizda si dupa ce se suie curva pe el vreo 2-3 minute isi da drumu - cost total 200-250 lei

ajunge grasanu acasa, se logheaza pe nimfomane.com si povesteste cum a dat 2 numere in 10 pozitii timp de 70 de minute

mai face o laba trista si asteapta puncte de apreciere de la alti ratati ca el

fericire maxima

  • Like 1
Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

par exemple

 

se duce un grasan de 120 de kile cu varsta de 50+ ani care a papat o pilula albastra si da o muie la o curvea de 19-20 ani, o linge-n pizda si dupa ce se suie curva pe el vreo 2-3 minute isi da drumu - cost total 200-250 lei

ajunge grasanu acasa, se logheaza pe nimfomane.com si povesteste cum a dat 2 numere in 10 pozitii timp de 70 de minute

mai face o laba trista si asteapta puncte de apreciere de la alti ratati ca el

fericire maxima

Valeu maica ce imaginatie bogata ai si tu... :slap2 :slap2 HORROR ! :no2 :no2

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...