Sari la conținut

Pe lungi, medii și scurte


Postări Recomandate

  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Sofism

 

picon nu pierde nicio ocazie să afirme că implicîndu-mă în apărarea Sabrinei i-am făcut un deserviciu.

Rezultă că cei care au denigrat-o i-au făcut un serviciu.

Rezultă că determinîndu-i pe ei s-o denigreze mai tare... i-am făcut Sabrinei un serviciu mai mare.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Sofism

 

picon nu pierde nicio ocazie să afirme că implicîndu-mă în apărarea Sabrinei i-am făcut un deserviciu.

Rezultă că cei care au denigrat-o i-au făcut un serviciu.

Rezultă că determinîndu-i pe ei s-o denigreze mai tare... i-am făcut Sabrinei un serviciu mai mare.

Rezultă că ești prost de dai în gropi.

  • Like 6
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Șleahta

 

Ați fost vreodată într-un autobuz, metrou, tren, în care au urcat și cîțiva țigani?

Dintr-o dată tot autobuzul devine al lor. Dacă pînă acum călătoria a fost civilizată, de acum participi, fără voia ta, la problemele lor, țipate cu glasuri de stentor într-o limbă imposibilă.

Nu mai poți citi, nu mai poți gîndi, nu mai poți vorbi cu vecinul tău.

 

Îți vine să le ceri să coboare tonul, dar nu poți fiindcă vor tăbărî pe tine ocărîndu-te cu decibelii la maximum, de nu te mai spală toată apa de pe Olt.

Îți vine să-i iei la palme, dar nu poți fiindcă ei sunt trei și tu ești singur... printre ceilalți călători cu capetele băgate între umeri, suportînd cu stoicism pacostea dezlănțuită de **spam editat**itari.

N-ai încotro și bagi și tu capul între umeri rugîndu-te să ajungi mai repede la destinație, ca să scapi de chin.

 

Ei își văd de treabă. Mulți urcă, puțini coboară, se fac cumetrii, se iscă scandaluri, se tot înmulțesc, riști să fii copleșit de toată șatra.

Atmosfera se-mpute... Nu mai e de stat, alegi răul cel mai mic și cobori la prima.

 

 

Și acum, închipuiți-vă că sunteți pe un forum în care s-au oploșit cîțiva cocalari...

  • Minus 5
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...